Nagrodzili laureatów konkursu "Wolni od uzależnień"
Uczniowie gminnych szkół w Płocicznie, Przebrodzie, Nowej Wsi i Starym Folwarku odebrali nagrody w konkursie "Wolni od uzależnień".
O migracji i bezpieczeństwie regionu w PUZ
O procesach migracyjnych, bezpieczeństwie i sytuacji na granicy polsko-białoruskiej rozmawiano w środę (01.12) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
Dziczyzna królowała w Centrum Kształcenia Rolniczego
Koła Gospodyń Wiejskich z powiatów suwalskiego, sejneńskiego i augustowskiego pokazały w czwartek (25.11) w Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach, że potrawy z dziczyzny wcale nie muszą być skomplikowane w przyrządzeniu. 
Sprzęt i pomoce dydaktyczne trafią do suwalskich szkół
Miasto Suwałki przeznaczy 140 tysięcy złotych na zakup interaktywnych narzędzi do suwalskich szkół.
Czepkowanie w PUZ

Swoje wielkie święto obchodzili we wtorek (16.11) studenci pielęgniarstwa Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 

Konkurs Wokalno-Recytatorski „Tobie Ojczyzno"
Z okazji Święta Niepodległości Polski w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach odbyła się XVI edycja konkursu wokalno-recytatorskiego im. Generała Ludwika Michała Paca - patrioty czasu wojny i pokoju pod hasłem „Tobie Ojczyzno".
Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej w I LO
XXIX Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej odbył się we wtorek (09.11) w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Suwałkach.
Komunikacja, transport, logistyka i nowoczesne technologie

Przedstawiciele służb mundurowych, firm transportowych, dyrektorzy ośrodków szkolenia kierowców oraz samorządowcy z regionu wzięli udział w konferencji pod hasłem „Przyjazna komunikacja to poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego”.

Konferencja o komunikacji i bezpieczeństwie w PUZ
„Przyjazna komunikacja to poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego” - to hasło konferencji, która odbędzie się w środę (03.11) w Państwowej Uczelni Zawodowej. 
Stypendia zarządu województwa - tylko jeden uczeń z Suwałk
47 szczególnie uzdolnionych uczniów z regionu uhonorował stypendiami za rok szkolny 2020/2021 Zarząd Województwa Podlaskiego. Wśród nich znalazł się Wojciech Łabacz z I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach.
Blisko 30 mln zł na poprawę infrastruktury sportowej w suwalskich szkołach
Miasto Suwałki otrzymało prawie 30 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład na kompleksową poprawę ogólnodostępnej infrastruktury sportowej.
„Mistrz Ortografii 2021”
W I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbył się XXI Miejski Konkurs Ortograficzny Uczniów Szkół Podstawowych.
Różowe skrzyneczki pojawią się w Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach
Prezydent Suwałk podjął decyzję o wdrożeniu pilotażowego programu, mającego na celu zakup, montaż oraz wyposażenie w materiały higieniczne tzw. „Różowych skrzyneczek" w Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach.
Pojazd przyszłości zaprezentowany w suwalskiej uczelni
PERUN - bezzałogowy, bojowy pojazd terenowy został w piątek (22.10) zaprezentowany w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.
Przedszkolaki z Litwy z wizytą w Suwałkach

We wtorek (19.10) Przedszkole nr 6 w Suwałkach odwiedziły przedszkolaki z litewskiego Alytusa.

Kolejne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Suwałkach
Obchody Dnia Edukacji Narodowej, których gospodarzem był Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka, odbyły się w poniedziałek (18.10) w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach.
Czy w Suwałkach może zabraknąć nauczycieli?
55 suwalskich nauczycieli osiągnęło w ostatnim czasie wiek emerytalny i wciąż pracuje zawodowo.
Drugi rok "Suwalskiego Bonu Żłobkowego"
Swoje drugie urodziny obchodzi w tym roku projekt pn. „Suwalski Bon Żłobkowy”. To autorski projekt Władz Miasta Suwałki uruchomiony w 2019r. Bon wspiera finansowo kwotą 300 zł miesięcznie rodziców, których dzieci uczęszczają do prywatnych żłobków w Suwałkach.
Ocal jeże- zostaw liście
Dzieci i pracownicy Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach postanowili zadbać o swoich kolczastych przyjaciół, budując specjalny domek. Przedszkolaki przygotowały sterty liści, będących naturalnym schronieniem jeży.
Dzień Edukacji Narodowej w Suwałkach
Uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w czwartek (14.10) w Suwalskim Ośrodku Kultury. 
40–lecie Szkoły Podstawowej nr 5 w Suwałkach
Jubileusz 40-lecia świętowała w poniedziałek (11.10) Szkoła Podstawowa nr 5 w Suwałkach im. Alfreda Wierusza-Kowalskiego.