Zakończyły się Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej
Oficjalne zakończenie i wręczenie nagród 29. Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej odbyło się w niedzielę (19.09) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. 
Suwalczanie na rowerach
Mimo niesprzyjającej pogody spora grupa mieszkańców Suwałk postanowiła w niedzielę (19.09) przesiąść się na rowery i wziąć udział w w obchodach „Europejskiego Dnia Bez Samochodu”.
Ślepsk Malow Suwałki zwycięzcą XII Memoriału Józefa Gajewskiego
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali 3:2 Trefl Gdańsk i zostali zwycięzcami 12. edycji Memoriału Józefa Gajewskiego.
Trwa XII Memoriał Józefa Gajewskiego
Zwycięstwem Ślepska Malow Suwałki z Barkomem-Każany-Lwów 3:1 rozpoczęła się w piątek (17.09) 12. edycja siatkarskiego Memoriału imienia Józefa Gajewskiego.
82. rocznica agresji ZSRR na Polskę i Dzień Sybiraka
Uroczystości z okazji 82. rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz Dnia Sybiraka odbyły się w piątek (17.09) przy pomniku Żołnierzy Września 1939 w Suwałkach. 
Wizyta strażaków i ewakuacja przedszkola
Do ewakuacji Przedszkola oraz Miejskiego Żłobka doszło w środę (15.09) w Suwałkach. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. 
Dania kuchni ukraińskiej przyciągnęły tłumy
Ukraiński Piknik Kulinarny „Sąsiedzi przy stole" odbył się w niedzielę (12.09) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. 
CUDO w Suwałkach
CUDO czyli Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka oficjalnie zainaugurowano w sobotę (11.09) na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach.
Powiększyła się Aleja Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Sportu w Szelmencie
Kazimierz Deyna, Kazimierz Górski czy Maria Andrejczyk - w piątek (10.09) w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment odsłonięto kolejne tablice w Alei Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Sportu.
XVII Jaćwieski Festyn Archeologiczny „Szwajcaria 2021”
W piątek (03.09) w podsuwalskiej Szwajcarii rozpoczęła się 17. edycja Jaćwieskiego Festynu Archeologicznego „Szwajcaria 2021”.
41. rocznica powstania NSZZ "Solidarność"
Obchody 41. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” odbyły się we wtorek (31.08) w Suwałkach.
Uczniowie z Nowej Wsi mają nowoczesną halę sportową
Hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowej Wsi została w poniedziałek (30.08) oficjalnie otwarta.
Sportowe zakończenie wakacji w Suwałkach
Zabawa w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz biegi nad Zalewem Arkadia - w Suwałkach na sportowo pożegnano w niedzielę (29.08) wakacje.
Trwa IX edycja Turnieju Piłkarskiego im. Grzegorza Wołągiewicza
Przez całą sobotę (28.08) na Stadionie Miejskim w Suwałkach trwa rywalizacja młodych piłkarzy biorących udział w dziewiątej edycji Turnieju Piłkarskiego im. Grzegorza Wołągiewicza.
Drugi dzień Pikniku Kawaleryjskiego
Zawody sprawności kawaleryjskiej oraz pokaz historyczny można było zobaczyć w niedzielę (22.08) na placu konkursowym między ulicami Świerkową i Nowomiejską w Suwałkach.
XX Piknik Kawaleryjski i odsłonięcie pomnika gen. Józefa Dwernickiego
Pokazy sprawności kawaleryjskiej, przemarsz ulicami miasta i odsłonięcie pomnika gen. Józefa Dwernickiego - w Suwałkach trwa Piknik Kawaleryjski.
Rozpoczął się Festiwal upamiętniający Andrzeja Wajdę
Oficjalne otwarcie Festiwalu Filmowego "Wajda na nowo" odbyło się w czwartek (19.08) w Suwalskim Ośrodku Kultury.
Trwa święto miasta
Koncert CLEO z zespołem zakończył pełną atrakcji sobotę (14.08) w Suwałkach. W mieście trwa Jarmark Kamedulski.
Święto Wojska Polskiego w Suwałkach
Piknik z okazji Święta Wojska Polskiego odbył się w sobotę (14.08) na Bulwarach nad Czarną Hańczą w Suwałkach.
Gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Suwałki
W piątek (13.08) w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się coroczna Gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Suwałk Włócznia Jaćwingów.
38. PZLA Mistrzostwa Polski U23
W sobotę (24.07) na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś rozpoczęły się 38. PZLA Mistrzostwa Polski U23.
Rozpoczął się Jarmark Folkloru
W sobotę (24.07) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach rozpoczął się XXI Suwalski Jarmark Folkloru pod hasłem „Szkoci na Suwalszczyźnie”.
Rockowo i metalowo na Dywaniku u Marii
Rockowe i metalowe utwory w wykonaniu zespołu Serpent Sky można było usłyszeć w sobotę (17.07) na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Udany powrót Diablo, zwycięstwo Czerkaszyna
Zwycięstwami Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka i Fiodora Czerkaszyna zakończyła się sobotnia (17.07) gala Knockout Boxing Night 16 w hali Suwałki Arena.
SBF Bluesowym Wydarzeniem Roku
Podczas piątkowych (09.07) koncertów prezydent Suwałk odebrał nagrodę "Polskiego Bluesowego Oscara" za poprzednią edycję Suwałki Blues Festival.
Trwa święto bluesa
Pierwsze koncerty, przyjazd wielbicieli samochodów Mazda MX5 i bluesowe śniadania - Suwałki żyją Blues Festivalem. 
Miasto znów żyje bluesem
Odsłonięciem kolejnej tablicy w Alei Gwiazd Bluesa na ulicy Chłodnej rozpoczęła się 14. edycja Suwałki Blues Festival.
Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych powrócił po roku przerwy
Podsumowanie Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych odbyło się w poniedziałek (05.07) w Suwałkach.
Wicepremier Piotr Gliński z wizytą w Wigrach
Konferencja prasowa połączona z poświęceniem i zwiedzaniem nowo wyremontowanych eremów tarasu górnego wraz z wieżą zegarową odbyła się w środę (30.06) w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.
Pracownia ceramiczna już działa
Oficjalne otwarcie pracowni ceramicznej odbyło się w sobotę (26.06) w Ośrodku Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki. 
Biegną z Suwałk do Hajnówki w szczytnym celu
Spod bramy Aresztu Śledczego w Suwałkach wystartowali w piątek (25.06) uczestnicy charytatywnego biegu dla 2,5 rocznego Kubusia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. 
Udało się - rekord świata pobity w Suwałkach
457.19 - tyle kilometrów przez ostatnie trzy dni przebiegła Patrycja Bereznowska, która na suwalskich bulwarach ustanowiła nowy rekord świata w 72-godzinnym biegu kobiet.
Boże Ciało - procesja ulicami Suwałk
Tłumy wiernych uczestniczyły w czwartek (03.06) w procesji, która przeszła ulicami Suwałk.
Rozpoczęło się 72-godzinne wyzwanie
Próbę pobicia rekordu świata kobiet w biegu 72-godzinnym rozpoczęła w czwartkowy (03.06) poranek na suwalskich bulwarach biegaczka Patrycja Bereznowska.
Tłumnie i kolorowo na Dniu Dziecka w Suwałkach
Tłumy starszych i młodszych suwalczan świętowały we wtorek (01.06) na Artystycznym Podwórku przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, tegoroczny Dzień Dziecka.
Kaskaderskie popisy w Suwałkach
Pokazy driftu, jazdę na bocznych kołach czy skoki przez płonące obręcze można było zobaczyć w miniony weekend na targowisku przy ul. Bakałarzewskiej w Suwałkach.
Zobacz Suwalski Rower Miejski
SUWER - Suwalski Rower Miejski został w poniedziałek (31.05) zaprezentowany na suwalskich bulwarach. System będzie ogólnodostępny za około dwa tygodnie. 
Wolontariusze z wizytą w schronisku
W minioną sobotę (29.05) Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT zorganizowało wizytę studyjną w Pensjonacie dla zwierząt „Cyganowo” w Sejnach. 
Wspólnie siali łąki kwietne w centrum Suwałk
Grupa mieszkańców miasta spotkała się w sobotę (29.05) u zbiegu ulic Reja, Pułaskiego, Szczęsnowicza i Bulwarowej, aby wspólnie dosiewać w tych miejscach łąki kwietne.
