Prace przy budowie zapory na granicy zakończone
Zakończyły się prace przy budowie zapory na granicy polsko-białoruskiej. - Dzięki budowie 186 kilometrów bariery, Polska zwiększy swoje strategiczne bezpieczeństwo i będzie mogła koncentrować się na pomocy walczącej Ukrainie - mówił premier Mateusz Morawiecki.
W Suwałkach jest 90 milionerów
Krajowa Administracja Skarbowa podsumowała kampanię PIT. Ponownie przybyło osób, których dochód przekroczył milion złotych. W Suwałkach jest 90 takich osób.
Noc Świętego Jana w Raczkach
W miniony weekend odbyły się obchody Nocy Świętego Jana na skwerze przy Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach.
Święto Ratownika Wodnego - pieniądze od wojewody na zakup sprzętu
W środę (29.06) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski przekazał prezesom czterech jednostek WOPR: Augustowskiej, Białostockiej, Łomżyńskiej i Suwalskiej umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu o łącznej wartości 67 tys. zł.
Niewybuch na plaży w Augustowie
Niewybuch znaleziono w środę (29.06) na jednej z niestrzeżonych plaż w Augustowie. Policjanci ewakuowali około 150 plażowiczów.
Dotacje dla jednostek OSP z regionu
Sejmik województwa przyjął uchwałę o przyznaniu dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Pomoc finansową z budżetu województwa otrzyma 110 podlaskich gmin. Zostaną one przekazane kilkuset jednostkom OSP z regionu.
Festiwal LIPCOWI z okazji 77. rocznicy Obławy Augustowskiej

Instytut Pileckiego zaprasza na Festiwal LIPCOWI z okazji 77. rocznicy Obławy Augustowskiej. Od 9 do 12 lipca na mieszkańców Augustowa i Suwalszczyzny czekać będzie szereg wydarzeń kulturalnych. Koncert, warsztaty genealogiczne, piknik edukacyjny, pokaz filmu, plenerowy wernisaż wystawy, czy Marsz Pamięci.

Nielegalne papierosy za ponad 11 mln zł
Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła przemyt 750 tys. paczek papierosów. Nielegalny towar był ukryty w kazachskiej ciężarówce wiozącej panele dźwiękochłonne.
WIGRANIE ze Starego Folwarku na podium w Kazimierzu Dolnym

W niedzielę (26.06) w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbył się 56 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W kategorii solistów śpiewaków nagrodę główną - „Basztę” przyznano Franciszkowi Sewastynowiczowi z Sejn, a zespół śpiewaczy WIGRANIE ze Starego Folwarku zdobył III nagrodę.

Święto OSP w Raczkach
Obchody 100–lecia funkcjonowania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Raczkach połączone z nadaniem sztandaru oraz wręczeniem odznaczeń, odbył się w sobotę (25.06) w Raczkach.
Zarząd Województwa Podlaskiego z wotum zaufania i absolutorium
Debata na temat stanu województwa i sprawozdania z wykonania budżetu za 2021 r. zdominowała poniedziałkową (27.06) sesję sejmiku województwa. W jej wyniku radni większością głosów podjęli uchwałę o udzieleniu wotum zaufania zarządowi. 
Tragiczna niedziela - utonęły dwie osoby
Do dwóch utonięć doszło w niedzielę (26.06) w regionie. Nie udało się uratować mężczyzn nad jeziorem Hańcza w miejscowości Błaskowizna oraz na Kanale Bystrym w Augustowie.
Policjanci apelują o rozsądek i bezpieczeństwo nad wodą
O zachowanie bezpieczeństwa w trakcie wakacji, zwłaszcza nad wodą, apelowali w piątek (24.06) policjanci z Suwałk. 
„Szeszupiaki” z Rutki-Tartak świętowały 20-lecie
W minionym tygodniu na stadionie gminnym w Rutce-Tartak, podczas pikniku nad Szeszupą, swój jubileusz 20-lecia działalności świętował zespół folklorystyczny dziecięco-młodzieżowy „Szeszupiaki”.
Kara dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo sprzed 22 lat
W wyniku apelacji prokuratora Sąd Apelacyjny w Białymstoku orzekł karę dożywotniego pozbawienia wolności wobec 49-letniego mężczyzny oskarżonego o dokonanie wspólnie z dwoma innymi osobami w czerwcu 2000 r. w miejscowości Zelwa w gminie Giby zabójstwa 34-letniego pokrzywdzonego.
Noc Świętojańska i Wędrówka Świętojańska w Turtulu.
24 czerwca Suwalski Park Krajobrazowy zaprasza na Noc Świętojańską w Turtulu oraz połączoną z nią Wędrówkę Świętojańską.
Noc Kupały w Sobolewie już w sobotę
18 czerwca Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki zaprasza na Festyn "Noc Kupały"
Piknik nad Szeszupą wraz z XX-leciem zespołu Szeszupiaki
16.06 na XXIII Piknik nad Szeszupą zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Rutce-Tartak. Podczas pikniku, jubileusz XX-lecia ochodzić będzie dziecięco-młodzieżowy zespół folklorystyczny Szeszupiaki.
Zmiany w komunikacji kolejowej. Dojedziemy do Kowna
Od 12 czerwca przewoźnicy POLREGIO i TLK ogłaszają zmiany w komunikacji kolejowej.
Umowa na dokumentację przebudowy drogi Augustów-Suwałki
W środę (8.06) na konferencji prasowej w miejscowości Szczebra, nastąpiło podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi i budowę ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 662 Augustów – Suwałki.
Zwiększone Fundusze Europejskie dla Podlaskiego
Województwo Podlaskie otrzyma dodatkowe 47,7 mln euro na realizację inwestycji i przedsięwzięć, dofinansowywanych z Unii Europejskiej.