Kaziuk Suwalski na początku marca
XXIV edycja Kaziuka Suwalskiego odbędzie się w niedzielę 3. marca. Impreza plenerowa jak co roku zostanie zlokalizowana na ul. A. Patli i W. Witosa nieopodal kościoła pw. Kazimierza Królewicza.
W Suwałkach działa Lokalny Punkt Informacyjny
Od początku lutego w Suwałkach można korzystać z bezpłatnych konsultacji w zakresie Funduszy Europejskich. Lokalny Punkt Informacyjny mieści się przy ul. Osiedle II 6A.
Bożena Kamińska kandyduje do Rady Miasta Suwałki
W środę (21.02) poznaliśmy "jedynki" w okręgach wyborczych do Rady Miasta Suwałki, wystawione przez Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja dla Suwałk - Bożena Kamińska.
Pogodne Suwałki mają nowe logo
Prezentacja odświeżonego logo promującego miasto odbyła się w środę (21.02) w suwalskim Ratuszu. Hasło główne wciąż brzmi „POGODNE SUWAŁKI”. Wykonane zostało autorską czcionką i osadzone w kolorach: niebieskim, białym i żółtym.
Będą rozmawiać o remoncie drogi na Północnej
Suwalski Ratusz poinformował, że prezydent zamierza przedstawić propozycję właścicielom firm leżących przy ul. Północnej w Suwałkach, którzy w ostatnich dniach wystosowali apel o remont drogi dojazdowej do ich przedsiębiorstw.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Od 19 do 23 lutego w suwalskich prokuraturach można skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.
Protestujący rolnicy w Suwałkach
We wtorek (20.02) rano rozpoczął się kolejny ogólnopolski protest polskich rolników. Około 500 ciągników, ciężarówek i samochodów osobowych przez kilka godzin jeździło dziś ulicami Suwałk. 
Komitet wyborczy Razem dla Suwałk - Czesław Renkiewicz zaprezentował kandydatów na radnych
Prezentacja kandydatów na radnych Rady Miasta Suwałki komitetu wyborczego Razem dla Suwałk - Czesław Renkiewicz, miała miejsce w poniedziałek (19.02) w Parku Naukowo Technologicznym Polska - Wschód w Suwałkach.
20-lecie w Unii Europejskiej. W Suwałkach kalendarz i piknik
Miasto Suwałki przygotowuje się do jubileuszu  20-lecia w Unii Europejskiej. Z tej okazji wydany został kalendarz na 2024 rok prezentujący najważniejsze inwestycje wsparte funduszami europejskimi. Na maj zaplanowano piknik rodzinny.
Spotkanie informacyjne pt. „Fundusze Europejskie na rozwój przedsiębiorstw”
W czwartek 29. lutego w budynku Agencji Rozwoju Regionalnego „Ares” S.A w Suwałkach odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Funduszy Europejskich na rozwój przedsiębiorstw.
Mieszkaniec Suwałk odpowie za 70 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów
Ponad 70 000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.
Karol Korneluk kandydatem na prezydenta Suwałk
Koalicja Obywatelska, Polska 2050 Szymona Hołowni i Nowa Lewica utworzyły komitet wyborczy "Wspólne Suwałki", których kandydatem na prezydenta miasta został wiceprzewodniczący Rady Miasta Suwałki Karol Korneluk. 
Strefa basenu rekreacyjnego w Aquaparku zostanie zamknięta
Prace remontowe rozpoczną się wkrótce w suwalskim Aquaparku. W związku z tym od poniedziałku 19. lutego zamknięta będzie strefa basenu rekreacyjnego. 
Dofinansowanie do zabiegów sterylizacji i kastracji psów
Suwalski Ratusz rozpoczyna kolejną akcję dofinansowania 50% kosztu zabiegu sterylizacji i kastracji psów, których właścicielami są mieszkańcy Suwałk. 
Spotkanie branży informatycznej w PNT
W związku z powstałą inicjatywą Rezerwat.IT w środę 21. lutego o godzinie 18.00 w Parku Naukowo –Technologicznym w Suwakach odbędzie się spotkanie networkingowe lokalnych programistów.
Radny apeluje o nasadzenia drzew wzdłuż ul. Pileckiego
Interpelację w sprawie zwiększenia gęstości nasadzeń drzew wzdłuż ulicy Pileckiego skierował do prezydenta Suwałk Sylwester Cimochowski z klubu Suwałki Przyszłości. 
Program „Złota Rączka dla Seniora” będzie kontynuowany
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zdecydował, że usługa pod nazwą „Złota Rączka dla seniora” będzie realizowana również w obecnym roku. 
Petycja "TAK dla przywrócenia PKS Suwałki"
Ponad dwa tysiące osób podpisało się już pod internetową petycją za przywróceniem suwalskiego oddziału PKS jako oddzielnej spółki.
Pijany 20-latek próbował ukraść busa
Do obywatelskiego ujęcia mężczyzny, który usiłował ukraść samochód, doszło w Suwałkach na ulicy Szymanowskiego. Zatrzymany 20-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Ostatnia droga Marcina Sudnikowskiego
Rodzina i licznie zebrani przyjaciele, w tym suwalscy Policjanci oraz ratownicy WOPR, uczestniczyli w poniedziałek (12.02) w ostatniej drodze Marcina Sudnikowskiego.
Dwóch suwalczan ukradło 380 litrów oleju napędowego
Suwalscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa. Mieszkańcy Suwałk ukradli 380 litrów oleju napędowego na łączną kwotę 2500 złotych.