Rota z wieży Ratuszowej w 180. rocznicę urodzin Konopnickiej
W poniedziałek 23. maja przypada 180. rocznica urodzin poetki, pisarki i publicystki - Marii Konopnickiej. Z tej okazji z ratuszowej wieży zamiast hejnału odegrana zostanie Rota.
Przybywa studentów pielęgniarstwa
Studenci pielęgniarstwa złożyli uroczystą przysięgę i otrzymali białe czepki z czarnym paskiem - we wtorek (17.05) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach odbyła się ceremonia czepkowania.
1 mld 250 mln euro - Kontrakt Programowy dla Województwa Podlaskiego
1 mld 250 mln euro - tyle warty jest Kontrakt Programowy dla Województwa Podlaskiego, podpisany w poniedziałek (16.05) przez ministra funduszy i polityki regionalnej Grzegorza Pudę oraz marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego.
Wojskowe Centrum Rekrutacji zaprasza na suwalskie bulwary
"Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę 21. maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32. miejscowościach, w tym w Suwałkach.
Tymczasowy areszt dla uciekiniera, który staranował radiowóz
44-latek, który w minioną sobotę (14.05) uciekał przed policją i staranował radiowóz był poszukiwany przez sąd do odbycia kary za posiadanie narkotyków. Mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy, a wstępne badanie potwierdziło obecność amfetaminy w jego organizmie.
4. miejsce Reprezentacji Województwa Podlaskiego
XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Siatkówce Chłopców odbywała się przez trzy dni w hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena.
Pomnik stanął w miejscu Tymczasowego Obozu Ofiar Obławy Augustowskiej
Pomnik Chrystusa Frasobliwego, dzwon pamięci i krzyż - w poniedziałek (16.05) w gminie Giby odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia znaków pamięci poświęconych Ofiarom Obławy Augustowskiej. 
Suwalczanka Mistrzynią Polski Kobiet w Szachach
Podczas szachowych Mistrzostw Polski w Kruszwicy Mistrzynią Polski 2022 została suwalczanka Michalina Rudzińska.
Konopnicjańskie Ogrody Sztuki ze Św. Janem Pawłem II
Suwalskie Towarzystwo Muzyczne im. E. Młynarskiego, Teatr Amatorski w Suwałkach „Grupa Kłusowników – Straż Przednia” im. Karola Wojtyły oraz wszyscy Współpracownicy maja zaszczyt zaprosić na Konopnicjańskie Ogrody Sztuki ze Św. Janem Pawłem II.
100 tys. zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla szkół i przedszkoli
Blisko 100 tysięcy złotych trafi do do placówek wychowania przedszkolnego oraz bibliotek szkolnych w Suwałkach na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia.
Polska Noc Kabaretowa 2022 w Suwałkach
Nadciąga legendarna Polska Noc Kabaretowa 2022. Wyjątkowa edycja największej Kabaretowej trasy w Polsce. Największy, epicki skład artystów. Tematy, jakich jeszcze nie poruszaliśmy i śmiech, który będzie niósł się przez całą Polskę. 
Będzie remont ul. Powstańców Wielkopolskich
Władze Suwałk ogłosiły przetarg ma remont i przebudowę ponad kilometrowego odcinka ulicy Powstańców Wielkopolskich od ronda Zesłańców Sybiru do ronda przy ul. Raczkowskiej.
Wkrótce Zjazd Rodziny Konopnickich
Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach i Magdalena Wołowska-Rusińska, kierownik Muzeum im. Marii Konopnickiej zapraszają na Zjazd Rodziny Konopnickich.
Sukces Studia Piosenki Świetlik SOK w Grajewie
W niedzielę (15.05) w Grajewskim Centrum Kultury odbyła się XXVIII edycja Regionalnego Konkursu Piosenki. Wśród finalistów znalazły się wokalistki szkolące umiejętności pod opieką Emila Kulbackiego w działającym w Suwalskim Ośrodku Kultury Studiu Piosenki Świetlik.
Mityng Lekkoatletyczny w Suwałkach
Mityng Lekkoatletyczny Podlaskie Athletics Team odbył się w niedzielę (15.05) na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś w Suwałkach.
Drabiny Krause - niezbędne wyposażenie dla firmy
Drabiny Krause są jednymi z najczęściej wykorzystywanych urządzeń podczas prac remontowych, konserwacyjnych, instalacyjnych, montażowych czy budowlanych. Wyróżniają je wysoka jakość wykonania, bezpieczeństwo i szeroki asortyment drabin wielofunkcyjnych.
Rusza budowa sygnalizacji świetlnej na Szczęsnowicza
W poniedziałek 16. maja rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Reja i Szczęsnowicza w Suwałkach. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.
17. ligowe zwycięstwo Wigier
Kolejkę przed końcem rundy zasadniczej w piłkarskiej II Lidze, Wigry Suwałki wygrały na wyjeździe z Garbarnią Kraków 2:0.
Rossmann dwukrotnie wyróżniony jako pracodawca

Rossmann po raz kolejny zdobył dwa prestiżowe tytuły za działania na rzecz pracowników. Nasza firma otrzymała nagrodę „Friendly Workplace 2022” oraz „Solidny Pracodawca Roku 2022”.

Nocne zwiedzanie w Suwałkach
Sobotni (14.05) wieczór upłynął w Suwałkach pod znakiem sztuki i zwiedzania. W mieście po raz kolejny odbyła się Noc Muzeów.
Zlot zabytkowych aut i motocykli
Zlot i Rajd zabytkowych samochodów i motocykli, czyli Suwalskie Klasyki Nocą 2022, można było zobaczyć w sobotę (14.05) w Suwałkach.
Charytatywny piknik i wyścigi na hulajnogach
Wiele atrakcji czekało w sobotę (14.05) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach, gdzie odbył się charytatywny piknik na rzecz młodego suwalczanina, Pawła Dydzińskiego.
Uciekając przed policją uderzył w radiowóz. 4 osoby w szpitalu
Cztery osoby, w tym dwóch policjantów, trafiły do szpitala w wyniku zdarzenia do którego doszło w sobotę (14.05) na ulicy Bydgoskiej w Suwałkach.
Dotacja z budżetu województwa na ośrodek terapeutyczny w Smolnikach
1,3 mln zł dofinansowania z budżetu województwa przekazane zostanie na przystosowanie ośrodka terapeutycznego w Smolnikach w Gminie Rutka-Tartak.
Są środki na remont Raczkowskiej
Miasto Suwałki uzyska dofinansowanie na kwotę 1 200 000 zł z rezerwy subwencji ogólnej roku 2022 na remont ulicy Raczkowskiej.
Dwie firmy chcą wybudować szkołę w Wiżajnach
Dwie oferty wpłynęły w ponowionym przetargu na budowę Szkoły Podstawowej w Wiżajnach. Najtańsza wynosi blisko 15 milionów złotych.
Studenci pomagają uchodźcom w nauce języka polskiego
Coraz więcej osób - uchodźców z Ukrainy, korzysta z pomocy studentów i wykładowców filologii Państwowej Uczelni Zawodowej w nauce języka polskiego.
Zgarnij 50 zł na zakupy
Uwaga! Uwaga! Z wielką radością po raz pierwszy zapraszamy na dzień otwarty #DzieńZProfesjonalistą mieszkańców Rutki Tartak i okolic. Pokazy odbędą się w czwartek 19 maja 2022 r. od godz. 8:30 w sklepie Majster Rutka-Tartak przy ul. Szkolnej 30. 
Nowy Sąd Okręgowy i Prokuratura. Jest pozwolenie na budowę
Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zatwierdził projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielił pozwolenia na budowę Sądowi Okręgowemu w Suwałkach.
Zielenieje centrum Augustowa
Trwają prace nad zielenią na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie. Projekt zielonego Rynku obejmuje zasadzenie nowych drzew, krzewów i kwiatów - tak, aby Rynek przestał być jedynie granitowym placem.