Radni poparli petycję mieszkańców Raczkowskiej
W środę (25.05) podczas Sesji Rady Miasta Suwałki radni pozytywnie rozpatrzyli petycję mieszkańców ulicy Raczkowskiej, sprzeciwiających się budowie stacji benzynowej w sąsiedztwie ich bloku.
Problem z ratownikami w suwalskim Aquaparku
Na zamykanie części rekreacyjnej lub basenowej w suwalskim Aquaparku oraz brak informacji o tym fakcie przed wejściem, skarżą się mieszkańcy miasta. Wszystko przez brak ratowników do pracy. 
Artystyczne Podwórko. Dzień Dziecka z SOK 2022
1. czerwca na Artystycznym Podwórku przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury odbędzie się Dzień Dziecka. W różnorodnych strefach czekać będą doświadczenia, animacje, gry, zagadki i konkursy. 
37-letni mężczyzna kradł tusze do rzęs
Policjanci z Suwałk zatrzymali 37-latka podejrzanego o kradzież tuszów do rzęs. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę ponad 500 złotych. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy.
Wciąż potrzebne dary dla ludności ukraińskiej
W miejskich punktach zbiorowego zakwaterowania w Suwałkach przebywa obecnie 255 uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.
Dzień Dziecka z suwalki.info
Z okazji Dnia Dziecka wspólnie z naszymi partnerami przygotowaliśmy dla Was konkursy z atrakcyjnymi nagrodami do zdobycia!
Radna o koszeniu i pielęgnacji traw oraz wycince starodrzewu
O stworzenie jednolitych standardów dla jednostek miejskich, dotyczących koszenia i pielęgnacji traw oraz wycinki starodrzewu, apeluje Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki".
Policjanci zapraszają na debatę o bezpieczeństwie
Komenda Miejska Policji w Suwałkach zaprasza mieszkańców na debatę społeczną o bezpieczeństwie, która odbędzie się w czwartek (26.05) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.
Kursy linii nr 19 przywrócone na próbę
Połączenia komunikacji miejskiej, umożliwiające dojazd do zakładów pracy znajdujących się w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w niedziele i święta, zostały próbnie przywrócone na dwa miesiące. 
Jubileusz Sióstr Salezjanek
100-lecie obecności Sióstr Salezjanek na ziemiach polskich świętowano w niedzielę (22.05) w domu Sióstr Salezjanek przy ulicy Sejneńskiej w Suwałkach. 
Suwalska Majówka Społeczna na bulwarach
Integracja, promocja i prezentacja dokonań suwalskich organizacji pozarządowych to główne cele Suwalskiej Majówki Społecznej, która odbyła się w niedzielę (22.05) na suwalskich bulwarach.
Trzydziestolecie Państwowej Straży Pożarnej
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem Trzydziestolecia Państwowej Straży Pożarnej odbyły się w niedzielę (22.05) w Suwałkach.
Rodzina Konopnickich przyjechała do Suwałk
Wizytą rodziny Konopnickich i panelem dyskusyjnym rozpoczęły się w sobotę (21.05) obchody Roku Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Deszczowy piknik wojskowy
Atrakcje dla całych rodzin czekały w sobotę (21.05) na bulwarach nad Czarną Hańczą w Suwałkach, gdzie żołnierze zorganizowali wojskowy piknik. Nie dopisała tylko pogoda.
Ponad 300 tys. zł za wjazd w Chopina
Wybudowanie na ulicy gen. Kazimierza Pułaskiego przejazdu umożliwiającego zawracanie i wjazd w ulicę Chopina to koszt około 316 tys. zł - przekazał prezydent Suwałk w odpowiedzi na interpelację jednego z radnych. 
Wraca Suwalska Majówka Społeczna
Suwalskie Organizacje Pozarządowe zapraszają w niedzielę 22 maja, w godzinach 10-14 w okolice Starej Łaźni, gdzie odbędzie się Suwalska Majówka Społeczna.
Oznakuj i zabezpiecz rower przed kradzieżą
Aby zapobiec kradzieży jednośladów, warto je odpowiednio zabezpieczyć. Zwłaszcza te, które są pozostawiane w klatkach schodowych, czy też parkowane „na chwilę” przy sklepie. Suwalscy policjanci dodatkowo zachęcają do oznakowania swoich jednośladów.
Wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli do Konkatedry św. Aleksandra
W niedzielę 15. maja do Konkatedry pw. św. Aleksandra w Suwałkach zostały wprowadzone relikwie I stopnia – ex ossibus – Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. 
Strażacy zapraszają na swoje święto
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Suwałkach informują, że w niedzielę 22. maja odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem Trzydziestolecia Państwowej Straży Pożarnej.
WKU przekształcone w WCR, dobrowolna zasadnicza służba wojskowa
Konferencja prasowa w sprawie przekształcenia Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz wprowadzenia nowych form służby wojskowej, w tym dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, odbyła się w środę (18.05) w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Suwałkach.
Z karetki trafił na 10 miesięcy do więzienia
Załoga karetki pogotowia poprosiła policjantów o pomoc przy agresywnym pacjencie. 35-latek nie potrzebował pomocy medycznej, a jedynie był pod wpływem alkoholu. Prosto z ulicy trafił do zakładu karnego, bo był poszukiwany do odbycia kary.