Prezydent spotka się z mieszkańcami ul. Franciszkańskiej
W najbliższą środę (06.07) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 11 odbędzie się spotkanie na które Prezydent Suwałk zaprasza wszystkich mieszkańców ulicy Franciszkańskiej.
XXI Lato na rowerze z PTTK
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Suwałkach im. Jerzego Klimko zaprasza na jednodniowy rajd rowerowy, którego celem jest popularyzacja aktywnego wypoczynku letniego.
Powstała płyta o Obławie Augustowskiej

W 77. rocznicę Obławy Augustowskiej, Łukasz Żurkowski, lider zespołu ŻURKOWSKI i SWIERNALIS we współpracy z Instytutem Pileckiego, stworzyli utwór "Piwnica u Dowgierdów".

Prace przy budowie zapory na granicy zakończone
Zakończyły się prace przy budowie zapory na granicy polsko-białoruskiej. - Dzięki budowie 186 kilometrów bariery, Polska zwiększy swoje strategiczne bezpieczeństwo i będzie mogła koncentrować się na pomocy walczącej Ukrainie - mówił premier Mateusz Morawiecki.
Koncertowe lato w Suwałkach
Suwalski Ośrodek Kultury ponownie przygotował koncertową ofertę na lato. Już w ten weekend usłyszymy w mieście Duet z przypadku i Pancermałpę. 
W Suwałkach jest 90 milionerów
Krajowa Administracja Skarbowa podsumowała kampanię PIT. Ponownie przybyło osób, których dochód przekroczył milion złotych. W Suwałkach jest 90 takich osób.
Aquapark działa w pełnym zakresie

Od piątku (01.07) wszystkie baseny w suwalskim Aquaparku będą czynne w pełnym zakresie od 06.00 do 22.00.

Noc Świętego Jana w Raczkach
W miniony weekend odbyły się obchody Nocy Świętego Jana na skwerze przy Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach.
Panele akustyczne, czyli poczuj się jak w studiu
Posiadanie osprzętu do kina domowego, czy profesjonalnie brzmiącego zestawu audio nie jest już tylko domeną bogaczy i audio geeków. Nawet najlepszy sprzęt nie zabrzmi jednak optymalnie bez akustycznej adaptacji wnętrza.
Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oficjalnie otwarte
W czwartek (30.06) w szpitalu psychiatrycznym w Suwałkach oficjalnie otwarty został Oddział Dzienny Psychiatryczno-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży - II poziom referencyjny.
1,2 mln zł za orlik przy Pileckiego
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał w czwartek (30.06) umowę z firmą Panorama Obiekty Sportowe, która za blisko 1,2 mln zł wybuduje boisko piłkarskie typu „orlik” przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Krzysztof Świderski dowódcą suwalskiego pułku
Przekazanie obowiązków dowódcy 14 Pułku Przeciwpancernego odbyło się w środę (29.06) na terenie suwalskiej jednostki. 
Przed nami Miejskie Święto Biegania
W najbliższy piątek (01.07) rozpocznie się tegoroczne Miejskie Święto Biegania. Główną atrakcją będzie jednak sobotni RESO Suwałki Półmaraton, czyli wyjątkowy bieg rozgrywany w warunkach wieczornych na dystansie półmaratonu.
Święto Ratownika Wodnego - pieniądze od wojewody na zakup sprzętu
W środę (29.06) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski przekazał prezesom czterech jednostek WOPR: Augustowskiej, Białostockiej, Łomżyńskiej i Suwalskiej umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu o łącznej wartości 67 tys. zł.
Studiuj blisko domu!
I tura rekrutacji na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach kończy się 15 lipca. Przyszli studenci mają już tylko 15 dni, by zarejestrować się w systemie i wybrać jeden z szesnastu kierunków kształcenia.
Suwalskie Tropy Race - trwają zapisy
Trwają zapisy na Suwalskie Tropy Race. Ta rowerowa impreza bikepackingowa odbędzie się już 23 lipca.
Czy regeneracja filtrów cząstek stałych ma sens?
Jeśli chodzi o najskuteczniejszy sposób na odblokowanie filtra DPF i przywrócenie go do pełnej sprawności - nie ma lepszego niż regeneracja filtrów DPF. Tutaj jednak warto zaznaczyć, że filtr cząstek stałych może być traktowany w różny sposób i warto dowiedzieć się więcej na ten temat, aby wybrać najlepszą możliwość.
Wykład „Podróże Marii Konopnickiej” w Muzeum
Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach zaprasza na spotkanie z cyklu "Znam Konopnicką" i wykład dr hab. Leny Magnone „Podróże Marii Konopnickiej”. Spotkanie odbędzie się w piątek 1. lipca o godzinie 17.00 w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
DDD Warszawa, czyli walka z insektami i szkodnikami
Lato to czas, kiedy z wyjątkową częstotliwością dokuczają nam insekty, owady i inne szkodniki. Jeżeli twoim problemem są osy i szerszenie, które np. założyły swoje gniazdo pod dachem altany lub domu, powinieneś sięgnąć po profesjonalne usługi DDD w stolicy.
Prezydent Suwałk z wotum zaufania i absolutorium
Suwalscy radni większością głosów przyznali w środę (29.06) wotum zaufania i udzielili absolutorium Prezydentowi Suwałk za wykonanie budżetu miasta w ubiegłym roku.
Niewybuch na plaży w Augustowie
Niewybuch znaleziono w środę (29.06) na jednej z niestrzeżonych plaż w Augustowie. Policjanci ewakuowali około 150 plażowiczów.
Dotacje dla jednostek OSP z regionu
Sejmik województwa przyjął uchwałę o przyznaniu dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Pomoc finansową z budżetu województwa otrzyma 110 podlaskich gmin. Zostaną one przekazane kilkuset jednostkom OSP z regionu.
Rewitalizacja Suwałk - konsultacje społeczne
Suwalski Ratusz zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych z zakresu rewitalizacji Miasta Suwałk.
Festiwal LIPCOWI z okazji 77. rocznicy Obławy Augustowskiej

