Studenci wybierają swojego ulubionego wykładowcę
Nowa inicjatywa Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach - studenci chcą wybrać swojego najlepszego wykładowcę.
Wsparcie dla dzieci i opiekunów z gmin Suwałki i Przerośl
Gmina Suwałki pozyskała dofinansowanie na zajęcia pozalekcyjne dla uczniów szkół w Starym Folwarku i Płocicznie oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli na studiach podyplomowych. 
Pół miliona na sprzęt do suwalskich szkół
Miasto Suwałki pozyskało 468.771 zł na sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne. Wyposażenie trafi do trzech suwalskich placówek oświatowych: Zespołów Szkół nr 4 i 6 oraz do Zespołu Szkół Technicznych.
Remont w SP2 - ułatwienia dla niepełnosprawnych
Winda, pochylnie i łazienki - w Szkole Podstawowej nr 2 w Suwałkach zakończyła się inwestycja dostosowująca obiekt do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. 
Ferie zimowe głównie w domu
W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbywają się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Uczniowie wolny czas spędzą jednak głównie w domach. 
Zespół Szkół w Dowspudzie z nowym sprzętem
Do Technikum w Zespole Szkół w Dowspudzie trafiło 7 laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej.
Weź udział w suwalskiej drodze do gwiazd
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach jak co roku organizuje Suwalską Drogę do Gwiazd - tym razem jednak w formie online. 
Konkurs recytatorski „Młodości! ty nad poziomy wylatuj…” rozstrzygnięty
Epidemia nie przeszkodziła w przeprowadzeniu w Suwałkach, jak co roku, Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Adama Mickiewicza „Młodości! ty nad poziomy wylatuj…” 
III LO w Suwałkach z nagrodą European Language Label
III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach otrzymało nagrodę European Language Label - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.
„Mistrz Ortografii 2020”
Mimo epidemii koronawirusa, jak co roku odbył się  XX Miejski Konkurs Ortograficzny Uczniów Szkół Podstawowych „Mistrz Ortografii 2020”.  Wyjątkowo jednak miał on formę zdalną.
Jasełka w Przedszkolu nr 7 w Suwałkach
Mimo dziwnych czasów w jakich przyszło nam żyć, dzieci z grupy Fioletowej z Przedszkola nr 7 w Suwałkach przygotowały jasełkowe kolędowanie, żeby już dziś wprowadzić Państwa w atmosferę Świąt.
Szkoła w Jeleniewie z nowym sprzętem
Kazimierz Urynowicz, wójt Gminy Jeleniewo, przekazał Bożenie Sobieszczańskiej, dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Jeleniewie 19 nowych zestawów komputerowych. 
40-lecie nadania im. gen. Ludwika Michała Paca szkole w Dowspudzie
30 listopada w Zespole Szkół w Dowspudzie odbyła się uroczystość Święta Szkoły połączona z jubileuszem 40-lecia nadania jej imienia.
"Maseczkę BIO nakładamy i o świat dbamy"
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach zachęcają do głosowania na własny projekt o nazwie "Maseczkę BIO nakładamy i o świat dbamy"!
"Zachowaj trzeźwy umysł"
O konsekwencjach i zagrożeniach wynikających ze spożywania alkoholu i innych używek opowiadał uczniom I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach policjant z Wydziału Ruchu Drogowego.
Ponad 200 tys. zł trafi do SP4 i ZS6 na doposażenie
Miasto Suwałki pozyskało ponad 200 tys. zł. na doposażenie w nowy sprzęt Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkół nr 6.
Ćwierć miliona złotych na stypendia suwalskim uczniom
482 uczniów z suwalskich szkół będzie mogło skorzystać z pomocy materialnej w formie stypendiów socjalnych. 
Uczeń z Suwałk wśród najzdolniejszych w województwie
We wtorek (17.11) poznaliśmy tegorocznych laureatów stypendiów Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce. Wśród 22 nagrodzonych znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Wysokie wyniki ósmoklasistów z Gminy Suwałki
Wyższe od średniej powiatowej, wojewódzkiej i krajowej wyniki z języka polskiego, matematyki i angielskiego osiągnęli na egzaminie ósmoklasistów uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Suwałki.
Dzień Niepodległości w wykonaniu przedszkolaków [wideo]
Mimo pandemii, jest nadzieja w maluchach – W Przedszkolu nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach z okazji Dnia Niepodległości odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu pięcio-i sześciolatków.
50 tys. euro na podniesienie kompetencji bakałarzewskich nauczycieli
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie realizuje projekt „Odważni nauczyciele zmieniają świat” w ramach programu ERASMUS+, Mobilność kadry edukacji szkolnej.