Poznaj smak przygody!
Wyjątkowe półkolonie i obozy WAKE CAMP czekają! Tak samo, jak ostatnie wolne miejsca!
WIGRASZKI 2021 rozdane
Dobiegł końca XIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK. W piątek (18.06) uczestnicy wydarzenia odebrali podziękowania, wyróżnienia i statuetki dla najlepszych młodych teatrów.
Rusza przebudowa skrzyżowania Pułaskiego - Kowalskiego
Już wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Gen. Kazimierza Pułaskiego oraz Alfreda Wierusza Kowalskiego. 
Szkoła w Gibach otrzymała imię Ofiar Obławy Augustowskiej 
Swoje wielkie święto miała w czwartek (17.06) Szkoła Podstawowa w Gibach. Placówka otrzymała imię Ofiar Obławy Augustowskiej i sztandar.
Z Francji sprowadzono podejrzanego o zabójstwo sprzed 21 lat
Prokuratura Okręgowa w Suwałkach poszukiwała obecnie 48-letniego mężczyzny podejrzanego o zbrodnię z czerwca 2000 roku. Wówczas w miejscowości Zelwa w gminie Giby doszło do okrutnego zabójstwa 34-letniego mężczyzny.
Noc Kupały w Sobolewie już w sobotę
Gmina Suwałki, Komitet Wykonawczy Rejonu Oszmiańskiego oraz Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki zapraszają na Festyn „Noc Kupały” realizowany w ramach projektu pn. „Kultura łączy narody”.
Suwalskie limeryki latem - na pohybel koronawirusowi
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza do udziału w piętnastej edycji konkursu literackiego „Suwalskie limeryki latem”. 
Ponad 7 mln zł dotacji na utworzenie ośrodka terapeutycznego w Smolnikach
W Smolnikach powstanie ośrodek terapeutyczny dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Zarząd województwa podlaskiego przyznał na ten cel 7,4 mln zł dotacji. 
Nad Zalewem Arkadia powstało miejsce do grillowania
Nad Zalewem Arkadia, a dokładnie na terenach zielonych w okolicach mostu na wyspę, zostały ustawione dwa grille oraz stoły z ławkami. 
Sukces Mażoretek Flex i Fleksik
W niedzielę 13. czerwca Mażoretki FLEX i FLEKSIK reprezentowały Suwalski Ośrodek Kultury w Mistrzostwach Polski Północno-Wschodniej Tańca Mażoretkowego w Olecku. 
Sponsorzy tytularni przedłużyli umowy ze Ślepskiem Malow Suwałki
Konferencja prasowa Ślepska Malow Suwałki, podczas której podpisano umowy sponsorskie na przyszły sezon, odbyła się w czwartek (17.06) w siedzibie klubu. 
Śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety w gminie Kowale Oleckie
Do zabójstwa 50-letniej kobiety doszło na terenie gminy Kowale Oleckie. O zdarzeniu zawiadomił syn kobiety, który następnie przyznał się do zabójstwa. 
Ekologiczny festyn w Suwałkach
W czwartek (17.06) na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach odbył się festyn ekologiczny dla uczniów klas III – VI suwalskich szkół podstawowych.
Zaplanuj przyszłość Logi(sty)cznie! Studiuj Logistykę!
Logistyka to jeden z nowych kierunków studiów, który znaleźć można w ofercie PWSZ w Suwałkach
Kowalskiego, Pułaskiego, Noniewicza - kolejne utrudnienia drogowe
Kolejny utrudnienia drogowe czekają wkrótce na kierowców w Suwałkach. Na ulicach Pułaskiego i Kowalskiego rozpocznie się przebudowa skrzyżowania, a na Noniewicza remontem nawierzchni bitumicznej.
Szansa na dodatkowe miejsca w przedszkolach
Prezydent Miasta Suwałk w lipcu 2021 roku ogłosi otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego dla przedszkoli niepublicznych.
W Suwałkach trwa Wigraszek 2021
Spektakl “Magiczny sklep” zainaugurował XIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek 2021.
30 - lecie Przedszkola nr 6 w Suwałkach
We wtorek 15. czerwca odbyły się oficjalne uroczystości związane z jubileuszem 30-lecia powstania Przedszkola nr 6 w Suwałkach. 
Fotografie Anety Stabińskiej w najmniejszej suwalskiej galerii
Od piątku 18. czerwca do połowy lipca w Galerii Jednego Obrazu można będzie zobaczyć wybór zdjęć autorstwa sejnianki Anety Stabińskiej zatytułowany "O północy".
"Runda T" - ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń
Do 20 czerwca 2021r. przyjmowane są zgłoszenia innowacyjnych projektów do unikatowego w Polsce północno-wschodniej przedsięwzięcia Runda T.
Tragedia w Kowalach Oleckich. Syn zabił matkę
Tymczasowo aresztowany został młody mężczyzna podejrzany o zabójstwo własnej matki. Przyznał się do winy. 
Radna pyta o funkcjonowanie Schroniska „Sianożęć"
O funkcjonowanie schroniska dla zwierząt „Sianożęć" oraz możliwość obejrzenia go przez radnych pyta Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki". 
Odsłonili tablicę upamiętniającą Ks. Jerzego Zawadzkiego

We wtorek (15.06) na ścianie budynku przy ulicy Kościuszki 62 w Suwałkach została odsłonięta tablica upamiętniająca księdza Jerzego Zawadzkiego.

Przyjechał autem do pracy mając 2,6 promila
Nietrzeźwy 49-latek przyjechał do pracy w jednej z suwalskich firm autem. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. 
Spotkanie z Mirosławem Wlekłym
We wtorek, 22 czerwca 2021 roku Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach na spotkanie z Mirosławem Wlekłym, autorem książki „Górski. Wygramy my albo oni”.
Kolejne samorządy ze środkami z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów
Przebudowa drogi w Głębokim Brodzie, czy termomodernizacja budynków urzędów gmin w Krasnopolu i Szypliszkach – m.in. takie inwestycje zostaną wykonane dzięki pieniądzom z budżetu województwa. 
Dachowanie auta. Kierowca w szpitalu
Do szpitala trafił kierowca Skody po tym, jak jego auto dachowało na drodze w miejscowości Ryżówka w gminie Krasnopol. 
Kierowca autobusu zasłabł - interweniowali nastolatkowie i opiekunka
Dwóch młodych pasażerów autobusu szkolnego oraz ich opiekunka to prawdziwi bohaterowie - ich błyskawiczna reakcja, po tym jak kierowca zasłabł podczas jazdy zapobiegła tragedii z udziałem autokaru.
Uwaga na fałszywe telefony ws. „nieautoryzowanej transakcji bankowej”
Ministerstwo Finansów otrzymuje zgłoszenia o połączeniach telefonicznych, w których osoba dzwoniąca lub automat informuje odbiorców o przeprowadzeniu „nieautoryzowanej transakcji bankowej". 
Wybieramy operatora komórkowego
Co jest ważne przy wyborze operatora komórkowego? Dowiedz się, czym warto się kierować, poszukując oferty na telefonię komórkową dla siebie i rodziny.