Rota z wieży Ratuszowej w 180. rocznicę urodzin Konopnickiej
W poniedziałek 23. maja przypada 180. rocznica urodzin poetki, pisarki i publicystki - Marii Konopnickiej. Z tej okazji z ratuszowej wieży zamiast hejnału odegrana zostanie Rota.
Wojskowe Centrum Rekrutacji zaprasza na suwalskie bulwary
"Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę 21. maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32. miejscowościach, w tym w Suwałkach.
Konopnicjańskie Ogrody Sztuki ze Św. Janem Pawłem II
Suwalskie Towarzystwo Muzyczne im. E. Młynarskiego, Teatr Amatorski w Suwałkach „Grupa Kłusowników – Straż Przednia” im. Karola Wojtyły oraz wszyscy Współpracownicy maja zaszczyt zaprosić na Konopnicjańskie Ogrody Sztuki ze Św. Janem Pawłem II.
Polska Noc Kabaretowa 2022 w Suwałkach
Nadciąga legendarna Polska Noc Kabaretowa 2022. Wyjątkowa edycja największej Kabaretowej trasy w Polsce. Największy, epicki skład artystów. Tematy, jakich jeszcze nie poruszaliśmy i śmiech, który będzie niósł się przez całą Polskę. 
Będzie remont ul. Powstańców Wielkopolskich
Władze Suwałk ogłosiły przetarg ma remont i przebudowę ponad kilometrowego odcinka ulicy Powstańców Wielkopolskich od ronda Zesłańców Sybiru do ronda przy ul. Raczkowskiej.
Wkrótce Zjazd Rodziny Konopnickich
Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach i Magdalena Wołowska-Rusińska, kierownik Muzeum im. Marii Konopnickiej zapraszają na Zjazd Rodziny Konopnickich.
Charytatywny piknik i wyścigi na hulajnogach
Wiele atrakcji czekało w sobotę (14.05) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach, gdzie odbył się charytatywny piknik na rzecz młodego suwalczanina, Pawła Dydzińskiego.
Są środki na remont Raczkowskiej
Miasto Suwałki uzyska dofinansowanie na kwotę 1 200 000 zł z rezerwy subwencji ogólnej roku 2022 na remont ulicy Raczkowskiej.
Nowy Sąd Okręgowy i Prokuratura. Jest pozwolenie na budowę
Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zatwierdził projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielił pozwolenia na budowę Sądowi Okręgowemu w Suwałkach.
Dni otwarte WORD i pokaz klasyków
Rodzina bezpieczna na drodze – to hasło przewodnie Dnia Otwartego WORD w Suwałkach, który odbędzie się w sobotę 14. maja. Dodatkowo tego dnia odbędzie się pokaz zabytkowych pojazdów, czyli SUWALSKIE KLASYKI NOCĄ – HISTORIA MOTORYZACJI.
Wigierski mural oficjalnie odsłonięty
Gotowy od kilku dni, w czwartek (12.05) oficjalnie odsłonięty. Mowa o muralu z okazji 75-lecia Wigier Suwałki, który powstał na ścianie bloku przy ulicy Kowalskiego 9.
Suwalskie spotkania programistów #01 Orzeł wylądował
Pierwsze spotkanie networkingowe lokalnych programistów, odbędzie się 17 maja 2022 r. o godz. 18.00 w Parku Naukowo –Technologicznym w Suwakach.
Wybiorą najpiękniejsze ogrody i balkony
Prezydent Miasta Suwałk ogłasza XXVI edycję konkursu p.n. ”GDZIE TE PIĘKNE OGRODY I KWIECISTE BALKONY”.
Będą ścigać się na hulajnogach
Sport, rywalizacja i integracja – to kolejna propozycja Fundacji Teraz Wschód, skierowana do wszystkich tych, którzy są spragnieni dobrej zabawy. Już w najbliższą sobotę 14. maja w Parku Konstytucji 3 Maja odbędzie się wyjątkowy wyścig. 
Potrzebne połączenia MPK "na strefę" w niedziele i święta?
Interpelację ws. połączeń komunikacji miejskiej umożliwiających dojazd z Osiedla Północ do zakładów pracy znajdujących się w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w niedziele i święta, złożyła radna Anna Ruszewska. 
Piknik charytatywny z Pawłem Dydzińskim
Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Wystarczy wpaść na piknik, który odbędzie się w najbliższą sobotę 14. maja w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. Na odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji, ale najważniejszy jest cel akcji – zbiórka pieniędzy na rehabilitację 21-letniego Pawła Dydzińskiego.
Parkingów pełniących rolę schronów nie będzie
W planach inwestycyjnych Miasta Suwałki nie ma przewidzianych do budowy parkingów podziemnych. Ich budowa wymaga ponoszenia bardzo dużych nakładów finansowych na ich realizację oraz późniejsze utrzymanie.
Motocykliści rozpoczęli sezon
Wspólna parada, zlot motocykli i pokazy stuntu motocyklowego - w sobotę (07.05) w Suwałkach około 400 motocyklistów wzięło udział w inauguracji sezonu. 
Minicentrum naukowe SOWA powstało w Suwałkach
SOWA - Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności, wspierana przez Centrum Nauki Kopernik, została w poniedziałek (09.05) oficjalnie otwarta w Suwałkach.
Odbudowali społeczną kopułę
Członkowie Stowarzyszenia Nie Po Drodze oraz Suwalskiego Klubu Seniora wspólnymi siłami odbudowali kopułę społeczną, znajdującą się na Kaczym Dołku. 
Bike Park oficjalnie otwarty
W minioną sobotę (07.05) przy ulicy Moniuszki odbyło się oficjalne otwarcie nowego miejsca na sportowej mapie Suwałk.