Suwałki stolicą mody historycznej
Pokaz mody historycznej pod hasłem „Wędrówka przez dzieje pogranicza” można było zobaczyć w sobotę (20.07) w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Sobotni blues w Suwałkach
17. edycja Suwałki Blues Festiwalu zakończona. W sobotę (13.07) licznej publiczności zaprezentowali się m.in. Deborah Bonham, Bernard Allison, czy Ana Popowic Band.
VOO VOO & DZIECI BLUESA na zakończenie bluesowego piątku
- Chcę przekonać wszystkich tych jeszcze nie przekonanych, że blues tkwi u korzeni współczesnej muzyki - mówił Jan Chojnacki o koncercie wieńczącym piątek (12.07) z SBF, czyli VOO VOO & DZIECI BLUESA.
Tablica odsłonięta. Blues gra dalej
Później niż zazwyczaj, ale ostatecznie udało się oficjalnie odsłonić 15. tablicę w Alei Gwiazd Bluesa na ulicy Chłodnej w Suwałkach.
Dzieci i seniorzy pobiegli w Integracyjnym Biegu Ulicznym
Najmłodszy uczestnik miał 8 lat - najstarszy 87. We wtorek (18.06) Dom Pomocy Społecznej „Kalina" oraz Stowarzyszenie Przyjaciół DPS „Kalina po raz 19. zorganizowali Integracyjny Bieg Uliczny.
Piknik Kawaleryjski rozpoczęty. Pamiątkowa tablica odsłonięta
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej oddziałom wojskowym Garnizonu Suwałki z lat 1919-1939 w kościele p.w. św. Piotra i Pawła w Suwałkach to jeden z głównych punktów rozpoczętego w sobotę (15.06) Pikniku Kawaleryjskiego.
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
Już po raz trzynasty uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach mieli okazję wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zdarzeniach. W czwartek (13.06) w hali Suwałki Arena odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
Międzyszkolny bieg Cross - podejmij wyzwanie
W miniony piątek 7. czerwca na terenie Gminy Suwałki w miejscowości Krzywe odbył się bieg CROSS - podejmij wyzwanie. 
Na tropie tajemnic Suwałk: Suwalska Gra Miejska "Zaginiony obraz" rozstrzygnięta
W miniony piątek 7. czerwca na ulicach miasta odbyła się Suwalska Gra Miejska “Zaginiony obraz”. Wzięło w niej udział 6 drużyn z suwalskich szkół średnich.
Koncert w Suwałki Arena zakończył Street Festiwal
Dwudniowy festiwal sportów ulicznych za nami. Na zakończenie wydarzenia młodzież zebrała się w sobotni (08.6) wieczór w hali Suwałki Arena na koncercie podczas którego wystąpili Guzior i Otsochodzi.
Dzieci i młodzież rywalizowały na Stadionie Miejskim w Suwałkach
20 zespołów złożonych z młodych zawodników wzięło udział w niedzielnym (02.06) Turnieju Dzikich Drużyn, który rozegrany został na Stadionie Miejskim w Suwałkach.
Wielkie Świętowanie Dnia Dziecka 
Całe rodziny bawiły się w sobotę (01.06) na placu przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, gdzie na Artystycznym Podwórku czekała masa atrakcji z okazji obchodzonego dziś Dnia Dziecka. 
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
W czwartek (30.05) w kościele katolickim obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tłumy wiernych przeszły dziś ulicami miasta w procesjach.
Premierowy występ Reprezentacji Polski w Suwałkach
Zwycięstwem Polski 3:2 zakończył się siatkarski mecz towarzyszki z Ukrainą w hali Suwałki Arena. Był to premierowy występ pierwszej reprezentacji Polski w sportach drużynowych w naszym mieście.
Noc zwiedzania Muzeów w Suwałkach
Sobotni (18.05) wieczór upłynął w Suwałkach pod znakiem sztuki i zwiedzania. W mieście po raz kolejny odbyła się Noc Muzeów.
Zlot zabytkowych samochodów i motocykli
Suwalskie Klasyki Nocą 2024, czyli zlot oraz paradę zabytkowych samochodów i motocykli, można było podziwiać w sobotę (18.05) na ulicach Suwałk.
Studenci i suwalczanie bawili się na Juwenaliach
Piątkowy (17.05) wieczór pełen dobrej zabawy przy różnorodnej muzyce. Tłumy studentów i mieszkańców miasta bawiły się na suwalskich bulwarach podczas Juwenaliów Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
XXI Wielka Olimpiada Małych Sportowców
Zachęcanie najmłodszych dzieci do wszelkiego rodzaju zabaw sprawnościowych to idea, która stoi za Wielką Olimpiadą Małych Sportowców, która odbyła się w czwartek (16.05) w hali Suwałk Arena. 
Doświadczenia, pokazy i animacje w suwalskiej Uczelni
Wyjątkowe stacje wypełnione nauką i zabawą czekały w poniedziałek (13.05) na dzieci i młodzież z suwalskich szkół w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach, gdzie odbywał się Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. 
Suwałki Bike Challenge
Pasjonaci szybkiej i widowiskowej jazdy na rowerach spotkali się w sobotę (11.05) na Bike Parku w Suwałkach, gdzie rywalizowali podczas sportowej imprezy „Suwałki Bike Challenge – przejazd na czas".
Czepkowanie studentów pielęgniarstwa PUZ
Białe czepki, które są symbolem pierwszego stopnia wtajemniczenia zawodowego otrzymali w czwartek (09.05) studenci pielęgniarstwa Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Miejskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja odbyły się w piątek (03.05) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.
Suwałki świętują 20 lat w Unii Europejskiej
Koncerty, prezentacje artystyczne,, konkursy, animacje, gry, pokazy edukacyjne i wiele więcej atrakcji czekało w środę (01.05) na suwalskich Bulwarach, gdzie suwalczanie wspólnie świętowali 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. 
Tańczyli Zumbę i zbierali środki na koty
Ponad tysiąc złotych udało się zebrać w niedzielę (27.04) podczas Charytatywnego Maratonu Zumby na rzecz "Dla Dobra Kota - kociarnia TOZ Suwałki".
Motocyklowa parada ulicami Suwałk
Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego odbyło się w sobotę (27.04) w Suwałkach. Była wspólna parada i zlot motocykli w Parku Konstytucji 3 Maja.
Żurkowski wystąpił w SOK
Koncert grupy Żurkowski odbył się w minioną sobotę (20.04) w Suwalskim Ośrodku Kultury. 
Za nami Gala Panzer Kickboxing Night 
Dziesięć emocjonujących pojedynków zobaczyli w sobotni (20.04) wieczór kibice zgromadzeni w hali Suwałki Arena, gdzie odbyła się szósta edycja Gali Panzer Kickboxing Night.
Zarybianie Czarnej Hańczy z okazji Światowego Dnia Ziemi
Władze miasta i suwalskie przedszkolaki świętowały w piątek (19.04) Światowy Dzień Ziemi, który oficjalnie przypada w poniedziałek 22. kwietnia. Z tej okazji do Czarnej Hańczy trafiło 40 tysięcy sztuk narybku pstrąga potokowego. 
80. rocznica stracenia 16. mieszkańców Suwalszczyzny
Obchody 80. Rocznicy Stracenia16. Mieszkańców Suwalszczyzny odbyły się we wtorek (02.04) przy pomniku Straceń na ulicy Sejneńskiej w Suwałkach. 
Integracja i zabawa poprzez bowlingowy turniej
57 uczestników z placówek specjalnych i integracyjnych województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego wzięło w czwartek (21.03) udział w VIII Integracyjnym Turnieju Bowlingowym Suwałkach. 
Zagrali Wielki Charytatywny Mecz dla Darka i Mateusza
Mecz siatkówki Ślepsk Malow Suwałki vs. Reszta Świata odbył się w piątek (15.03) w hali II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. Wszystko w ramach charytatywnej akcji dla potrzebujących suwalczan - Mateusza Ulikowskiego i Dariusza Krupowicza.
Kolejny udany Dzień Kobiet w Hotelu Szyszko
Już po raz trzeci licznie zgromadzone Panie świętowały wspólnie wieczór z okazji Dnia Kobiet w Hotelu Szyszko. Atrakcji i dobrej zabawy nie brakowało. 
Niedzielne bieganie w Suwałkach
Bieg Małej Damy i Małego Gentlemana dla dzieci oraz Suwałki Miss Run & Suwalski Bieg z Wąsem - niedzielny (10.03) poranek przywitał suwalczan kolejną edycją biegowej imprezy.
Jarmark odpustowy w nowomiejskich realiach
W niedzielny (03.03) poranek suwalczanie licznie zgromadzili się na ulicach Patli i Witosa, gdzie tradycyjnie odbywa się Suwalski Kaziuk.
Wigry gotowe na drugą część sezonu
Oficjalna prezentacja zespołu Wigier Suwałki odbyła się w piątek (01.03) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1. marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Suwałkach uroczystości odbyły się pod pomnikiem 41. Pułku Piechoty Armii Krajowej.
Ostatnia droga Marcina Sudnikowskiego
Rodzina i licznie zebrani przyjaciele, w tym suwalscy Policjanci oraz ratownicy WOPR, uczestniczyli w poniedziałek (12.02) w ostatniej drodze Marcina Sudnikowskiego.
XXI Gala Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów
Żłobek Miejski w Suwałkach, Areszt Śledczy, Park Naukowo-Technologiczny, Mirosława Krymska oraz Bank Spółdzielczy to tegoroczni laureaci Nagrody Prezydenta Suwałk - Włócznia Jaćwingów.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Suwałkach
„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” Pod takim hasłem odbył się w niedzielę (28.01) 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
161. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
W niedzielę (21.01) na górze Szubienicznej przy ul. Bakałarzewskiej w Suwałkach odbyła się uroczystość upamiętniająca 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
Turniej ku pamięci miłośników piłki ręcznej
Turniej piłki ręcznej ku pamięci Witolda Grodzkiego i Marcina Czyżyka odbył się w sobotę (20.01) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.
Zlot morsów i zimowe biegi na Stacji Pogodne Suwałki
Parada morsów, kąpiel w Zalewie Arkadia i karnawałowe bieganie - w niedzielę (14.01) licznie zgromadzeni suwalczanie wzięli udział w zimowej imprezie Stacja Pogodne Suwałki. 
Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Gwiazdy sportu i showbiznesu w Suwałkach
Dariusz Szpakowski, Szymon Kołecki, Piotr Włodarczyk i Radosław Majdan, czy też Kacper Blonsky i Blowek - od gwiazd sportu i showbiznesu zaroiło się w sobotę (13.01) w hali Suwałki Arena, gdzie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego.