Wieczór pod znakiem sztuki
Po roku przerwy mieszkańcy Suwałk i wszyscy miłośnicy sztuki w sobotni (15.05) wieczór mogli osobiście wziąć udział w Nocy Muzeów 2021.
Punkt nieodpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego powstał w Suwałkach
W Suwałkach przy ulicy Wesołej 22 powstał punkt nieodpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych. W piątek 14. maja nastąpiło jego oficjalne otwarcie. 
76. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie
Uroczystość z okazji Dnia Zwycięstwa – 76. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie, odbyła się w sobotę (08.05) przy Pomniku Żołnierzy Września 1939 roku w Suwałkach.
Święto Konstytucji 3 maja
Władze samorządowe, duchowni, poczty sztandarowe, delegacje związków i organizacji kombatanckich, harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Suwałk złożyli kwiaty pod Dębem Wolności w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.
Patriotycznie w Świetlicy Środowiskowej w Nowej Wsi
Patriotycznie było w piątek (30.04) w Świetlicy Środowiskowej w Nowej Wsi. W placówce odbyły się warsztaty poświęcone majowym świętom.
Zamiast wycinać, przesadzili drzewa
O tym, że drzew podczas prac budowlanych nie trzeba wycinać przekonali się w czwartek (29.04) mieszkańcy ulicy Szpitalnej w Suwałkach. Po raz pierwszy w mieście tak duże drzewa zostały przesadzone w inne miejsce. 
"Wycinanie drzew przyrodzie nie pomoże"
Kilkanaście osób wzięło udział w drugim spacerze po "Znikającym Lesie", który odbył się w niedzielę (25.04) w Lesie Szwajcaria.
5000 pstrągów trafiło do Czarnej Hańczy
Z okazji Dnia Ziemi w piątek (23.04) do rzeki Czarna Hańcza w okolicy suwalskich bulwarów wpuszczony został narybek pstrąga.
11. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej
Symboliczne obchody 11. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej odbył się w piątek (09.04) pod Dębem Wolności w Suwałkach.
Pisanki, kraszanki, drapanki… Pomysły na barwne jajka wielkanocne
Jak z łatwo dostępnych materiałów zrobić zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne pisanki wielkanocne, pokazują pracownicy Suwalskiego Ośrodka Kultury. 
Protestowali przeciwko wycince lasów
Przeciwko wycince lasów protestowała w niedzielę (21.03) w lesie Szwajcarskim kilkunastoosobowa grupa społeczników, która przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Wspólny Las.
Biskup poświęcił kaplicę w Wigrach
Uroczyste poświęcenie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II odbyło się w czwartek (18.03) w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach.
Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Suwałkach
Służby mundurowe, harcerze, uczniowie szkół i mieszkańcy miasta uczcili w poniedziałek (01.03) w Suwałkach Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
Hołd "Żołnierzom Wyklętym"
Hołd żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego oddały w niedzielę (28.02) władze Suwałk oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Garnizon Suwałki".
Leśnicy z Augustowa stworzyli film o Powstaniu Styczniowym
"Leśne opowieści czyli rzecz o Powstaniu Styczniowym w augustowskiem" - to tytuł pierwszego amatorskiego filmu, który został wyprodukowany przez Nadleśnictwo Augustów.
Walentynkowy bieg bez ubrań nad Zalewem Arkadia
Walentynkowy bieg bez ubrań odbył się w niedzielę (14.02) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach.
Nocna Piesza Pielgrzymka do Studzienicznej
Piesza pielgrzymka przeszła w nocy z piątku (05.02) na sobotę (06.02) z Suwałk do Sanktuarium w Studzienicznej.
Górskie morsowanie na Górze Zamkowej
Około 20 osób postanowiło wejść w niedzielę (07.02) na Górę Zamkową na terenie wsi Szurpiły. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że przy silnym mrozie postanowili zrobić to praktycznie bez ubrań.
Pobiegli w szczytnym celu
Suwalscy funkcjonariusze podjęli wyzwanie, które otrzymali od Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i włączyli się do akcji „Kilometr dla Moniki”, przemierzając tereny zaśnieżonej Suwalszczyzny i wspomagając zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Pani Moniki.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Suwałkach
Marszobieg, Suwalski Off Road 4x4 i morsowanie w śniegu - tak wygląda 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwałkach.
