Bp Adrian Galbas arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej
Ojciec Święty Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej bp. Adriana Galbasa SAC arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej.
Jarosław Rynkiewicz pośmiertnie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”
Pośmiertne odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymał Jarosław Rynkiewicz, wieloletni dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Przerośli.
11. obcokrajowców aresztowanych za pomoc w organizacji nielegalnego przekroczenia granicy
Od połowy listopada na wniosek prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Sejnach i w Augustowie, Sądy zastosowały tymczasowe aresztowanie wobec 11 cudzoziemców podejrzanych o pomoc w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy.
Największe gwiazdy polskiego EDM i RAP wystąpią na Mamry Festival Węgorzewo 2022
Po dwuletniej przerwie wraca  koncertowe granie na Plażę Mamry. W dniach  29-30 lipca 2022 w Węgorzewie zagra Mamry Festival czyli dwa dni niesamowitej zabawy przy najlepszej muzyce w wykonaniu najlepszych polskich DJ-ów i raperów.
Lekarka z Olecka winna nieumyślnemu spowodowaniu śmierci pacjenta
Wyrok 5. miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 1 roku za nieumyślne spowodowanie śmierci pacjenta usłyszała lekarka z Olecka. 
Bożena K. zatrzymana przez CBA
Funkcjonariusze Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali byłą posłankę na Sejm RP. Czynności związane są z nowym śledztwem prowadzonym przez jednostkę pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.
Zmiany w strefie przygranicznej. Przepustka dla dziennikarzy
Znowelizowana ustawa o ochronie granicy państwowej z prezydenckim podpisem. Oznacza to m.in. wprowadzenie czasowego zakazu przebywania na określonym obszarze czy umożliwienie mediom pracy na obszarze objętym zakazem.
Lech Kołakowski wiceministrem rolnictwa
Akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymał we wtorek (30.11) poseł Lech Kołakowski. 
Mieszkańcy mogą tłoczyć olej, piec chleb i suszyć zioła
Uroczyste otwarcia Inkubatora przetwórstwa lokalnego, czyli miejsca w którym mieszkańcy mogą tłoczyć olej, piec chleb i suszyć zioła, odbyło się we wtorek (30.11) w Sobolewie. 
45 linii autobusowych zostanie utrzymanych
9 milionów złotych z budżetu województwa podlaskiego przeznaczonych zostanie na utrzymanie linii autobusowych, które do tej pory finansowane były z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
440 tys. zł na szkolenia dla osób z powiatu sejneńskiego i suwalskiego
40 osób poszukujących pracy z powiatu sejneńskiego i suwalskiego weźmie udział w szkoleniach dofinansowanych z unijnych funduszy. 
Kolejne grupy nielegalnych imigrantów zatrzymane w regionie
W piątek (26.11) w miejscowości Wysoki Most w powiecie sejneńskim policjanci odnaleźli w lesie 10 obywateli Iraku.
Ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed intensywni opadami śniegu, które mają wystąpić dziś w nocy. 
Ruszyła 25. Świąteczna Zbiórka Żywności
Świąteczna Zbiórka Żywności odbywa się już po raz 25. pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”. W tym roku pomóc można zarówno biorąc udział w zbiórce w sklepach stacjonarnych, która odbywa się w dniach 26-27 listopada, a także w zbiórce prowadzonej w charytatywnym sklepie online.
Nowa droga w Bakałarzewie
Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej Bakałarzewo – Filipów odbyło się w poniedziałek (22.11) w Bakałarzewie.
Mieszkanie wspomagane w Białej Wodzie oficjalnie otwarte
We wtorek (23.11) odbyło się uroczyste otwarcie dwóch mieszkań wspomaganych w Gminie Filipów i Gminie Suwałki.
Przedsiębiorcy z Rutki-Tartak laureatami konkursu "Sposób na sukces"
KDRH Karmniki dla ryb hodowlanych Krystyny i Grzegorza Osińskich z Rutki-Tartak to jedna z dwóch firm w województwie podlaskim nagrodzona w tegorocznej edycji konkursu "Sposób na sukces".
Niespokojny weekend na polsko-białoruskiej granicy
W miniony weekend doszło do kilku siłowych prób sforsowania polsko – białoruskiej granicy. W niedzielę (21.11) wieczorem grupa około 150 osób rozpoczęła szturm na granicę.
Suwalscy Terytorialsi na szkoleniu z sojusznikami z NATO
Przez trzy dni Terytorialsi z Suwałk szkolili się z partnerami z Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Polsce.
"Megapowódź lodowcowa na Suwalszczyźnie" z nagrodą GEOLOGIA 2021
Zespół naukowców pracujący nad rozpoznaniem wielkich powodzi lodowcowych w rejonie Suwalszczyzny został nagrodzony w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska pt. "Nagroda Geologia 2021". 
22 nielegalnych imigrantów w busie
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali na krajowej ósemce busa na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Podróżowało nim 22 nielegalnych imigrantów.