Uczniowie ZS 6 rozpoczęli studniówkowy maraton
Studniówkowy sezon rozpoczęty. W piątek (12.01) jako pierwsi w mieście bawili się uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach. 
Orszak Trzech Króli w Suwałkach
6. stycznia obchodzone jest święto Objawienia Pańskiego. Dziś licznie zgromadzeni suwalczanie przeszli ulicami miasta w Orszaku Trzech Króli.
Władze Suwałk wcieliły się w rolę Mikołaja
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wraz z zastępcami oraz Skarbnik Miasta wcielili się w rolę Mikołajów i z prezentami odwiedzili w środę (06.12) miejskie przedszkola i żłobki. 
Siatkarze SUKSS Suwałki dwukrotnie na podium
Daugavpils 2005 z Łotwy w kategorii "Junior" i BKS Chemik Bydgoszcz  w kategorii "Kadet" zostali triumfatorami Turnieju o Puchar Prezesa MKS Ślepsk Malow Suwałki. Drugie miejsca w obu kategoriach zajęli siatkarze SUKSS Suwałki.
XIX Suwalska Spartakiada Integracyjna
W miniony piątek (17.11) Fundacja Klub Szachowy Jaćwież Suwałki we współpracy z Szkołą Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach zorganizowały XIX Suwalską Spartakiadę Integracyjną – "Sport integruje wszystkich".
Młodzieżowy Marsz Niepodległości „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!”
Już po raz 18. tłum mieszkańców Suwałk przeszedł 11. listopada ulicami miasta, aby wspólnie uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w sobotnie (11.11) południe pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na ulicy Kościuszki w Suwałkach.
Tradycyjny Polonez dla Niepodległej w Parku Konstytucji 3 Maja
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach wraz z zaproszonymi gości zatańczyli wspólnie Poloneza w ramach uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. 
"Przechodniu powiedz Polsce..." - Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej w I Liceum Ogólnokształcącym
Około 120 uczestników przystąpiło w środę (08.11) do XXXI edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach. 
Suwalczanie odwiedzają cmentarze i pomagają ratować nagrobki
Tłumy mieszkańców miasta i przyjezdnych osób odwiedzają w środę (01.11) suwalskie cmentarze. Już po raz dziesiąty na cmentarzu parafialnym przy ulicy Bakałarzewskiej odbyła się również doroczna kwesta na rzecz renowacji pomników i nagrobków.
Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych w Suwałkach
W sobotni (14.10) poranek w hali Suwałki Arena pojawiło się ponad 140 szachistów, którzy przez cały dzień rywalizują w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych.
Przekazanie do użytku nowej Szkoły Podstawowej w Wiżajnach
Uroczyste przekazanie do użytku budynku nowej Szkoły Podstawowej odbyło się w środę (11.10) w Wiżajnach. 
„Razem dla bezpiecznych granic”. Tłumy na koncercie TVP
Mieszkańcy Suwałk tłumnie przybywali w niedzielę (17.09) na suwalskie bulwary, gdzie odbył się wojskowy piknik oraz koncert Telewizji Polskiej pod hasłem „Razem dla bezpiecznych granic”.
Ulicami Suwałk przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny
Licznie zgromadzeni suwalczanie przeszli w niedzielę (17.09) ulicami miasta, biorąc udział w Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski”.
84. rocznica sowieckiej napaści na Polskę
Obchody 84. rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz Dnia Sybiraka odbyły się w niedzielę (17.09) przy pomniku Żołnierzy Września 1939 w Suwałkach.
Suwalski Ośrodek Kultury świętuje 10. urodziny
Wernisaż wystawy "10 lat Suwalskiego Ośrodka Kultury" i inauguracja 17. sezonu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej to wydarzenia, które przygotował w piątek (15.09) SOK z okazji 10-lecia istnienia placówki. 
Suwalczanie na rowerach. Rekordowa frekwencja
Około 700 mieszkańców Suwałk wsiadło w niedzielny (10.09) poranek na rowery i przejechało ulicami miasta, biorąc udział w tegorocznej edycji Europejskiego Dnia bez Samochodu.
Małysz, Lubański, Małachowski - powiększa się Aleja Gwiazd w Szelmencie
Kamienne tablice Adama Małysza, Włodzimierza Lubańskiego, Pawła Fajdka, czy Piotra Małachowskiego wzbogaciły w piątek (08.09) Aleję Olimpijczyków i Mistrzów Sportu, znajdującą się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment. 
Taneczne zakończenie wakacji
„Jak się bawić to tylko w Suwałkach” - pod takim hasłem w niedzielę (03.09) na placu Marii Konopnickiej odbyła się Suwalska Potańcówka. 
Wieczorne bieganie w Suwałkach
Około dwustu biegaczy wystartowało w sobotę (02.09) w wieczornym biegu na dystansie pięciu kilometrów pod nazwą „Rozbiegane Suwałki”.
Pokazy ratownictwa wodnego i piknik nad Zalewem Arkadia
Jak udzielić pomocy tonącym z wykorzystaniem sprzętu asekuracyjnego można było dowiedzieć się w piątek (01.09) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach, gdzie odbywał się Piknik Edukacyjny pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".
Zobacz piękne ogrody i balkony suwalczan
212 zgłoszeń wpłynęło do 27 edycji konkursu „Gdzie te piękne ogrody i kwieciste balkony”. Zwycięzców poznamy 10 września w Parku Konstytucji 3 Maja podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu.
XI edycja Turnieju imienia Grzegorza Wołągiewicza
Młodzi zawodnicy z Polskich i Litewskich Akademii Piłkarskich rywalizują na Stadionie Miejskim w Suwałkach, gdzie w sobotę (26.08) rozpoczęła się 11. edycja piłkarskiego turnieju imienia Grzegorza Wołągiewicza.
"Jak kochasz to kręć" - rozpoczął się Festiwal Filmowy Wajda na Nowo
Wystawa zagranicznych plakatów do filmów Andrzeja Wajdy, projekcja filmu Kręć! Jak kochasz to kręć i rozmowa o Edwardzie Kłosińskim m.in. z Krystyną Jandą i Magdą Umer. Za nami pierwszy dzień 3. edycji Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo.
Jarmark Kamedulski w Wigrach
Na styku kultur - pod takim hasłem przez cztery dni odbywały się wydarzenia w ramach Jarmarku Kamedulskiego w Wigrach. 
Triathlon Równych Szans nad Zalewem Arkadia
Pływanie, jazda na rowerze i bieganie – to konkurencje, z którymi zmierzyli się śmiałkowie startujący w drugiej edycji Triathlonu Równych Szans, który w niedzielę (13.08) odbył się nad Zalewem Arkadia w Suwałkach.
Pokaz siły na Stadionie Lekkoatletycznym
Międzynarodowy Puchar Polski Strongman odbył się w niedzielę (06.08) w ramach Dni Suwałk na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś. 
Deszczowa parada i koncert Dawida Kwiatkowskiego - trwają Dni Suwałk
Tłumy mieszkańców Suwałk na paradzie, która przeszła ulicami miasta, tłumy na bulwarach, gdzie odbył się koncert Dawida Kwiatkowskiego. Suwalczanie świętowali w sobotę (05.08) Dni Suwałk.
Dania kuchni francuskiej w Parku Konstytucji 3 Maja
Dania kuchni francuskiej z użyciem regionalnych produktów Suwalszczyzny przygotowywali w niedzielę (23.07) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach, kucharze z Polski, Litwy i Francji. 
Trwa Suwalski Jarmark Folkloru i Smaku
Kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej oraz jadła regionalnego, pokazy rzemiosł tradycyjnych, czy przegląd tradycyjnego folkloru muzycznego Suwalszczyzny. W sobotę (22.07) w Suwałkach rozpoczął się Jarmark Folkloru i Smaku.
Zakończyła się 16. edycja Suwałki Blues Festival
Kolejna dawka bluesowych koncertów w Parku Konstytucji 3 Maja i na Bulwarach nad Czarną Hańczą, a do tego muzyczny występ na mobilnej platformie i parada motocykli. W sobotę (08.07) zakończyła się 16. edycja Suwałki Blues Festival.
Piątkowy SBF: zagrał Dżem i Dzieci Bluesa. Jan Chojnacki honorowym suwalczaninem
Koncertem DŻEM & DZIECI BLUESA zakończył się piątkowy (07.07) dzień pełen bluesowych koncertów w Suwałkach. Dziś też oficjalnie wręczono Janowi Chojnackiemu tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Suwałk”.
Otwarcie orlika z festynem rodzinnym
Oficjalne otwarcie nowego boiska sportowego, połączone z festynem rodzinnym, odbyło się w niedzielę (02.07) przy ul. Pileckiego w Suwałkach.
Jaćwieski Festyn Archeologiczny - tajemnice przeszłości w nowoczesnej technologii
Pokazy walk wojów, turnieje, stoiska z nowoczesnymi technologiami oraz koncert zespołu Percival - w Suwałkach trwa XIX edycja Jaćwieskiego Festynu Archeologicznego. 
Udany debiut Klubu Szachowego Jaćwież Suwałki
15. miejsce i utrzymanie w I lidze - Klub Szachowy Jaćwież Suwałki udanie zadebiutował podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów - I Liga.
Air Show na niebie. Sarsa i Swiernalis na scenie
Widowiskowe pokazy na niebie, wiele atrakcji na ziemi, a także koncerty Swiernalisa i Sarsy - lato w Suwałkach rozpoczęło się na dobre.
Festiwal sportów ulicznych po raz pierwszy w Suwałkach
Turniej Streetball, konkursy na torze przeszkód i nocny przejazd ulicami miasta - w piątek (23.06) w Suwałkach odbyła się pierwsza edycja wydarzenia pod nazwą Suwałki Street Night.
Drugi dzień Pikniku Kawaleryjskiego w Suwałkach
Skoki przez przeszkody, konkursy władania szablą i lancą, czy pokaz historyczny potyczki z powstania 1863 roku - za nami drugi dzień tegorocznej edycji Pikniku Kawaleryjskiego.
Ekologiczny Festyn po raz trzeci odbył się w Suwałkach
Pchli targ, warsztaty ekologiczne, spotkania edukacyjne, wykłady, biegi i wiele więcej atrakcji czekało w niedzielę (18.06) na zebranych w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach, gdzie już po raz trzeci odbył się ekologiczny festiwal Eko Wizja.
Dni Kawaleryjskie w Suwałkach
Pokazami sprawności kawaleryjskiej rozpoczęła się w sobotę (17.06) XXII edycja Pikniku Kawaleryjskiego – Dni Kawaleryjskich w Suwałkach.
Jubileusz 35-lecia Przedszkola nr 8
Uroczyste obchody Jubileuszu 35-lecia Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się w piątek (16.06) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
Łukasz Kubot na otwarciu Akademii Tenisa w Suwałkach
Inauguracja Akademii Tenisa Recman z udziałem gościa specjalnego, Łukasza Kubota, odbyła się w czwartek (01.06) na kortach tenisowych przy ulicy Zastawie w Suwałkach.
Artystyczne Podwórko na Dzień Dziecka w Suwałkach
Wspólne świętowanie Dnia Dziecka miało miejsce w czwartek (01.06) na "Artystycznym Podwórku" utworzonym przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury w Suwałkach.
S61 Suwałki - Budzisko: ostatnie szlify i proekologiczne rozwiązania
Przejścia dla zwierząt, zbiorniki ekologiczne dla rozrodu i żywotności płazów, czy tunele naprowadzające nietoperze. We wtorek (23.05) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentowała proekologiczne rozwiązania zastosowane podczas budowy drogi S61 Suwałki - Budzisko.
Suwalskie Juwenalia 2023 z Kamilem Bednarkiem
Nie tylko studenci, ale też licznie przybyli mieszkańcy miasta bawili się wspólnie w piątkowy (19.05) wieczór na suwalskich bulwarach, gdzie odbyły się Juwenalia Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
Jubileuszowa Wielka Olimpiada Małych Sportowców
Dzieci z suwalskich przedszkoli rywalizowały i bawiły się w poniedziałek (15.05) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie już po raz 20. odbyła się Wielka Olimpiada Małych Sportowców.
Noc Muzeów i zlot klasyków
Wiele działo się w sobotni (13.05) wieczór w Suwałkach. Mieszkańcy zwiedzali muzea i galerie podczas Nocy Muzeów oraz podziwiali klasyczne samochody i motory w trakcie imprezy pod nazwą Suwalskie Klasyki Nocą.
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
Msza święta, uroczysty apel i pokaz sprzętu strażackiego - w sobotę (13.05) w Suwałkach odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.
Wmurowanie Kamienia Węgielnego pod nowy budynek dla osadzonych
Uroczysty Akt Wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę nowego pawilonu dla osadzonych miał miejsce w piątek (12.05) na terenie Aresztu Śledczego w Suwałkach.
Jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 6
Swoje święto obchodziła w piątek (12.05) Szkoła Podstawowa nr 6 imienia Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach, która w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia. 
Ceremonia czepkowania w Państwowej Uczelni Zawodowej 
Ponad 60 studentek i studentów II roku pielęgniarstwa z Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach przystąpiło w czwartek (11.05) do jednej z najbardziej znanych ceremonii zawodowych, jaką jest czepkowanie. 
78. rocznica zakończenia II Wojny Światowej w Europie
Uroczystość z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa i 78. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie, odbyła się w poniedziałek (08.05) przy Pomniku Żołnierzy Września 1939 roku w Suwałkach.
Miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja
Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja odbyły się w środę (03.05) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.
Setki motocykli na ulicach Suwałk
Suwalskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego za nami. W sobotę (29.04) ulicami miasta przejechały setki motocykli. 
Szkoła Podstawowa nr 4 w Suwałkach świętuje 90-lecie
Obchody 90-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Kazimierza Hamerszmita odbył się w piątek (28.04) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.
Zarybianie Czarnej Hańczy z okazji Światowego Dnia Ziemi
200 sztuk pstrąga potokowego trafiło w piątek (21.04) do Czarnej Hańczy przy suwalskich bulwarach, gdzie odbyły się miejskie obchody Światowego Dnia Ziemi.
Święto suwalskiego środowiska sportowego
Blisko 232 tysiące złotych trafiły w czwartek (20.04) do suwalskich sportowców, trenerów i działaczy w formie stypendiów i nagród Miasta Suwałki.
Wspólnie posadzili nowe drzewa na Bulwarach
Akcja sadzenia drzew na Bulwarach odbyła się w piątek (14.04) przy Galerii Sztuki Stara Łaźnia w Suwałkach.
Miejskie obchody Roku Aleksandry Piłsudskiej
Rok 2023 ustanowiono w całym kraju Rokiem Aleksandry Piłsudskiej. W piątek (31.03) w Szkole Podstawowej nr 2 w Suwałkach odbyły się miejskie obchody upamiętniające suwalczankę. 
Panie biegły w szpilkach, Panowie z jajami
Kobiety w barwnych strojach i na wysokich szpilkach, mężczyżni z dorodnym, choć czasem doklejanym wąsem i jajkami na łyżeczce. Za nami kolejna edycja nietypowej imprezy biegowej, czyli Suwałki Miss Run & Suwalski Bieg z Wąsem.
Uratowali kilkadziesiąt osób - symulacja czynności ratunkowych w Suwałkach
Zadymione pomieszczenia, wielu rannych, a wśród nich strzelec, który otworzył ogień do ratowników - to elementy masowego zdarzenia z którymi musieli poradzić sobie strażacy podczas zaawansowanych ćwiczeń w Suwałkach.
Suwałki stolicą europejskiego badmintona
Ponad 400 zawodników z całej Europy od piątku (17.03) do niedzieli (19.03) rywalizuje w Suwałkach, gdzie odbywa się największy badmintonowy turniej młodzieżowy w Polsce - Malow Festiwal Badmintona. 
To było prawdziwe Święto Kobiet
Bezpłatne konsultacje, zabiegi, pokazy, losowanie nagród, koncert Karoliny Lizer i przede wszystkim czas spędzony w  atmosferze relaksu i dobrej zabawy. Tak w jednym zdaniu można opisać Dzień Kobiet pod hasłem ”Podaruj sobie czas", który w środę (08.03) odbył się w Hotelu Szyszko. 
II Turniej Piłki Siatkowej Dzieci "#JesteśNasząNadzieją!" 
W poniedziałek (06.03) w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena" młodzi siatkarze uczestniczyli w drugiej edycji Turnieju Piłki Siatkowej Dzieci pod hasłem "#JesteśNasząNadzieją!" 
Jarmark Kaziukowy w Suwałkach po raz 23
Rękodzieło ludowe, artystyczne rzemiosło, regionalne przysmaki i występy zespołów ludowych z regionu. W zimowej aurze w niedzielę (05.03) w Suwałkach odbywa się XXIII Jarmark Kaziukowy.
Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych
Mszą świętą i złożeniem kwiatów pod pomnikiem 41. Pułku Piechoty Armii Krajowej obchodzono w środę (01.03) w Suwałkach Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Charytatywny mecz i ponad 8 tys. zł
Szczytny cel i sportowe emocje. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki po raz pierwszy rywalizowali w piątek (24.02) w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gołdapi, gdzie rozegrano wewnętrzny mecz z udziałem publiczności.
Emocjonujące pojedynki i efektowne nokauty
Gala sportów walki Pałuska Kickboxing Night 5 za nami. W piątkowy (24.02) wieczór ręce w geście triumfu podnosili do góry suwalczanie, m.in. Adrian Daniło, Daniel Myszkowski, Damian Bujkowski i Patryk Szyszko.
Włócznie Jaćwingów przyznane już po raz dwudziesty
Suwalska Szkoła Lotnicza, Euroregion Niemen, Marszałek Województwa Podlaskiego, Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci Przystań i firma Matrix to tegoroczni laureaci Nagrody Prezydenta Suwałk - Włócznia Jaćwingów.
W podsuwalskim Krzywem działa "Leśne Przedszkole"
Innowacyjny projekt edukacyjny inspirowany skandynawskimi leśnymi przedszkolami działa od roku w miejscowości Krzywe koło Suwałk. O idei powstania Leśnej Bazy opowiadają pomysłodawcy projektu ze Stowarzyszenia Komitywa.
Charytatywny bal i "zbiórka na cztery kółka"
Zbiórka pieniędzy na zakup busa do Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Wodzie była głównym celem zorganizowanego w sobotę (11.01) charytatywnego balu w Suwałkach.
Parada morsów, kąpiel w Zalewie Arkadia i zimowe bieganie
Parada morsów ulicami miasta, wspólna kąpiel i biegi dla chętnych w każdym wieku - w niedzielę (29.01) w Suwałkach po raz kolejny licznie zebrani mieszkańcy miasta i przybyli goście bawili się na Stacji Pogodne Suwałki.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Suwałkach
Gry i animacje dla dzieci, pokazy sztuk walk, zajęcia ze sportowcami, muzyczne występy na scenie i wiele więcej atrakcji czekało w niedzielę (29.01) na suwalczan w hali Suwałki Arena, gdzie odbywał się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
Uroczystość upamiętniająca 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego odbyła się w niedzielę (22.01) na górze Szubienicznej przy ulicy Bakałarzewskiej w Suwałkach.
Doskonała zabawa na studniówce III Liceum Ogólnokształcącego
Klimat tworzą ludzie - z takim hasłem przewodnim 122 maturzystów III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach wspólnie z partnerkami i partnerami spędziło piątkową (20.01) noc, doskonale bawiąc się na studniówce.
Bal Karnawałowy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym
Muzyka, tańce i kolorowe przebrania - w czwartek (19.01) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Suwałkach odbył się bal karnawałowy pod hasłem "Jungle Party".
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Suwałk
Po dwuletniej przerwie w piątek (06.01) ulicami Suwałk ponownie przeszedł Orszak Trzech Króli.
Opłatek sportowca w Suwałkach
Wigilijne spotkanie całej sportowej rodziny z Suwałk odbyło się w poniedziałek (19.12) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.
Wigilia Miejska w Suwałkach
Władze miasta przełamały się w niedzielę (18.12) opłatkiem z mieszkańcami podczas Miejskiej Wigilii zorganizowanej w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach.
Zespoły ludowe z Suwalszczyzny przy wigilijnym stole
Przy wigilijnym stole spotkały się w sobotę (17.12) zespoły ludowe z Suwalszczyzny. Po dwuletniej przerwie w Suwałkach ponownie odbyła się Wigilia Chłopska.
Przegląd Kolęd i Pastorałek Klas Integracyjnych „Wśród nocnej ciszy”
Świąteczną atmosferę można było poczuć w piątek (16.12) w Szkole Podstawowej nr 10 imienia Olimpijczyków Polskich w Suwałkach, gdzie już po raz 18. odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek Klas Integracyjnych. 
Suwalczanie tłumnie ruszyli po choinki od RMF FM
Świąteczny konwój RMF FM zawitał w środę (14.12) na plac Marii Konopnickiej w Suwałkach, gdzie licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta odbierali darmowe choinki.
Rękodzielnicy z całego regionu spotkali się w Hotelu Szyszko
Rękodzielnicy z Suwałk, Sejn, Olecka i całej Suwalszczyzny prezentowali swoje wybory w niedzielę (11.12) w Hotelu Szyszko, gdzie odbyła się pierwsza edycja Świątecznego Kiermaszu Rękodzieła. 
Obchody 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego
Msza Święta, złożenie kwiatów przez delegacje i okolicznościowe przemówienia - w niedzielę (11.12) w Suwałkach odbyły się obchody 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
Choinka rozświetlona, czas oczekiwania na święta
Tradycyjnie jak co roku w Mikołajki na placu Marii Konopnickiej władze miasta, wraz z licznie zgromadzonymi suwalczanami, rozświetliły miejską choinkę i świąteczne ozdoby.
Pierwsze Targi Branży Gastronomicznej w Suwałkach
Czołowi producenci branży gastronomicznej prezentowali w środę (30.11) swoje artykuły podczas I edycji Targów Branży Gastronomicznej w Suwałkach, zorganizowanych przez Firmę Mona Kontra.
Talent Białystok zwycięzcą turnieju w Suwałkach
Akademia Piłkarska Talent Białystok zwyciężyła rozgrywany w Suwałkach turniej halowej piłki nożnej dzieci z rocznika 2014. Gospodarze z suwalskich Wigier zajęli miejsce czwarte.
Zajęcia sportowe w szkołach w Słobódce i Kaletniku

W Szkole Podstawowej w Słobódce oraz w Szkole Podstawowej w Kaletniku dzięki Fundacji im. Wojciecha Fortuny realizowany jest projekt pod nazwą „Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych powiatu suwalskiego 2022”.

Polonez dla Niepodległej w Suwałkach
"Poloneza dla Niepodległej" zatańczyli w czwartek (10.11) w Parku Konstytucji 3 Maja uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach oraz zaproszeni goście.
Przysięga żołnierzy w Suwałkach z udziałem Ministra Obrony Narodowej
Przysięgę złożyło w sobotę (29.10) w Suwałkach 51 żołnierzy zasadniczej dobrowolnej służby wojskowej. Udział w uroczystości wziął Mariusz Błaszczak, wicepremier, Minister Obrony Narodowej.
Ekspresówka Suwałki - Budzisko na gwiazdkę
Ponad 24-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S61 Suwałki - Budzisko zostanie oddany do użytku dla kierowców w grudniu bieżącego roku. Wszystko gotowe jest już na 90%.
Polska - Łotwa w Suwałkach. Remis Reprezentacji U21
Reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 21 zremisowała 1:1 z Reprezentacją Łotwy w meczu towarzyskim, rozgrywanym we wtorek (27.09) na Stadionie Miejskim w Suwałkach.
Gala Ucznia Zdolnego w SOK
Nagrody i stypendia w dziedzinie nauki i sportu otrzymało w poniedziałek (26.09) blisko dziewięćdziesięciu uczniów z suwalskich szkół. 
Marsz dla życia i rodziny przeszedł ulicami Suwałk
Licznie zgromadzeni suwalczanie przeszli w niedzielę (25.09) ulicami miasta, biorąc udział w Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem „I ślubuję Ci”.
Rekonstrukcję obrony Wilna zaprezentowano w Suwałkach
Potyczkę polskich i sowieckich żołnierzy można było zobaczyć w w sobotę (24.09) na ulicy Gałaja w Suwałkach, gdzie odbyła się rekonstrukcja obrony Wilna z 1939 roku.
Blisko 200 szachistów rywalizuje w hali Suwałki Arena
Blisko 200 zawodników i zawodniczek przystąpiło w sobotę (24.09) w hali Suwałki Arena do rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach.
Mieszkańcy Suwałk przesiedli się na rowery
Na rowerach ulice miasta przejechali w niedzielę (18.09) suwalczanie, którzy w ten sposób włączyli się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu.
Trefl Gdańsk zwycięzcą XIII Memoriału Józefa Gajewskiego
Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali w finale Indykpol AZS Olsztyn 3:0 i zostali zwycięzcami 13. edycji Memoriału imienia Józefa Gajewskiego.
Zwycięstwa Trefla i Indykpolu pierwszego dnia Memoriału
Cerrad Enea Czarni Radom, Indykpol AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk i Ślepsk Malow Suwałki rywalizują od czwartku (15.09) w 13. edycji Memoriału im. Józefa Gajewskiego.
W Parku królowała wołowina
W deszczowej aurze, ale za to z degustacją wielu pysznych dań odbył się w niedzielę (11.09) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach IX Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Sąsiedzi przy stole”.
Wielu wybitnych sportowców w Alei Olimpijczyków
Róża Kozakowska, Piotr Żyła, czy Joanna Mendak i Rafał Czuper - uroczyste odsłonięcie pamiątkowych tablic polskich sportowców odbyło się w piątek (09.09) w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment.
Wiele atrakcji na Jaćwieskim Festynie Archeologicznym
W nowej lokalizacji, ale wciąż w obecności licznych zwiedzających. W piątek (09.09) nad Zalewem Żwirek w Krzywólce rozpoczął się Jaćwieski Festyn Archeologiczny.
Sportowa niedziela nad Zalewem Arkadia
Pływanie, jeżdżenie na rowerze i bieganie - w niedzielę (04.09) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach odbył się Triathlon Równych Szans.
"Demony wojny w Europie znów odżyły"
Pod Pomnikiem Żołnierzy Września 1939 r. przy ul. Wojska Polskiego w Suwałkach obyły się w czwartek (01.09) obchody z okazji 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Tanecznym krokiem pożegnali wakacje
Zakończył się sezon wakacyjnych imprez w Suwałkach. Ostatnim aktem tegorocznego programu była piątkowa (26.08) impreza taneczna pod hasłem Roztańczone Bulwary: Ostatnia Stacja Lata.
Ukraińcy w Suwałkach uczcili Dzień Niepodległości
Skromnym, uroczystym spotkaniem na suwalskich bulwarach Dzień Niepodległości Ukrainy upamiętnili Ukraińcy przebywający w Suwałkach. 
103. rocznica wyzwolenia Suwałk
Obchody 103 rocznicy wyzwolenia miasta odbyły się w środę (24.08) pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach.
Wystawa na bulwarach i spotkanie z Jerzym Stuhrem
Wernisaż wystawy WERKI. WAJDA oraz spotkanie z Jerzym Stuhrem to jedne z ważniejszych punktów drugiego dnia filmowego festiwalu, który trwa w Suwałkach.
Nowoczesna wystawa w Muzeum Marii Konopnickiej
Od soboty 20. sierpnia otwarta dla zwiedzających zostanie zupełnie nowa wystawa stała o Marii Konopnickiej "Pieśń o Domu".
"Strażacka Pompa" w suwalskiej jednostce
I Turniej Firefighter Combat Challenge o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach „Strażacka Pompa” odbył się w niedzielę (14.08) w Suwałkach.
Piknik Wojskowy na bulwarach
Sprzęt wojskowy, pokaz walki wręcz i tradycyjna grochówka - w sobotę (13.08) na suwalskich bulwarach odbył się Piknik Wojskowy.
Święto Wojska Polskiego w Suwałkach
Uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego odbył się w piątek (12.08) na placu 14. Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach. 
Jarmark Kamedulski w mieście, Enej na scenie
Koncert zespołu Enej zakończył pełną atrakcji sobotę (06.08) w Suwałkach. W mieście trwa Jarmark Kamedulski.
Siatkarski turniej i charytatywna zbiórka nad Zalewem Arkadia
Nad Zalewem Arkadia w Suwałkach trwa dwudniowy turniej siatkowej piłki plażowej, podczas którego zbierane są środki na rehabilitację młodego suwalczanina, Pawła Dydzińskiego.
Trwa Suwalski Jarmark Folkloru
Koncerty, przegląd folkloru muzycznego regionu oraz folkowy kiermasz z lokalnymi wyrobami - w sobotę (23.07) w Parku Konstytucji 3 Maja rozpoczął się Jarmark Folkloru.
Rodzinny piknik w Suwałkach
W czwartek (14.07) od rana najmłodsi mieszkańcy miasta wspólnie z rodzicami bawią się na Podlaskim Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym na parkingu Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego Agencji Rozwoju Regionalnego "ARES" S.A. w Suwałkach.
Pokaz samochodów i kolejne koncerty - Suwałki Blues Festival gra dalej
Pokaz samochodów Mazda MX5, animacje dla najmłodszych, a przede wszystkim duża dawka bluesowej muzyki - za nami piątek (08.07) z Suwałki Blues Festival.
Blues mieszka w Polsce - Blues mieszka w Suwałkach
Kasię Kowalską, Małgorzatę Ostrowską, czy Krzysztofa Cugowskiego można było zobaczyć i posłuchać podczas czwartkowego (07.07) koncertu, który rozpoczął w mieście czterodniowy Suwałki Blues Festival. 
Pobiegli w półmaratonie ulicami Suwałk
Ponad 300 osób stawiło się na mecie Reso Suwałki Półmaratonu, który w sobotę (02.07) odbył się na ulicach Suwałk.
Odlotowe Suwałki - działo się na niebie
Zrzuty skoczków, mijanki samolotów, pokazy akrobacji, przeloty na dużej prędkości i wiele więcej można było zobaczyć w sobotę (25.06) na suwalskim niebie w ramach finału wydarzenia "Odlotowe Suwałki Air Show".
100-lecie przybycia do Suwałk 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich
W sobotę (25.06) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach już po raz XXI rozpoczął się Piknik Kawaleryjski. W tym roku połączony jest z obchodami 100-lecia przybycia do Suwałk 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich.
Noc Kupały. Wspólna zabawa mieszkańców Suwałk i Ukrainy
Koncerty zespołów wokalnych i tanecznych, jarmark rękodzieła i smakołyków, wyplatanie wianków i puszczanie ich do wody - w piątek (24.06) na bulwarach nad Czarną Hańczą odbyła się Noc Kupały.
"Zasłużeni dla Ziemi Suwalskiej" - wernisaż wystawy w PUZ
Portrety znanych postaci historycznych oraz współczesnych osób związanych z Suwałkami można zobaczyć na wystawie prac Macieja Jedlińskiego w Państwowej Uczelni Zawodowej. 
Ekologiczny Festiwal w Parku Konstytucji 3 Maja
EKO WIZJA - dwudniowy festiwal ekologiczny, organizowany przez Fundację Teraz Wschód, rozpoczął się w sobotę (04.06) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.
Święto wszystkich dzieci
Suwalczanie wraz ze swoimi pociechami licznie odwiedzali w środę (01.06) Suwalski Ośrodek Kultury, gdzie czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka.
