Czy miska podwieszana to dobry wybór do małej łazienki? Analiza zalet i wad
W dzisiejszych czasach, gdy przestrzeń w domach i mieszkaniach jest coraz bardziej ograniczona, wyposażenie małych łazienek staje się prawdziwym wyzwaniem.
Wszechstronność i Specjalizacja: Nóż Szefa Kuchni vs Nóż Santok
Sztuka gotowania jest równie złożona, jak wiele narzędzi, które ją wspierają. Dwa z najważniejszych naczyń w każdej kuchni to nóż szefa kuchni i nóż santoku.
Suwałki Street Night - festiwal sportów ulicznych
Nowe sportowe wydarzenie odbędzie się 23. czerwca w Suwałkach. Mowa o Suwałki Street Night, czyli festiwalu sportów ulicznych: rolki, deskorolki, hulajnogi, czy wrotki.
Piknik Charytatywny dla Moniki Halickiej
W niedzielę 18. czerwca w godzinach od 12:00 do 18:00 pod Wiatą Hotelu Loft 1898*** w Suwałkach odbędzie się Piknik Charytatywny dla Moniki Halickiej, która choruje na rzadką, nieuleczalną chorobę.
„Czerwiec pędzi na rowerze!” konferencja dotycząca projektów rowerowych.
07.06.2023 r. odbyła się konferencja podczas, której zostały przedstawione informacje dotyczące projektów rowerowych „Czerwiec pędzi na rowerze!” realizowanych przez suwalski samorząd.
Europejskie Dni Archeologii w Muzeum
Muzeum Okręgowe w Suwałkach zaprasza 16. czerwca na Europejskie Dni Archeologii i warsztaty archeologiczne "Odkrywamy Jaćwingów". 
Utrudnienia w ruchu drogowym związane z Procesjami Bożego Ciała w Suwałkach w dniu 08.06.2023 r.
W związku z Procesjami Bożego Ciała w dniu 08.06.2023 r. będą utrudnienia w ruchu drogowym w Suwałkach
Koncert pianistki Julii Kociuban w Gawrych Rudzie
W ramach projektu " Z klasyką przez Polskę" współorganizowanym przez Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki 10.06.2023 r. (sobota) o godzinie 17.00 w Kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Gawrych Rudzie odbędzie się koncert Julii Kociuban.
Jak chronić swoje pomysły? - spotkanie w PNT
Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach zaprasza przedstawicieli suwalskich firm na spotkanie pod hasłem „Ochrona własności intelektualnej i przemysłowej, czyli jak chronić swoje pomysły?”.
Młodzież uczy się jazdy na nartach wodnych

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słobódce uczą się w Szelmencie jazdy na nartach wodnych z Fundacją im. Wojciecha Fortuny.

Mocny sukces i wygrana zawodników UKS TKD HUZAR Suwałki
03/06/2023 r. w Białymstoku odbyły się XV Techniczne Mistrzostwa Polski Taekwondo Olimpijskiego, VIII Techniczne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych i turniej towarzyszący Huzar CUP. Suwalczanie wracają z zawodów z bardzo satysfakcjonującym wynikiem.
Wigierski Park Narodowy zaprasza na cykl spotkań "Przyrodnicze spacery literackie"
Wigierski Park Narodowy zaprasza na cykl spotkań "Przyrodnicze spacery literackie". Pierwszy spacer już 11 czerwca z Piotrem Dombrowskim, autorem książki " Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy".
„Dźwięki lata” - nowy cykl koncertów w Suwałkach
W czerwcu Suwalski Ośrodek Kultury rozpoczyna nowy cykl koncertów na Bulwarach nad Czarną Hańczą pod nazwą „Dźwięki lata”.
STOLLAR SMART - Inteligentne okna i drzwi, rozwiązania Smart Home - otwarcie już 1 lipca od godziny 10:00
STOLLAR Systemy Okienne Godlewska Spółka Jawna firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji i sprzedaży okien na terenie Polski i Europy, wychodzi naprzeciw nowej rzeczywistości i potrzebom swoich klientów, otwierając jeden z największych w regionie Showroom STOLLAR SMART HOME przy ul. Wojska Polskiego 62.
Powstanie Szkolny Budżet Obywatelski
Od roku szkolnego 2023/2024 w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Suwałki, planowane jest wprowadzenie Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. 
