Leśnicy i strażacy apelują o niewypalanie traw
Po raz kolejny Lasy Państwowe włączyły się w kampanię społeczną „Stop pożarom traw” prowadzoną przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Przełom zimy i wiosny należy do jedynych z najbardziej niebezpiecznych w ciągu roku.
Zostań rodziną wspierającą
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rutce-Tartak poszukuje osób, które będą zainteresowane wsparciem rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych.
25-latek wyrzucił swoją babcię z balkonu?
Zarzut zabójstwa usłyszał 25-latek z Suwałk, który podejrzany jest o wyrzucenie swojej babci z balkonu na drugim piętrze mieszkania przy ulicy Nowomiejskiej.
11. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej
Symboliczne obchody 11. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej odbył się w piątek (09.04) pod Dębem Wolności w Suwałkach.
Będzie nowa droga i most
W czwartek (08.04) Zarząd Powiatu w Suwałkach podpisał umowy na przebudowę drogi powiatowej Wiżajny – Smolniki – Sidory oraz budowę nowego mostu w Malesowiźnie. 
Mężczyzna z Suwałk oszukany metodą "na pracownika wodociągów"
Wizyta oszustów, którzy podawali się za pracowników wodociągów zakończyła się dla starszego mężczyzny utratą kluczy. Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o ostrożność.
Mija rok od śmierci Andrzeja Strumiłły
W piątek (09.04) przypada pierwsza rocznica śmierci Andrzeja Strumiłły. Z tej okazji Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach odwiedzili miejsce spoczynku Honorowego Obywatela Miasta Suwałki, gdzie zapalili znicze.  
Konkurs na dyrektora SOK
Prezydent Suwałk poinformował o zamiarze ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury.
W suwalskim szpitalu powstanie masowy punkt szczepień
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wspólnie z Adamem Szałandą, dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach podjęli współpracę w celu utworzenia na terenie miasta masowego punktu szczepień przeciwko COVID 19. 
Kolejni osadzeni będą mogli pracować
Dzięki realizacji programu "Praca dla więźniów" kolejni osadzeni Aresztu Śledczego w Suwałkach będą mieli możliwości podjęcia pracy.
Odzyskali skradzione w Wielkiej Brytanii Audi
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie odzyskali samochód skradziony na terytorium Wielkiej Brytanii o wartości 45 tys. zł.
Złoty set zdecydował o zwycięstwie Ślepska
W drugim spotkaniu, decydującym o zajęciu siódmego miejsca na koniec sezonu PlusLigi, Ślepsk Malow Suwałk przegrał z Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 i w dwumeczu był remis. Złoty set na swoją korzyść rozstrzygnęli jednak biało-niebiescy. 
Tragedia w Suwałkach - nie żyje kobieta
Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek (08.04) przy ulicy Nowomiejskiej w Suwałkach. Zginęła kobieta, która spadła z drugiego piętra.
Nie będzie ekostref i zmiany warunków ruchu pojazdów przy ulicy Wigierskiej
Wnioski mieszkańców ulicy Wigierskiej w Suwałkach o utworzenie ekostref w pobliżu Czarnej Hańczy oraz o zmianę warunków ruchu pojazdów zostały odrzucone. 
Wyłowili ciało poszukiwanego od grudnia mężczyzny
Zwłoki 70-latka wyłowiono w środę (07.04) z jeziora Białe w powiecie sejneńskim. Mężczyzna poszukiwany był od grudnia ubiegłego roku.  
Co dalej z wycinką Lasu Szwajcarskiego?
O podjęcie rozmów z Nadleśnictwem Suwałki w celu zapewnienia maksymalnej ochrony lasu Szwajcarskiego apeluje Adam Ołowniuk z klubu "Łączą nas Suwałki".
Orkan - nowy pies policyjny w Suwałkach
Do suwalskiej jednostki Policji dołączył kolejny owczarek belgijski. Wabi się Orkan. Jego opiekunem jest starszy posterunkowy Mariusz Biziewski, który od kilku miesięcy jest przewodnikiem psa służbowego. 
Kto przyjdzie, dostanie maseczki - nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować
O sposobie dystrybucji maseczek przeznaczonych dla mieszkańców Suwałk rozmawiano podczas ostatniej sesji Rady Miasta. W teorii na mieszkańca przypadają cztery maseczki, tylko jak będzie w praktyce?
W hołdzie pomordowanym
77 rocznicę dwóch tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w miejscowościach Krzywe i Tartak uczcił władze gminy Suwałki. 
Spłonęła stodoła i maszyny
Pożar stodoły we wsi Krejwińce w gminie Sejny gasiło w środę (07.04) pięć zastępów Straży Pożarnej. 
Zdrowie w dobie pandemii: Polacy ciągle sięgają po papierosy!
Wydawać by się mogło, że pandemia COVID-19 skłoni nie tylko mieszkańców Suwałk, ale i innych miast w Polsce do przeanalizowania własnego stylu życia. I ze skłoni do zmiany szkodliwych nawyków, które odbijają się na zdrowiu. Niestety, tak się nie stało z palaczami. Pandemia nie tylko nie zmniejszyła liczby palaczy w Polsce, co popchnęła ich w objęcia nałogu...
Marszałek spotkał się z sejneńskimi Piłsudczykami
Podziękowania za dotychczasowe wsparcie i rozmowy o przyszłej współpracy zdominowały środowe (7.04) spotkanie marszałka Artura Kosickiego z przedstawicielami Okręgu Sejneńskiego Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej.
Nie żyją dwie osoby po wypadku w Dulkowszczyźnie
Do śmiertelnego wypadku doszło w środę (07.04) w rejonie miejscowości Dulkowszczyzna w gminie Lipsk w powiecie augustowskim. Zginęły dwie osoby.
Libacje alkoholowe w wiatach przystankowych?
Temat libacji alkoholowych w wiatach przystankowych w Suwałkach poruszył Karol Korneluk, radny Koalicji Obywatelskiej. 
76 wykroczeń jednego dnia
Nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych. Tylko we wtorek (06.04) policjanci z Suwałk ujawnili 76 sprawców wykroczeń. 
Poseł pyta dlaczego pieniądze znów omijają Suwałki
Konferencję prasową na temat nieprzyznania Suwałkom dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zorganizował w środę (07.04) poseł Krzysztof Truskolaski z Koalicji Obywatelskiej.   
Najdroższe działki w Suwałkach ponownie wystawione na przetarg
Suwalskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ogłosiło po raz drugi przetarg na sprzedaż działki u zbiegu ulic Bakałarzewskiej i Grunwaldzkiej. Nieruchomość została wyceniona na niemal 3,5 miliona złotych.
Rozbudowa Szpitalnej - utrudnienia drogowe
Zarząd dróg i Zieleni w Suwałkach informuje o utrudnieniach drogowych związanych z rozbudową ulicy Szpitalnej. 
Obostrzenia przedłużone do 18. kwietnia
Obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa zostały przedłużone do 18. kwietnia - poinformował w środę (07.04) podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski.
Papierosy zamiast ciastek. KAS przechwyciła kontrabandę wartą ponad 7,5 mln zł
Przemyt niemal 514 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy udaremniła podlaska Krajowa Administracja Skarbowa. Kontrabanda została przechwycona w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku.