Weekend seniora z kulturą w Suwałkach
Biblioteka publiczna im. Marii Konopnickiej, Suwalski Ośrodek Kultury, Muzeum Okręgowe i Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zapraszają na WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ. 
Wernisaż Międzynarodowego Pleneru Malarskiego EREM 7
Fundacja Wigry PRO zaprasza w sobotę 30. września na wernisaż Międzynarodowego Pleneru Malarskiego im. Andrzeja Strumiłły EREM 7. 
Teatr Polska „Sędziowie” w SOK
Spektakl "Sędziowie" odbędzie w poniedziałek 2. października o godzinie 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury.
Spotkanie z poetką Czesławą Kuźmicką w Bibliotece
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie z poetką Czesławą Kuźmicką, które odbędzie się 28 września o go. 17.30 w Filii nr 2 przy ul. Klonowej 41. Wstęp wolny.
FILHARMONIA SUWAŁK: Jesienne barwy muzyki
W październiku Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert muzyki klasycznej. Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Cezarego Gójskiego zaprezentuje koncert muzyki klasycznej z akordeonem i skrzypcami w roli głównej.
Spotkanie z Miłoszem Jezierskim w Muzeum
Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Działo się w Suwałkach…”. Tym razem gościem będzie Miłosz Jezierski, suwalczanin, członek bractwa Pera Sudinoi – Synowie Jacwieży.
Maja będzie reprezentować Polskę we Francji
Pochodząca z Szeszupki na Suwalszczyźnie Maja Krzyżewska decyzją telewidzów wygrała niedzielny (24.09) finał programu Szansa na Sukces i będzie reprezentowała Polskę podczas 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Nicei.
Głosuj na Maję w finale Eurowizji Junior
Suwalczanka Maja Krzyżewska ze Studia Piosenki Świetlik Suwalskiego Ośrodka Kultury w najbliższą niedzielę (24.09) walczyć będzie o szansę wystąpienia podczas Eurowizji we Francji.
Wernisaż wystawy „Sztuka organiczna z Dąbrowy Dolnej”
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w piątek 22. września o godzinie 18.00 do Galerii Sztuki Stara Łaźnia na wernisaż wystawy „Sztuka organiczna z Dąbrowy Dolnej”. 
Dzień seniora z kulturą w SOWA Suwałki
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza 30. września na Dzień Seniora w SOWA, czyli Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Suwałkach. Osoby powyżej 60 lat korzystają tego dnia bezpłatnie.
Bezpłatny dostęp do platformy z e-bookami i audiobookami w suwalskiej Bibliotece?
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zachęca do głosowania w Suwalskim Budżecie Obywatelskim na mikroprojekt „Książki bez barier”.
Suwalski Ośrodek Kultury świętuje 10. urodziny
Wernisaż wystawy "10 lat Suwalskiego Ośrodka Kultury" i inauguracja 17. sezonu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej to wydarzenia, które przygotował w piątek (15.09) SOK z okazji 10-lecia istnienia placówki. 
Wernisaż wystawy "Kult i tumult" Ewy Miazek w SOK
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy "Kult i tumult" Ewy Miazek, który odbędzie się w piątek 15. września, o godzinie 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20.
Młodzież stworzyła filmy o segregacji odpadów
Rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów suwalskich szkół na najlepszy film o segregacji odpadów, odbyło się w czwartek (14.09) w Cinema Lumiere w Suwałkach. 
Dzień Otwarty w Suwalskim Ośrodku Kultury
Jak wygląda praca, czym zajmują się instruktorzy? Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższą sobotę 16. września na Dzień Otwarty SOK. 
Inauguracja 17. sezonu artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w piątek 15. września na Inaugurację 17. sezonu artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Cezarego Gójskiego.
"Pochłonięte" - nowa książka Martyny Bielskiej
Białystok podczas pandemii skrywa mroczne tajemnice. Czy jesteś gotowy by je poznać? Pochłonięte to książka, która wciągnie cię w mroczny wir tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Nie pozwoli ci się oderwać, aż do ostatniej strony.
Mała Akademia w Roku Aleksandry Piłsudskiej
Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat do udziału w warsztatach poświęconych życiu i działalności Aleksandry Piłsudskiej.
Koncert z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury powinien się odbyć czy nie? 
- Nie mogę dokładać do koncertu 30. tysięcy złotych - tłumaczył decyzję o odwołaniu koncertu z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury Ignacy Ołów, dyrektor placówki.  - To brak szacunku. Nasi artyści zgodziliby się na renegocjację warunków - mówił z kolei Mariusz Dettlaff z firmy Echo Production. 
W Augustowie kręcą serial kryminalny. Statyści poszukiwani
"Profilerka" to nowy serial kryminalny, którego fabuła rozgrywa się na ulicach Augustowa. Produkcja serialu poszukuje kobiet i mężczyzn w wieku od 16 do 70 lat oraz dzieci, które chciałyby zostać statystami. 
Koncert na 10-lecie SOK odwołany
Suwalski Ośrodek Kultury poinformował we wtorek (05.09), że nie odbędzie się zaplanowany na 17. września koncert Bisz, Marika, Matylda/Łukasiewicz.