Zakupią urządzenia do termicznej i chemiczno-termicznej dezynfekcji
Zarząd Powiatu w Suwałkach podpisał umowę z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Ośrodek Rehabilitacji na przekazanie dotacji w kwocie 15 000 zł. 
SOK zaprasza na wakacyjne warsztaty muzyczne
Specjalną wakacyjną ofertę muzyczną przygotował Suwalski Ośrodek Kultury. Warsztaty instrumentalne „La Liberta Musica” dla utalentowanej muzycznie młodzieży poprowadzi akordeonista i pedagog Gabriel Balukiewicz.
Sukces modelarzy w Gliwicach
Kolejny sukces zawodników sekcji modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach w Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form.
W sobotę otwarcie pracowni ceramicznej w Krzywem
W najbliższą sobotę 26. czerwca w Ośrodku Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki w miejscowości Krzywe odbędzie się uroczyste otwarcie pracowni ceramicznej.
O włos od potrącenia na przejściu [wideo]
Suwalski policjant jechał na służbę, gdy zauważył niebezpieczny manewr kierowcy forda. Mężczyzna wyprzedził inne pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, na którym znajdowała się kobieta. 
Nagrodzili laureatów konkursu historyczno-literackiego "By czas nie zaćmił i niepamięć"
W poniedziałek (21.06) odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.
Hortiterapia w Puszczy Augustowskiej
Leśnicy z Nadleśnictwa Głęboki Bród zorganizowali zajęcia w lesie dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej z Sejn.
Dwa medale suwalskich szachistów
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Strefy Podlasko-Lubelskiej w szachach odbył się w dniach 18-20.06.2021r w Wasilkowie.
Ratusz skraca godziny przyjmowania interesantów
Z powodu wysokich temperatur w najbliższych dniach Urząd Miejski w Suwałkach skraca godziny przyjmowania interesantów.
Poszukiwania ciała 60-latka przy Sportowej
Prokuratura Okręgowa w Suwałkach prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 60-letniego pensjonariusza noclegowni w Suwałkach, do którego doszło w kwietniu 2011 roku.
Festiwal Smaków Food Trucków wkrótce zawita do Suwałk
Już 26 i 27 czerwca Festiwal Smaków Food Trucków ponownie zawita do Suwałk. To wyjątkowa okazja, by spróbować przepysznych dań z różnych zakątków świata.
Ćwiczyli młodzieżowi strażacy-ochotnicy
W niedzielę (20.06) w Przerośli odbyły się IV Ćwiczenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP powiatu suwalskiego.
Niedobór wody na terenie Gminy Filipów
Zakaz używania wody z wodociągu publicznego do podlewania trawników, upraw ogrodowych i polowych czy mycia pojazdów wprowadził wójt Gminy Filipów. 
Co z kurtynami wodnymi w czasie upałów?
O możliwość ustawienia w najbardziej uczęszczanych miejscach w mieście mgławic i kurtyn wodnych pyta radny Jacek Niedźwiedzki z Koalicji Obywatelskiej. 
Koncert Dawida Podsiadło już w ten weekend
Koncerty Dawida Podsiadło w ramach trasy „Leśna Muzyka” z powodu wybuchu epidemii COVID-19 nie odbyły się w pierwotnie planowanych terminach. Artysta wraca do przerwanej trasy, a już 26 i 27 czerwca zagra w Suwałkach.
Pieniądze na osuszenie i remont fundamentów kościoła w Wiżajnach
Prof. Małgorzata Dajnowicz - podlaska wojewódzka konserwator zabytków odwiedziła zabytkowy zespół kościoła parafialnego pw. św. Teresy w Wiżajnach.
Obywatelka Litwy podejrzana o liczne kradzieże sklepowe w Suwałkach
Suwalscy policjanci zatrzymali 26-letnia obywatelkę Litwy, podejrzaną o liczne kradzieże sklepowe oraz kradzież rowerów. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę blisko 10 tysięcy złotych. 
Dotacja na przebudowę drogi do Garbasu Drugiego
500 tys. zł dofinansowania otrzymała Gmina Filipów na przebudowę drogi do Garbasu Drugiego.
18 medali MTB Suwałki na Lubelszczyźnie
Dwunastoosobowa ekipa zawodników Klubu Rowerowego MTB Suwałki wybrała się na Lubelszczyznę, gdzie wzięli udział w kolejnych etapach cyklu Maratonów Kresowych. 
Gminny konkurs matematyczny - „Potyczki z Królową Nauk”

Już po raz szósty w Szkole Podstawowej w Słobódce odbył się gminny konkurs matematyczny „Potyczki z Królową Nauk” pod patronatem Wójta Gminy Szypliszki Mariusza Grygieńcia.

Bieg po bezpieczne wakacje
Suwalscy policjanci przeprowadzili z uczniami eliminacje do zawodów biegowych pod nazwą „Bieg po bezpieczne wakacje”. Z każdej grupy wiekowej została wyłoniona najlepsza trójka, która przeszła do etapu wojewódzkiego.
Noc Świętojańska na Bulwarach nad Czarną Hańczą
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w środę 23. czerwca na radosny, rodzinny piknik, inspirowany słowiańską tradycją Sobótki. 
Team Podlaskie - sportowcy ze wsparciem samorządu województwa
Od rzutu młotem, skoku wzwyż czy sprintu po tenis stołowy, pływanie, a nawet szachy. Marszałek Artur Kosicki wręczył 22 zawodnikom symboliczne czeki z kwotą wsparcia od samorządu województwa. 
9-latek na hulajnodze zderzył się z autem
9-latek poruszając się po ulicy hulajnogą elektryczną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy forda i uderzył w bok samochodu. Chłopiec trafił do szpitala.
Warsztaty plenerowe „Zostań archeologiem!”
W sobotę (19.06) w ramach Europejskich Dni Archeologii 2021 w Muzeum Okręgowym w Suwałkach odbyły się warsztaty plenerowe „Zostań archeologiem!”, pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie. 
Wyłudzanie podatku VAT - zatrzymano kolejne osoby
Funkcjonariusze Delegatury CBA w Bydgoszczy działając w śledztwie Prokuratury Okręgowej w Suwałkach zatrzymali kolejne osoby uczestniczące w procederze wystawiania i posługiwania się fikcyjnymi fakturami.
V Pielgrzymka - Sympozjum pracowników pomocy społecznej
Pracownicy socjalni z Suwalszczyzny spotkali się w minionym tygodniu na pielgrzymce-sympozjum zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach.
Suwalski "Ognik" wznowił działalność
Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, dzieci ponownie mogą odwiedzać Salę Edukacyjną „Ognik” przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach.  
Mężczyzna przygnieciony ciągnikiem
Młody rolnik został w niedzielę (20.06) po południu przygnieciony ciągnikiem w miejscowości Jankielówka w gminie Raczki. Mężczyzna był reanimowany.
Noc Kupały w Sobolewie
Wielu gości, dużo dobrej zabawy i muzyki. W sobotni (19.06) wieczór w Sobolewie odbyła się "Noc Kupały".