Turniej ku pamięci miłośników piłki ręcznej

Turniej piłki ręcznej ku pamięci Witolda Grodzkiego i Marcina Czyżyka

 

Turniej piłki ręcznej ku pamięci Witolda Grodzkiego i Marcina Czyżyka odbył się w sobotę (20.01) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.


Piłka ręczna zagościła w sobotę w hali sportowej OSiR, gdzie odbył się turniej ku pamięci miłośników piłki ręcznej Witolda Grodzkiego i Marcina Czyżyka. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły: UKS Jaćwingowie Gołdap, KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka oraz Suwałki - przyjaciele Witka i Marcina. Turniej główny poprzedziła rywalizacja, w której udział wzięli przyjaciele, wychowankowie i uczniowie śp. Marcina Czyżyka (SP Rutka Tartak, SP Nowa Wieś).

 

Witold Grodzki zmarł w czerwcu 2018 roku w wieku 70 lat. Był nauczycielem i wychowawcą. Trenował piłkę ręczną. Przez niemal całą karierę zawodową związany był z "Mechaniakiem", zwanym później "Zielną". Marcin Czyżyk był między innymi nauczycielem wychowania fizycznego w Nowej Wsi i Rutce-Tartak. Był wielokrotnym mistrzem województwa w piłce ręcznej "na Zielnej", pasjonatem piłki ręcznej, piłki nożnej i wielu innych dyscyplin sportowych. Był organizatorem mnóstwa charytatywnych imprez sportowych i rozrywkowych. Zmarł w lutym 2023 roku w wieku 48 lat.

 

Dodaj komentarz