Nowy sprzęt do walki z przemytem w Budzisku
Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa wzbogaciła się o nowoczesny skaner RTG do prześwietlania wszystkich typów samochodów. Urządzenie znajduje się w punkcie kontrolnym przy polsko-litewskiej granicy w Budzisku.
Złodziej paliwa wpadł, bo zapomniał portfela
30-latka podejrzanego o włamania i kradzież paliwa z ciężarówek zatrzymali policjanci z Suwałk. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Miasto Suwałki nagrodzone za ekologię
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk odebrał w poniedziałek (28.11) nagrodę „Razem dla środowiska” za realizację projektu kupna niskoemisyjnych autobusów.
Stadion lekkoatletyczny w Krasnopolu
Powstało tu boisko do piłki nożnej, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia w dal, miejsce do rzutu oszczepem oraz pchnięcia kulą. To pierwszy, tak nowoczesny kompleks sportowy w powiecie sejneńskim. Inwestycja została dofinansowana z funduszy europejskich.
Mariusz Błaszczak na żołnierskich ćwiczeniach w Płocicznie-Tartak
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wizytował w piątek (25.11) w Płocicznie-Tartak w gminie Suwałki, gdzie 16. Dywizja Zmechanizowana wraz z sojusznikami bierze udział w ćwiczeniach pod kryptonimem TUMAK-22.
Skwer historyczno-przyrodniczo-kulturowy w Bakałarzewie
Powstała tu siłownia plenerowa i plac zabaw. Zagospodarowany został także teren przy bunkrze z czasów II wojny światowej. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskali miejsce do rekreacji, a turyści kolejne ciekawy historycznie punkt na mapie województwa. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z funduszy europejskich.
Nowa droga w gminie Raczki
Uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej Karasiewo – Nieszki – Szczodruchy – Wierciochy – Małe Raczki – Raczki, odbyło się w środę (23.11) we wsi Wierciochy w gminie Raczki.
Spór o wycinkę i kradzież sosen w Augustowie
W minionym tygodniu mieszkańcy Studzienicznej w Augustowie zaalarmowali urząd miasta o wyrębie dorodnych sosen rosnących wzdłuż ulicy. Zdaniem władz Augustowa nielegalnego wyrębu drzew dokonało Nadleśnictwo Augustów.
25-latek posiadał ponad 250 gramów amfetaminy
Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 25-latek podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci z Filipowa znaleźli nielegalne substancje w samochodzie mężczyzny i jego garażu.
Powstaje trasa dla osób ze specjalnymi potrzebami
„Wigierski Park Narodowy dostępny dla osób ze specjalnymi potrzebami” - dzięki temu przedsięwzięciu w miejscowości Krzywe powstaje ścieżka dostosowana do osób niepełnosprawnych.  
Otwarcie Izby Regionalnej i jubileusz "Przeroślaków"
W miniony weekend w Przerośli jubileusz 50-lecia świętowała Kapela Ludowa Przeroślaki. Uroczystość połączona była z otwarciem Izby Regionalnej im. Jarosława Rynkiewicza.
Wesele w czasie pandemii. Sąd utrzymał wyrok
Pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata - Sąd Apelacyjny w Białymstoku podtrzymał wyrok w sprawie przedsiębiorcy z Suwałk, który w trakcie trwania pandemii zorganizował uroczystość weselną.
Pierwszy taki mural w gminie Suwałki
Mural o nazwie ,,Dwie tancerki” można podziwiać na ścianie Ośrodku Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki w Krzywem. 
Nowy oddział w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie
Nowoczesne sale, gabinet lekarski, zabiegowy oraz świetlica powstały w ramach modernizacji budynku po byłym internacie. Rozbudowa pozwoli na zwiększenie liczby pacjentów w placówce oraz poprawi jakość funkcjonowania. Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich.
Remont Kina „Kometa” i utworzenie Centrum Aktywności Artystycznej w Suchowoli
Zmienił się wygląd zewnętrzny oraz scena w sali kinowej. Obiekt został dostosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami. Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego.
Spłonął budynek hali w Augustowie
4 godziny trwała w środę (16.11) wieczorem akcja ratownicza – gaśnicza pożaru hali po byłym obiekcie produkcyjnym w Augustowie.  
Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w województwie
Centrum Informacji Turystycznej Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem jako jedyne w województwie podlaskim otrzymało najwyższa kategorię 4 gwiazdek podczas obchodów 20-lecia działalności Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Przypadek ASF wykryty w gminie Wiżajny
W związku z wystąpieniem choroby zakaźnej Afrykańskiego Pomoru Świń u odstrzelonego dzika w miejscowości Mierkinie w gminie Wiżajny, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Suwałkach informuje o zwiększonym ryzyku wystąpienia tej choroby w stadach świń. 
52-latek miał na posesji ponad 800 kilogramów materiałów wybuchowych
Trzy dni zajęło saperom wywożenie materiałów wybuchowych z posesji mieszkańca powiatu augustowskiego, który używając wykrywacza metali uzbierał dwa tysiące sztuk naboi oraz różnego rodzaju granaty, miny i pociski artyleryjskie.
Pocisk produkcji rosyjskiej eksplodował w Polsce. Nie żyją dwie osoby
- Apeluję do wszystkich Polaków, by zachować spokój i szczególną ostrożność wobec prób dezinformacji - mówił premier Mateusz Morawiecki w specjalnym oświadczeniu po tragedii w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim.
Oświadczenie o tanim prądzie do 30 listopada
Tylko do 30 listopada 2022 roku mali i średni przedsiębiorcy, szkoły, szpitale, spółki komunalne i gminy mogą składać oświadczenie o tanim prądzie.