Wkrótce remonty w I LO w Suwałkach
We wtorek (2.08), prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz podpisał dwie umowy na remont I LO w Suwałkach
II tura rekrutacji na studia – druga szansa!
Suwalska Uczelnia rozpoczyna II turę rekrutacji! Oferta jest niezwykle bogata i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!
Powstaną dodatkowe oddziały w szkołach ponadpodstawowych
- W związku z dużym zainteresowaniem suwalskimi szkołami podjęliśmy decyzję o utworzeniu 8 dodatkowych oddziałów w szkołach ponadpodstawowych - informuje prezydent Suwałk.
Zespół Szkół w Dowspudzie zakwalifikował się do projektu „ESA dla OSE”
Zespół Szkół w Dowspudzie otrzyma w ramach projektu „ESA dla OSE” bezpłatny czujnik smogu oraz tablicę LED do wyświetlania wyników pomiarów jakości powietrza. 
Niemal 600 kandydatów na studia w PUZ

Zakończyła się I tura rekrutacji na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Zgłosiło się niemal 600 kandydatów, z czego około 400 będzie zakwalifikowanych do przyjęcia. 

Uczniowie z Gminy Filipów otrzymali laptopy
W ramach programu „Granty PPGR” 92 uczniów ze szkół podstawowych i średnich z Gminy Filipów otrzymało nowe laptopy wraz z oprogramowaniem.
Pierwsi Absolwenci IB Diploma Programme w Suwałkach
We wtorek (05.07) absolwenci klasy międzynarodowej w I Liceum Ogólnokształcącym poznali wyniki matury międzynarodowej, zdawanej w szkole po raz pierwszy. Wszyscy abiturienci, którzy przystąpili do egzaminu zdali go.
Maturzyści poznali wyniki
Centralna Komisja Egzaminacyjna podała we wtorek (05.07) wstępne wyniki tegorocznych matur.
Niemal 4 mln zł dla Państwowej Uczelni Zawodowej
W poniedziałek (04.07) w Państwowej Uczelni Zawodowej odbyła się konferencja prasowa podczas której suwalska uczelnia otrzymała z Ministerstwa Edukacji i Nauki dodatkową subwencję w wysokości niemal 4 milionów złotych. 
Studiuj blisko domu!
I tura rekrutacji na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach kończy się 15 lipca. Przyszli studenci mają już tylko 15 dni, by zarejestrować się w systemie i wybrać jeden z szesnastu kierunków kształcenia.
35-lecie Przedszkola nr 7 w Suwałkach
W czwartek (23.06) Przedszkole nr 7 w Suwałkach obchodziło Jubileusz 35–lecia powstania. Obchody jubileuszu połączono z IX Piknikiem Ekologicznym. 
Zakończył się rok szkolny
Oficjalne zakończenie roku szkolnego odbyło się w piątek (24.06) w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
PUZ w pierwszej piątce w kraju

Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach znalazła się na piątym miejscu w rankingu najlepszych uczelni zawodowych w Polsce według magazynu „Perspektywy”.

„Mistrz Ortografii 2022” suwalskich szkół podstawowych
W I Liceum Ogólnokształcącym odbył się XXII Miejski Konkurs Ortograficzny Uczniów Szkół Podstawowych. 
50 lat II Liceum w Suwałkach
W środę (15.06) w II Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach świętowano jubileusz 50-lecia. 
Wielka Olimpiada Małych Sportowców
Dzieci z suwalskich przedszkoli oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięły udział w Wielkiej Olimpiadzie Małych Sportowców.
Inwestycje w suwalskich szkołach: umowy podpisane, czas rozpocząć prace
W piątek (03.06) w Urzędzie Miasta w Suwałkach podpisano umowy na wykonanie inwestycji w czterech suwalskich Szkołach Podstawowych.
Spotkanie z historią i ekonomią w I LO
W czwartek (2.06) w auli I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyło się spotkanie edukacyjne o historii i ekonomii.
30-lecie III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach
Uroczysta Gala Jubileuszu 30-lecia III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach odbyło się w środę (01.06) w placówce. 
Studentki stworzyły własne kosmetyki
Hydrolat z rozmarynu, peeling z kory sosny, czy tonik z igieł świerku. Takie eko-kosmetyki stworzyły studentki kosmetologii pod okiem dr hab. Ewy Kleszczewskiej z Państwowej Uczelni Zawodowej i pracowników Centrum Transferu Technologii.
Młodzież z Polski i Litwy rusza na pomoc Ziemi
Od 28 maja do 4 czerwca 2022 roku młodzież ze Szkoły Podstawowej w Słobódce bierze udział w projekcie „SOS dla Ziemi”. Projekt jest realizowany w ramach programu Erasmus+ w Murzasichle koło Zakopanego.