Jak bezpiecznie przewieźć samochód?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak bezpiecznie przewieźć swój samochód z jednego miejsca do drugiego? Niezależnie od tego, czy planujesz przeprowadzkę do nowego miasta, czy też musisz dostarczyć swój samochód na odległe targi motoryzacyjne, ważne jest, aby wiedzieć, jak zabezpieczyć pojazd i zagwarantować jego bezpieczny transport.
„Perły samorządu 2023” – Suwałki tuż za podium
Miasto Suwałki otrzymało wyróżnienie i zajęło czwarte miejsce (w 2022r. 8 miejsce) w kategorii „Gmina miejska do 100 tys. mieszkańców” rankingu „Perły Samorządu”, który organizuje Dziennik Gazeta Prawna. Nagrodę w Gdyni odebrał Grzegorz Krysa, zastępca Prezydenta Suwałk.
Suwalscy zawodnicy z 6 medalami
Zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Białymstoku, z którego Suwalscy zawodnicy przywieźli worek medali!
Hurtownia Elektromil z Suwałk z tytułem "Dobroczyńcy Roku"
Hurtownia elektryczna Elektromil z Suwałk, założona przez Zbigniewa Ślaskiego, znalazła się w gronie 12 polskich firm, które odebrały w środę (31.05) w Warszawie nagrody w Konkursie „Dobroczyńca Roku”.
"Piknik nad Szeszupą" w Rutce Tartak
Regionalne przysmaki, atrakcje dla najmłodszych i gwiazda wieczoru - Racisova. W czwartek 8. czerwca na Stadionie Gminnym w Rutce-Tartak odbędzie się "Piknik nad Szeszupą".
Bardzo dzikie warsztaty filmowe w SOK
Bardzo dzikie warsztaty filmowe to propozycja edukacyjna Suwalskiego Ośrodka Kultury, zorganizowana we współpracy ze Szkołą Filmową w Łodzi dla młodzieży w wieku 15-19 lat, zainteresowanych tematyką filmową. 
Rozgrzewka Filmowa WAJDA NA NOWO 2023
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na rozgrzewkę filmową pod hasłem LOKALNA KINEMATOGRAFIA: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, zapowiadającą trzecią edycję Festiwalu Filmowego WAJDA NA NOWO.
Wojewódzkie obchody Święta Ludowego w Suwałkach
Wojewódzkie obchody Święta Ludowego, zorganizowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie, odbyło się w niedzielę (04.06) w Suwałkach.
Zmarła Kinga Tomkiewicz
W piątek 2. czerwca zmarła suwalczanka Kinga Tomkiewicz. 26-latka walczyła z nowotworem złośliwym kości łokciowej.
Suwalczanin uwierzył fałszywym doradcom i stracił 5 tys. zł
Kolejną ofiarą oszustów padł 62-letni mieszkaniec Suwałk. Mężczyzna uwierzył fałszywym doradcom inwestycyjnym, którzy namówili go na inwestowanie w kryptowaluty. W ten sposób stracił blisko 5 tysięcy złotych. 
„Aktywni Tak Samo” świętowali 10-lecie
Jubileusz 10-lecia działalności obchodził w minioną środę (31.05) Środowiskowy Dom Samopomocy „Aktywni Tak Samo”.
Wodociągi i Park Naukowo-Technologiczny kupią prąd z PEC-u
W piątek (02.06) w suwalskim Ratuszu prezesi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Parku Naukowo – Technologicznego podpisali półroczne umowy z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej na zakup prądu. 
Jakub Macyra wraca do Ślepska Malow Suwałki
27-letni środkowy Jakub Macyra dołączył do drużyny Ślepska Malow Suwałki. Zawodnik powraca do Suwałk po kilkuletniej przerwie, a z biało-niebieskimi związał się dwuletnim kontraktem.
Pożar siedliska w miejscowości Leszkiemie
Pożar budynku gospodarczego, stodoły i budynku mieszkalnego gasili w czwartek (01.06) w miejscowości Leszkiemie strażacy z Suwałk.
Łukasz Kubot na otwarciu Akademii Tenisa w Suwałkach
Inauguracja Akademii Tenisa Recman z udziałem gościa specjalnego, Łukasza Kubota, odbyła się w czwartek (01.06) na kortach tenisowych przy ulicy Zastawie w Suwałkach.