Nagrodzili laureatów konkursu historyczno-literackiego "By czas nie zaćmił i niepamięć"
W poniedziałek (21.06) odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.
Hortiterapia w Puszczy Augustowskiej
Leśnicy z Nadleśnictwa Głęboki Bród zorganizowali zajęcia w lesie dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej z Sejn.
Ćwiczyli młodzieżowi strażacy-ochotnicy
W niedzielę (20.06) w Przerośli odbyły się IV Ćwiczenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP powiatu suwalskiego.
Niedobór wody na terenie Gminy Filipów
Zakaz używania wody z wodociągu publicznego do podlewania trawników, upraw ogrodowych i polowych czy mycia pojazdów wprowadził wójt Gminy Filipów. 
Pieniądze na osuszenie i remont fundamentów kościoła w Wiżajnach
Prof. Małgorzata Dajnowicz - podlaska wojewódzka konserwator zabytków odwiedziła zabytkowy zespół kościoła parafialnego pw. św. Teresy w Wiżajnach.
Dotacja na przebudowę drogi do Garbasu Drugiego
500 tys. zł dofinansowania otrzymała Gmina Filipów na przebudowę drogi do Garbasu Drugiego.
V Pielgrzymka - Sympozjum pracowników pomocy społecznej
Pracownicy socjalni z Suwalszczyzny spotkali się w minionym tygodniu na pielgrzymce-sympozjum zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach.
Mężczyzna przygnieciony ciągnikiem
Młody rolnik został w niedzielę (20.06) po południu przygnieciony ciągnikiem w miejscowości Jankielówka w gminie Raczki. Mężczyzna był reanimowany.
Noc Kupały w Sobolewie
Wielu gości, dużo dobrej zabawy i muzyki. W sobotni (19.06) wieczór w Sobolewie odbyła się "Noc Kupały". 
Utonął 65-letni mężczyzna
Do tragedii doszło w sobotę (19.06) w miejscowości Strękowizna w powiecie augustowskim. Z wody wyłowiono ciało 65-letniego mężczyzny.
Poznaj smak przygody!
Wyjątkowe półkolonie i obozy WAKE CAMP czekają! Tak samo, jak ostatnie wolne miejsca!
Noc Kupały w Sobolewie już w sobotę
Gmina Suwałki, Komitet Wykonawczy Rejonu Oszmiańskiego oraz Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki zapraszają na Festyn „Noc Kupały” realizowany w ramach projektu pn. „Kultura łączy narody”.
Śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety w gminie Kowale Oleckie
Do zabójstwa 50-letniej kobiety doszło na terenie gminy Kowale Oleckie. O zdarzeniu zawiadomił syn kobiety, który następnie przyznał się do zabójstwa. 
"Runda T" - ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń
Do 20 czerwca 2021r. przyjmowane są zgłoszenia innowacyjnych projektów do unikatowego w Polsce północno-wschodniej przedsięwzięcia Runda T.
Tragedia w Kowalach Oleckich. Syn zabił matkę
Tymczasowo aresztowany został młody mężczyzna podejrzany o zabójstwo własnej matki. Przyznał się do winy. 
Kolejne samorządy ze środkami z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów
Przebudowa drogi w Głębokim Brodzie, czy termomodernizacja budynków urzędów gmin w Krasnopolu i Szypliszkach – m.in. takie inwestycje zostaną wykonane dzięki pieniądzom z budżetu województwa. 
Kierowca autobusu zasłabł - interweniowali nastolatkowie i opiekunka
Dwóch młodych pasażerów autobusu szkolnego oraz ich opiekunka to prawdziwi bohaterowie - ich błyskawiczna reakcja, po tym jak kierowca zasłabł podczas jazdy zapobiegła tragedii z udziałem autokaru.
Uwaga na fałszywe telefony ws. „nieautoryzowanej transakcji bankowej”
Ministerstwo Finansów otrzymuje zgłoszenia o połączeniach telefonicznych, w których osoba dzwoniąca lub automat informuje odbiorców o przeprowadzeniu „nieautoryzowanej transakcji bankowej". 
Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej zostanie zniesiona
Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.
Więcej pociągów w Podlaskiem
O dwa pojazdy spalinowe powiększył się tabor kolejowy Podlaskiego Zakładu POLREGIO w Białymstoku. Pociągi będą jeździć między innymi na trasie Białystok-Suwałki.
Zatrzymali 11 cudzoziemców za przekroczenie polsko-litewskiej granicy
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 11 cudzoziemców za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Zatrzymano również trzy osoby, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy.