Gala nagród z dziedziny kultury i koncert Anny Szafranowskiej
23 lutego w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się Gala Rozdania Stypendiów i Nagród Miasta Suwałki w dziedzinie kultury. Podczas wydarzenia będzie też okazja wysłuchania koncertu “Ziemio Ty śliczna” w wykonaniu stypendystki Anny Szafranowskiej.
Koncert Walentynkowy w SOK - bilety do wygrania
Koncert Walentynkowy  “Serduszko puka w rytmie cha-cha…” odbędzie się w piątek 10. lutego w Suwalskim Ośrodku Kultury. Podwójne zaproszenie na koncert możecie zdobyć biorąc udział w naszym konkursie. 
Kabaret Smile w kwietniu w Suwałkach!
Kabaret Smile już wkrótce w Suwałkach! Artyści przygotowali specjalny prezent na swoje 20-lecie. W niedzielę 2. kwietnia zaprezentują go w Suwalskim Ośrodku Kultury. 
Berek, czyli upiór w moherze - spektakl w Suwalskim Ośrodku Kultury
Zwariowana komedia o pokonywaniu różnic i wzajemnym zrozumieniu. Jak potoczą się losy nietypowych sąsiadów – staroświeckiej Anny i młodego Pawła, mieszczańskiego geja? Zobacz na żywo wyjątkową historię w nadchodzącym sezonie teatralnym!
"Sejny: Fakty, mity, zapomnienia" Spotkanie z Andrzejem Matusiewiczem
Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach i Robert Klucznik, prezes Sejneńskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami zapraszają na spotkanie z Andrzejem Matusiewiczem, autorem książki "Sejny: Fakty, mity, zapomnienia"
Wygraj voucher do Centrum Nauki Kopernik
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej i jej oddział SOWA Suwałki wraz z Centrum Nauki Kopernik zapraszają do konkursu plastycznego „Kartka urodzinowa dla Mikołaja Kopernika”.
Nagroda „Świadek Historii” dla Augustowsko-Suwalskiego Towarzystwa Naukowego
Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe znalazło się w gronie laureatów XIII edycji Nagrody Honorowej Instytutu Pamięci Narodowej „Świadek Historii”.
Wernisaż grafiki japońskiej Masakatsu Tagami
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w piątek 20. stycznia do Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20 na wernisaż grafiki japońskiej Masakatsu Tagami.
Biblioteka z dofinansowaniem na zakup książek
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach w 2022 roku otrzymała dofinasowanie w kwocie 29 500 zł na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.
Wielki sukces młodej wokalistki z Suwałk

Julia Markowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „ŚWIĄTECZNA LIGA TALENTÓW” w Wilnie.

Spotkanie autorskie i promocja książki Narodziny Królowej Jaćwingów
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza 19 stycznia na godzinę 17.00 do sali im. Jadwigi Towarnickiej przy ul. E. Plater 33 na spotkanie z Justyną Orłowską i Kamilem Kamińskim autorami książki „Narodziny Królowej Jaćwingów”.
Najczęściej wypożyczane książki w 2022 roku
Szkoła Latania i Mitologia to najczęściej wypożyczane przez suwalczan książki w minionym roku.
Prezentacja albumu "Dom Obrazów" Janiny Wierusz-Kowalskiej
Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach i Janina Wierusz-Kowalska zapraszają na prezentację albumu "Janina Wierusz-Kowalska Dom Obrazów".
Zimowa Akademia Artystyczna w SOK
Suwalski Ośrodek Kultury przygotował nową, otwartą formułę zajęć artystycznych z zakresu edukacji kulturalnej, realizowanych przez instruktorów SOK, adresowanych do dzieci w wieku 7-12 lat.
Gala Noworoczna w SOK - bilety do wygrania
Suwalska Orkiestra Kameralna zaprasza 14. stycznia o godzinie 19.00 do Suwalskiego Ośrodka Kultury na Galę Noworoczną, czyli koncert na powitanie 2023 roku. Podwójne zaproszenie można też wygrać w naszym konkursie.
Styczniowe kolędowanie z Chórem CANTO
Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu suwalskiego Chóru Seniora Canto odbędzie się 12. stycznia w Kawiarni Artystycznej przy ul. Noniewicza 71. Wstęp bezpłatny. 
O obecnej sytuacji i przyszłości Suwalskiej Orkiestry Kameralnej
Poprawa poziomu artystycznego, bliższa współpraca ze Szkołą Muzyczną i więcej prób - to niektóre z planów na przyszły rok wobec funkcjonowania Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. 
XIV Świetlikowe kolędowanie w SOK
Wokalistki i wokaliści ze Studia Piosenki Świetlik wraz z Emilem Kulbackim zapraszają w czwartek (22.12) do Suwalskiego Ośrodka Kultury na czternaste już spotkanie świąteczne.
Nagrody dla suwalskich muzealników
Zarząd Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich ogłosił wyniki konkursu na najważniejsze wydarzenie muzealne w regionie podlaskim w 2021 roku „Podlaski Laur Muzealny 2020”. Muzeum Okręgowe w Suwałkach i jego pracownicy znaleźli się znów wśród zwycięzców i wyróżnionych.
Sylwester w SOK - bilety do wygrania
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert sylwestrowy skierowany do miłośników opery i operetki. Mamy też dla Was konkurs w którym można wygrać podwójne zaproszenie na to wydarzenie.
Powstała książka "Sekrety Suwalszczyzny"
Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak powstały akwedukty na Suwalszczyzny krańcach, do kogo zapukał sam papież, gdzie znajduje się ukochany zakątek Stanisława Tyma i kto prawie uśmiercił Reksia, usiądź w ulubionym miejscu i daj się ponieść historii.