Udało się - rekord świata pobity w Suwałkach
457.19 - tyle kilometrów przez ostatnie trzy dni przebiegła Patrycja Bereznowska, która na suwalskich bulwarach ustanowiła nowy rekord świata w 72-godzinnym biegu kobiet.
Boże Ciało - procesja ulicami Suwałk
Tłumy wiernych uczestniczyły w czwartek (03.06) w procesji, która przeszła ulicami Suwałk.
Rozpoczęło się 72-godzinne wyzwanie
Próbę pobicia rekordu świata kobiet w biegu 72-godzinnym rozpoczęła w czwartkowy (03.06) poranek na suwalskich bulwarach biegaczka Patrycja Bereznowska.
Tłumnie i kolorowo na Dniu Dziecka w Suwałkach
Tłumy starszych i młodszych suwalczan świętowały we wtorek (01.06) na Artystycznym Podwórku przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, tegoroczny Dzień Dziecka.
Kaskaderskie popisy w Suwałkach
Pokazy driftu, jazdę na bocznych kołach czy skoki przez płonące obręcze można było zobaczyć w miniony weekend na targowisku przy ul. Bakałarzewskiej w Suwałkach.
Zobacz Suwalski Rower Miejski
SUWER - Suwalski Rower Miejski został w poniedziałek (31.05) zaprezentowany na suwalskich bulwarach. System będzie ogólnodostępny za około dwa tygodnie. 
Wolontariusze z wizytą w schronisku
W minioną sobotę (29.05) Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT zorganizowało wizytę studyjną w Pensjonacie dla zwierząt „Cyganowo” w Sejnach. 
Wspólnie siali łąki kwietne w centrum Suwałk
Grupa mieszkańców miasta spotkała się w sobotę (29.05) u zbiegu ulic Reja, Pułaskiego, Szczęsnowicza i Bulwarowej, aby wspólnie dosiewać w tych miejscach łąki kwietne.
Wieczór pod znakiem sztuki
Po roku przerwy mieszkańcy Suwałk i wszyscy miłośnicy sztuki w sobotni (15.05) wieczór mogli osobiście wziąć udział w Nocy Muzeów 2021.
Punkt nieodpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego powstał w Suwałkach
W Suwałkach przy ulicy Wesołej 22 powstał punkt nieodpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych. W piątek 14. maja nastąpiło jego oficjalne otwarcie. 
76. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie
Uroczystość z okazji Dnia Zwycięstwa – 76. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie, odbyła się w sobotę (08.05) przy Pomniku Żołnierzy Września 1939 roku w Suwałkach.
Święto Konstytucji 3 maja
Władze samorządowe, duchowni, poczty sztandarowe, delegacje związków i organizacji kombatanckich, harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Suwałk złożyli kwiaty pod Dębem Wolności w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.
Patriotycznie w Świetlicy Środowiskowej w Nowej Wsi
Patriotycznie było w piątek (30.04) w Świetlicy Środowiskowej w Nowej Wsi. W placówce odbyły się warsztaty poświęcone majowym świętom.
Zamiast wycinać, przesadzili drzewa
O tym, że drzew podczas prac budowlanych nie trzeba wycinać przekonali się w czwartek (29.04) mieszkańcy ulicy Szpitalnej w Suwałkach. Po raz pierwszy w mieście tak duże drzewa zostały przesadzone w inne miejsce. 
"Wycinanie drzew przyrodzie nie pomoże"
Kilkanaście osób wzięło udział w drugim spacerze po "Znikającym Lesie", który odbył się w niedzielę (25.04) w Lesie Szwajcaria.
5000 pstrągów trafiło do Czarnej Hańczy
Z okazji Dnia Ziemi w piątek (23.04) do rzeki Czarna Hańcza w okolicy suwalskich bulwarów wpuszczony został narybek pstrąga.
11. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej
Symboliczne obchody 11. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej odbył się w piątek (09.04) pod Dębem Wolności w Suwałkach.
