W suwalskim szpitalu powstanie masowy punkt szczepień
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wspólnie z Adamem Szałandą, dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach podjęli współpracę w celu utworzenia na terenie miasta masowego punktu szczepień przeciwko COVID 19. 
Kto przyjdzie, dostanie maseczki - nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować
O sposobie dystrybucji maseczek przeznaczonych dla mieszkańców Suwałk rozmawiano podczas ostatniej sesji Rady Miasta. W teorii na mieszkańca przypadają cztery maseczki, tylko jak będzie w praktyce?
Obostrzenia przedłużone do 18. kwietnia
Obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa zostały przedłużone do 18. kwietnia - poinformował w środę (07.04) podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski.
Więcej punktów szczepień i szczepionek
Większa liczba punktów szczepień, poszerzenie kadry kwalifikującej i wykonującej szczepienia i więcej szczepionek – polski rząd ogłosił we wtorek (30.03) nową fazę realizacji Narodowego Programu Szczepień.
Strażacy rozwożą maseczki po parafiach
W poniedziałek (29.03) strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Suwałkach oraz druhowie OSP rozpoczęli dystrybucję środków ochrony indywidualnej do parafii na terenie powiatu suwalskiego.
Otrzymają 4 miliony złotych na nowy sprzęt
Szpital Wojewódzki w Suwałkach otrzyma cztery miliony złotych wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na nowoczesną aparaturę medyczną. Dotacji na ten cel udzielił Zarząd Województwa na piątkowym (26.03) posiedzeniu.
Czy suwalskie służby ratunkowe mają problem z wjazdem na osiedla mieszkaniowe?
Temat znoszenia fizycznych barier utrudniających pracę służbom ratunkowym oraz zapewnienia im możliwości otwierania szlabanów i bram wjazdowych na tereny osiedli mieszkaniowych podniosła Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki".
W suwalskim szpitalu rozpoczęły się szczepienia służb mundurowych
W czwartek (25.03) w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla służb mundurowych z powiatu suwalskiego.
Strażacy z Augustowa oddali krew
W ramach akcji  krwiodawstwa we wtorek 23. marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie odbyła się zbiórka krwi.
Nowa forma pomocy dla osób niepełnosprawnych z Suwałk
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał w poniedziałek (22.03) umowę z suwalską Fundacją ,,DIARICE”, która zakłada utworzenie i prowadzenie punktu informacyjnego oraz nieodpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego dla osób niepełnosprawnych z Suwałk. 
W niedzielę charytatywne kiermasze
Dwa kiermasze na rzecz potrzebujących dzieci odbędą się w niedzielę (21.03) w Suwałkach.
Darmowe badania okulistyczne w suwalskim szpitalu
Szpital Wojewódzki w Suwałkach zachęca wszystkie osoby z rozpoznaną cukrzycą na profilaktyczne, specjalistyczne badania w Oddziale Okulistycznym.
Pomagają Antosiowi z Sejn
Policjanci z sejneńskiej komendy włączyli się w pomoc Antosiowi Kuczyńskiemu walczącemu o życie. Przygotowane na licytację kubki z policyjnym logo mają zasilić zbiórkę na operację serca 12-miesięcznego chłopca. 
W suwalskim Ratuszu nie ma ogniska koronawirusa
Od początku lutego bieżącego roku w Urzędzie Miejskim w Suwałkach na COVID-19 zachorowało trzech z 210 pracowników, a sześciu zostało objętych kwarantanną.
Ognisko koronawirusa na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii
Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach poinformował o wstrzymaniu przyjmowania pacjentów na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii.
Przygotowują kolejny kiermasz dla Rafałka z Suwałk
Kolejny charytatywny kiermasz na rzecz czteroletniego Rafała z Suwałk odbędzie się w niedzielę 21. marca przy parafii św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach. 
Jak wygląda sytuacja covidowa w Urzędzie Miasta?
Czy w suwalskim Ratuszu zostały potwierdzone przypadki zarażenia południowoafrykańską odmianą koronawirusa i jak wygląda procedura covidowa pyta Jacek Roszkowski z Prawa i Sprawiedliwości.
Suwalskie policjantki uczciły Dzień Kobiet oddając krew
Suwalskie policjantki w ,,Dniu Kobiet” podzieliły się jednym z najcenniejszych darów życia - własną krwią.
Zebrali dla Rafałka ponad 6 tys. zł
Ponad sześć tysięcy złotych udało się zebrać podczas niedzielnego (07.03) kiermaszu na rzecz czteroletniego Rafałka z Suwałk u którego wykryto guza mózgu.
„Podaruj szpik Basi”
Sejneńscy policjanci i pracownicy wsparli akcję Fundacji DKMS, mającą na celu pozyskanie nowych potencjalnych dawców szpiku. Poświęcona jest ona mieszkance Augustowa - Basi, która po raz drugi rozpoczęła walkę z chorobą.
Kiermasz na rzecz czteroletniego Rafała z Suwałk
Kiermasz na rzecz czteroletniego Rafała z Suwałk, u którego wykryto guza mózgu, odbędzie się 7. marca w godzinach 11-14 przy Konkatedrze Świętego Aleksandra.