Włamał się do przedszkola. Ukradł nawet dziecięce ubrania
30-latka podejrzanego o włamanie do przedszkola zatrzymali augustowscy policjanci. Łupem sprawcy padły pomoce dydaktyczne, artykuły biurowe, pościel i dziecięce ubrania. 
Tragedia w Sejnach. Mężczyzna zmarł podczas prac w gospodarstwie
Do tragicznego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (27.03) w Sejnach. Podczas prac przy przenoszeniu bel siana zmarł 40-letni mieszkaniec powiatu. 
Pieniądze na szkołę w Wiżajnach i autobus w Filipowie
Gmina Wiżajny otrzymała z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów 430 tys. zł na budowę budynku Szkoły Podstawowej, a Gmina Filipów 450 tys. zł na zakup autobusu, który będzie dowoził dzieci do Szkoły Podstawowej.
Oszuści podszywaj się pod ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Wiadomości o zmianie kanału odzyskiwania dostępu do profilu na PUE ZUS, zawierające w załączniku plik logowania, nie są wysyłane przez ZUS.
Koncert pieśni wielkopostnych w Przerośli
Koncert pieśni wielkopostnych pn. „Pieśń Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny” odbył się w niedzielę (26.03) w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Przerośli.
W weekend śpimy godzinę krócej
W ten weekend wracamy do czasu letniego. W nocy z soboty (25.03) na niedzielę (26.03) o godzinie 2.00 zegary zostaną przestawione na godzinę 3.00.
Szkoła "Bajka" z tytułem Podlaskiej Marki 2022
Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach zdobyła najwięcej głosów w plebiscycie na Podlaską Markę Konsumentów 2022. 
Uważajmy na przynęty ze szczepionką do zwalczania wścieklizny u lisów
Od 27 marca do 2 kwietnia na terenie województwa podlaskiego odbędzie się kolejna akcja szczepień przeciwko wściekliźnie u lisów wolno żyjących.
Umowy na trzy inwestycje drogowe w powiecie
Zarząd Powiatu w Suwałkach podpisał w środę (22.03) umowy na przebudowę trzech odcinków dróg w powiecie. To Wiżajny – Ejszeryszki – Rutka Tartak; Dowspuda – Kurianki oraz Filipów – Przerośl – granica województwa. 
Biskup Ełcki w obronie Jana Pawła II
Diecezja Ełcka staje w obronie prawdy o św. Janie Pawle II i zachęca wszystkich wiernych do modlitwy oraz udziału w kwietniowej procesji. 
38-latek z powiatu augustowskiego stracił 30 tys. zł
Kolejną ofiarą oszustów padł mieszkaniec powiatu augustowskiego, który za namową fałszywego pracownika banku przelał blisko 30 tysięcy złotych na wskazane przez niego konto bankowe.
Proboszcz usunięty po tym jak pijany chciał odprawić pogrzeb
Usunięty z urzędu proboszcza Parafii pw. Matki Bożej Królowej Świata w Cimochach w powiecie oleckim został ksiądz, który pijany chciał odprawić pogrzeb.
Wystawa w Muzeum i szkoła Bajka z szansą na Podlaską Markę
Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach oraz wystawa w Muzeum im. Marii Konopnickiej „Pieśń o domu” są kandydatami do zdobycia nagrody Podlaska Marka 2022. 
Wigierski Park Narodowy szuka wolontariuszy
Jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla przyrody, dla parku, dla ludzi - zgłoś się do Wigierskiego Parku Narodowego, który poszukuje wolontariuszy. 
Mariusz Błaszczak o wojsku w Olecku
W Olecku powstanie dywizjon, który będzie wchodził w skład 1 Mazurskiej Brygady Artylerii - zapowiedział w sobotę (18.03) podczas wizyty w Olecku Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.
Chcą ocalić od zapomnienia podlaskie kapliczki
Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił drugą edycję konkursu „Kapliczki Podlaskie 2023 – ocalić od zapomnienia” w ramach którego można otrzymać finansowe wsparcie na konserwację lub restaurację kapliczki, krzyża, czy figury przydrożnej.
Droga z Suwałk do Rutki-Tartak może zostać pozbawiona kategorii drogi wojewódzkiej
Sejmik Województw Podlaskiego zamierza pozbawić drogę łączącą Suwałki z gminą Rutka-Tartak kategorii drogi wojewódzkiej. Z decyzją nie zgadzają się wójtowie okolicznych gmin.
Przemyt blisko pół miliona paczek papierosów
Przemyt 480 tysięcy paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Ciężarówka z kontrabandą została zatrzymana w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku.
Aresztowanie podejrzanego o posiadanie i rozpowszechnianie pornografii dziecięcej
Funkcjonariusze olsztyńskiego wydziału Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w ramach ogólnokrajowej akcji ukierunkowanej na zwalczanie seksualnego wykorzystywania ludzi, w tym dzieci przy wykorzystaniu internetu, zatrzymali na początku marca 23-letniego mieszkańca Ełku.
Promocja książki WERBEL, CZYLI ZROZUMIEĆ DZIĘCIOŁY
Wigierski Park Narodowy zaprasza na spotkanie z Dorotą Zawadzką, współautorką książki WERBEL, CZYLI ZROZUMIEĆ DZIĘCIOŁY.
Mieszkanka powiatu suwalskiego straciła ponad 2 tysiące euro
Kolejna osoba oszukana metodą "na zdalny pulpit”. 46-letnia mieszkanka powiatu suwalskiego zainteresowała się reklamą internetową, oferującą możliwość szybkiego zysku. Zamiast zysku była jednak strata 2 tysięcy euro.