Pisanki, kraszanki, drapanki… Pomysły na barwne jajka wielkanocne
Jak z łatwo dostępnych materiałów zrobić zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne pisanki wielkanocne, pokazują pracownicy Suwalskiego Ośrodka Kultury. 
Protestowali przeciwko wycince lasów
Przeciwko wycince lasów protestowała w niedzielę (21.03) w lesie Szwajcarskim kilkunastoosobowa grupa społeczników, która przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Wspólny Las.
Biskup poświęcił kaplicę w Wigrach
Uroczyste poświęcenie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II odbyło się w czwartek (18.03) w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach.
Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Suwałkach
Służby mundurowe, harcerze, uczniowie szkół i mieszkańcy miasta uczcili w poniedziałek (01.03) w Suwałkach Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
Hołd "Żołnierzom Wyklętym"
Hołd żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego oddały w niedzielę (28.02) władze Suwałk oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Garnizon Suwałki".
Leśnicy z Augustowa stworzyli film o Powstaniu Styczniowym
"Leśne opowieści czyli rzecz o Powstaniu Styczniowym w augustowskiem" - to tytuł pierwszego amatorskiego filmu, który został wyprodukowany przez Nadleśnictwo Augustów.
Walentynkowy bieg bez ubrań nad Zalewem Arkadia
Walentynkowy bieg bez ubrań odbył się w niedzielę (14.02) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach.
Nocna Piesza Pielgrzymka do Studzienicznej
Piesza pielgrzymka przeszła w nocy z piątku (05.02) na sobotę (06.02) z Suwałk do Sanktuarium w Studzienicznej.
Górskie morsowanie na Górze Zamkowej
Około 20 osób postanowiło wejść w niedzielę (07.02) na Górę Zamkową na terenie wsi Szurpiły. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że przy silnym mrozie postanowili zrobić to praktycznie bez ubrań.
Pobiegli w szczytnym celu
Suwalscy funkcjonariusze podjęli wyzwanie, które otrzymali od Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i włączyli się do akcji „Kilometr dla Moniki”, przemierzając tereny zaśnieżonej Suwalszczyzny i wspomagając zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Pani Moniki.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Suwałkach
Marszobieg, Suwalski Off Road 4x4 i morsowanie w śniegu - tak wygląda 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwałkach.
Najpiękniejsze domy i balkony nagrodzone
Nagrody za najpiękniej udekorowane domy i balkony w okresie świątecznym odebrali w czwartek (28.01) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach uczestnicy czternastej edycji konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Suwałk ,,Jest taki świąteczny czas…”.
EDUinspiracje – młodzież ze Słobódki zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie 
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słobódce wraz z uczniami z Litwy brali udział w Programie Erasmus + pod nazwą projektu "The art of the green power" (Sztuka zielonej energii). Ich projekt zwyciężył w kategorii - Edukacja Pozaformalna Młodzieży.
Pamiętali o poległych w Powstaniu Styczniowym
W niedzielę (24.01) na górze Szubienicznej przy ul.Bakałarzewskiej, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Garnizon Suwałki zapaliła znicze i zmówiła modlitwę za poległych i zmarłych w Powstaniu Styczniowym.
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 5
Przedstawienie w wersji online przygotowały dla swych Babć i Dziadków przedszkolaki z Przedszkola nr 5 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach.
Półkolonie szachowe w SP 11
W dniach od 11 do 15 stycznia 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach była organizatorem Półkolonii Zimowych 2021. 
Żuri Olsztyn zwycięzcą turnieju w Suwałkach
Przez dwa dni w hali Suwałki Arena chłopcy z rocznika 2012 rywalizowali w Turnieju GWIAZDkowym. Zwycięzcą została drużyna Żuri Olsztyn, a na drugim miejscu uplasowała się Akademia Piłkarska Wigry Suwałki.