Instytut Pileckiego zaprasza na Festiwal LIPCOWI z okazji 77. rocznicy Obławy Augustowskiej. Od 9 do 12 lipca na mieszkańców Augustowa i Suwalszczyzny czekać będzie szereg wydarzeń kulturalnych. Koncert, warsztaty genealogiczne, piknik edukacyjny, pokaz filmu, plenerowy wernisaż wystawy, czy Marsz Pamięci.

Oferty pracy dla opiekunki Niemcy. Jak aplikować na tę posadę?
Szukasz aktualnych ofert pracy dla opiekunki Niemcy? Zastanawiasz się, jak zdobyć pracę dla opiekunek osób starszych w Niemczech? Zobacz, jak aplikować!
Nielegalne papierosy za ponad 11 mln zł
Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła przemyt 750 tys. paczek papierosów. Nielegalny towar był ukryty w kazachskiej ciężarówce wiozącej panele dźwiękochłonne.
V Suwalski Salon Sztuki - wernisaż wystawy

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy V Suwalskiego Salonu Sztuki - w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 przy ul. T. Noniewicza 71, w czwartek, 30 czerwca 2022 r. o godz. 18.00.

Wakacyjne spacery z przewodnikiem po Suwałkach
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Suwałkach im. Jerzego Klimko zaprasza mieszkańców Suwałk i gości na tematyczne spacery po miejskich trasach turystycznych z przewodnikiem turystycznym.
Campingi na Chorwacji - gdzie najlepiej się wybrać?
Chorwacja to piękny kraj i jedna z ulubionych wakacyjnych destynacji Polaków. Uwielbiamy jeździć tam na wczasy, nie tylko z uwagi na dobry dojazd samochodem czy krótkie loty. To, co nas urzeka to przede wszystkim malownicze, żwirowe i kamieniste plaże, krystalicznie czyste wody Adriatyku, zachwycająca architektura i liczne zabytki.
Tablice manipulacyjne dla dzieci
Tablica manipulacyjna dla dzieci to ciągle nowość na rynku. Opiera się na dobrej zabawie oraz rozwijaniu samodzielności, poprzez pierwsze wybory i próby. Zobacz, dlaczego stanowi doskonały prezent dla dziecka.