Podwójne święto w SP 7
Szkoła Podstawowa nr 7 w Suwałkach obchodziła w piątek (27.05) święto patrona, Jana Pawła II, połączone z otwarciem Szkolnego Muzeum Nauki i Techniki.
Młodzież na zajęciach sportowych z żeglarstwa

W piątek (20.05) dziewiętnastoosobowa grupa uczniów klasy VI i VII Szkoły Podstawowej w Słobódce uczestniczyła w zajęciach sportowych z żeglarstwa.

Trzydziestolecie Państwowej Straży Pożarnej
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem Trzydziestolecia Państwowej Straży Pożarnej odbyły się w niedzielę (22.05) w Suwałkach.
Przybywa studentów pielęgniarstwa
Studenci pielęgniarstwa złożyli uroczystą przysięgę i otrzymali białe czepki z czarnym paskiem - we wtorek (17.05) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach odbyła się ceremonia czepkowania.
Nocne zwiedzanie w Suwałkach
Sobotni (14.05) wieczór upłynął w Suwałkach pod znakiem sztuki i zwiedzania. W mieście po raz kolejny odbyła się Noc Muzeów.
Charytatywny piknik i wyścigi na hulajnogach
Wiele atrakcji czekało w sobotę (14.05) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach, gdzie odbył się charytatywny piknik na rzecz młodego suwalczanina, Pawła Dydzińskiego.
Wigierski mural oficjalnie odsłonięty
Gotowy od kilku dni, w czwartek (12.05) oficjalnie odsłonięty. Mowa o muralu z okazji 75-lecia Wigier Suwałki, który powstał na ścianie bloku przy ulicy Kowalskiego 9.
Fascynująca nauka w formie zabawy
Świat chemii, programowanie, centrum kryminalistyczne czy pierwsza pomoc - patio Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach zamieniło się w czwartek (12.05) w centrum nauki dla dzieci i młodzieży. 
Minicentrum naukowe SOWA powstało w Suwałkach
SOWA - Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności, wspierana przez Centrum Nauki Kopernik, została w poniedziałek (09.05) oficjalnie otwarta w Suwałkach.
Święto Konstytucji 3 Maja w Suwałkach
W całym kraju obchodzimy dziś (03.05) Święto Narodowe Trzeciego Maja. W Suwałkach uroczystości odbyły się w Parku Konstytucji 3. Maja.
Wielkie święto Wigier
To była biało-niebieska sobota (30.04). Na Stadionie Miejskim w Suwałkach oraz nad Zalewem Arkadia świętowały Wigry Suwałki, Akademia Piłkarska Wigry Suwałki oraz ich kibice i przyjaciele.
Poznaliśmy program 15. edycji Suwałki Blues Festival
Cztery dni przepełnione bluesem czekają w lipcu mieszkańców Suwałk i przyjezdnych gości. W piątek (29.04) podczas konferencji prasowej w Suwalskim Ośrodku Kultury poznaliśmy program 15. edycji Suwałki Blues Festival.
Oddali hołd rozstrzelanym członkom Tymczasowej Rady Ziemi Suwalskiej
Obchody 82. rocznicy rozstrzelania członków Tymczasowej Rady Ziemi Suwalskiej odbyły się we wtorek (26.04) przy pomniku w Lesie Szwajcarskim.
VIII Podlaski Marsz Cieni w Suwałkach
Członkowie grup rekonstrukcyjnych w historycznych mundurach polskich żołnierzy i policjantów oraz pilnujących ich funkcjonariuszy NKWD, przeszli w niedzielę (24.04) ulicami Suwałk.
Obchody Światowego Dnia Ziemi w Suwałkach
Zarybienie Czarnej Hańczy, ułożenie „Rzeki życzeń”, czy puszczanie do wody łódek origami - w piątek (22.04) w Suwałkach odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi.
Nowy klip Krychola przy współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury
W sieci pojawił się nowy teledysk Krychola - lokalnego rapera, który stworzył wspólnie z Suwalskim Ośrodkiem Kultury i aktorami Teatru Hybrydowego. Wykonała go lokalna grupa Dark Story Films. Zachęcamy Was do sprawdzenia materiału.
Wielka Sobota. Wierni święcą pokarmy
W Wielką Sobotę w kościele katolickim wierni tłumnie pojawiają się w świątyniach, aby poświęcić pokarmy.
Światowy Dzień Trzeźwości na ulicach Suwałk
W piątek (15.04) wielkanocny Urząd Miejski w Suwałkach wspólnie z Komendą Miejską Policji w Suwałkach włączyli się w obchody Światowego Dnia Trzeźwości.
Miejska Droga Krzyżowa w Suwałkach
W piątek (08.04), po dwuletniej przerwie, tłum suwalczan ponownie przeszedł ulicami miasta, biorąc udział w Miejskiej Drodze Krzyżowej. 
78. Rocznica Stracenia 16 Mieszkańców Suwalszczyzny
Obchody 78. Rocznicy Stracenia16 Mieszkańców Suwalszczyzny odbyły się w piątek (01.04) przy pomniku Straceń na ulicy Sejneńskiej w Suwałkach.
Sprzątały Suwałki chcąc podziękować za gościnę
Grupa kobiet z Ukrainy w ramach podziękowania za gościnę posprzątała Park Konstytucji 3 Maja i teren między ulicami Wojska Polskiego i 1 Maja.
Batalionowa Grupa Bojowa NATO w Suwałkach
Pododdziały Batalionowej Grupy Bojowej NATO i 15 Brygady Zmechanizowanej z Giżycka można było zobaczyć we wtorek (22.03) przy ul. Hamerszmita w Suwałkach.
Dzień bez plecaka w I LO
Jak wykazać się inwencją i przetransportować książki do szkoły bez użycia plecaka pokazali uczniowie i nauczyciele I liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach.
Otwarcie wystawy "Poznajmy naszych sąsiadów Ukraińców - Tarnopol"
Fotografie z ukraińskiego Tarnopola wykonane w pokojowym czasie sprzed inwazji Rosji na Ukrainę z przesłaniem „I niech tak pozostanie…” można od poniedziałku (14.03) oglądać na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. 
Miss Run, bieg z wąsem i zbiórka dla Ukrainy
Barwne i nietypowe biegi połączone z charytatywną zbiórką dla Ukrainy odbyły się w niedzielę (13.03) przy hali Suwałki Arena.
Suwałki zagrały dla Ukrainy
Charytatywny koncert na rzecz ofiar zbrojnej napaści na Ukrainę odbył się w czwartek (10.03) w Suwalskim Ośrodku Kultury. 
Powstał Spot "Suwałki solidarne z Ukrainą"
W pierwszą niedzielę marca (06.03) - jedenastego dnia rosyjskiej inwazji na naszych wschodnich sąsiadów, suwalczanie wyrazili swoją solidarność z Narodem Ukraińskim nagrywając kilka słów otuchy i wsparcia.
Mieszkańcy licznie odwiedzają Suwalski Kaziuk
Od niedzielnego (06.03) poranka suwalczanie licznie gromadzą się na ulicach Patli i Witosa, gdzie po rocznej przerwie ponownie odbywa się Suwalski Kaziuk.
Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się we wtorek (01.03) przy pomniku 41. Pułku Piechoty Armii Krajowej w Suwałkach.
Włócznie Jaćwingów przyznane
Gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Suwałk „Włócznia Jaćwingów” odbyła się w sobotni (26.02) wieczór w hali Suwałki Arena.
Wiec poparcia dla narodu Ukraińskiego
Drugi dzień z rzędu w Suwałkach zorganizowany został wiec poparcia dla narodu Ukraińskiego wobec agresji militarnej ze strony Rosji.
Suwalczanie solidarni z Ukrainą
Kilkudziesięciu mieszkańców Suwałk pojawiło się w czwartek (24.02) na placu Marii Konopnickiej, aby wyrazić wsparcie dla narodu ukraińskiego.
Jakie atrakcje czekają nas w tym roku? Poznaliśmy kalendarz wydarzeń w Suwałkach
Konferencja prasowa podczas której zaprezentowano kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalno – sportowych na 2022 rok w Suwałkach, odbyła się w czwartek (17.02) w Suwalskim Ośrodku Kultury. 
80. rocznica utworzenia Armii Krajowej
Poświęcenie nagrobka, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy odrestaurowanym grobie Stanisława "Zagłoby" Wiśniewskiego -  w poniedziałek (14.02) w Suwałkach odbyły się obchody 80. rocznicy powstania Armii Krajowej.
W Potaszni powstał nowy most
Uroczyste otwarcie nowego mostu przez rzekę Czarna Hańcza odbyło się w środę (02.02) w miejscowości Potasznia w gminie Suwałki. 
Suwalczanie grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę (30.01) w hali Suwałki Arena.
Masa atrakcji nad Zalewem Arkadia
Wioska Eskimoska, kąpiel morsów, pokazy ratownictwa lodowego czy zimowe biegi - to i wiele więcej atrakcji czekało w niedzielę (30.01) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach.
Innowacyjna logistyka w PUZ

Najnowocześniejsze systemy logistyczne i magazynowe są już do dyspozycji studentów Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.

Nagrody za świąteczne dekoracje trafiły do suwalczan
Właściciele najpiękniej udekorowanych domów i balkonów w okresie świątecznym w poniedziałek (24.01) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach odebrali nagrody. 
159. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
W niedzielę (23.01) na górze Szubienicznej przy ul.Bakałarzewskiej w Suwałkach odbyła się uroczystość upamiętniająca 159. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
Pokazy ratownictwa lodowego nad Zalewem Arkadia
Co zrobić, gdy załamie się pod nami lód oraz jak pomóc innej osobie wydostać się z wody można było dowiedzieć się w niedzielę (16.01) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach.
Tłumy suwalczan na otwarciu sklepu Carrefour
Tłumy mieszkańców Suwałk pojawiły się w środę (15.12) na uroczystym otwarciu hipermarketu Carrefour przy ul. Kościuszki.
"Rocznica bolesnych i haniebnych wydarzeń"
Msza Święta, złożenie kwiatów i konferencja poświęcona wydarzeniom sprzed 40 lat - tak w niedzielę (12.12) w Suwałkach obchodzono rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
W Suwałkach czuć już święta
Suwałki są już przyozdobione na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. W poniedziałek (06.12) na placu Marii Konopnickiej władze miasta oficjalnie rozświetliły miejską choinkę i świąteczne ozdoby.
Spektakl "Odważyłam się zdjąć buty" ze Złotą Podkową Pegaza
Karolina Słonka z Jasienicy w spektaklu "Odważyłam się zdjąć buty" zwyciężyła XVII Międzynarodowe Spotkania z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza.