Jasełka w Przedszkolu nr 7 w Suwałkach
Mimo dziwnych czasów w jakich przyszło nam żyć, dzieci z grupy Fioletowej z Przedszkola nr 7 w Suwałkach przygotowały jasełkowe kolędowanie, żeby już dziś wprowadzić Państwa w atmosferę Świąt.
39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
39. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego uczcił w niedzielę (13.12) oddział NSZZ "Solidarność" z Suwałk i zebrani goście.
Miasto w świątecznej oprawie
Rozświetlenie choinki miejskiej i świątecznych dekoracji odbyło się w niedzielę (06.12) na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Ostatnia droga Mirosława Szyszko
Rodzina, przyjaciele i znajomi żegnali w piątek 4. grudnia Mirosława Szyszko, znanego suwalskiego przedsiębiorcę i społecznika. 
Igrzyska Dzieci w Szachach
Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi zwyciężyła w sobotnim (21.11) finale grupy północnej Igrzysk Dzieci w Szachach.
Święto Niepodległości w Suwałkach
W Suwałkach, tak jak w całym kraju 11. listopada odbywają się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku mają one jednak zupełnie inny niż dotychczas wymiar.
Dzień Niepodległości w wykonaniu przedszkolaków [wideo]
Mimo pandemii, jest nadzieja w maluchach – W Przedszkolu nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach z okazji Dnia Niepodległości odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu pięcio-i sześciolatków.
XXVIII Wojewódzki festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach przeprowadziło zdalnie Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej.
Zasadzili 225 drzew na suwalskich bulwarach
Zarząd Dróg i Zieleni w Suwakach rozpoczął w czwartek (05.11) nasadzenia 225 drzew na suwalskich bulwarach. Za szpadle chwycili również Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta.
Kolejny protest na ulicach Suwałk
Już po raz trzeci setki osób przeszły ulicami Suwałk, aby zamanifestować swe niezadowolenie w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia ustawy aborcyjnej.
„Piekło kobiet”. Tłum na ulicach Suwałk
Po raz drugi setki osób wyszły na ulice Suwałk, aby protestować przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.
Protest kobiet w Suwałkach
Przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej protestował w sobotę (24.10) tłum ludzi w Suwałkach.
Upamiętnili przejazd Jana Pawła II obeliskiem
Kamień upamiętniający przejazd Ojca Świętego Jana Pawła II w dniach 8-10 czerwca 1999 roku uroczyście odsłonięto w piątek (16.10) przy drodze z Krzywego do Sobolewa.
Wmurowali kamień węgielny w budowanej hali w Nowej Wsi
Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się w piątek (16.10) w budowanej hali sportowej przy szkole im. Jana Pawła II w Nowej Wsi.
"Moje Małe Mistrzostwa 2020" w Suwałkach
Bramka za bramką w wykonaniu młodych piłkarzy i piłkarek padały w poniedziałek (05.10) w Suwałkach podczas turnieju z cyklu "Moje Małe Mistrzostwa 2020".
Kaskaderskie popisy w Suwałkach
Kontrolowane wypadki, pokazy driftu i kaskaderskie wyczyny można było zobaczyć w weekend na targowisku przy ulicy Bakałarzewskiej w Suwałkach.
Suwalczanie na rowerach
Jak co roku mieszkańcy Suwałk tłumnie przyłączyli się do obchodzonego w mieście Europejskiego Dnia Bez Samochodu.
Obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego
Obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego odbyły się w piątek (25.09) przy pomniku 41. Pułku Piechoty Armii Krajowej na ul. Sejneńskiej w Suwałkach. 
Rekordowe rzuty na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach
Maria Magdalena Andrejczyk i Marcin Krukowski pobili rekordy suwalskiego Stadionu Lekkoatletycznego podczas mityngu „Z oszczepem nad Czarną Hańczą”, który odbył się w środę (23.09) w Suwałkach. 
