Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oficjalnie otwarte
W czwartek (30.06) w szpitalu psychiatrycznym w Suwałkach oficjalnie otwarty został Oddział Dzienny Psychiatryczno-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży - II poziom referencyjny.
Można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny

Na terenie województwa podlaskiego aktywnie działa 11. wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. W Suwałkach wypożyczalnia działa przy Fundacji DIARICE na ulicy Wesołej 22.

Lekarze z Suwałk odznaczeni za walkę z COVID-19
Wojewoda podlaski odznaczył Brązowymi Krzyżami Zasługi lekarzy ze Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach oraz Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach.
Szpital w Suwałkach z akredytacją Ministra Zdrowia
Minister Zdrowia nadał po raz drugi Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Ludwika Rydygiera w Suwałkach status jednostki akredytowanej w zakresie leczenia szpitalnego. 
Dotacja z budżetu województwa na ośrodek terapeutyczny w Smolnikach
1,3 mln zł dofinansowania z budżetu województwa przekazane zostanie na przystosowanie ośrodka terapeutycznego w Smolnikach w Gminie Rutka-Tartak.
Bezpłatne badania mammograficzne w piątek w Suwałkach
Z bezpłatnych badań mammograficznych będą mogły skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat. Mammobus będzie dostępny w najbliższy piątek 13. maja przy Aquaparku w Suwałkach. 
Bon na szczepienie przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego
Suwalski Ratusz przypomina o możliwości skorzystania z bonu na szczepienie przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), który wywołuje m.in. raka szyjki macicy, pochwy, sromu, prącia, odbytu oraz tylnej części gardła.
Akcja "Zdrowy Ząbek" w suwalskich przedszkolach i szkołach
Blisko dwóm tysiącom uczniów szkół podstawowych oraz blisko tysiącu przedszkolaków zostanie wykonany przegląd stomatologiczny oraz stomatologiczne świadczenia profilaktyczne w ramach akcji „Zdrowy Ząbek”.
Szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego
Zbigniew Mackiewicz, wójt Gminy Suwałki informuje, że od 29 kwietnia br. rodzice mogą zapisywać na szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dzieci (dziewczynki i chłopcy) w wieku od 9 do 14 roku życia zamieszkałe na terenie gminy Suwałki.
Powiat sejneński z dofinansowaniem na walkę z chorobami odkleszczowymi
Mieszkańcy powiatu sejneńskiego będą mogli skorzystać ze szczepień ochronnych wraz z konsultacją lekarską oraz porad w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych. 
Łóżka szpitalne, klimatyzatory i sprzęt informatyczny do suwalskich placówek
Blisko 670 tys. zł trafi do ośrodka rehabilitacji i szpitala wojewódzkiego w Suwałkach. Placówki kupią za to klimatyzatory, łóżka szpitalne i sprzęt informatyczny. 
Szpital znosi ograniczenia odwiedzin
Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach informuje o zniesieniu ograniczeń odwiedzin na większości oddziałów. 
Roczne dziecko na czas trafiło do szpitala
Suwalscy policjanci pomogli rocznemu chłopczykowi z Ukrainy, który potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej. Z relacji matki wynikało, że dziecko prawdopodobnie połknęło trującą roślinę. 
Koniec obowiązku noszenia maseczek
Od poniedziałku 28. marca zniesiony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych - poinformował Adam Niedzielski, Minister Zdrowia.
Wsparcie dla osób niewidomych i niedowidzących
Prezydent Suwałk podpisał umowę z Polskim Związkiem Niewidomych Okręg Podlaski na wsparcie realizacji zadania skierowanego do osób z niepełnosprawnością wzrokową.
Bezpłatna mammografia w Suwałkach
LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. 
Opaski bezpieczeństwa dla suwalskich seniorów
Miasto Suwałki przystępuje do programu osłonowego „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022. Program adresowany jest do suwalczan, którzy mają 65 lat i więcej. Pomoc będzie polegała na wyposażeniu seniorów w opaski bezpieczeństwa.
Bezpłatne badania laboratoryjne dla uchodźców z Ukrainy
W związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy, firma Diagnostyka S.A. Laboratorium Medyczne organizuje akcję bezpłatnych badań laboratoryjnych dla uchodźców z Ukrainy.
Bezpłatne badania mammograficzne w powiecie suwalskim
Wszystkie mieszkanki powiatu suwalskiego w wieku 50-69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii, mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Studenci włączyli się w pomoc dla Igorka z Jeleniewa
Kiermasz charytatywny dla Igorka z Jeleniewa odbędzie się w najbliższą niedzielę 6. marca w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.
Podlaskie szpitale gotowe na ewentualne przyjęcie Ukraińców
Możliwość udzielenia opieki medycznej dla uchodźców wojennych z Ukrainy przez podlaskie placówki medyczne to główny temat spotkania online, zwołanego w trybie pilnym przez marszałka Artura Kosickiego.