Amatorska Liga Siatkówki - jeden sezon za nami, kolejny już wkrótce
Uroczyste zakończenie Elektromil Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki odbyło się w minionym tygodniu w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". Początek nowej edycji już za kilka dni.
Mieszkańcy mogą tłoczyć olej, piec chleb i suszyć zioła
Uroczyste otwarcia Inkubatora przetwórstwa lokalnego, czyli miejsca w którym mieszkańcy mogą tłoczyć olej, piec chleb i suszyć zioła, odbyło się we wtorek (30.11) w Sobolewie. 
Dziczyzna królowała w Centrum Kształcenia Rolniczego
Koła Gospodyń Wiejskich z powiatów suwalskiego, sejneńskiego i augustowskiego pokazały w czwartek (25.11) w Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach, że potrawy z dziczyzny wcale nie muszą być skomplikowane w przyrządzeniu. 
Triumf Lecha Poznań, AP Wigry Suwałki na drugim miejscu
Akademia Piłkarska Lecha Poznań zwyciężyła rozgrywany w Suwałkach Halowy Turniej Piłki Nożnej, pokonując w wielkim finale Wigry Suwałki 3:1.
Pobiegli dla Niepodległej
Kilkuset zawodników i zawodniczek wzięło w czwartek (11.11) udział w Suwalskim Biegu Niepodległości.
Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada
Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w czwartek (11.11) przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach.
1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych
Tłocznie w ciągu dnia i nostalgicznie wieczorem było w poniedziałek (01.11) na suwalskich cmentarzach.
Jubileusz 70-lecia Zespółu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna
Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna, jeden z najstarszych zespołów folklorystycznych w kraju świętował w sobotę (23.10) 70. urodziny.
Przedszkolaki z Litwy z wizytą w Suwałkach

We wtorek (19.10) Przedszkole nr 6 w Suwałkach odwiedziły przedszkolaki z litewskiego Alytusa.

Dzień Edukacji Narodowej w Suwałkach
Uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w czwartek (14.10) w Suwalskim Ośrodku Kultury. 
Gala Ucznia Zdolnego w Suwałkach
Stypendia i nagrody od władz miasta otrzymali we wtorek (05.10) w Suwalskim Ośrodku Kultury uzdolnieni uczniowie z Suwałk. 
Obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego w Suwałkach
Obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego odbyły się w poniedziałek (27.09) przy pomniku 41. Pułku Piechoty Armii Krajowej na ul. Sejneńskiej w Suwałkach. 
Bez niespodzianki. Legia Warszawa wygrywa z Wigrami
Mimo dobrej gry przez większą część spotkania Wigry Suwałki nie były w stanie zatrzymać drużyny Mistrza Polski. Legia Warszawa wygrała w Suwałkach 3:1.
Zakończyły się Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej
Oficjalne zakończenie i wręczenie nagród 29. Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej odbyło się w niedzielę (19.09) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. 
Suwalczanie na rowerach
Mimo niesprzyjającej pogody spora grupa mieszkańców Suwałk postanowiła w niedzielę (19.09) przesiąść się na rowery i wziąć udział w w obchodach „Europejskiego Dnia Bez Samochodu”.
Ślepsk Malow Suwałki zwycięzcą XII Memoriału Józefa Gajewskiego
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali 3:2 Trefl Gdańsk i zostali zwycięzcami 12. edycji Memoriału Józefa Gajewskiego.
Trwa XII Memoriał Józefa Gajewskiego
Zwycięstwem Ślepska Malow Suwałki z Barkomem-Każany-Lwów 3:1 rozpoczęła się w piątek (17.09) 12. edycja siatkarskiego Memoriału imienia Józefa Gajewskiego.
82. rocznica agresji ZSRR na Polskę i Dzień Sybiraka
Uroczystości z okazji 82. rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz Dnia Sybiraka odbyły się w piątek (17.09) przy pomniku Żołnierzy Września 1939 w Suwałkach. 
Wizyta strażaków i ewakuacja przedszkola
Do ewakuacji Przedszkola oraz Miejskiego Żłobka doszło w środę (15.09) w Suwałkach. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. 
Dania kuchni ukraińskiej przyciągnęły tłumy
Ukraiński Piknik Kulinarny „Sąsiedzi przy stole" odbył się w niedzielę (12.09) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. 
CUDO w Suwałkach
CUDO czyli Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka oficjalnie zainaugurowano w sobotę (11.09) na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach.
Powiększyła się Aleja Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Sportu w Szelmencie
Kazimierz Deyna, Kazimierz Górski czy Maria Andrejczyk - w piątek (10.09) w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment odsłonięto kolejne tablice w Alei Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Sportu.
XVII Jaćwieski Festyn Archeologiczny „Szwajcaria 2021”
W piątek (03.09) w podsuwalskiej Szwajcarii rozpoczęła się 17. edycja Jaćwieskiego Festynu Archeologicznego „Szwajcaria 2021”.
41. rocznica powstania NSZZ "Solidarność"
Obchody 41. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” odbyły się we wtorek (31.08) w Suwałkach.
Uczniowie z Nowej Wsi mają nowoczesną halę sportową
Hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowej Wsi została w poniedziałek (30.08) oficjalnie otwarta.
Sportowe zakończenie wakacji w Suwałkach
Zabawa w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz biegi nad Zalewem Arkadia - w Suwałkach na sportowo pożegnano w niedzielę (29.08) wakacje.
Trwa IX edycja Turnieju Piłkarskiego im. Grzegorza Wołągiewicza
Przez całą sobotę (28.08) na Stadionie Miejskim w Suwałkach trwa rywalizacja młodych piłkarzy biorących udział w dziewiątej edycji Turnieju Piłkarskiego im. Grzegorza Wołągiewicza.
Drugi dzień Pikniku Kawaleryjskiego
Zawody sprawności kawaleryjskiej oraz pokaz historyczny można było zobaczyć w niedzielę (22.08) na placu konkursowym między ulicami Świerkową i Nowomiejską w Suwałkach.
XX Piknik Kawaleryjski i odsłonięcie pomnika gen. Józefa Dwernickiego
Pokazy sprawności kawaleryjskiej, przemarsz ulicami miasta i odsłonięcie pomnika gen. Józefa Dwernickiego - w Suwałkach trwa Piknik Kawaleryjski.
Rozpoczął się Festiwal upamiętniający Andrzeja Wajdę
Oficjalne otwarcie Festiwalu Filmowego "Wajda na nowo" odbyło się w czwartek (19.08) w Suwalskim Ośrodku Kultury.
Trwa święto miasta
Koncert CLEO z zespołem zakończył pełną atrakcji sobotę (14.08) w Suwałkach. W mieście trwa Jarmark Kamedulski.
Święto Wojska Polskiego w Suwałkach
Piknik z okazji Święta Wojska Polskiego odbył się w sobotę (14.08) na Bulwarach nad Czarną Hańczą w Suwałkach.
Gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Suwałki
W piątek (13.08) w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się coroczna Gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Suwałk Włócznia Jaćwingów.
38. PZLA Mistrzostwa Polski U23
W sobotę (24.07) na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś rozpoczęły się 38. PZLA Mistrzostwa Polski U23.
Rozpoczął się Jarmark Folkloru
W sobotę (24.07) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach rozpoczął się XXI Suwalski Jarmark Folkloru pod hasłem „Szkoci na Suwalszczyźnie”.
Rockowo i metalowo na Dywaniku u Marii
Rockowe i metalowe utwory w wykonaniu zespołu Serpent Sky można było usłyszeć w sobotę (17.07) na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Udany powrót Diablo, zwycięstwo Czerkaszyna
Zwycięstwami Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka i Fiodora Czerkaszyna zakończyła się sobotnia (17.07) gala Knockout Boxing Night 16 w hali Suwałki Arena.
SBF Bluesowym Wydarzeniem Roku
Podczas piątkowych (09.07) koncertów prezydent Suwałk odebrał nagrodę "Polskiego Bluesowego Oscara" za poprzednią edycję Suwałki Blues Festival.
Trwa święto bluesa
Pierwsze koncerty, przyjazd wielbicieli samochodów Mazda MX5 i bluesowe śniadania - Suwałki żyją Blues Festivalem. 
Miasto znów żyje bluesem
Odsłonięciem kolejnej tablicy w Alei Gwiazd Bluesa na ulicy Chłodnej rozpoczęła się 14. edycja Suwałki Blues Festival.
Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych powrócił po roku przerwy
Podsumowanie Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych odbyło się w poniedziałek (05.07) w Suwałkach.
Wicepremier Piotr Gliński z wizytą w Wigrach
Konferencja prasowa połączona z poświęceniem i zwiedzaniem nowo wyremontowanych eremów tarasu górnego wraz z wieżą zegarową odbyła się w środę (30.06) w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.
Pracownia ceramiczna już działa
Oficjalne otwarcie pracowni ceramicznej odbyło się w sobotę (26.06) w Ośrodku Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki. 
Biegną z Suwałk do Hajnówki w szczytnym celu
Spod bramy Aresztu Śledczego w Suwałkach wystartowali w piątek (25.06) uczestnicy charytatywnego biegu dla 2,5 rocznego Kubusia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. 
Udało się - rekord świata pobity w Suwałkach
457.19 - tyle kilometrów przez ostatnie trzy dni przebiegła Patrycja Bereznowska, która na suwalskich bulwarach ustanowiła nowy rekord świata w 72-godzinnym biegu kobiet.
Boże Ciało - procesja ulicami Suwałk
Tłumy wiernych uczestniczyły w czwartek (03.06) w procesji, która przeszła ulicami Suwałk.
Rozpoczęło się 72-godzinne wyzwanie
Próbę pobicia rekordu świata kobiet w biegu 72-godzinnym rozpoczęła w czwartkowy (03.06) poranek na suwalskich bulwarach biegaczka Patrycja Bereznowska.
Tłumnie i kolorowo na Dniu Dziecka w Suwałkach
Tłumy starszych i młodszych suwalczan świętowały we wtorek (01.06) na Artystycznym Podwórku przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, tegoroczny Dzień Dziecka.
Kaskaderskie popisy w Suwałkach
Pokazy driftu, jazdę na bocznych kołach czy skoki przez płonące obręcze można było zobaczyć w miniony weekend na targowisku przy ul. Bakałarzewskiej w Suwałkach.
Zobacz Suwalski Rower Miejski
SUWER - Suwalski Rower Miejski został w poniedziałek (31.05) zaprezentowany na suwalskich bulwarach. System będzie ogólnodostępny za około dwa tygodnie. 
Wolontariusze z wizytą w schronisku
W minioną sobotę (29.05) Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT zorganizowało wizytę studyjną w Pensjonacie dla zwierząt „Cyganowo” w Sejnach. 
