Obiecują oddział onkologiczny i całodobowe Centrum Psychiatrii dla dzieci i młodzieży w Suwałkach
Będziemy walczyć w Sejmie o utworzenie w Suwałkach oddziału onkologicznego - zapowiadał w piątek (22.09) podczas konferencji w Suwałkach Jacek Niedźwiedzki, kandydat Platformy Obywatelskiej. Z kolei Krzysztof Truskolaski zapowiadał utworzenie w mieście całodobowego Centrum Psychiatrii dla dzieci i młodzieży.
Bakterię Legionelli wykryto w suwalskim hospicjum
Badania wody w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Paliatywnej w Suwałkach wykazały wysokie skażenie bakterią Legionella. Hospicjum wprowadziło działania naprawcze. Żaden z pacjentów nie zachorował.
6 mln zł na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego
Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzymał blisko sześć milionów złotych dofinansowania na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Duże zainteresowanie Mobilną Strefą Zdrowia w Augustowie
Mieszkańcy Augustowa i turyści licznie odwiedzali w miniony weekend Rynku Zygmunta Augusta, gdzie mogli skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich.
Zajęcia taneczno-ruchowe dla suwalczan w wieku powyżej 60. lat
Suwalska Rada Seniorów zaprasza w środę 20. września o godzinie 11.00 na zajęcia taneczne prowadzone w ramach programu „Aktywny Senior w tańcu i w wodzie”, dofinansowanego z dotacji budżetu Województwa Podlaskiego.
Projekt „Zdrowe Życie” zawita do Augustowa
W sobotę (16.09) i niedzielę (17.09) w godz. 10:00-19:00 na Rynku Zygmunta Augusta będzie działać Mobilna Strefa Zdrowia, w której mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich.
60 lat działalności Szpitala Powiatowego w Sejnach
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sejnach świętował w miniony piątek (08.09) 60-lecie działalności. 
Pogotowie ratunkowe w Suwałkach i szpital w Sejnach z nowym sprzętem
Respiratory, defibrylatory i urządzenia do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości niemal 1,5 mln zł trafią do Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz do Szpitala Powiatowego w Sejnach. 
Harmonogram nocnych dyżurów aptek na wrzesień
W Suwałkach od miesiąca funkcjonują całodobowe dyżury aptek. Sprawdź, które apteki będą otwarte w godzinach nocnych we wrześniu. 
Profilaktyka podczas Dni Suwałk
Analiza składu ciała, BMI, określenie wieku metabolicznego, instruktaż samobadania piersi, czy informacje o programach profilaktycznych MZ i NFZ. W sobotę (05.08) podczas Dni Suwałk będzie można skorzystać ze stoiska profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Bezpłatny program Profilaktyka 40 PLUS i borelioza.  Sprawdź jakie badania wykonasz bezpłatnie lub ze zniżką 50%

W dwóch laboratoriach DIAGNOSTYKI w Suwałkach przy ulicy ul. Jana Pawła II 16 i przy ul. Utrata 4c wykonamy nieodpłatnie badania z programu Profilaktyka 40 PLUS, które ponownie zostały wydłużone do końca czerwca 2024 roku. Dodatkowo wszyscy, którzy wiedzą, że mieli kontakt z kleszczem będą mogli sprawdzić poziom przeciwciał ze zniżką 50%.

Nocne dyżury aptek w Suwałkach - harmonogram
Od wtorku 1. sierpnia w Suwałkach funkcjonują całodobowe dyżury aptek. Sprawdź która apteka pełni dyżur danej nocy. 
Dodatkowe środki na rehabilitację pocovidową
SP ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach znalazł się wśród pięciu placówek w regionie, które otrzymają dodatkowe środki z funduszy europejskich na rehabilitację pocovidową.
Rowerem z Suwałk do Pragi w charytatywnej akcji
1500 kilometrów z Suwałk do Pragi zamierza przejechać rowerem Kamil Jaroszewski. Wszystko w ramach charytatywnej akcji "Z pasją po zdrowie Mii", dla czteroletniej dziewczynki u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy nerki.
10 par może w tym roku skorzystać z in vitro
Władze miasta przeznaczą w tym roku ponad 60 tysięcy złotych na program dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla 10. par z Suwałk. 
Bezpłatne badania mammograficzne w Suwałkach
Z bezpłatnych badań mammograficznych w Suwałkach będą mogły skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat. Mammobusy będą dostępne 17, 27 i 28 lipca.
Czterolatek wypadł z okna na trzecim piętrze
Do suwalskiego szpitala trafił 4-letni chłopiec, który wypadł z okna na trzecim piętrze jednego z bloków na Osiedlu II w Suwałkach.
Trudna sytuacja finansowa w Ośrodku Rehabilitacji
Ograniczone zabiegi i konsultacje, czy problemy z wypłacaniem pensji pracownikom. O trudnej sytuacji w suwalskim Ośrodku Rehabilitacji rozmawiano podczas ostatniej sesji Rady Miasta.
Radni przyjęli harmonogram pracy aptek
Od 1 sierpnia 2023 roku w Suwałkach funkcjonować mają całodobowe dyżury aptek - zdecydowali na ostatnim posiedzeniu suwalscy radni. 
Poradnia POZ suwalskiego szpitala z akredytacją Ministra Zdrowia
Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzymała certyfikat akredytacyjny nadany przez Ministra Zdrowia, potwierdzając tym samym spełnienie standardów akredytacyjnych dla podstawowej opieki zdrowotnej.
Dni świadomości czerniaka - bezpłatne badania
Z darmowych badań dermatoskopowych skóry w mobilnym gabinecie dermatologicznym będzie można skorzystać we wtorek 20. czerwca w Suwałkach.