Rekonstrukcję obrony Wilna zaprezentowano w Suwałkach
Potyczkę polskich i sowieckich żołnierzy można było zobaczyć w w sobotę (24.09) na ulicy Gałaja w Suwałkach, gdzie odbyła się rekonstrukcja obrony Wilna z 1939 roku.
Suwalczanin zniszczył elewację i wybił szybę
27-latek z Suwałk został zatrzymany przez policję. Mężczyzna podejrzany jest o uszkodzenie mienia - rzucał kamieniami w elewację jednego z domów w mieście i wybił szybę w oknie. 
Blisko 200 szachistów rywalizuje w hali Suwałki Arena
Blisko 200 zawodników i zawodniczek przystąpiło w sobotę (24.09) w hali Suwałki Arena do rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach.
Food Truck Festivals po raz drugi w Suwałkach
Food Trucki lubią Suwałki, a suwalczanie lubią Food Trucki - mówili organizatorzy drugiego już zjazdu kuchni świata w naszym mieście w tym sezonie. Mobilne restauracje czekają na chętnych do niedzieli.
Spotkanie z Joanną Jędrzejczyk w Suwałkach
Wykład, wspólny trening i rozmowy z fanami - to dzisiejszy dzień Joanny Jędrzejczyk, gwiazdy polskiego i światowego MMA, która odwiedziła miasto przed galą MMA w hali OSiR.
Debata o rozwoju subregionu suwalskiego. Co planuje Miasto Suwałki?
Mediateka, spalarnia odpadów, budowa miejskiej farmy fotowoltaicznej, czy zagospodarowanie nowych terenów zielonych - to między innymi plany władz miasta na rozwój Suwałk o których mowa była podczas debaty w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach.
Już w sobotę IV Targi Dewelopersko – Wnętrzarskie
Już w sobotę o godzinie 10 rozpoczynają się IV Targi Dewelopersko – Wnętrzarskie Racis Development - PSB Importex, które potrwają do niedzieli 25 września.
Nie chcą zmiany herbu Suwałk
Suwalska młodzież założyła internetową petycję pod hasłem "#NieUsuwajMnie – Twój Herb Suwałki", sprzeciwiającą się zmianie herbu miasta na nowy. 
"Choroby układu krążenia stanowią 40% wszystkich zgonów"
Światowy Dzień Serca, obchodzony od roku 2000 w każdą ostatnią niedzielę września, to coroczne święto poświęcone promocji wiedzy o chorobach układu krążenia, sposobach ich leczenia oraz metodach profilaktyki.
Nowe słupy latarni na Pułaskiego
Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach wymienia wyeksploatowane słupy latarni oświetleniowych przy ulicy Pułaskiego na nowoczesne.
76-latka przekazała oszustom 20 tysięcy złotych
Seniorka z Augustowa padła kolejną ofiarą oszustów. Kobieta usłyszała, że jej córka spowodowała wypadek za granicą i aby uniknąć odpowiedzialności potrzebuje 20 tys. zł. 
Instalacja „RzeczyViste” zagości w Suwałkach
W niedzielę 25. września w godzinach 10.00 – 16.00 na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach będzie można zobaczyć instalację „RzeczyViste” przygotowaną przez Muzeum Pamięci Sybiru.
Wykład i warsztaty pn. "Muzyka ludowa, śpiew i taniec Suwalszczyzny"

Stowarzyszenie Przyjaciół Suwalszczyzny zaprasza w piątek 23. września o godzinie 16.00 do Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza na spotkanie o „Muzyce ludowej, śpiewie i tańcu Suwalszczyzny”.

