Mieszkanka powiatu suwalskiego straciła ponad 75 tysięcy złotych
Kolejną ofiarą oszustów padła 36-letnia mieszkanka powiatu suwalskiego. Kobieta chciała zainwestować na giełdzie, lecz zamiast tego straciła ponad 75 tysięcy złotych.
Harmonogram nocnych dyżurów aptek na październik
W Suwałkach funkcjonują całodobowe dyżury aptek. Sprawdź, które apteki będą otwarte w godzinach nocnych w październiku.
Radni za utworzeniem w mieście Zakładu Radioterapii
W środę (27.09) podczas sesji Rady Miasta suwalscy radni jednogłośnie poparli inicjatywę utworzenia Zakładu Radioterapii w Suwałkach.
Kiedy prezydent założy insygnia władzy?
O to kiedy prezydent Suwałk i przewodniczący Rady Miasta zamierzają założyć insygnia władzy, pytał na ostatniej sesji Jacek Juszkiewicz, przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość.
Nowy system monitoringu i obsługi oczyszczalni ścieków w PWiK
Zakup i wdrożenie nowego systemu monitoringu i obsługi oczyszczalni ścieków to jedna z kilku inwestycji, które przeprowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach, dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej. 
Weekend seniora z kulturą w Suwałkach
Biblioteka publiczna im. Marii Konopnickiej, Suwalski Ośrodek Kultury, Muzeum Okręgowe i Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zapraszają na WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ. 
Wernisaż Międzynarodowego Pleneru Malarskiego EREM 7
Fundacja Wigry PRO zaprasza w sobotę 30. września na wernisaż Międzynarodowego Pleneru Malarskiego im. Andrzeja Strumiłły EREM 7. 
Teatr Polska „Sędziowie” w SOK
Spektakl "Sędziowie" odbędzie w poniedziałek 2. października o godzinie 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury.
Przez awarię do pewności: Jak Kierowcy i Przewoźnicy mogą skutecznie radzić sobie z usterkami ciężarówek
Awaria ciężarówki może wywołać falę stresu i niepewności wśród kierowców i przewoźników. Pomimo że regularne serwisowanie i dbałość o stan techniczny są naszymi sprzymierzeńcami, to i tak w praktyce zdarza się, że musimy stawić czoła awarii. Na szczęście, z odpowiednim przygotowaniem i wsparciem, każda awaria staje się do opanowania.
Po koncercie TVP: zostały toalety, uszkodzone chodniki i trawniki
Na ukruszone krawężniki, zdewastowane trawniki i przenośne toalety, które wciąż blokują miejsca parkingowe po koncercie TVP na suwalskich bulwarach, zwrócił uwagę radny Karol Korneluk
Stracił prawo jazdy, ponieważ przewoził zbyt wiele osób
37-letni obywatel Ukrainy przewoził zbyt dużą liczbę osób. W mercedesie, który był przystosowany do przewozu 9 osób, jechało aż 12. Mężczyzna wpadł, bo przekroczył dozwoloną prędkość. 
Chciał wręczyć posłowi nożyczki "za zasługi w przecinaniu wstęg"
Do swego rodzaju happeningu doszło w środę (27.09) podczas otwarcia ścieżki rowerowej z Płociczna do Bryzgla. Kandydat Konfederacji do Sejmu Adrian Stankiewicz chciał wręczyć posłowi Jarosławowi Zielińskiemu z Prawa i Sprawiedliwości wielkie złote nożyczki. Rozsypane zostało również konfetti. 
24 uczniów ze stypendiami starosty suwalskiego
Stypendia Starosty Suwalskiego za osiągnięcia w nauce w II semestrze roku szkolnego 2022/2023 zostały wręczone we wtorek (26.09) w Zespole Szkół w Dowspudzie.
Ciężarówki nie wrócą na rondo po remoncie?
Władze Suwałk przygotowują nowe zarządzenie określające zasady ruchu ciężkich pojazdów i warunki wydawania zezwoleń, które miałyby ograniczyć ruch tych pojazdów na remontowanych ulicach Sikorskiego i Bulwarowej. 
Ukradł puszkę z datkami żeby kupić alkohol
Zarzut kradzieży w warunkach recydywy usłyszał 67-letni mężczyzna, który z jednego z lokali gastronomicznych w Suwałkach ukradł puszkę z datkami na zwierzęta.
Ostatnie dni głosowania w Suwalskim Budżecie Obywatelskim
Do piątku 29. września trwa głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 2,8 mln zł. 
Zaginął 10-latek z Augustowa - aktualizacja
Policjanci poszukują 10-letniego mieszkańca Augustowa Alana Ziółkowskiego. Nastolatek 26 września 2023 roku około godziny 16.00 wyszedł ze świetlicy środowiskowej i do chwili obecnej nie wrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. 
MMORPG 2023: Broken Ranks - czy to prawdziwy game-changer wśród gier?
Początek nowego roku zawsze przynosi wiele nowości w świecie gier MMORPG. Jedną z najbardziej oczekiwanych premier 2023 jest bez wątpienia Broken Ranks - bijąca rekordy popularności gra MMORPG, której turowy system walki jest jedynym w swoim rodzaju. Czy Broken Ranks zasługuje na miano jednej z najlepszych gier MMORPG tego roku? Przekonajmy się!
Krzysztof Bosak w Suwałkach: "twarda obrona Polskich interesów"
O skandalu w Kanadzie, rozszerzeniu embarga na produkty z Ukrainy i twardej obronie Polskich interesów mówił w środę (27.09) w Suwałkach Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji.
Nowa droga z Nowej Wsi do Lipniaka
Oficjalne otwarcie przebudowanej drogi powiatowej na odcinku Nowa Wieś-Lipniak odbyło się we wtorek (26.09) w gminie Suwałki.
Zakończyła się przeprowadzka urzędników
Mieszkańcy Suwałk mogą w komfortowych i nowoczesnych warunkach korzystać z obsługi takich wydziałów jak: Podatki i Opłaty, Oświata i Wychowanie, Sprawy Społeczne i Zdrowie czy Kultura i Sport. Filia Urzędu Miejskiego przy ul. Noniewicza 71A jest już gotowa do pracy.
Uczniowie wkrótce otrzymają laptopy
737 komputerów trafi niebawem do wszystkich uczniów czwartych klas w szkołach podstawowych z Suwałk.
Obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego w Suwałkach
Obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego odbyły się w środę (27.09) przy pomniku 41. Pułku Piechoty Armii Krajowej na ul. Sejneńskiej w Suwałkach.
Suwalscy modelarze z nowym rekordem Polski
Kolejne udane zawody mają za sobą zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, którzy nie tylko zdobyli medale, ale także dwukrotnie poprawili rekord Polski.
Zamiast sprzedać opony, suwalczanin stracił 10 tys. zł
Kolejną ofiarą oszustów padł 48-letni mieszkaniec Suwałk, który chciał przez internet sprzedać opony, a w konsekwencji stracił blisko dziesięć tysięcy złotych.
Spotkanie z poetką Czesławą Kuźmicką w Bibliotece
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie z poetką Czesławą Kuźmicką, które odbędzie się 28 września o go. 17.30 w Filii nr 2 przy ul. Klonowej 41. Wstęp wolny.
Dlaczego donice plastikowe są idealnym rozwiązaniem dla roślin?
Rośliny są nie tylko ozdobą ogrodów, balkonów czy wnętrz, ale także przynoszą wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Aby jednak zapewnić zieleni odpowiednie warunki do wzrostu i rozwijania się, wybór odpowiednich donic jest niezwykle istotny. Czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego pojemniki plastikowe są idealnym rozwiązaniem.
Szczegółowa recenzja kursu Python od GoIT
Odkryj, dlaczego kurs Python od GoIT może być kluczowym krokiem na Twojej ścieżce kariery w programowaniu. W dobie rosnącej popularności Pythona, wybór odpowiedniego kursu może być przytłaczający. Czy GoIT oferuje to, czego potrzebujesz, aby stać się kompetentnym programistą?
Nowe boisko przy nowej szkole w Wiżajnach
Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego przy budowanej aktualnie nowej szkole podstawowej odbyło się we wtorek (26.09) w Wiżajnach.
Normy korzystania z urządzeń mobilnych w szkole, patrole szkolne w strefie wolnej od nikotyny
O tym jak określić możliwości i nadać ramy prawne dla tego, jak dzieci podczas pobytu w szkole mogą korzystać z urządzeń mobilnych, rozmawiano podczas posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa w suwalskim Ratuszu.