Wspólnie siali łąki kwietne w centrum Suwałk
Grupa mieszkańców miasta spotkała się w sobotę (29.05) u zbiegu ulic Reja, Pułaskiego, Szczęsnowicza i Bulwarowej, aby wspólnie dosiewać w tych miejscach łąki kwietne.
Wieczór pod znakiem sztuki
Po roku przerwy mieszkańcy Suwałk i wszyscy miłośnicy sztuki w sobotni (15.05) wieczór mogli osobiście wziąć udział w Nocy Muzeów 2021.
Punkt nieodpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego powstał w Suwałkach
W Suwałkach przy ulicy Wesołej 22 powstał punkt nieodpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych. W piątek 14. maja nastąpiło jego oficjalne otwarcie. 
76. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie
Uroczystość z okazji Dnia Zwycięstwa – 76. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie, odbyła się w sobotę (08.05) przy Pomniku Żołnierzy Września 1939 roku w Suwałkach.
Święto Konstytucji 3 maja
Władze samorządowe, duchowni, poczty sztandarowe, delegacje związków i organizacji kombatanckich, harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Suwałk złożyli kwiaty pod Dębem Wolności w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.
Patriotycznie w Świetlicy Środowiskowej w Nowej Wsi
Patriotycznie było w piątek (30.04) w Świetlicy Środowiskowej w Nowej Wsi. W placówce odbyły się warsztaty poświęcone majowym świętom.
Zamiast wycinać, przesadzili drzewa
O tym, że drzew podczas prac budowlanych nie trzeba wycinać przekonali się w czwartek (29.04) mieszkańcy ulicy Szpitalnej w Suwałkach. Po raz pierwszy w mieście tak duże drzewa zostały przesadzone w inne miejsce. 
"Wycinanie drzew przyrodzie nie pomoże"
Kilkanaście osób wzięło udział w drugim spacerze po "Znikającym Lesie", który odbył się w niedzielę (25.04) w Lesie Szwajcaria.
5000 pstrągów trafiło do Czarnej Hańczy
Z okazji Dnia Ziemi w piątek (23.04) do rzeki Czarna Hańcza w okolicy suwalskich bulwarów wpuszczony został narybek pstrąga.
11. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej
Symboliczne obchody 11. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej odbył się w piątek (09.04) pod Dębem Wolności w Suwałkach.
Pisanki, kraszanki, drapanki… Pomysły na barwne jajka wielkanocne
Jak z łatwo dostępnych materiałów zrobić zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne pisanki wielkanocne, pokazują pracownicy Suwalskiego Ośrodka Kultury. 
Protestowali przeciwko wycince lasów
Przeciwko wycince lasów protestowała w niedzielę (21.03) w lesie Szwajcarskim kilkunastoosobowa grupa społeczników, która przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Wspólny Las.
Biskup poświęcił kaplicę w Wigrach
Uroczyste poświęcenie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II odbyło się w czwartek (18.03) w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach.
Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Suwałkach
Służby mundurowe, harcerze, uczniowie szkół i mieszkańcy miasta uczcili w poniedziałek (01.03) w Suwałkach Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
Hołd "Żołnierzom Wyklętym"
Hołd żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego oddały w niedzielę (28.02) władze Suwałk oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Garnizon Suwałki".
Leśnicy z Augustowa stworzyli film o Powstaniu Styczniowym
"Leśne opowieści czyli rzecz o Powstaniu Styczniowym w augustowskiem" - to tytuł pierwszego amatorskiego filmu, który został wyprodukowany przez Nadleśnictwo Augustów.
Walentynkowy bieg bez ubrań nad Zalewem Arkadia
Walentynkowy bieg bez ubrań odbył się w niedzielę (14.02) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach.
Nocna Piesza Pielgrzymka do Studzienicznej
Piesza pielgrzymka przeszła w nocy z piątku (05.02) na sobotę (06.02) z Suwałk do Sanktuarium w Studzienicznej.
Górskie morsowanie na Górze Zamkowej
Około 20 osób postanowiło wejść w niedzielę (07.02) na Górę Zamkową na terenie wsi Szurpiły. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że przy silnym mrozie postanowili zrobić to praktycznie bez ubrań.
Pobiegli w szczytnym celu
Suwalscy funkcjonariusze podjęli wyzwanie, które otrzymali od Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i włączyli się do akcji „Kilometr dla Moniki”, przemierzając tereny zaśnieżonej Suwalszczyzny i wspomagając zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Pani Moniki.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Suwałkach
Marszobieg, Suwalski Off Road 4x4 i morsowanie w śniegu - tak wygląda 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwałkach.
Najpiękniejsze domy i balkony nagrodzone
Nagrody za najpiękniej udekorowane domy i balkony w okresie świątecznym odebrali w czwartek (28.01) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach uczestnicy czternastej edycji konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Suwałk ,,Jest taki świąteczny czas…”.
EDUinspiracje – młodzież ze Słobódki zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie 
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słobódce wraz z uczniami z Litwy brali udział w Programie Erasmus + pod nazwą projektu "The art of the green power" (Sztuka zielonej energii). Ich projekt zwyciężył w kategorii - Edukacja Pozaformalna Młodzieży.
Pamiętali o poległych w Powstaniu Styczniowym
W niedzielę (24.01) na górze Szubienicznej przy ul.Bakałarzewskiej, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Garnizon Suwałki zapaliła znicze i zmówiła modlitwę za poległych i zmarłych w Powstaniu Styczniowym.
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 5
Przedstawienie w wersji online przygotowały dla swych Babć i Dziadków przedszkolaki z Przedszkola nr 5 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach.
Półkolonie szachowe w SP 11
W dniach od 11 do 15 stycznia 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach była organizatorem Półkolonii Zimowych 2021. 
Żuri Olsztyn zwycięzcą turnieju w Suwałkach
Przez dwa dni w hali Suwałki Arena chłopcy z rocznika 2012 rywalizowali w Turnieju GWIAZDkowym. Zwycięzcą została drużyna Żuri Olsztyn, a na drugim miejscu uplasowała się Akademia Piłkarska Wigry Suwałki.
Jasełka w Przedszkolu nr 7 w Suwałkach
Mimo dziwnych czasów w jakich przyszło nam żyć, dzieci z grupy Fioletowej z Przedszkola nr 7 w Suwałkach przygotowały jasełkowe kolędowanie, żeby już dziś wprowadzić Państwa w atmosferę Świąt.
39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
39. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego uczcił w niedzielę (13.12) oddział NSZZ "Solidarność" z Suwałk i zebrani goście.
Miasto w świątecznej oprawie
Rozświetlenie choinki miejskiej i świątecznych dekoracji odbyło się w niedzielę (06.12) na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Ostatnia droga Mirosława Szyszko
Rodzina, przyjaciele i znajomi żegnali w piątek 4. grudnia Mirosława Szyszko, znanego suwalskiego przedsiębiorcę i społecznika. 
Igrzyska Dzieci w Szachach
Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi zwyciężyła w sobotnim (21.11) finale grupy północnej Igrzysk Dzieci w Szachach.
Święto Niepodległości w Suwałkach
W Suwałkach, tak jak w całym kraju 11. listopada odbywają się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku mają one jednak zupełnie inny niż dotychczas wymiar.
Dzień Niepodległości w wykonaniu przedszkolaków [wideo]
Mimo pandemii, jest nadzieja w maluchach – W Przedszkolu nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach z okazji Dnia Niepodległości odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu pięcio-i sześciolatków.
XXVIII Wojewódzki festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach przeprowadziło zdalnie Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej.
Zasadzili 225 drzew na suwalskich bulwarach
Zarząd Dróg i Zieleni w Suwakach rozpoczął w czwartek (05.11) nasadzenia 225 drzew na suwalskich bulwarach. Za szpadle chwycili również Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta.
Kolejny protest na ulicach Suwałk
Już po raz trzeci setki osób przeszły ulicami Suwałk, aby zamanifestować swe niezadowolenie w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia ustawy aborcyjnej.
„Piekło kobiet”. Tłum na ulicach Suwałk
Po raz drugi setki osób wyszły na ulice Suwałk, aby protestować przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.
Protest kobiet w Suwałkach
Przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej protestował w sobotę (24.10) tłum ludzi w Suwałkach.
Upamiętnili przejazd Jana Pawła II obeliskiem
Kamień upamiętniający przejazd Ojca Świętego Jana Pawła II w dniach 8-10 czerwca 1999 roku uroczyście odsłonięto w piątek (16.10) przy drodze z Krzywego do Sobolewa.
Wmurowali kamień węgielny w budowanej hali w Nowej Wsi
Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się w piątek (16.10) w budowanej hali sportowej przy szkole im. Jana Pawła II w Nowej Wsi.
"Moje Małe Mistrzostwa 2020" w Suwałkach
Bramka za bramką w wykonaniu młodych piłkarzy i piłkarek padały w poniedziałek (05.10) w Suwałkach podczas turnieju z cyklu "Moje Małe Mistrzostwa 2020".
Kaskaderskie popisy w Suwałkach
Kontrolowane wypadki, pokazy driftu i kaskaderskie wyczyny można było zobaczyć w weekend na targowisku przy ulicy Bakałarzewskiej w Suwałkach.
Suwalczanie na rowerach
Jak co roku mieszkańcy Suwałk tłumnie przyłączyli się do obchodzonego w mieście Europejskiego Dnia Bez Samochodu.
Obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego
Obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego odbyły się w piątek (25.09) przy pomniku 41. Pułku Piechoty Armii Krajowej na ul. Sejneńskiej w Suwałkach. 
Rekordowe rzuty na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach
Maria Magdalena Andrejczyk i Marcin Krukowski pobili rekordy suwalskiego Stadionu Lekkoatletycznego podczas mityngu „Z oszczepem nad Czarną Hańczą”, który odbył się w środę (23.09) w Suwałkach. 
Za nami Browar Północny Fight Night II
11 walk z czego siedem zakończonych już w pierwszej rundzie mogli zobaczyć zebrani w hali Suwałki Arena podczas sobotniej (19.09) gali MMA Browar Północny Fight Night II.
MMA powraca do Suwałki Arena
Oficjalne ważenie przed galą Browar Północny Fight Night 2 odbyło się w piątek (18.09) w suwalskim Aquaparku.
81 rocznica agresji ZSRR na Polskę
Uroczystości z okazji 81 rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz Dnia Sybiraka odbyły się w czwartek (17.09) przy pomniku Żołnierzy Września 1939 w Suwałkach. 
Nowy sprzęt w suwalskim pogotowiu
Przekazania do użytku sprzętu medycznego i aparatury odbyło się w środę (16.09) w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Suwałkach.
