Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach poszukują mężczyzny podejrzewanego o doprowadzenie do innej czynności seksualnej małoletniej (zachowanie seksualne niebędące obcowaniem płciowym). Do zdarzenia doszło 22 maja 2024 roku w Suwałkach w rejonie Zalewu Arkadia w Suwałkach.
Zgłoś się do parady i weź udział w loterii
Po raz trzeci podczas Dni Suwałk ulicami miasta przejdzie barwna parada. Tegoroczną nowością będzie loteria. Każda organizacja, firma, instytucja, stowarzyszenie będzie mogło wziąć udział w loterii. Rozlosujemy 7 kuponów do sklepów ze sprzętem RTV AGD.
Konsultacje ws. Mediateki do końca lipca
Do końca lipca potrwają konsultacje społeczne związane z budową w mieście Mediateki. Każdy mieszkaniec Suwałk może wyrazić swoje zdanie biorąc udział w przygotowanej ankiecie. 
Senior chciał wziąć udział w loterii - stracił ponad 110 tys. zł
Mieszkaniec powiatu suwalskiego padł ofiarą oszustów. Senior  zainteresował się reklamą internetową, oferującą udział w loterii. Skontaktowali się z nim fałszywi doradcy inwestycyjni, którzy namówili go do zainstalowania aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia. W ten sposób przestępcy uzyskali dostęp do jego konta.
Władze miasta domagają się zamknięcia wiat śmietnikowych. Wracają kontrole
Od 1 sierpnia 2024r. rozpoczną się skrupulatne kontrole wszystkich wiat śmietnikowych w Suwałkach, a do spółdzielni i zarządców wysłane zostaną pisma z wnioskiem o zamknięcie wiat śmietnikowych. Wszystko przez wciąż niski wskaźnik segregacji. 
Wnioski o bon energetyczny od 1. sierpnia
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach przekazał, że od 1. sierpnia 2024 r. do 30. września 2024 r. można składać wnioski o wypłatę bonu energetycznego. 
Brama z ogrodzeniem przy kościele Aleksandra wpisana do rejestru zabytków
Bramy wraz z ogrodzeniem po wschodniej i zachodniej stronie kościoła pw. św. Aleksandra w Suwałkach zostały wpisane do rejestru zabytków. 
Ostrzeżenie 2. stopnia o burzach
IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne: 2 stopnia o burzach, dla wszystkich powiatów w woj. - ważne od godz. 13:00 do godz. 23:00 dnia 16.07.2024 r. 
Ponad 500 pielgrzymów w drodze do Wilna
W poniedziałek (15.07) ponad pięciuset pątników wyruszyło w 34. Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej z Suwałk do Ostrej Bramy w Wilnie. Na miejsce pielgrzymka dotrze 24 lipca.
Prezydent otrzymał odpowiedź ws. dworca PKP. Konkretów brak
- Inwestycja opóźnia się z powodu „obiektywnych okoliczności faktycznych”  tj. uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz PKP PLK S.A, które projektuje linię kolejową Rail Baltica - taką odpowiedź otrzymał prezydent Suwałk odnośnie remontu dworca PKP.
Działki budowlane dla młodych - Miasto przygotowuje nowy program
Władze Suwałk planują jeszcze w tym roku wprowadzić program, którego celem będzie zachęcenie młodych osób, planujących budowę swego domu, do zamieszkania w Suwałkach.
Nietrzeźwy mężczyzna znęcał się nad rodziną
Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi, który został zatrzymany przez suwalskich policjantów. Nietrzeźwy mężczyzna znęcał się nad rodziną. Bił, wykręcał ręce, wyzywał, wyśmiewał zarówno żonę jak i córki.
Tablica odsłonięta. Blues gra dalej
Później niż zazwyczaj, ale ostatecznie udało się oficjalnie odsłonić 15. tablicę w Alei Gwiazd Bluesa na ulicy Chłodnej w Suwałkach.
Co z tą kanalizacją deszczową?
- Pracownicy PWiK systematycznie przeprowadzają przeglądy i czyszczenie kanalizacji deszczowej, zapobiegając w ten sposób korkowaniu się kanalizacji deszczowej, co umożliwia swobodny przepływ wód opadowych w kierunku wylotów - przekazał w odpowiedzi na pytanie jednego z radnych prezydent Suwałk tuż przed czwartkowymi (11.07) opadami deszczu.
Druga stulatka w jednym tygodniu
Kolejną 100-latkę w Suwałkach odwiedził w tym tygodniu Czesław Renkiewicz, prezydent miasta. Pani Helena Sobolewska urodziła się 11 lipca 1924 i jest rodowitą Suwalczanką.
Burze, grad i silny wiatr
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców Suwałk i regionu przed burzami, silnym wiatrem, ulewnym deszczem i gradem. 
Nowy Pchli Targ w Suwałkach
W środę 24. lipca od godziny 14.00 rozpocznie się PCHLI TARG na Targowisku Miejskim przy ulicy Sejneńskiej w Suwałkach. Spotkania mają charakter cykliczny i będą odbywać się co drugą środę miesiąca.
Miasto planuje zagospodarować tereny zielone na osiedlu Klasztorna
- Planowana jest realizacja zadania obejmującego zagospodarowanie istniejących terenów zielonych nad rzeką Czarna Hańcza od ul. Utrata do ul. Waryńskiego na terenie osiedla Klasztorna - przekazał prezydent Suwałk w odpowiedzi na interpelację jednego z radnych. 
Nowe przejścia dla pieszych w Suwałkach
Dobiegły końca prace przy budowie nowego przejścia dla pieszych przy ul. Nowomiejskiej. Wkrótce rozpocznie się budowa dwóch wyniesionych przejść dla pieszych przy ul. Legionów i przy ul. Franciszkańskiej.
Dzielnicowi z suwalskiej komendy kontrolują akweny
Dzielnicowi z suwalskiej komendy regularnie kontrolują akweny. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na niestrzeżone kąpieliska i plaże. 
Źródełko wody pitnej pojawi się na placu Marii Konopnickiej
Nie przy rondzie św. Jana Bosko, jak proponowała radna Anna Ruszewska, a na placu Marii Konopnickiej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach ulokuje kolejne w mieście źródełko wody pitnej.