Muzeum zakupiło nowy obraz
Dzięki dotacji ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Okręgowe w Suwałkach zakupiło obraz Franciszka Żmurki "Studium portretowe starca".
Kolejni suwalczanie oszukani na BLIK
1400 złotych straciło łącznie dwoje mieszkańców Suwałk, którzy myśląc że rozmawiają ze znajomymi, wygenerowali oszustom kody BLIK. 
Parking gotowy, ale wciąż zamknięty
Kiedy oddany do użytku zostanie nowy parking przy ul. Grunwaldzkiej do obsługi targowiska, cmentarza i obiektów OSiR, pyta Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki".
Sauny w Aquaparku czynne w weekendy
Od piątku 30. września uruchomiona zostanie strefa saun znajdująca się w suwalskim Aquaparku. Na początku czynna będzie jedynie w weekendy. 
Panie wymienią się na ubranie
SWAP Suwałki, czyli pierwsza bezgotówkowa wymiana ubrań skierowana do Pań, odbędzie się w najbliższą sobotę 24. września w Restauracji Kuźnia przy ulicy Chłodnej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Food Truck Festivals od piątku w Suwałkach
Food Truck Festivals po raz drugi w tym roku odbędzie się w Suwałkach. Mobilne restauracje z kuchnią z całego świata pojawią się w naszym mieście w piątek 23. września i zostaną do końca weekendu. 
Premiera najnowszej książki Artura Urbanowicza „Deman” już 28 września

Już za tydzień w księgarniach pojawi się „Deman” Artura Urbanowicza – epicka historia superbohaterska opowiadająca o księdzu obdarzonym nadludzkimi mocami.

Kurierzy z nielegalnymi imigrantami zatrzymani po pościgu
Dwóch kurierów przewożących nielegalnych imigrantów po pościgu zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Rutki-Tartak i policjanci z Suwałk. 
Tarnopol zostanie kolejnym miastem partnerskim Suwałk
Wizytą w suwalskiej Bibliotece przedstawicieli Urzędu Miasta ukraińskiego Tarnopola zakończył się projekt "Poznajmy się – Ukraińcy w Suwałkach, Polacy w Tarnopolu”. Wkrótce oba miasta mają nawiązać jeszcze bliższe relacje. 
Lot paralotnią — jak się do niego przygotować?
Lot paralotnią to gwarancja niesamowitych przeżyć, pięknych widoków, poczucia wolności i nutki adrenaliny. Jednak przed podjęciem wyzwania należy się dobrze do niego przygotować. O czym należy pamiętać?
W weekend drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych
Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych odbędą się w dniach 24-25 września w hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena. 
18-latkowie dachowali kradzionym autem
Dwóch osiemnastolatków najpierw próbowało ukraść zaparkowany w garażu renault, ale gdy to się nie udało ukradli znajdujące się w pobliżu volvo. Przejażdżka kradzionym autem zakończyła się dachowaniem. 
Zaprezentowali tegoroczne znaleziska z cmentarzyska w Krukówku
Noże, ostrogi, bransolety ze smoczymi główkami, czy sprzączki do pasa - to niektóre ze 110 zabytków wydobytych podczas tegorocznej ekspedycji badawczej na cmentarzysku w Krukówku.
Leszek Lewoc powołany na V kadencję PRDPP
Leszek Lewoc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach został powołany na członka Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji. 
22-latek włamywał się do piwnic
Osiem zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania przestępstwa usłyszał 22-latek z Augustowa, podejrzany o włamywanie się do piwnic na terenie miasta. 
GonG. I Turniej MMA im. Joanny Jędrzejczyk w Suwałkach
Miłośników sportów walki czeka wyjątkowe wydarzenie. W Suwałkach odbędzie się dwudniowy turniej MMA imienia Joanny Jędrzejczyk. To już ostatnia szansa na zapisy.
Już w ten weekend IV Targi Dewelopersko - Wnętrzarskie „Racis Development i PSB Importex”
W dniach 24 - 25 września na terenie inwestycji „Piano Park” w północnej części Suwałk przy ul. Pileckiego odbędą się IV targi „Racis i Importex”. Podczas targów będzie można obejrzeć między innymi trzy wykończone pod klucz apartamenty o przekrojowych wielkościach.