Widowiskowe ćwiczenia na suwalskim lotnisku
Do pożaru traw i zderzenia awionetki z autobusem doszło we wtorek (15.09) na lotnisku w Suwałkach. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. 
Kolejni wybitni sportowcy w Alei Olimpijczyków
Powiększa się Aleja Olimpijczyków w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji "Szelment". W poniedziałek (14.09) uroczyście odsłonięto 12 nowych płyt oraz obelisk. 
Rondo już oficjalnie imienia Olimpijczyków Polskich
Uroczystość nadania rondu imienia Olimpijczyków Polskich odbyła się w poniedziałek (14.09) na skrzyżowaniu ulic Sportowej i Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach.
Nieudana inauguracja sezonu
W meczu inaugurującym sezon 2020/2021 PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z GKS-em Katowice 0:3.
Kuchnia Kamedulska króluje w Suwałkach
Drużyna kucharzy z Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach zwyciężyła VII. edycją kulinarnego konkursu „Sąsiedzi Przy Stole”, który odbył się w niedzielę (06.09) w Suwałkach.
XVI Jaćwieski Festyn Archeologiczny
Pokazy warsztatowe z zakresu archeologii eksperymentalnej, rekonstrukcje historyczne i etnograficzne, Turniej Wojów o Skarb Skomanda oraz wiele innych atrakcji. W podsuwalskiej Szwajcarii odbył się Jaćwieski Festyn Archeologiczny.
81 lat od wybuchu II Wojny Światowej
Uroczystości z okazji 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbyły się we wtorek (01.09) pod Pomnikiem Żołnierzy Września 1939 r. przy ul. Wojska Polskiego w Suwałkach.
Uczniowie wrócili do szkół
Miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się we wtorek (01.09) w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wojska Polskiego w Suwałkach.
40. rocznica powstania Solidarności
Obchody 40. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” odbyły się w poniedziałek (31.08) w Suwałkach.
Wakacje zakończone sportową rywalizacją
Rodzinna rywalizacja i mnóstwo atrakcji - w niedzielę (30.08) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyło się Sportowe Zakończenie Wakacji. 
Lech Poznań zwycięzcą turnieju im. Grzegorza Wołągiewicza
Dziewięcioletni piłkarze z Akademii Lecha Poznań zwyciężyli VIII edycję Turnieju imienia Grzegorza Wołągiewicza, który odbył się w weekend na Stadionie Miejskim w Suwałkach.
Zwycięstwo Macieja Sulęckiego w Suwałkach
Maciej Sulęcki pokonał Saszę Jengojana w walce wieczoru sobotniej (29.08) gali Knockout Boxing Night #12 w Suwałkach.
Oficjalne ważenie przed galą Knockout Boxing Night
Ceremonia ważenia zawodników przed galą Knockout Boxing Night odbyła się w piątek (28.08) w w hotelu Szyszko w Suwałkach.
Świętujemy 300-lat Suwałk
Sportowo, rodzinnie i kulturalnie. Tak w największym skrócie można opisać rozpoczęte w sobotę (15.08) dwudniowe obchody 300-lecia Suwałk.
Najrówniejszy pas startowy w Polsce oficjalnie otwarty
18 tysięcy ton asfaltu. Wykonanie z dokładnością do 5 milimetrów – w sobotę (08.08) w Suwałkach oficjalnie otwarty został pas startowy przy ul. Wojczyńskiego.
2 mln okupu albo porwanie dziecka. Suwalczanin zatrzymany przez CBŚP
Po trwających prawie trzy tygodnie ustaleniach udało się zatrzymać 23-letniego mieszkańca Suwałk, podejrzanego o przygotowanie do uprowadzenia dziecka dla okupu.
Porażka na pożegnanie z I Ligą
W ostatnim spotkaniu Fortuna 1 Ligi suwalskie Wigry przegrały przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec 0:2.
Akcja cycling-recycling w Suwałkach
Stare telewizory, radia czy mnóstwo zużytych baterii przynosili suwalczanie na Wielką Zbiórkę Elektrośmieci, która odbyła się w piątek (24.07) w Suwałkach.
Galeria Sztuki Stara Łaźnia już otwarta
Uroczyste otwarcie Galerii Sztuki Stara Łaźnia odbyło się w piątek (17.07) na suwalskich bulwarach. 
Ks. Lech Łuba pożegnał się z wiernymi
Na emeryturę odchodzi ks. Lech Łuba, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach. W niedzielę (12.07) pożegnał się z parafianami. 
Blues rozbrzmiał w Suwalskim Ośrodku Kultury
Blues rozbrzmiał w sobotę (11.07) w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wszystko za sprawą koncertu upamiętniającego 75. urodziny Erica Claptona.
Wicemarszałek zachęcała do głosowania na Rafała Trzaskowskiego
Konferencja prasowa z udziałem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Wicemarszałek Sejmu RP odbyła się w środę (08.07) w Suwałkach.
Andrzej Duda w Suwałkach
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda gościł we wtorek (07.07) w Suwałkach.
Sportowo i charytatywnie dla Hani
W niedzielę (05.07) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach odbył się kiermasz dla Hani Poczobut oraz pierwszy amatorski bieg z cyklu o Super Puchar Miasta Suwałki.
Premier z wizytą w Suwałkach
Suwałki były ostatnim przystankiem na trasie premiera Mateusza Morawieckiego, który przez cały czwartek (02.07) odwiedzał miejscowości w Województwie Podlaskim.
Kiermasz dla Hani Poczobut
Charytatywny Kiermasz dla ośmiomiesięcznej Hani Poczobut odbył się w niedzielę (28.06) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.
Mariusz Błaszczak z wizytą podczas ćwiczeń Bull Run-12
W poniedziałek (22.06) Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej obserwował międzynarodowe ćwiczenie pod kryptonimem Bull Run-12 w rejonie Augustowa i Olecka. 
Szanse na utrzymanie już tylko matematyczne
Wigry Suwałki przegrały kolejny mecz w ramach Fortuna 1 Ligi i na osiem kolejek przed końcem sezonu ich szanse na utrzymanie zdają się być już czysto matematyczne. 
Kolejne służby "pompują" na rzecz chorej Hani
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Suwałkach, strażacy i terytorialsi dołączyli do charytatywnej akcji #Gaszynchallenge dla Hani Poczobut z Ełku.
Boże Ciało bez procesji ulicami miasta
W czwartek (11.06) w kościele katolickim obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tegoroczne procesje wyglądają jednak inaczej niż w latach ubiegłych.
O krok od zwycięstwa
Mogły być trzy punkty, skończyło się na jednym. W meczu 24. kolejki Fortuna 1. Ligi Wigry Suwałk zremisowały na własnym obiekcie z Miedzią Legnica 1:1.
Wigry wróciły do treningów
W poniedziałek (04.05) pierwszy po dłuższej przerwie trening na murawie odbyli zawodnicy suwalskich Wigier. Pod koniec tygodnia drużyna przejdzie testy na obecność Covid-19.
Symboliczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja
W niezwykle skromny sposób świętowano w niedzielę (03.05) w Suwałkach 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Do Czarnej Hańczy wrzucamy praktycznie wszystko
Sprzęt RTV i AGD, damskie torebki, boiler czy kasa fiskalna. To przykład rzeczy, które sprzątając Czarną Hańczę znaleźli pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. 
Zobacz Muzeum Okręgowe w Suwałkach online
Muzeum Okręgowe w Suwałkach zaprasza na filmową zapowiedź zwiedzania stałych wystaw w sieci.
Bartłomiej Bołądź zostaje w Ślepsku
26-letni atakujący siatkarz Ślepska Malow Suwałki pozostaje na kolejny sezon w drużynie biało-niebieskich.
Kaziuk Suwalski pełen atrakcji
Regionalne jadło, ludowe rękodzieła, wyroby rzemieślnicze, wielkanocne palmy, pisanki i koszyczki oraz masę różnych drobiazgów można było kupić podczas Suwalskiego Kaziuka 2020, który odbył się w niedzielę (08.03) na ulicach Patli i Witosa w Suwałkach. 
Mija 300 lat od uzyskania przez Suwałki praw miejskich
Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Suwalskim Ośrodku Kultury, konferencja “300 lat Suwałk” oraz otwarcie wystawy fotograficznej “Trzy wieki Suwałk” - w mieście rozpoczęły się obchody 300-lecia nadania Suwałkom praw miejskich.
Pamiętają o "Żołnierzach Wyklętych"
Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbyły się w piątek (28.02) w Suwałkach.
Wigry zaprezentowały się uczniom Szkoły Podstawowej nr 11
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach mogli zobaczyć w czwartek (27.02) kadrę suwalskich Wigier i wziąć udział we wspólnych zabawach. 
Wigry Suwałki wracają do gry
Na sześć dni przed początkiem rundy wiosennej piłkarskiej I Ligi w siedzibie suwalskich Wigier odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa, trenera i jednego z kapitanów biało-niebieskich.
Już ponad 100 laureatów Włóczni Jaćwingów
Dziewięć Włóczni Jaćwingów wręczono podczas karnawałowego balu Prezydenta Suwałk, który odbył się w sobotę (22.02) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Bitwa o biegun zimna rozstrzygnięta
11 walk w formule MMA mogli zobaczyć w sobotę (15.02) suwalczanie zebrani w hali Suwałki Arena. Po raz pierwszy w mieście odbyła się gala Browar Północny Fight Night - Bitwa o Biegun Zimna.
SOK przy Noniewicza w nowej odsłonie
Uroczyste otwarcie po rewitalizacji Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71 odbyło się w piątek (14.02) w Suwałkach.
Pierwsze samodzielne loty terytorialsów
W Krywlanach operatorzy bezzałogowych statków powietrznych (BSP) z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli pierwsze samodzielne loty.
Nagrodzili najpiękniejsze domy i balkony
Nagrody za najpiękniej udekorowane domy i balkony w okresie świątecznym odebrali w poniedziałek (27.01) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach ich właściciele.
Lider wygrywa w Suwałkach - boisko pełne pluszaków
W spotkaniu inaugurującym 16. kolejkę siatkarskiej PlusLigi, Ślepsk Malow Suwałki musiał uznać wyższość lidera tabeli Vervy Warszawa Orlen Paliwa, która zwyciężyła 0:3.
Gala Ucznia Zdolnego
Kilkaset tys. zł trafiło w poniedziałek (28.10) do uczniów i dyrektorów suwalskich szkół. To suma stypendiów i nagród przyznanych w ramach miejskiego programu Zdolny Suwalczanin w dziedzinie nauki i sportu oraz nagrody za udział w Miejskiej Rywalizacji Sportowej.