Najpiękniejsze domy i balkony nagrodzone
Nagrody za najpiękniej udekorowane domy i balkony w okresie świątecznym odebrali w czwartek (28.01) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach uczestnicy czternastej edycji konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Suwałk ,,Jest taki świąteczny czas…”.
EDUinspiracje – młodzież ze Słobódki zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie 
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słobódce wraz z uczniami z Litwy brali udział w Programie Erasmus + pod nazwą projektu "The art of the green power" (Sztuka zielonej energii). Ich projekt zwyciężył w kategorii - Edukacja Pozaformalna Młodzieży.
Pamiętali o poległych w Powstaniu Styczniowym
W niedzielę (24.01) na górze Szubienicznej przy ul.Bakałarzewskiej, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Garnizon Suwałki zapaliła znicze i zmówiła modlitwę za poległych i zmarłych w Powstaniu Styczniowym.
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 5
Przedstawienie w wersji online przygotowały dla swych Babć i Dziadków przedszkolaki z Przedszkola nr 5 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach.
Półkolonie szachowe w SP 11
W dniach od 11 do 15 stycznia 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach była organizatorem Półkolonii Zimowych 2021. 
Żuri Olsztyn zwycięzcą turnieju w Suwałkach
Przez dwa dni w hali Suwałki Arena chłopcy z rocznika 2012 rywalizowali w Turnieju GWIAZDkowym. Zwycięzcą została drużyna Żuri Olsztyn, a na drugim miejscu uplasowała się Akademia Piłkarska Wigry Suwałki.
Jasełka w Przedszkolu nr 7 w Suwałkach
Mimo dziwnych czasów w jakich przyszło nam żyć, dzieci z grupy Fioletowej z Przedszkola nr 7 w Suwałkach przygotowały jasełkowe kolędowanie, żeby już dziś wprowadzić Państwa w atmosferę Świąt.
39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
39. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego uczcił w niedzielę (13.12) oddział NSZZ "Solidarność" z Suwałk i zebrani goście.
Miasto w świątecznej oprawie
Rozświetlenie choinki miejskiej i świątecznych dekoracji odbyło się w niedzielę (06.12) na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Ostatnia droga Mirosława Szyszko
Rodzina, przyjaciele i znajomi żegnali w piątek 4. grudnia Mirosława Szyszko, znanego suwalskiego przedsiębiorcę i społecznika. 
Igrzyska Dzieci w Szachach
Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi zwyciężyła w sobotnim (21.11) finale grupy północnej Igrzysk Dzieci w Szachach.
Święto Niepodległości w Suwałkach
W Suwałkach, tak jak w całym kraju 11. listopada odbywają się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku mają one jednak zupełnie inny niż dotychczas wymiar.
Dzień Niepodległości w wykonaniu przedszkolaków [wideo]
Mimo pandemii, jest nadzieja w maluchach – W Przedszkolu nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach z okazji Dnia Niepodległości odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu pięcio-i sześciolatków.
XXVIII Wojewódzki festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach przeprowadziło zdalnie Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej.
Zasadzili 225 drzew na suwalskich bulwarach
Zarząd Dróg i Zieleni w Suwakach rozpoczął w czwartek (05.11) nasadzenia 225 drzew na suwalskich bulwarach. Za szpadle chwycili również Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta.
Kolejny protest na ulicach Suwałk
Już po raz trzeci setki osób przeszły ulicami Suwałk, aby zamanifestować swe niezadowolenie w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia ustawy aborcyjnej.
„Piekło kobiet”. Tłum na ulicach Suwałk
Po raz drugi setki osób wyszły na ulice Suwałk, aby protestować przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.
Protest kobiet w Suwałkach
Przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej protestował w sobotę (24.10) tłum ludzi w Suwałkach.
Upamiętnili przejazd Jana Pawła II obeliskiem
Kamień upamiętniający przejazd Ojca Świętego Jana Pawła II w dniach 8-10 czerwca 1999 roku uroczyście odsłonięto w piątek (16.10) przy drodze z Krzywego do Sobolewa.
Wmurowali kamień węgielny w budowanej hali w Nowej Wsi
Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się w piątek (16.10) w budowanej hali sportowej przy szkole im. Jana Pawła II w Nowej Wsi.
