Policjanci zachęcają do oznakowania rowerów
Aby zapobiegać utracie jednośladu, rower warto odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu, należy zastosować różnego rodzaju zapięcia techniczne. Suwalscy policjanci dodatkowo zachęcają do oznakowania swoich jednośladów.
WOSiR Szelment rozpoczyna sezon letni
Oficjalne otwarcie sezonu w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji będzie miało miejsce w czwartek (30.05) w Szelmencie.
Strefa kibica na Igrzyska Olimpijskie, nordic walking z radnym
Ustanowienie na suwalskich bulwarach plenerowej strefa kibica podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, czy dyżury radnych z mieszkańcami w formule nordic walking to nowe pomysły radnych z klubu Wspólne Suwałki.
Teatr-Akcje wracają na kulturalną mapę Suwałk
Teatr-Akcje to festiwal, który wraca na kulturalną mapę Suwałk po 9 latach nieobecności. W dniach od 26 lipca do 8 sierpnia zobaczmy m.in. 8 spektakli, 3 produkcje festiwalowe i koncert zespołu Same Baby. Wstęp dla widzów będzie bezpłatny.
Uruchomią sobotnią linię na trasie Suwałki - Płociczno
Miasto Suwałki informuje, że od 1. czerwca w soboty kursować będzie autobus komunikacji miejskiej linii nr 25 na trasie Suwałki - Płociczno - Suwałki. 
Suwalski Budżet Obywatelski - 29 projektów do głosowania
21. czerwca rozpocznie się głosowanie w Suwalskim Budżecie Obywatelskim 2025. Znamy już 29 projektów, które znajdą się na karcie do głosowania.
W Suwałkach przyznano Podlaskie Laury Muzealne 2023
Jerzy Brzozowski i Jerzy Siemaszko z Muzeum Okręgowego w Suwałkach otrzymali specjalne wyróżnienie za konferencję naukową „50 lat minęło. Co dalej z kulturą sudowską”.
Jak dobrać idealne oprawki do okularów? Poradnik dla klientów salonów optycznych online
Zakupy przez internet są coraz popularniejsze wśród klientów salonów optycznych. Strona internetowa umożliwia skuteczne porównanie ze sobą dostępnych produktów. Dzięki temu bez trudu wybierzesz okulary najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Stojaki na kwiaty jako efektowny sposób na aranżację przestrzeni
Stojaki na kwiaty są praktycznymi meblami ogrodowymi, które pozwalają stworzyć inspirujący wystrój wnętrza. Umożliwiają one wyeksponowanie roślin w ciekawy sposób. W sprzedaży znajdują się różnorodne akcesoria, które pasują do różnych stylów aranżacji przestrzeni.
Procesje w Boże Ciało - utrudnienia w ruchu
Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach informuje, że w związku z Procesjami Bożego Ciała na terenie miasta Suwałk, w czwartek 30. maja nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach miasta.
26-latek zaatakował ekspedientkę, zabrał jej klucze i kartę
Kara do 15 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi podejrzanemu o rozbój na ekspedientce. Mężczyzna szarpał, popychał i wykręcał ręce kobiety, a następnie zabrał jej klucze i kartę. 
Miesiąc do kolejnej edycji Air Show Odlotowe Suwałki
Szczegóły dotyczące Air Show Odlotowe Suwałki 2024 poznaliśmy we wtorek (28.05) podczas konferencji prasowej na suwalskim lotnisku.
Polski żołnierz pchnięty nożem na granicy polsko-białoruskiej

We wtorek (28.05) rano polski żołnierz został pchnięty nożem przez migranta znajdującego się po białoruskiej stronie granicy. 