Za nami Browar Północny Fight Night II
11 walk z czego siedem zakończonych już w pierwszej rundzie mogli zobaczyć zebrani w hali Suwałki Arena podczas sobotniej (19.09) gali MMA Browar Północny Fight Night II.
MMA powraca do Suwałki Arena
Oficjalne ważenie przed galą Browar Północny Fight Night 2 odbyło się w piątek (18.09) w suwalskim Aquaparku.
81 rocznica agresji ZSRR na Polskę
Uroczystości z okazji 81 rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz Dnia Sybiraka odbyły się w czwartek (17.09) przy pomniku Żołnierzy Września 1939 w Suwałkach. 
Nowy sprzęt w suwalskim pogotowiu
Przekazania do użytku sprzętu medycznego i aparatury odbyło się w środę (16.09) w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Suwałkach.
Widowiskowe ćwiczenia na suwalskim lotnisku
Do pożaru traw i zderzenia awionetki z autobusem doszło we wtorek (15.09) na lotnisku w Suwałkach. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. 
Kolejni wybitni sportowcy w Alei Olimpijczyków
Powiększa się Aleja Olimpijczyków w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji "Szelment". W poniedziałek (14.09) uroczyście odsłonięto 12 nowych płyt oraz obelisk. 
Rondo już oficjalnie imienia Olimpijczyków Polskich
Uroczystość nadania rondu imienia Olimpijczyków Polskich odbyła się w poniedziałek (14.09) na skrzyżowaniu ulic Sportowej i Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach.
Nieudana inauguracja sezonu
W meczu inaugurującym sezon 2020/2021 PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z GKS-em Katowice 0:3.
Kuchnia Kamedulska króluje w Suwałkach
Drużyna kucharzy z Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach zwyciężyła VII. edycją kulinarnego konkursu „Sąsiedzi Przy Stole”, który odbył się w niedzielę (06.09) w Suwałkach.
XVI Jaćwieski Festyn Archeologiczny
Pokazy warsztatowe z zakresu archeologii eksperymentalnej, rekonstrukcje historyczne i etnograficzne, Turniej Wojów o Skarb Skomanda oraz wiele innych atrakcji. W podsuwalskiej Szwajcarii odbył się Jaćwieski Festyn Archeologiczny.
81 lat od wybuchu II Wojny Światowej
Uroczystości z okazji 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbyły się we wtorek (01.09) pod Pomnikiem Żołnierzy Września 1939 r. przy ul. Wojska Polskiego w Suwałkach.
Uczniowie wrócili do szkół
Miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się we wtorek (01.09) w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wojska Polskiego w Suwałkach.
40. rocznica powstania Solidarności
Obchody 40. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” odbyły się w poniedziałek (31.08) w Suwałkach.
Wakacje zakończone sportową rywalizacją
Rodzinna rywalizacja i mnóstwo atrakcji - w niedzielę (30.08) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyło się Sportowe Zakończenie Wakacji. 
Lech Poznań zwycięzcą turnieju im. Grzegorza Wołągiewicza
Dziewięcioletni piłkarze z Akademii Lecha Poznań zwyciężyli VIII edycję Turnieju imienia Grzegorza Wołągiewicza, który odbył się w weekend na Stadionie Miejskim w Suwałkach.
Zwycięstwo Macieja Sulęckiego w Suwałkach
Maciej Sulęcki pokonał Saszę Jengojana w walce wieczoru sobotniej (29.08) gali Knockout Boxing Night #12 w Suwałkach.
Oficjalne ważenie przed galą Knockout Boxing Night
Ceremonia ważenia zawodników przed galą Knockout Boxing Night odbyła się w piątek (28.08) w w hotelu Szyszko w Suwałkach.
Świętujemy 300-lat Suwałk
Sportowo, rodzinnie i kulturalnie. Tak w największym skrócie można opisać rozpoczęte w sobotę (15.08) dwudniowe obchody 300-lecia Suwałk.
