„Lato z motorowodniakami 2022”
W dniach 03-04 sierpnia w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment ponad 70 młodych adeptów przeszło szkolenie z bezpieczeństwa, podstaw techniki oraz doskonalenie startów na wyciągu do nart wodnych.
Festyn "510 lat osady Filipów"
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie realizuje projekt, w ramach którego 14 sierpnia w godzinach 16.00 - 24.00 odbędzie się festyn pt."510 lat osady Filipów".
Sinice na Suwalszczyźnie. Zakwity w jeziorach Wigry i Hańcza
Sinice na Suwalszczyźnie. Zakwity w jeziorach Wigry i Hańczy. Na Suwalszczyźnie, w jeziorach Wigry i Hańcza wykryto zakwity sinic - kąpielisko PTTK w Starym Folwarku zamknięte.
Wodniacy z Augustowa zatrzymali nietrzeźwego sternika

Wodniacy z Augustowa zatrzymali nietrzeźwego sternika. Mężczyzna nie zastosował się do zakazu wytwarzania fal na rzece Netta. Badanie alkomatem 33-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. 

„Przez Kaletnik, Smolany na Górę Różańcową”
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Suwałkach im. Jerzego Klimko zaprasza na jednodniowy rajd rowerowy, którego celem jest popularyzacja aktywnego wypoczynku letniego.
Odzyskali BMW warte 400 tys. zł
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali samochód marki BMW 530 pochodzący z przestępstwa. Wartość tegorocznego luksusowego auta oszacowano na 400 tys. zł. To jeden z najdroższych pojazdów zatrzymanych w tym roku.
Trzy dni z Festiwalem Podróżniczym nad Wigrami
Wigierski Park Narodowy zaprasza w dniach 5-7 sierpnia na trzecią edycję Festiwalu Podróżniczego nad Wigrami.
Lato z motorowodniakami w Szelmencie
Przed nami kolejny przystanek „Lata z motorowodniakami 2022”. Z bezpłatnych zajęć będzie można skorzystać w dniach 03-04 sierpnia 2022 roku.
Konferencja „Wartości chrześcijańskie w Polsce i Europie”
O tym jak utrzymać wartości chrześcijańskie w Polsce i Europie debatowali uczestnicy dwudniowej konferencji naukowej, która odbyła się w pokamedulskim klasztorze w Wigrach.
Wyremontowane drogi i nowa świetlica w Zelwie
Uroczyste otwarcie nowej świetlicy oraz oddanie do użytku trzech kilometrów wyremontowanych dróg powiatowych i gminnych, odbyło się w sobotę (30.07) w Zelwie w gminie Giby.
Wandale w Lesie Szwajcarskim
Do zniszczenia infrastruktury turystycznej doszło w Lesie Szwajcarskim. Tablice informacyjne oraz zadaszenie pomalowano gryzmołami, a także uszkodzono drewniane ogrodzenie.
Trzecia edycja Festiwalu Podróżniczego nad Wigrami
Wigierski Park Narodowy zaprasza w dniach 5-7 sierpnia na trzecią edycję Festiwalu Podróżniczego nad Wigrami.
Rocznica Powstania Warszawskiego - zawyją syreny
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniu 1 sierpnia o godzinie 17.00 na terenie całego województwa zostaną uruchomione syreny alarmowe w celu upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Gminne Dożynki odbędą się w Żylinach
14 sierpnia 2022 r. Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki zaprasza do Żylin na Dożynki Gminne: ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych.
Nowy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Suwałkach
W środę (27.07) doszło do powołania Powiatowego Lekarza Weterynarii w Suwałkach oraz Zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Suwałkach
Święto 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie
Uroczyste święto 1 Pułku Ułanów Krechowieckich im. płk. Bolesława Mościckiego i żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Augustów odbyło się w niedzielę (24.07) w Augustowie. 
Odpust na Rynku i VIII Parada w Bakałarzewie
Tradycyjny Odpust na Św. Jakuba odbył się w minioną niedzielę (24.07) w Bakałarzewie. Były animacje dla najmłodszych oraz parada motocykli i starych samochodów.
Pontonem przez polsko-białoruską granicę
Minionej doby (25.07) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 59 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.
Pomogli kobietom, które wpadły do wody
Augustowscy policjanci pomogli dwóm kobietom potrzebującym pomocy na jeziorze Necko. Obydwie mieszkanki województwa podlaskiego znajdowały się w wodzie. Wpadły do niej tuż po tym, jak w rower, którym pływały uderzyła fala boczna. 
Uroczyste otwarcie nowej remizy OSP w Gibach
W sobotę (23.07) odbyło się oficjalne otwarcie nowej, w pełni wyposażonej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gibach. 
Pielgrzymi dotarli do Ostrej Bramy
Po dziesięciu dniach wędrówki 32. Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Wilna w niedzielę (24.07) dotarła do sanktuarium Matki Miłosierdzia w wileńskiej Ostrej Bramie.