"Moje Małe Mistrzostwa 2020" w Suwałkach
Bramka za bramką w wykonaniu młodych piłkarzy i piłkarek padały w poniedziałek (05.10) w Suwałkach podczas turnieju z cyklu "Moje Małe Mistrzostwa 2020".
Kaskaderskie popisy w Suwałkach
Kontrolowane wypadki, pokazy driftu i kaskaderskie wyczyny można było zobaczyć w weekend na targowisku przy ulicy Bakałarzewskiej w Suwałkach.
Suwalczanie na rowerach
Jak co roku mieszkańcy Suwałk tłumnie przyłączyli się do obchodzonego w mieście Europejskiego Dnia Bez Samochodu.
Obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego
Obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego odbyły się w piątek (25.09) przy pomniku 41. Pułku Piechoty Armii Krajowej na ul. Sejneńskiej w Suwałkach. 
Rekordowe rzuty na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach
Maria Magdalena Andrejczyk i Marcin Krukowski pobili rekordy suwalskiego Stadionu Lekkoatletycznego podczas mityngu „Z oszczepem nad Czarną Hańczą”, który odbył się w środę (23.09) w Suwałkach. 
Za nami Browar Północny Fight Night II
11 walk z czego siedem zakończonych już w pierwszej rundzie mogli zobaczyć zebrani w hali Suwałki Arena podczas sobotniej (19.09) gali MMA Browar Północny Fight Night II.
MMA powraca do Suwałki Arena
Oficjalne ważenie przed galą Browar Północny Fight Night 2 odbyło się w piątek (18.09) w suwalskim Aquaparku.
81 rocznica agresji ZSRR na Polskę
Uroczystości z okazji 81 rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz Dnia Sybiraka odbyły się w czwartek (17.09) przy pomniku Żołnierzy Września 1939 w Suwałkach. 
Nowy sprzęt w suwalskim pogotowiu
Przekazania do użytku sprzętu medycznego i aparatury odbyło się w środę (16.09) w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Suwałkach.
Widowiskowe ćwiczenia na suwalskim lotnisku
Do pożaru traw i zderzenia awionetki z autobusem doszło we wtorek (15.09) na lotnisku w Suwałkach. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. 
Kolejni wybitni sportowcy w Alei Olimpijczyków
Powiększa się Aleja Olimpijczyków w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji "Szelment". W poniedziałek (14.09) uroczyście odsłonięto 12 nowych płyt oraz obelisk. 
Rondo już oficjalnie imienia Olimpijczyków Polskich
Uroczystość nadania rondu imienia Olimpijczyków Polskich odbyła się w poniedziałek (14.09) na skrzyżowaniu ulic Sportowej i Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach.
Nieudana inauguracja sezonu
W meczu inaugurującym sezon 2020/2021 PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z GKS-em Katowice 0:3.
Kuchnia Kamedulska króluje w Suwałkach
Drużyna kucharzy z Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach zwyciężyła VII. edycją kulinarnego konkursu „Sąsiedzi Przy Stole”, który odbył się w niedzielę (06.09) w Suwałkach.
XVI Jaćwieski Festyn Archeologiczny
Pokazy warsztatowe z zakresu archeologii eksperymentalnej, rekonstrukcje historyczne i etnograficzne, Turniej Wojów o Skarb Skomanda oraz wiele innych atrakcji. W podsuwalskiej Szwajcarii odbył się Jaćwieski Festyn Archeologiczny.
81 lat od wybuchu II Wojny Światowej
Uroczystości z okazji 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbyły się we wtorek (01.09) pod Pomnikiem Żołnierzy Września 1939 r. przy ul. Wojska Polskiego w Suwałkach.
Uczniowie wrócili do szkół
Miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się we wtorek (01.09) w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wojska Polskiego w Suwałkach.
40. rocznica powstania Solidarności
Obchody 40. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” odbyły się w poniedziałek (31.08) w Suwałkach.
Wakacje zakończone sportową rywalizacją
Rodzinna rywalizacja i mnóstwo atrakcji - w niedzielę (30.08) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyło się Sportowe Zakończenie Wakacji. 
Lech Poznań zwycięzcą turnieju im. Grzegorza Wołągiewicza
Dziewięcioletni piłkarze z Akademii Lecha Poznań zwyciężyli VIII edycję Turnieju imienia Grzegorza Wołągiewicza, który odbył się w weekend na Stadionie Miejskim w Suwałkach.
