Powstała kapituła Alei Olimpijczyków w Szelmencie
W tym roku odbędzie się jubileuszowa, piąta edycja Alei Olimpijczyków i Mistrzów Sportu. W poniedziałek (18.01) w Szelmencie odbyło się spotkanie inaugurujące przygotowania do jej organizacji.
Ruch Polska 2050 buduje struktury polityczne w województwie podlaskim
Maciej Żywno, radny województwa podlaskiego został nowym przedstawicielem Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. W Ruchu zajmie się koordynowaniem programu partnerstwa na rzecz samorządu otwartego. 
Babciu, Dziadku - bądźcie bezpieczni
W dniach 21 i 22 stycznia wielu z nas będzie składać życzenia ukochanym babciom i dziadkom. Czego im życzyć w tym dniu, aby na co dzień byli bezpieczni?
Relikwie św. Wincentego Pallottiego w kościele w Wigrach
Powitanie i wprowadzenie relikwii pierwszego stopnia św. Wincentego Pallottiego do kościoła parafialnego pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach odbyło się w niedzielę 17. stycznia. 
Rozwój przewozów autobusowych w powiecie augustowskim
Podpisanie umów o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu augustowskiego odbyło się w poniedziałek (18.01) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Augustowie.
Na Suwalszczyźnie poszukiwał "Bestii ze wschodu"
Pochodzący z Sokółki Karol Dziedziul postanowił sprawdzić się w niezwykle trudnych warunkach i odbył ekstremalną, zimową podróż po Suwalszczyźnie. 
W oczekiwaniu na Tarczę 7.0 - można składać wnioski o odroczenie płatności składek
Płatnicy, którzy czekają na wejście w życie przepisów Tarczy antykryzysowej 7.0, mogą już teraz składać wnioski o odroczenie terminu płatności składek za styczeń 2021 r. np. o miesiąc, czy dwa.
Duża pula funduszy UE dla Podlaskiego 
992 miliony Euro to kwota, którą ma otrzymać województwo podlaskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027.  
Agencja pracy nielegalnie zatrudniała cudzoziemców
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia w jednej z firm zajmującej się pośrednictwem pracy. Aż 112 obcokrajowcom kontrolowany podmiot powierzył pracę nielegalnie. 
WOŚP w Augustowie
29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 31 stycznia. Augustowski sztab WOŚP zaplanował wiele atrakcji, w tym konkursy, spektakl muzyczny, czy sportowe wyzwanie.
Uratowali mężczyznę przed zamarznięciem
Mężczyznę, który spał w wiacie przystankowej uratowali augustowscy policjanci. 40-latek początkowo odmawiał pomocy, gdyż twierdził, że wystarczą mu ciepłe koce. 
Trwa nabór do kolejnej edycji Podlaskiej Marki
Podlaskie już po raz siedemnasty wybierze swoje najlepsze produkty, inicjatywy i wydarzenia. Swoich faworytów można zgłaszać w dziewięciu kategoriach do 31 stycznia.
Nielegalny alkohol i papierosy bez akcyzy
Augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną alkoholu. W mieszkaniu 55-latka, mundurowi zabezpieczyli gotowy nielegalny alkohol oraz papierosy bez polskich oznaczeń skarbowych. 
Odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego
Prokuratura Rejonowa w Sejnach skierowała akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mieszkańcowi powiatu sejneńskiego, oskarżonemu o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.
Pożar hotelu w Augustowie
30 zastępów straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaszenia ogromnego pożaru, do którego doszło w niedzielę (17.00) w Augustowie.
Jesteś pszczelarzem? Zgłoś swój miód
Jesteś pszczelarzem z regionu? Będziesz mógł skorzystać z etykiet „Miód podlaski” na swoje produkty. Nabór zgłoszeń trwa do 15 lutego.
W Podlaskiem pracuje już ponad 15 tys. obcokrajowców
Od 2008 do końca 2019 roku liczba cudzoziemców, którzy przyjeżdżali do Polski i podejmowali legalne zatrudnienie stale się zwiększała. Największy spadek miał miejsce między końcem marca a końcem kwietnia 2020 roku.
Paweł Żuk dyrektorem MOSiR w Ełku
Paweł Żuk, do niedawna prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment, został nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.
Nowy sprzęt dla strażaków z gminy Giby
Nowy sprzęt strażacki za ponad 40 tysięcy złotych trafił w czwartek (14.01) do gminy Giby. 
Strzelał z wiatrówki w okna poczty
Policjanci z Lipska w powiecie augustowskim zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna strzelał z wiatrówki w okna placówki pocztowej. Straty oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych.
Spłonął domek letniskowy
Do pożaru domku letniskowego doszło we wtorek (12.01) w miejscowości Budwieć w gminie Giby.