Bp Adrian Galbas arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej
Ojciec Święty Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej bp. Adriana Galbasa SAC arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej.
Ósma przegrana Ślepska Malow Suwałki
W meczu 10. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali wyjazdowe spotkanie z PGE Skrą Bełchatów 0:3.
Spektakl "Odważyłam się zdjąć buty" ze Złotą Podkową Pegaza
Karolina Słonka z Jasienicy w spektaklu "Odważyłam się zdjąć buty" zwyciężyła XVII Międzynarodowe Spotkania z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza.
Bez punktów w ostatnim w tym roku meczu
W ostatnim spotkaniu w 2021 roku piłkarze suwalskich Wigier przegrali wyjazdowe spotkanie z Olimpią Elbląg 1:4.
Jarosław Rynkiewicz pośmiertnie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”
Pośmiertne odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymał Jarosław Rynkiewicz, wieloletni dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Przerośli.
Amatorska Liga Siatkówki - jeden sezon za nami, kolejny już wkrótce
Uroczyste zakończenie Elektromil Suwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki odbyło się w minionym tygodniu w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". Początek nowej edycji już za kilka dni.
Powstanie Kawiarnia Artystyczna SOK w Suwałkach
Suwalski Ośrodek Kultury i Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy “Prolog” zapraszają w poniedziałek (06.12) na otwarcie Kawiarni Artystycznej w SOK.
SODN świętuje 20-lecie
20-lecie istnienia świętowali w piątek byli i obecni pracownicy (03.12) Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. 
11. obcokrajowców aresztowanych za pomoc w organizacji nielegalnego przekroczenia granicy
Od połowy listopada na wniosek prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Sejnach i w Augustowie, Sądy zastosowały tymczasowe aresztowanie wobec 11 cudzoziemców podejrzanych o pomoc w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy.
Suwalczanin potrzebuje pomocy. Grozi mu amputacja nogi
Suwalczanin Daniel Matusiewicz potrzebuje pomocy. Grozi mu amputacja nogi po wypadku w którym pijany kierowca uderzył w jego motocykl i uciekł z miejsca zdarzenia.
Największe gwiazdy polskiego EDM i RAP wystąpią na Mamry Festival Węgorzewo 2022
Po dwuletniej przerwie wraca  koncertowe granie na Plażę Mamry. W dniach  29-30 lipca 2022 w Węgorzewie zagra Mamry Festival czyli dwa dni niesamowitej zabawy przy najlepszej muzyce w wykonaniu najlepszych polskich DJ-ów i raperów.
Firma z Augustowa dokończy remont Krzywólki
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał w czwartek (02.12) rozstrzygnięcie przetargu na rozbudowę ul. Krzywólka na odcinku od posesji 36 do mostu na rzece Czarna Hańcza. 
Błyszczące skarpetki na każdą okazję
Skarpetki to obowiązkowy element damskiej garderoby. Mogą być elementem zarówno eleganckiej, jak i sportowej stylizacji, a duży wybór produktów sprawia, że każdy znajdzie idealny model dla siebie. Szczególną uwagę warto zwrócić na błyszczące skarpetki, które prezentują się niezwykle efektownie.
Lekarka z Olecka winna nieumyślnemu spowodowaniu śmierci pacjenta
Wyrok 5. miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 1 roku za nieumyślne spowodowanie śmierci pacjenta usłyszała lekarka z Olecka. 
Bożena K. zatrzymana przez CBA
Funkcjonariusze Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali byłą posłankę na Sejm RP. Czynności związane są z nowym śledztwem prowadzonym przez jednostkę pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.
O Kresach Wschodnich w Archiwum Państwowym w Suwałkach
O budowaniu polskości na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej w okresie międzywojennym i jej poszukiwaniach dzisiaj opowiadać będą, podczas spotkania w Archiwum Państwowym w Suwałkach, autorki dwóch książek – Agnieszka Rybak i Anna Smółka.
W poniedziałek otwarcie lodowiska w Suwałkach
W poniedziałek 6. grudnia otwarte zostanie lodowisko miejskie przy ul. Szpitalnej na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach.
Kolarze MTB z finansowym wsparciem
Klub Rowerowy MTB Suwałki pozyskał środki z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich, które pomogą m.in. w kwestiach logistycznych przy wyjazdach na zawody.
Nagrodzili laureatów konkursu "Wolni od uzależnień"
Uczniowie gminnych szkół w Płocicznie, Przebrodzie, Nowej Wsi i Starym Folwarku odebrali nagrody w konkursie "Wolni od uzależnień".
RESO Suwałki Football League powróciła. W piątek II kolejka
W końcu sympatycy RESO Suwałki Football League doczekali się powrotu rozgrywek w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Za nami I kolejka, a następna już w piątek (03.12).
Włócznia Jaćwingów - ruszył nabór wniosków
W środę 1. grudnia rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Suwałk Włócznia Jaćwingów. 
Próbują zainteresować młodzież sportem

Fundacja im. Wojciecha Fortuny realizuje projekt "Pobudzenie aktywizacji sportowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych ze środowisk wiejskich w powiecie suwalskim i sejneńskim".

O migracji i bezpieczeństwie regionu w PUZ
O procesach migracyjnych, bezpieczeństwie i sytuacji na granicy polsko-białoruskiej rozmawiano w środę (01.12) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
Konkurs na stanowisko dyrektora SOK - wpłynęły 3 oferty
Trzy oferty wpłynęły w konkursie na kandydata na stanowisko dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury.
Joanna Mendak i Edward Dec z olimpijskimi stypendiami
Joanna Mendak oraz jej trener Edward Dec otrzymali stypendia olimpijskie od Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk. Wsparcie przyznano na najbliższe 9 miesięcy.
Zmiany w strefie przygranicznej. Przepustka dla dziennikarzy
Znowelizowana ustawa o ochronie granicy państwowej z prezydenckim podpisem. Oznacza to m.in. wprowadzenie czasowego zakazu przebywania na określonym obszarze czy umożliwienie mediom pracy na obszarze objętym zakazem.
Będzie kolejne spotkanie z mieszkańcami ws. spalarni
Prezydent Suwałk zaprasza mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości na spotkanie informacyjne dotyczące projektu budowy w mieście spalarni przetworzonych odpadów komunalnych.
Lech Kołakowski wiceministrem rolnictwa
Akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymał we wtorek (30.11) poseł Lech Kołakowski. 
Karmniki trafiły do mieszkańców
W środę (01.12) rano w suwalskim Urzędzie Miejskim rozdawano karmniki dla ptaków. Akcja jak zawsze cieszyła się sporym zainteresowaniem. 
84-latek z Suwałk oszukany na 37 tys. zł
Mieszkaniec Suwałk padł ofiarą oszustów i stracił 37 tysięcy złotych. Mężczyzna, chcąc chronić swoje oszczędności, wykonywał polecenia rzekomego pracownika banku.