„Pożegnanie z Marią” - koncert w Bibliotece
Koncert „Pożegnanie z Marią” w ramach I edycji Międzynarodowego Festiwalu CANTAREUM 2022 odbędzie się w sobotę 8. października w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Niesamowita Suwalszczyzna w fotografii archiwalnej i nowoczesnej
Apartamenty Europejska, Niesamowita Suwalszczyzna Marcin Halicki i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają na event "Niesamowita Suwalszczyzna w fotografii archiwalnej i nowoczesnej".
Spotkanie z Krzysztofem Wiktorowiczem w Muzeum

Muzeum Okręgowe w Suwałkach oraz Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Działo się w Suwałkach". O swojej pasji i kolekcji artefaktów związanych z użytkowaniem koni opowie Krzysztof Wiktorowicz.

Wygraj Książkę Artura Urbanowicza „Deman”
W księgarniach pojawiła się już najnowsza książka Artura Urbanowicza „Deman” – epicka historia superbohaterska opowiadająca o księdzu obdarzonym nadludzkimi mocami. Książkę możecie też wygrać biorąc udział w naszym konkursie.
Długa debata nad budową w Suwałkach Mediateki
Suwalscy radni większością głosów przyjęli stanowisko w którym wyrażają przekonanie o zasadności budowy w mieście nowoczesnej Mediateki. 
Agnieszka Małka Naczelnikiem Wydziału Kultury i Sportu
Agnieszka Małka z Suwalskiego Ośrodka Kultury wygrała konkurs na wolne stanowisko urzędnicze Naczelnika w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach.
Dyskusyjny Klub Książki wraca po wakacjach
Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania miłośników dyskutowania o książkach przy kawie i herbacie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 29 września o godzinie 16.00 w Sali im. J. Towarnickiej na II piętrze biblioteki ul. E. Plater 33a.
SOWA zaprasza na Dzień Seniora
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na Dzień Seniora - 1 października w SOWA, czyli Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Osoby powyżej 60 lat korzystają tego dnia z SOWY bezpłatnie.
Krzysztof Skłodowski wyróżniony
Krzysztof Skłodowski, kustosz Muzeum Okręgowego w Suwałkach został wyróżniony podczas gali wręczenia nagród i medali Zygmunta Glogera za popularyzację tradycji pogranicza polsko-litewskiego.
RzeczyViste - nietypowa wystawa na placu Marii Konopnickiej
Przedmioty będące pozostałościami po osobach zesłanych na Sybir można było zobaczyć w miniony weekend na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Instalacja „RzeczyViste” zagości w Suwałkach
W niedzielę 25. września w godzinach 10.00 – 16.00 na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach będzie można zobaczyć instalację „RzeczyViste” przygotowaną przez Muzeum Pamięci Sybiru.
Wykład i warsztaty pn. "Muzyka ludowa, śpiew i taniec Suwalszczyzny"

Stowarzyszenie Przyjaciół Suwalszczyzny zaprasza w piątek 23. września o godzinie 16.00 do Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza na spotkanie o „Muzyce ludowej, śpiewie i tańcu Suwalszczyzny”.

Muzeum zakupiło nowy obraz
Dzięki dotacji ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Okręgowe w Suwałkach zakupiło obraz Franciszka Żmurki "Studium portretowe starca".
Premiera najnowszej książki Artura Urbanowicza „Deman” już 28 września

Już za tydzień w księgarniach pojawi się „Deman” Artura Urbanowicza – epicka historia superbohaterska opowiadająca o księdzu obdarzonym nadludzkimi mocami.

Zaprezentowali tegoroczne znaleziska z cmentarzyska w Krukówku
Noże, ostrogi, bransolety ze smoczymi główkami, czy sprzączki do pasa - to niektóre ze 110 zabytków wydobytych podczas tegorocznej ekspedycji badawczej na cmentarzysku w Krukówku.
Spotkanie z Arturem Urbanowiczem w Bibliotece
Biblioteka Publiczna w Suwałkach zaprasza w czwartek 22. września na spotkanie z Arturem Urbanowiczem, podczas którego autor opowie o swojej piątej powieści „Deman”.
Ørganek, Żurkowski i Swiernalis zagrali w Suwałkach
Trzech artystów związanych z Suwałkami na jednej scenie. W sobotę (17.09) w Suwalskim Ośrodku Kultury odbył się koncert Łukasza Żurkowskiego, Pawła Swiernalisa i Tomasza Organka.
Władza a religia w Państwie Inków - wykład w Muzeum
Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Oddział Polski The Explorers Club zapraszają na wykład „Władza a religia w Państwie Inków. Jak zostawało się władcą (i władczynią) Państwa Inków”.
Podsumowanie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych
Nagrody odebrali we wtorek (13.09) uczestnicy Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który po raz 22. odbył się w Suwałkach. 
Konkurs plastyczny "Od Świtezi do Wigier"
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza uczniów klas I-VI szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym "Od Świtezi do Wigier".
Festiwal Fantastyki "Mroźna Brama" w Suwałkach
Piąta edycja festiwalu fantastyki "Mroźna Brama" rozpoczęła się w sobotę (03.09) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.