Park Naukowo – Technologiczny w Suwałkach zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Suwałki w czwartek (28.05) o godzinie 17.00 do siedziby PNT przy ul. Innowacyjnej 1 w Suwałkach na kolejne otwarte spotkanie informacyjne o zasadach programu.
W piątek (22.05) w Suwałkach swoje święto obchodzili żołnierze 14 Suwalskiego Pułku Przeciwpancernego. Była defilada i uroczysty apel na placu marszałka Józefa Piłsudskiego oraz piknik w Parku Konstytucji 3 Maja.
Suwalski Ratusz ogłosił przetarg na realizację zadania pn. „Plac zabaw przy ul. Alfreda Wierusza-Kowalskiego w Suwałkach”. Inwestycja ta ma na celu zagospodarowanie terenu na Osiedlu Północ II i stworzenie nowoczesnego miejsca rekreacji dla mieszkańców.
Suwalscy policjanci zatrzymali, a następnie osadzili w areszcie śledczym 48-letniego mieszkańca Suwałk. Mężczyzna podejrzany o znęcanie fizyczne i psychiczne nad matką złamał prokuratorskie zakazy zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.
Suwalski Ratusz przekaże mieszkańcom miasta bezpłatne urządzenia, które ostrzegają przed dymem i groźnym tlenkiem węgla (czadem). Nabór wniosków rusza 1 czerwca 2026 roku.
VII Święto 14 Suwalskiego Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach odbędzie się w piątek 22. maja na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego i w Parku Konstytucji 3 Maja.
Festiwal sportów ulicznych połączony ze studenckimi Juwenaliami Państwowej Uczelni Zawodowej rozpocznie się w najbliższy piątek (22.05) w Suwałkach. O szczegółach tej imprezy mówili w środę (20.05) podczas konferencji prasowej jej organizatorzy.
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, odwiedził mieszkankę miasta Wacławę Ułanowicz, która świętuje swoje 100. urodziny. Jubilatka urodziła się 15 maja 1926 roku w miejscowości Niemcowizna. W Suwałkach mieszka od 2005 roku przy ulicy Generała Władysława Andersa.
Od 19 maja 2026 roku w strukturach prokuratury w Suwałkach obowiązują zmiany kadrowe – funkcję Prokuratora Rejonowego objęła prokurator Katarzyna Bojarska, a nowe obowiązki powierzono również prokurator Małgorzacie Kozłowskiej-Szmigiero oraz prokurator Beacie Marchel.
Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach zaprasza do udziału w wydarzeniu „Jak zdobyć dofinansowanie na rozwój firmy? Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców”, które odbędzie się 21 maja 2026 r.
Zarząd Dróg i Zieleni unieważnił przetarg na zaprojektowanie i budowę hangaru zabezpieczenia logistycznego ewakuacji osób i dóbr kultury na lotnisku przy ul. Wojczyńskiego w Suwałkach. Miasto nie otrzymało na ten cel oczekiwanego dofinansowania.
Wzmożony ruch na suwalskim niebie mogą w tym tygodniu obserwować mieszkańcy miasta. Wszystko za sprawą spadochronowych skoków, które na lotnisku ćwiczą żołnierze 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego.
W Suwałkach rozpoczęły się tegoroczne prace związane z koszeniem miejskich terenów zielonych. Działania prowadzone są przez pracowników Zarządu Dróg i Zieleni i obejmują parki, skwery, ronda, pasy drogowe oraz inne tereny będące pod opieką miasta.
Urząd Miejski w Suwałkach opublikował w poniedziałek (18.05) listę projektów, które zakwalifikowały się do głosowania w Suwalskim Budżecie Obywatelskim. Głosowanie rozpocznie się 8. czerwca.
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach informuje, że we wtorek 19. maja od godziny 8.00 do 14.00 wystąpi przerwa w dostawie energii cieplnej (na potrzeby ciepłej wody użytkowej, centralnego ogrzewania, wentylacji).
Miasto Suwałki ogłosiło przetarg na realizację inwestycji drogowej, która obejmie budowę ulic; Lazurowej, Morskiej oraz Bałtyckiej. Powstaną nowe chodniki oraz dedykowane drogi dla pieszych i rowerów, a także zainstalowane zostanie nowoczesne oświetlenie uliczne.