Dzieci i młodzież rozpoczynają wakacje 
9 474 dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Suwałkach rozpoczyna od piątku (21.06) wakacje. Zanim jednak uczniowie rozpoczęli letnią przerwę, spotkali się w swoich placówkach na uroczystym zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
Stworzyli ekozabawki z przedmiotów pochodzących z recyklingu
Znane są już wyniki szkolnego konkursu ekologicznego „EKO-ZABAWKA 2024” organizowanego przez Suwalski Park Krajobrazowy. Zadaniem uczestników - uczniów szkół podstawowych, było stworzenie ekozabawki z przedmiotów pochodzących z recyklingu. 
Nagrodzili zwycięzców konkursów z okazji roku Alfreda Wierusza-Kowalskiego
Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach we współpracy z Muzeum Okręgowym w Suwałkach zorganizowało konkurs dla uczniów suwalskich szkół pod hasłem „Alfred Wierusz-Kowalski – realista i romantyk”.
Szkoła Polsko-Romska ma 30 lat
30-lecie istnienia świętowała w czwartek (13.06) społeczność Parafialnej Podstawowej Szkoły Polsko-Romskiej z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach.
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
Już po raz trzynasty uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach mieli okazję wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zdarzeniach. W czwartek (13.06) w hali Suwałki Arena odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
Konkurs plastyczny „Jesteśmy różni, ale równi”
Ostatnia szansa, by zgłosić się do konkursu plastycznego „Jesteśmy różni, ale równi”, organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Suwałkach wraz partnerami konkursu - Suwalskim Ośrodkiem Kultury i Państwową Uczelnią Zawodową imienia profesora Edwarda Franciszka Szczepanika w Suwałkach.
Matematyka w przyrodzie - konkursy rozstrzygnięte
We wtorek (11.06) w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach zostały rozstrzygnięte dwa Powiatowe Konkursy: fotograficzny i plastyczny, mające na celu popularyzację matematyki w przyrodzie.
Na tropie tajemnic Suwałk: Suwalska Gra Miejska "Zaginiony obraz" rozstrzygnięta
W miniony piątek 7. czerwca na ulicach miasta odbyła się Suwalska Gra Miejska “Zaginiony obraz”. Wzięło w niej udział 6 drużyn z suwalskich szkół średnich.
Studentki PUZ stworzyły własne ekokosmetyki
Studentki kosmetologii z Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach w ramach zajęć z fitokosmetologii najpierw badały skład surowców roślinnych i możliwości wykorzystania ich w kosmetykach naturalnych, a potem własnoręcznie te kosmetyki stworzyły.
38. mistrzów ortografii
Już po raz dwudziesty czwarty odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach Miejski Konkurs Ortograficzny Uczniów Szkół Podstawowych. Wzięło w nim udział 38 największych znawców ortografii ze wszystkich suwalskich szkół.
Zobacz spektakl Nature to the rescue - greentheatre [wideo]
Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Słobódce wraz z uczniami z Litwy przygotowali spektakl "Nature to the rescue - greentheatre" w ramach projektu Erasmus+ pt.: „Przyrodzie na ratunek – zielony teatr”.
Rowery dla najlepszych młodych filmowców
Rozstrzygnięcie 11. edycji konkursu filmowego "prosto ze szkoły" odbyło się w czwartek (06.06) w suwalskim kinie. Zwycięzcy w kategoriach szkół podstawowych i ponadpodstawowych otrzymali rowery. 
Letnie półkolonie we wszystkich suwalskich szkołach
Podczas tegorocznych wakacji od 24 czerwca do 31 sierpnia we wszystkich szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Suwałki, zostaną zorganizowane półkolonie letnie dla uczniów klas I-III.
Studiuj w Suwałkach
3 CZERWCA – w poniedziałek rusza rejestracja elektroniczna na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Na przyszłych studentów czekają 4 wydziały i aż 21 kierunków do wyboru!
Piknik Rodzinny w SP 10
Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach zaprasza w poniedziałek 3. czerwca na pełen atrakcji "Dzień Rodziny". 
Zakaz palenia przy szkołach - profilaktyka, czy przenoszenie problemu?
Strefa wolna od dymu tytoniowego w okolicy Zespołu Szkół nr 4, Szkoły Podstawowej nr 6, Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek i Zespołu Szkół Technicznych ustanowiona zostaje bezterminowo - zdecydowali suwalscy radni. 
3 Srebrne Wilki trafiły do młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach
W czwartek 23 maja na uroczystej gali X Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, rozdano statuetki nagród dla najlepszych projektów społecznych w Polsce. Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach zajął 2. miejsce w województwie podlaskim oraz 22. miejsce w Polsce.
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej Let’s Sing

23 maja w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej Let’s Sing. Wykonawcy zaprezentowali różnorodne utwory, imponując swoimi umiejętnościami wokalnymi i interpretacyjnymi.

Studenci i suwalczanie bawili się na Juwenaliach
Piątkowy (17.05) wieczór pełen dobrej zabawy przy różnorodnej muzyce. Tłumy studentów i mieszkańców miasta bawiły się na suwalskich bulwarach podczas Juwenaliów Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
XXI Wielka Olimpiada Małych Sportowców
Zachęcanie najmłodszych dzieci do wszelkiego rodzaju zabaw sprawnościowych to idea, która stoi za Wielką Olimpiadą Małych Sportowców, która odbyła się w czwartek (16.05) w hali Suwałk Arena. 
Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy
Uczniów ostatnich klas suwalskich szkół podstawowych przystąpili we wtorek (14.05) do egzaminu ósmoklasisty. Egzamin przeprowadzany jest w formie pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz jednego z języków nowożytnych.