Zwycięstwo Macieja Sulęckiego w Suwałkach
Maciej Sulęcki pokonał Saszę Jengojana w walce wieczoru sobotniej (29.08) gali Knockout Boxing Night #12 w Suwałkach.
Oficjalne ważenie przed galą Knockout Boxing Night
Ceremonia ważenia zawodników przed galą Knockout Boxing Night odbyła się w piątek (28.08) w w hotelu Szyszko w Suwałkach.
Świętujemy 300-lat Suwałk
Sportowo, rodzinnie i kulturalnie. Tak w największym skrócie można opisać rozpoczęte w sobotę (15.08) dwudniowe obchody 300-lecia Suwałk.
Najrówniejszy pas startowy w Polsce oficjalnie otwarty
18 tysięcy ton asfaltu. Wykonanie z dokładnością do 5 milimetrów – w sobotę (08.08) w Suwałkach oficjalnie otwarty został pas startowy przy ul. Wojczyńskiego.
2 mln okupu albo porwanie dziecka. Suwalczanin zatrzymany przez CBŚP
Po trwających prawie trzy tygodnie ustaleniach udało się zatrzymać 23-letniego mieszkańca Suwałk, podejrzanego o przygotowanie do uprowadzenia dziecka dla okupu.
Porażka na pożegnanie z I Ligą
W ostatnim spotkaniu Fortuna 1 Ligi suwalskie Wigry przegrały przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec 0:2.
Akcja cycling-recycling w Suwałkach
Stare telewizory, radia czy mnóstwo zużytych baterii przynosili suwalczanie na Wielką Zbiórkę Elektrośmieci, która odbyła się w piątek (24.07) w Suwałkach.
Galeria Sztuki Stara Łaźnia już otwarta
Uroczyste otwarcie Galerii Sztuki Stara Łaźnia odbyło się w piątek (17.07) na suwalskich bulwarach. 
Ks. Lech Łuba pożegnał się z wiernymi
Na emeryturę odchodzi ks. Lech Łuba, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach. W niedzielę (12.07) pożegnał się z parafianami. 
Blues rozbrzmiał w Suwalskim Ośrodku Kultury
Blues rozbrzmiał w sobotę (11.07) w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wszystko za sprawą koncertu upamiętniającego 75. urodziny Erica Claptona.
Wicemarszałek zachęcała do głosowania na Rafała Trzaskowskiego
Konferencja prasowa z udziałem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Wicemarszałek Sejmu RP odbyła się w środę (08.07) w Suwałkach.
Andrzej Duda w Suwałkach
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda gościł we wtorek (07.07) w Suwałkach.
Sportowo i charytatywnie dla Hani
W niedzielę (05.07) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach odbył się kiermasz dla Hani Poczobut oraz pierwszy amatorski bieg z cyklu o Super Puchar Miasta Suwałki.
Premier z wizytą w Suwałkach
Suwałki były ostatnim przystankiem na trasie premiera Mateusza Morawieckiego, który przez cały czwartek (02.07) odwiedzał miejscowości w Województwie Podlaskim.
Kiermasz dla Hani Poczobut
Charytatywny Kiermasz dla ośmiomiesięcznej Hani Poczobut odbył się w niedzielę (28.06) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.
Mariusz Błaszczak z wizytą podczas ćwiczeń Bull Run-12
W poniedziałek (22.06) Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej obserwował międzynarodowe ćwiczenie pod kryptonimem Bull Run-12 w rejonie Augustowa i Olecka. 
Szanse na utrzymanie już tylko matematyczne
Wigry Suwałki przegrały kolejny mecz w ramach Fortuna 1 Ligi i na osiem kolejek przed końcem sezonu ich szanse na utrzymanie zdają się być już czysto matematyczne. 
Kolejne służby "pompują" na rzecz chorej Hani
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Suwałkach, strażacy i terytorialsi dołączyli do charytatywnej akcji #Gaszynchallenge dla Hani Poczobut z Ełku.
Boże Ciało bez procesji ulicami miasta
W czwartek (11.06) w kościele katolickim obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tegoroczne procesje wyglądają jednak inaczej niż w latach ubiegłych.
