Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
W czwartek (30.05) w kościele katolickim obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tłumy wiernych przeszły dziś ulicami miasta w procesjach.
Policjanci zachęcają do oznakowania rowerów
Aby zapobiegać utracie jednośladu, rower warto odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu, należy zastosować różnego rodzaju zapięcia techniczne. Suwalscy policjanci dodatkowo zachęcają do oznakowania swoich jednośladów.
Strefa kibica na Igrzyska Olimpijskie, nordic walking z radnym
Ustanowienie na suwalskich bulwarach plenerowej strefa kibica podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, czy dyżury radnych z mieszkańcami w formule nordic walking to nowe pomysły radnych z klubu Wspólne Suwałki.
Suwalski Budżet Obywatelski - 29 projektów do głosowania
21. czerwca rozpocznie się głosowanie w Suwalskim Budżecie Obywatelskim 2025. Znamy już 29 projektów, które znajdą się na karcie do głosowania.
26-latek zaatakował ekspedientkę, zabrał jej klucze i kartę
Kara do 15 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi podejrzanemu o rozbój na ekspedientce. Mężczyzna szarpał, popychał i wykręcał ręce kobiety, a następnie zabrał jej klucze i kartę. 
Miesiąc do kolejnej edycji Air Show Odlotowe Suwałki
Szczegóły dotyczące Air Show Odlotowe Suwałki 2024 poznaliśmy we wtorek (28.05) podczas konferencji prasowej na suwalskim lotnisku.
Otrzymali medale „Za zasługi dla Obronności Kraju”
Pięć osób zostało w poniedziałek (27.05) uhonorowanych Srebrnymi Medalami „Za zasługi dla Obronności Kraju.” Przyznawane są rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełni lub pełniło nienagannie czynną służbę wojskową.
Nie dla podwyżek cen energii od 1 lipca
- Chcemy, żeby rozwiązania mrożące ceny energii i gazu, które były przyjęte i obowiązują do końca pierwszego półroczna, zostały przedłużone do końca roku - mówił podczas poniedziałkowej (27.05) konferencji prasowej poseł Jarosław Zieliński.
Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Garbasiowa Sosenka”
W niedzielę (26.05) w muszli koncertowej w Parku Konstytucji 3 Maja odbyła się XII edycja „Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Garbasiowa Sosenka”, organizowanego przez Hufiec ZHP Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego.
Ukradli perfumy i pobili ochroniarza
Dwóch mężczyzn zatrzymano po napadzie i pobiciu ochroniarza
Były Premier w suwalskiej szkole
W poniedziałek (20.05), na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 4 pojawił się były premier Mateusz Morawiecki z intencją wsparcia Adama Andruszkiewicza Kandydata PiS do Parlamentu Europejskiego.
Płukanie wodociągu - przerwa w dostawie wody
W poniedziałek 20. maja nastąpi przerwa w dostawie wody na niektórych suwalskich ulicach, ze względu na płukanie wodociągu.
Święto strażaków. Powołanie nowego komendanta w Suwałkach
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka odbyły się w sobotę (18.05) na placu Komendy Miejskiej PSP w Suwałkach. Podczas uroczystości powołanie na stanowisko Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach otrzymał Jerzy Netter.
Konopnicjańskie Ogrody Sztuki ze Św. Janem Pawłem II 2024
Suwalskie Towarzystwo Muzyczne im. E. Młynarskiego, Teatr Amatorski w Suwałkach „Grupa Kłusowników – Straż Przednia” im. Karola Wojtyły oraz wszyscy Współpracownicy maja zaszczyt zaprosić na Konopnicjańskie Ogrody Sztuki ze Św. Janem Pawłem II.
Tomasz Frankowski w Suwałkach. Bezpieczna Polska w Europie
- Unia Europejska dokłada wszelkich starań, żebyśmy byli bezpieczni - mówił podczas piątkowej (17.05) konferencji prasowej w Suwałkach Tomasz Frankowski, poseł Parlamentu Europejskiego.
"Poznajmy się" - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Przemarsz ulicami Suwałk, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, animacje oraz występy zespołów artystycznych czekały w piątek (17.05) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach, gdzie odbył się Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Selekcja odpadów komunalnych wciąż leży. Miastu grożą 2 mln zł kary
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Białymstoku wydał decyzję o nałożeniu kary na Miasto Suwałki za brak selekcji odpadów komunalnych w ostatnich trzech latach. Łączna kwota może wynieść ponad dwa miliony złotych.
Osadzeni odbywają kurs ogólnobudowlany
Grupa osadzonych w Areszcie Śledczym w Suwałkach uczestniczy w kursie, który umożliwia zapoznanie się ze specyfiką pracy w sektorze budowlanym, co ma ułatwić im znalezienie pracy po odbyciu kary. 
Próbował wypłacić z banku pieniądze pochodzące z przestępstwa
Dyżurny suwalskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w banku próbuje wypłacić pieniądze pochodzące z przestępstwa. Funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali mężczyznę.
Spotkanie samorządowców z Jackiem Protasem ws. wsparcia rozwoju Polski Wschodniej
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Jacek Protas spotkał się w czwartek (16.05) w suwalskim Ratuszu z samorządowcami z regionu, aby rozmawiać o wsparciu rozwoju Polski Wschodniej.
Kandydat Konfederacji sprzeciwia się "kolonizacji Polski przez UE"
- Chcę bronić podmiotowości Polski, żeby Unia Europejska traktowała nas jak partnera, a nie jak popychadło - mówił w czwartek (16.05) podczas konferencji prasowej Jan Krysiak, kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego.