W Podlaskiem pracuje już ponad 15 tys. obcokrajowców
Od 2008 do końca 2019 roku liczba cudzoziemców, którzy przyjeżdżali do Polski i podejmowali legalne zatrudnienie stale się zwiększała. Największy spadek miał miejsce między końcem marca a końcem kwietnia 2020 roku.
Paweł Żuk dyrektorem MOSiR w Ełku
Paweł Żuk, do niedawna prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment, został nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.
Nowy sprzęt dla strażaków z gminy Giby
Nowy sprzęt strażacki za ponad 40 tysięcy złotych trafił w czwartek (14.01) do gminy Giby. 
Strzelał z wiatrówki w okna poczty
Policjanci z Lipska w powiecie augustowskim zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna strzelał z wiatrówki w okna placówki pocztowej. Straty oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych.
Spłonął domek letniskowy
Do pożaru domku letniskowego doszło we wtorek (12.01) w miejscowości Budwieć w gminie Giby.
Terytorialsi pobierają wymazy od nauczycieli
Od początku tygodnia trwa ogólnopolska akcja testowania nauczycieli klas I-III oraz pozostałych pracowników szkół na obecność wirusa Sars-CoV-2. Podczas tej operacji żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej pobrali już blisko dwa tysiące wymazów.
Do dwóch lat więzienia za kłusownictwo
Sejneński policjant wraz z funkcjonariuszami straży rybackiej zatrzymał kłusownika. 49-latek nielegalnie łowił ryby na jeziorze Gaładuś. 
Wyższe stawki opłat za odpady komunalne
Władze gminy Filipów poinformowały o wzroście stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz właścicieli domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych do celów rekreacyjno-wypoczynkowych. 
Zatrzymany za posiadanie narkotyków
Augustowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci w mieszkaniu 25-latka zabezpieczyli ogółem ponad 18 gramów amfetaminy i marihuany.
Prawie 50 mln zł wsparcia z Tarczy 6.0. na kontach przedsiębiorców
Od 30 grudnia ubiegłego roku przedsiębiorcy mogą wnioskować o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej 6.0. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjął już pierwsze wnioski o tą pomoc.
Finał WOŚP 31. stycznia
29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w całym kraju w niedzielę 31. stycznia 2021r. 
Ankieta dla mieszkańców powiatu augustowskiego
Starostwo powiatowe w Augustowie zachęca mieszkańców do wypełnienia ankiety mającej pomóc w opracowaniu strategii rozwoju obszaru Augustowsko-Biebrzańskiego Parku Turystycznego.
Znęcał się nad żoną i dziadkiem
Policyjny dozór, nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania oraz kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Taki środek zapobiegawczy zastosował prokurator wobec 29-latka, który znęcał się nad żoną oraz dokonał uszkodzenia ciała swojego dziadka. 
Odbudowali mostek między jeziorami Leszczewek i Wigry
W poniedziałek (11.01) odbył się odbiór techniczny mostku na przesmyku między jeziorami Leszczewek i Wigry.
Najmłodsi uczniowie do szkoły. Pozostałe obostrzenia przedłużone
Uczniowie klas I-III szkół podstawowych od przyszłego tygodnia wracają do szkolnych ławek. Pozostałe ograniczenia zostały przedłużone do 31 stycznia.
Dzieci z Augustowa w ferie się nie nudzą
Miejskie Augustowskie Placówki Kultury jak co roku w ferie zimowe mówią nudzie „nie” i przestrzegając zasad organizacji półkolonii starają się, by dzieci podczas zimowego wypoczynku miały co robić. 
Zadbajmy o ptaki w czasie zimy
Spadek temperatur i zapowiadane przyjście "prawdziwej" zimy to trudny czas dla ptaków. Jak im pomóc podpowiada Ośrodek Kultury Gminy Suwałki. 
Uczcili 100. urodziny mieszkanki gminy Giby
Setne urodziny obchodziła w niedzielę (10.01) Pani Zofia Miszkiel z Białorzeczki. Z tej okazji Jubilatkę z kwiatami, upominkiem i listem gratulacyjnym odwiedził Robert Bagiński, Wójt Gminy Giby.  
Ponad 1600 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Augustowscy funkcjonariusze podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu augustowskiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach najczęściej, w minionym roku, informowali internauci.
Maszty i flagi w (prawie) całym powiecie suwalskim
Maszty z flagą Polski pojawią się w większości gmin powiatu suwalskiego w ramach głosowania w ogólnopolskim projekcie „Pod biało-czerwoną”.
Wystawa w WOSiR Szelment z prezentami od Kamila Stocha
Replika złotego medalu z olimpiady w Soczi, kombinezon czy narty to niektóre z pamiątek skoczka narciarskiego Kamila Stocha, które przekazał Wojewódzkiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji "Szelment".