Krzysztof Jurgiel odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości
- Czuję się zniesławiony, pomówiony o działania, których nigdy nie podejmowałem. Będę bronił swego dobrego imienia - mówił w minionym tygodniu Krzysztof Jurgiel, były minister rolnictwa i europoseł, który w poniedziałek (27.05) oficjalnie zrezygnował z członkowska w klubie Prawo i Sprawiedliwość.
8 medali suwalskich kolarzy w Siemiatyczach
Zawodniczki i zawodnicy Klubu Rowerowego MTB Suwałki udali się w niedzielę (26.05) na kolejne zawody z cyklu „Maratony Kresowe 2024”. W Siemiatyczach suwalczanie wywalczyli osiem medali.
3 Srebrne Wilki trafiły do młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach
W czwartek 23 maja na uroczystej gali X Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, rozdano statuetki nagród dla najlepszych projektów społecznych w Polsce. Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach zajął 2. miejsce w województwie podlaskim oraz 22. miejsce w Polsce.
Rossmann Run: rekordowy bieg w Łodzi i jeden z największych biegów z aplikacją na świecie
Mamy rekord! W 21. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run w Łodzi na 10 km wzięło udział aż 5.600 zawodników, a z aplikacją Rossmann PL pobiegło ponad 188 tys. osób w całej Polsce. Były to jedne z największych na świecie zawodów sportowych z urządzeniem mobilnym!
Ekskluzywne przyjęcia w domu: Jak zorganizować niezapomniane wydarzenie?
Organizacja przyjęcia w domu może być zarówno ekscytującym wyzwaniem, jak i satysfakcjonującym doświadczeniem. Aby stworzyć niezapomniane wydarzenie, warto zadbać o kilka kluczowych aspektów.
Otrzymali medale „Za zasługi dla Obronności Kraju”
Pięć osób zostało w poniedziałek (27.05) uhonorowanych Srebrnymi Medalami „Za zasługi dla Obronności Kraju.” Przyznawane są rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełni lub pełniło nienagannie czynną służbę wojskową.
13 klubów z Suwałk z dofinansowanie z Rządowego Programu KLUB
Finansowe wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Klub 2024 na łączną kwotę 166 tysięcy złotych otrzyma 13 klubów zarejestrowanych w Suwałkach. 
Nie dla podwyżek cen energii od 1 lipca
- Chcemy, żeby rozwiązania mrożące ceny energii i gazu, które były przyjęte i obowiązują do końca pierwszego półroczna, zostały przedłużone do końca roku - mówił podczas poniedziałkowej (27.05) konferencji prasowej poseł Jarosław Zieliński.
Apel radnej o zakup urządzeń do udrażniania dróg oddechowych
Interpelację w sprawie zakupu urządzeń do udrażniania dróg oddechowych dla jednostek oświatowych prowadzonych przez Miasto Suwałki skierowała do prezydenta Suwałk Anna Ruszewska z klubu "Razem dla Suwałk".
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej Let’s Sing

23 maja w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej Let’s Sing. Wykonawcy zaprezentowali różnorodne utwory, imponując swoimi umiejętnościami wokalnymi i interpretacyjnymi.

Air Show, Wojciech Fortuna i Henryk Owsiejew nagrodzeni
W miniony piątek (24.05) w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się jubileuszowa gala konkursu Podlaska Marka. W tym roku zwycięzcą wkategorii Podlaska Marka Konsumentów został pokaz akrobacji lotniczych Odlotowe Suwałki AIR SHOW.
Wykład prof. Macieja Janowskiego w Muzeum
Muzeum Okręgowe w Suwałkach zaprasza na wykład prof. Macieja Janowskiego, dyrektora Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk, pod tytułem "Aleksander Fredro i Stanisław Wokulski (i Alfred Wierusz-Kowalski) w świecie nowoczesności".
Dlaczego niwelatory laserowe są niezbędne na budowie
Niwelator laserowy to zaawansowane narzędzie pomiarowe, które korzysta z wiązki laserowej do wyznaczania poziomów i różnic wysokości między różnymi punktami. Jest szeroko stosowany w branży budowlanej, a także w pracach remontowych, wykończeniowych i drogowych.
Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Garbasiowa Sosenka”
W niedzielę (26.05) w muszli koncertowej w Parku Konstytucji 3 Maja odbyła się XII edycja „Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Garbasiowa Sosenka”, organizowanego przez Hufiec ZHP Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego.
Festiwal strzelecki na Zarzeczu
13 bramek zdobyły w sobotę (25.05) suwalskie Wigry, które w ten sposób rozbiły Czarnych Czarną Białostocką w 30. kolejce piłkarskiej IV Ligi.
Ukradli perfumy i pobili ochroniarza
Dwóch mężczyzn zatrzymano po napadzie i pobiciu ochroniarza
Dla kogo naszyjniki z literkami?
W dzisiejszych czasach każdy bez problemu może mieć biżuterię, która będzie pasować do indywidualnego charakteru danego człowieka. Wystarczy zastanowić się, jaki rodzaj biżuterii pasuje do stylizacji na co dzień i na formalne okazje.