Zapraszam na spotkania: mamy do wydania 1,3 mld euro
Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki zaprasza na bezpłatne spotkania informacyjne dotyczące naborów projektów z programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 20021-2027.
"Z małych środowisk można wychować wspaniałych sportowców" Rozmowa z Mieczysławem Baszko
O sporcie dzieci i młodzieży, zarządzaniu Krajowym Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych i ogromnym wsparciu dla młodych sportowców w postaci rządowego programu KLUB rozmawiamy z posłem Mieczysławem Baszko, prezesem lokalnych i krajowych struktur LZS.
Suwalczanka jedyną osobą z UE w elitarnym programie Uniwersytetu Princeton
Suwalczanka Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, aby jako jedyna osoba z Unii Europejskiej wziąć udział w programie Master of Public Policy Uniwersytetu Princeton.
„Nie mam planu B” – rozmowa z Pawłem Swiernalisem
SWIERNALIS, a właściwie Paweł Swiernalis, pochodzący z Suwałk wokalista, autor tekstów, muzyk i kompozytor, wystąpił w minioną sobotę (24.06) podczas imprezy lotniczej Air Show Odlotowe Suwałki. Po koncercie nadarzyła się okazja, aby porozmawiać z Pawłem o jego początkach, muzyce i trudnych relacjach z rodzinnym miastem.
Biblioteka potrzebuje nowych książek
- Biblioteka bez nowych książek właściwie nie istnieje, a nas nie stać żeby te książki kupić - mówiła o trudnej sytuacji w placówce Maria Kołodziejska, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Jak zachowuje się zakochane serce?
Walentynki kojarzą nam się z miłością, której symbolem jest serce. Co należy zrobić, żeby nasze serce pozostało jak najdłużej zdrowe, by mogło obdarowywać miłością? Wyjaśnia dr n. med. Krzysztof Kępa, kardiochirurg, Grupa American Heart of Poland.
W podsuwalskim Krzywem działa "Leśne Przedszkole"
Innowacyjny projekt edukacyjny inspirowany skandynawskimi leśnymi przedszkolami działa od roku w miejscowości Krzywe koło Suwałk. O idei powstania Leśnej Bazy opowiadają pomysłodawcy projektu ze Stowarzyszenia Komitywa.
Ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania w STOLLAR Systemy Okienne
Farma fotowoltaiczna, stacja ładowania samochodów elektrycznych dla suwalczan, ekologiczne rozwiązania w produkcji. Czym jeszcze zaskoczy nas firma Stollar Systemy Okienne?
14 listopada - Światowy Dzień Cukrzycy. Plaga naszych czasów.
Choroby metaboliczne to plaga naszych czasów. Jedną z nich jest cukrzyca. O przyczynach jej powstawania, sposobach, które obniżają ryzyko zachorowania oraz kto jest na nią szczególnie narażony, mówi Ewa Glońska-Strączek, pedagog zdrowia, psychodietetyk, pielęgniarka Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, Grupa American Heart of Poland.
"Choroby układu krążenia stanowią 40% wszystkich zgonów"
Światowy Dzień Serca, obchodzony od roku 2000 w każdą ostatnią niedzielę września, to coroczne święto poświęcone promocji wiedzy o chorobach układu krążenia, sposobach ich leczenia oraz metodach profilaktyki.
O powstawaniu filmu „Stalag IF Sudauen” – rozmowa z Krzysztofem Kowalewskim
Współcześni Rosjanie albo wstydzą się tego, jak byli traktowani jeńcy wojenni, albo wciąż uznają ich za zdrajców - o pracy nad filmem „Stalag IF Sudauen” - niemieckim obozie jenieckim w Suwałkach rozmawiamy z jego reżyserem Krzysztofem Kowalewskim.
Wyniki się poprawiły, ale nie możemy spocząć na laurach - rozmowa z Romanem Rynkowskim
O tegorocznym naborze do szkół, inwestycjach, sytuacji kadrowej nauczycieli i poziomie nauczania rozmawiamy z Romanem Rynkowskim, zastępcą prezydent Suwałk odpowiedzialnym m.in. za sprawy związane z oświatą. 
Szachowe Mistrzostwa pod koniec września
- Taki system zawodów promuje szybkie i niekonwencjonalne myślenie - mówi o zbliżających się Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych Radosław Jedynak, prezes Polskiego Związku Szachowego.
Odkrywamy kulisy pracy w firmie Stollar Okna i Drzwi
Wyprawki szkolne dla dzieci, darmowe wejściówki na wydarzenia sportowe i kulturalne, świąteczne premie pracownicze. Odkrywamy kulisy pracy w firmie Stollar Okna i Drzwi.
"Platforma Obywatelska będzie silniejsza" - wywiad z Jackiem Niedźwiedzkim
O kondycji Platformy Obywatelskiej na Suwalszczyźnie, pracy w samorządzie i potrzebach suwalczan rozmawiamy z radnym Jackiem Niedźwiedzkim, wiceprzewodniczącym struktur wojewódzkich PO w regionie podlaskim.
Dominik Kwapisiewicz: "Utrzymanie dobrej jakości gry będzie kluczowe"
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przygotowują się do sobotniego (05.02) meczu 19. kolejki PlusLigi z PSG Stalą Nysa. O bieżącej sytuacji zdrowotnej w drużynie i ocenie najbliższego rywala opowiedział trener Dominik Kwapisiewicz.
Zmiany w zarządzie RESO Europa Service
Po prawie 17 latach stanowisko Prezesa Spółki opuszcza Bronisław Woźnialis, pomysłodawca i założyciel RESO. Jednak zmiany mają charakter symboliczny, pozostanie on w Radzie Nadzorczej Spółki.
Dlaczego powinniśmy pić oleje tłoczone na zimno?
Żywe lub surowe – o zaletach olejów tłoczonych na zimno rozmawiamy z Arturem Czarnieckim, właścicielem suwalskiej tłoczni. 
Ostatni dzwonek! Kończy się I tura rekrutacji do PWSZ w Suwałkach
O rekrutacji na studia, nowej nazwie Uczelni i zaletach studiowania w Suwałkach rozmawialiśmy z Dawidem Harasimem, rzecznikiem prasowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.
"Kadra na przyszły sezon jest już zamknięta"
O przygotowaniach do sezonu 2021/2022 i nadchodzących spotkaniach opowiedział Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.
O Gminie Suwałki - rozmowa z wójtem Zbigniewem Mackiewiczem
Od listopada 2018 roku kieruje Gminą Suwałki. Powoli zbliża się półmetek kadencji. Jak podsumuje ostatnie, niemal dwa i pół roku oraz co ma w planach na przyszłość pytamy wójta Zbigniewa Mackiewicza.