Organizują spotkania dla kobiet, które doświadczyły straty dziecka
W kwietniu w Suwałkach rozpocznie się cykl spotkań dla mam, które doświadczyły straty dziecka poprzez poronienie lub śmierć w okresie okołoporodowym.
Kiermasz na rzecz Ali Baranowskiej w Filipowie
We wtorek 4. kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie odbędzie się charytatywny kiermasz na rzecz 4-letniej Alicji Baranowskiej u której zdiagnozowano rozlany guz w pniu mózgu.
Bezpłatne badanie wzroku w Suwałkach
Fundacji NEUCA dla Zdrowia zaprasza mieszkańców Suwałk na bezpłatne badanie wzroku. Okobus stacjonować będzie w środę 22. marca przy ul. Wojska Polskiego.
Suwalczanka Monika Halicka potrzebuje wsparcia
O wsparcie prosi suwalczanka Monika Halicka. Kobieta choruje na nieuleczalną chorobę - ataksję rdzeniowo-móżdżkową. 
Co dalej z "Kajtkiem"?
Na sesji Rady Miasta w marcu zaprezentowany ma zostać program dofinansowania do leczenia niepłodności "Kajtek". Problematyczne wciąż jest jednak finansowanie programu. 
Kiermasz charytatywny na rzecz Filipa Redkowicza
Charytatywny kiermasz w przeddzień urodziny 6-letniego Filipa Redkowicza odbędzie się w niedzielę (05.02) w Suwałkach. Chłopiec ma złośliwego guza, który rozlał się na cały pień mózgu. 
Więcej pieniędzy na rehabilitację po COVID-19
749 tysięcy złotych na sprzęt dla pacjentów z powikłaniami po przebytym COVID-19 otrzyma Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.
Jaka jest świadomość prawna suwalczan ws. transplantacji?
Student z województwa śląskiego postanowił skierować do suwalskiego Ratusza petycję w sprawie zwiększenia świadomości prawnej dotyczącej transplantacji wśród lokalnej społeczności.
Dofinansowanie do opieki wytchnieniowej i asystentów osób z niepełnosprawnością
Znane są wyniki naboru wniosków do programów: Opieka wytchnieniowa i Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej. Do Suwałk na te dwa cele trafi kolejno 127 i 813 tysięcy złotych. 
Poradnia Urologiczna przejdzie remont
Szpital Wojewódzki im. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzyma 300 tysięcy złotych z budżetu województwa podlaskiego na modernizację Poradni Urologicznej.
5-letni Filip z Suwałk potrzebuje pomocy
5-letni Filip z Suwałk walczy o życie. Chłopiec ma złośliwego guza, który rozlał się na cały pień mózgu. Lekarze dają mu 12 miesięcy życia.
Apelują o krew dla suwalczanki
O oddawanie krwi apelują bliscy 23-letniej suwalczanki Julii. Dziewczyna w stanie ciężkim przebywa w Narodowym Instytucie Kardiologii im. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
W Suwałkach zatrudniono koronera
Miasto Suwałki zawarło umowę z tzw. koronerem, czyli lekarzem, który stwierdza przyczynę zgonu w sytuacjach, gdy nie może zrobić tego lekarz rodzinny. 
Dofinansowanie na oddział szpitala psychiatrycznego w Smolnikach
Szpital psychiatryczny w Suwałkach otrzyma dofinansowanie z budżetu województwa podlaskiego w wysokości 375 tys. zł na potrzeby oddziału szpitala w Smolnikach. 
"Sytuacja w szpitalu jest już ustabilizowana"
- Sytuacja się ustabilizowała - mówił o liczbie hospitalizowanych osób w suwalskim szpitalu Adam Szałanda, dyrektor placówki. 
Szpital w Suwałkach wśród najlepszych szpitali położniczych
Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach został wyróżniony w pierwszej trójce najlepszych szpitali w województwie podlaskim w Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku 2022.
Charytatywna niedziela - pomóżmy Kindze Tomkiewicz
„Event charytatywny dla Kingi Tomkiewicz” zmagającej się z nowotworem złośliwym kości łokciowej, odbędzie się w najbliższą niedzielę (22.01) w Apartamentach Europejska przy ul. Wojska Polskiego 102.
Przez lata pomagała innym - teraz suwalczanka sama potrzebuje pomocy
Janina Rudziewicz z Suwałk ponad 30 lat pracowała jako pielęgniarka. We wrześniu minionego roku jadąc rowerem została potrącona na przejściu dla pieszych. Teraz sama potrzebuje pomocy.
Zakup sprzętu i aparatury medycznej dla suwalskiego szpitala
Zarząd Powiatu w Suwałkach udzielił szpitalowi pomocy finansowej w ramach dotacji celowej w wysokości 20 000 zł. 
Apel suwalskiego szpitala do lekarzy przychodni rodzinnych
Adam Szałanda, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach zwrócił się z apelem do lekarzy Przychodni Rodzinnych o pomoc w zabezpieczeniu dyżurów w Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.
Świąteczna zbiórka na rzecz suwalskiego Hospicjum
Świąteczne paczki ze środkami higienicznymi trafiły w poniedziałek (19.12) do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Paliatywnej w Suwałkach.