O krok od zwycięstwa
Mogły być trzy punkty, skończyło się na jednym. W meczu 24. kolejki Fortuna 1. Ligi Wigry Suwałk zremisowały na własnym obiekcie z Miedzią Legnica 1:1.
Wigry wróciły do treningów
W poniedziałek (04.05) pierwszy po dłuższej przerwie trening na murawie odbyli zawodnicy suwalskich Wigier. Pod koniec tygodnia drużyna przejdzie testy na obecność Covid-19.
Symboliczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja
W niezwykle skromny sposób świętowano w niedzielę (03.05) w Suwałkach 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Do Czarnej Hańczy wrzucamy praktycznie wszystko
Sprzęt RTV i AGD, damskie torebki, boiler czy kasa fiskalna. To przykład rzeczy, które sprzątając Czarną Hańczę znaleźli pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. 
Zobacz Muzeum Okręgowe w Suwałkach online
Muzeum Okręgowe w Suwałkach zaprasza na filmową zapowiedź zwiedzania stałych wystaw w sieci.
Bartłomiej Bołądź zostaje w Ślepsku
26-letni atakujący siatkarz Ślepska Malow Suwałki pozostaje na kolejny sezon w drużynie biało-niebieskich.
Kaziuk Suwalski pełen atrakcji
Regionalne jadło, ludowe rękodzieła, wyroby rzemieślnicze, wielkanocne palmy, pisanki i koszyczki oraz masę różnych drobiazgów można było kupić podczas Suwalskiego Kaziuka 2020, który odbył się w niedzielę (08.03) na ulicach Patli i Witosa w Suwałkach. 
Mija 300 lat od uzyskania przez Suwałki praw miejskich
Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Suwalskim Ośrodku Kultury, konferencja “300 lat Suwałk” oraz otwarcie wystawy fotograficznej “Trzy wieki Suwałk” - w mieście rozpoczęły się obchody 300-lecia nadania Suwałkom praw miejskich.
Pamiętają o "Żołnierzach Wyklętych"
Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbyły się w piątek (28.02) w Suwałkach.
Wigry zaprezentowały się uczniom Szkoły Podstawowej nr 11
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach mogli zobaczyć w czwartek (27.02) kadrę suwalskich Wigier i wziąć udział we wspólnych zabawach. 
Wigry Suwałki wracają do gry
Na sześć dni przed początkiem rundy wiosennej piłkarskiej I Ligi w siedzibie suwalskich Wigier odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa, trenera i jednego z kapitanów biało-niebieskich.
Już ponad 100 laureatów Włóczni Jaćwingów
Dziewięć Włóczni Jaćwingów wręczono podczas karnawałowego balu Prezydenta Suwałk, który odbył się w sobotę (22.02) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Bitwa o biegun zimna rozstrzygnięta
11 walk w formule MMA mogli zobaczyć w sobotę (15.02) suwalczanie zebrani w hali Suwałki Arena. Po raz pierwszy w mieście odbyła się gala Browar Północny Fight Night - Bitwa o Biegun Zimna.
SOK przy Noniewicza w nowej odsłonie
Uroczyste otwarcie po rewitalizacji Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71 odbyło się w piątek (14.02) w Suwałkach.
Pierwsze samodzielne loty terytorialsów
W Krywlanach operatorzy bezzałogowych statków powietrznych (BSP) z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli pierwsze samodzielne loty.
Nagrodzili najpiękniejsze domy i balkony
Nagrody za najpiękniej udekorowane domy i balkony w okresie świątecznym odebrali w poniedziałek (27.01) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach ich właściciele.
Lider wygrywa w Suwałkach - boisko pełne pluszaków
W spotkaniu inaugurującym 16. kolejkę siatkarskiej PlusLigi, Ślepsk Malow Suwałki musiał uznać wyższość lidera tabeli Vervy Warszawa Orlen Paliwa, która zwyciężyła 0:3.
Gala Ucznia Zdolnego
Kilkaset tys. zł trafiło w poniedziałek (28.10) do uczniów i dyrektorów suwalskich szkół. To suma stypendiów i nagród przyznanych w ramach miejskiego programu Zdolny Suwalczanin w dziedzinie nauki i sportu oraz nagrody za udział w Miejskiej Rywalizacji Sportowej.