Najrówniejszy pas startowy w Polsce oficjalnie otwarty
18 tysięcy ton asfaltu. Wykonanie z dokładnością do 5 milimetrów – w sobotę (08.08) w Suwałkach oficjalnie otwarty został pas startowy przy ul. Wojczyńskiego.
2 mln okupu albo porwanie dziecka. Suwalczanin zatrzymany przez CBŚP
Po trwających prawie trzy tygodnie ustaleniach udało się zatrzymać 23-letniego mieszkańca Suwałk, podejrzanego o przygotowanie do uprowadzenia dziecka dla okupu.
Porażka na pożegnanie z I Ligą
W ostatnim spotkaniu Fortuna 1 Ligi suwalskie Wigry przegrały przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec 0:2.
Akcja cycling-recycling w Suwałkach
Stare telewizory, radia czy mnóstwo zużytych baterii przynosili suwalczanie na Wielką Zbiórkę Elektrośmieci, która odbyła się w piątek (24.07) w Suwałkach.
Galeria Sztuki Stara Łaźnia już otwarta
Uroczyste otwarcie Galerii Sztuki Stara Łaźnia odbyło się w piątek (17.07) na suwalskich bulwarach. 
Ks. Lech Łuba pożegnał się z wiernymi
Na emeryturę odchodzi ks. Lech Łuba, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach. W niedzielę (12.07) pożegnał się z parafianami. 
Blues rozbrzmiał w Suwalskim Ośrodku Kultury
Blues rozbrzmiał w sobotę (11.07) w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wszystko za sprawą koncertu upamiętniającego 75. urodziny Erica Claptona.
Wicemarszałek zachęcała do głosowania na Rafała Trzaskowskiego
Konferencja prasowa z udziałem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Wicemarszałek Sejmu RP odbyła się w środę (08.07) w Suwałkach.
Andrzej Duda w Suwałkach
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda gościł we wtorek (07.07) w Suwałkach.
Sportowo i charytatywnie dla Hani
W niedzielę (05.07) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach odbył się kiermasz dla Hani Poczobut oraz pierwszy amatorski bieg z cyklu o Super Puchar Miasta Suwałki.
Premier z wizytą w Suwałkach
Suwałki były ostatnim przystankiem na trasie premiera Mateusza Morawieckiego, który przez cały czwartek (02.07) odwiedzał miejscowości w Województwie Podlaskim.
Kiermasz dla Hani Poczobut
Charytatywny Kiermasz dla ośmiomiesięcznej Hani Poczobut odbył się w niedzielę (28.06) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.
Mariusz Błaszczak z wizytą podczas ćwiczeń Bull Run-12
W poniedziałek (22.06) Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej obserwował międzynarodowe ćwiczenie pod kryptonimem Bull Run-12 w rejonie Augustowa i Olecka. 
Szanse na utrzymanie już tylko matematyczne
Wigry Suwałki przegrały kolejny mecz w ramach Fortuna 1 Ligi i na osiem kolejek przed końcem sezonu ich szanse na utrzymanie zdają się być już czysto matematyczne. 
Kolejne służby "pompują" na rzecz chorej Hani
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Suwałkach, strażacy i terytorialsi dołączyli do charytatywnej akcji #Gaszynchallenge dla Hani Poczobut z Ełku.
Boże Ciało bez procesji ulicami miasta
W czwartek (11.06) w kościele katolickim obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tegoroczne procesje wyglądają jednak inaczej niż w latach ubiegłych.
O krok od zwycięstwa
Mogły być trzy punkty, skończyło się na jednym. W meczu 24. kolejki Fortuna 1. Ligi Wigry Suwałk zremisowały na własnym obiekcie z Miedzią Legnica 1:1.
Wigry wróciły do treningów
W poniedziałek (04.05) pierwszy po dłuższej przerwie trening na murawie odbyli zawodnicy suwalskich Wigier. Pod koniec tygodnia drużyna przejdzie testy na obecność Covid-19.
Symboliczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja
W niezwykle skromny sposób świętowano w niedzielę (03.05) w Suwałkach 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Do Czarnej Hańczy wrzucamy praktycznie wszystko
Sprzęt RTV i AGD, damskie torebki, boiler czy kasa fiskalna. To przykład rzeczy, które sprzątając Czarną Hańczę znaleźli pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. 
Zobacz Muzeum Okręgowe w Suwałkach online
Muzeum Okręgowe w Suwałkach zaprasza na filmową zapowiedź zwiedzania stałych wystaw w sieci.
Bartłomiej Bołądź zostaje w Ślepsku
26-letni atakujący siatkarz Ślepska Malow Suwałki pozostaje na kolejny sezon w drużynie biało-niebieskich.
Kaziuk Suwalski pełen atrakcji
Regionalne jadło, ludowe rękodzieła, wyroby rzemieślnicze, wielkanocne palmy, pisanki i koszyczki oraz masę różnych drobiazgów można było kupić podczas Suwalskiego Kaziuka 2020, który odbył się w niedzielę (08.03) na ulicach Patli i Witosa w Suwałkach. 
Mija 300 lat od uzyskania przez Suwałki praw miejskich
Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Suwalskim Ośrodku Kultury, konferencja “300 lat Suwałk” oraz otwarcie wystawy fotograficznej “Trzy wieki Suwałk” - w mieście rozpoczęły się obchody 300-lecia nadania Suwałkom praw miejskich.
Pamiętają o "Żołnierzach Wyklętych"
Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbyły się w piątek (28.02) w Suwałkach.
Wigry zaprezentowały się uczniom Szkoły Podstawowej nr 11
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach mogli zobaczyć w czwartek (27.02) kadrę suwalskich Wigier i wziąć udział we wspólnych zabawach. 
Wigry Suwałki wracają do gry
Na sześć dni przed początkiem rundy wiosennej piłkarskiej I Ligi w siedzibie suwalskich Wigier odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa, trenera i jednego z kapitanów biało-niebieskich.
Już ponad 100 laureatów Włóczni Jaćwingów
Dziewięć Włóczni Jaćwingów wręczono podczas karnawałowego balu Prezydenta Suwałk, który odbył się w sobotę (22.02) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Bitwa o biegun zimna rozstrzygnięta
11 walk w formule MMA mogli zobaczyć w sobotę (15.02) suwalczanie zebrani w hali Suwałki Arena. Po raz pierwszy w mieście odbyła się gala Browar Północny Fight Night - Bitwa o Biegun Zimna.
SOK przy Noniewicza w nowej odsłonie
Uroczyste otwarcie po rewitalizacji Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71 odbyło się w piątek (14.02) w Suwałkach.
Pierwsze samodzielne loty terytorialsów
W Krywlanach operatorzy bezzałogowych statków powietrznych (BSP) z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli pierwsze samodzielne loty.
Nagrodzili najpiękniejsze domy i balkony
Nagrody za najpiękniej udekorowane domy i balkony w okresie świątecznym odebrali w poniedziałek (27.01) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach ich właściciele.
Lider wygrywa w Suwałkach - boisko pełne pluszaków
W spotkaniu inaugurującym 16. kolejkę siatkarskiej PlusLigi, Ślepsk Malow Suwałki musiał uznać wyższość lidera tabeli Vervy Warszawa Orlen Paliwa, która zwyciężyła 0:3.
Gala Ucznia Zdolnego
Kilkaset tys. zł trafiło w poniedziałek (28.10) do uczniów i dyrektorów suwalskich szkół. To suma stypendiów i nagród przyznanych w ramach miejskiego programu Zdolny Suwalczanin w dziedzinie nauki i sportu oraz nagrody za udział w Miejskiej Rywalizacji Sportowej.