Akcja wieszania bombek odwołana
Ze względu na obostrzenia obowiązujące do końca stycznia i nieprzychylność wielu osób nie odbędzie się zaplanowana na sobotę (16.01) akcja wieszania bombek na miejskiej choince w Suwałkach.
9 firm chce budować parkingi przy Sportowej
Dziewięć firm zgłosiło chęć budowy 22 miejsc parkingowych przy skrzyżowaniu ulicy Sportowej i Aleksandry Piłsudskiej.
W Podlaskiem pracuje już ponad 15 tys. obcokrajowców
Od 2008 do końca 2019 roku liczba cudzoziemców, którzy przyjeżdżali do Polski i podejmowali legalne zatrudnienie stale się zwiększała. Największy spadek miał miejsce między końcem marca a końcem kwietnia 2020 roku.
Trasy narciarskie nad zalewem Arkadia
Po ostatnich opadach śniegu warunki do uprawiania narciarstwa biegowego na Suwalszczyźnie oraz w samych Suwałkach są bardzo dobre. W związku z tym Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zaprasza na trasy narciarskie nad zalewem Arkadia.
SUWER pojawi się na wiosnę?
W piątek (15.01) otwarto oferty w przetargu na wdrożenie Systemu Roweru Miejskiego - SUWER. Ofertę na kwotę blisko 2,2 mln zł na lata 2021 – 2023 złożyło konsorcjum firm Orange Polska oraz Roovee S.A. 
Zakłady bukmacherskie w Polsce. U których bukmacherów warto obstawiać?
Czym się sugerować i u którego bukmachera najlepiej założyć konto i rozpocząć przygodę z obstawianiem meczów online? Na to pytanie dziś postaramy się odpowiedzieć.
Zatrzymali dwóch pijanych kierowców
Augustowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 
Poszukują Kierownika Delegatury Urzędu Ochrony Zabytków w Suwałkach
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Białymstoku poszukuje kandydatów na stanowisk kierownika delegatury w Suwałkach przy ul. Sejneńskiej 13.
Uważajmy - na jeziorach lód jest jeszcze cienki
Suwalska Policja apeluje: cienka warstwa lodu może w każdej chwili się załamać. Mundurowi sprawdzają, czy dzieci i młodzież nie próbują ślizgać się w miejscach, które mogą okazać się śmiertelną pułapką. 
Paweł Żuk dyrektorem MOSiR w Ełku
Paweł Żuk, do niedawna prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment, został nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.
"W takim tempie szczepienie suwalczan zajmie kilka lat"
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zorganizował w czwartek (14.01) spotkanie z przedstawicielami pięciu zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Suwałkach, które zgłosiły swoją gotowość do wzięcia udziału w Narodowym Programie Szczepień. 
Nowy sprzęt dla strażaków z gminy Giby
Nowy sprzęt strażacki za ponad 40 tysięcy złotych trafił w czwartek (14.01) do gminy Giby. 
892 tysiące wygranej w Suwałkach
Ponad 892 tysiące złotych wygrał mieszkaniec Suwałk, który kupił kupon do gry Eurojackpot.
Władze Suwałk chcą pomóc przedsiębiorcom
Obniżka czynszu na targowisku miejskim i zwolnienie z podatku od nieruchomości to propozycje pomocy władz miasta dla suwalskich przedsiębiorców.
Przed nami mroźny weekend
W najbliższy weekend należy spodziewać się siarczystych mrozów, ale i słonecznej pogody.
Strzelał z wiatrówki w okna poczty
Policjanci z Lipska w powiecie augustowskim zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna strzelał z wiatrówki w okna placówki pocztowej. Straty oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych.
Kampania #SzczepimySię
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Suwałkach informuje, iż ruszyła kampania #SzczepimySię, mająca na celu promocję szczepień przeciw COVID-19.
Osoba odpowiedzialna za opiekę zdrowotną wciąż poszukiwana
W pierwszym konkursie nie udało się wyłonić kandydata na stanowisko inspektora w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Suwałkach.
Spłonął domek letniskowy
Do pożaru domku letniskowego doszło we wtorek (12.01) w miejscowości Budwieć w gminie Giby.
Nie bądźmy obojętni na osoby narażone na wychłodzenie
Policjanci z całego regionu pomagają osobom, które są narażone na wychłodzenie organizmu. Systematycznie kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, samotne czy nadużywające alkoholu. 
Terytorialsi pobierają wymazy od nauczycieli
Od początku tygodnia trwa ogólnopolska akcja testowania nauczycieli klas I-III oraz pozostałych pracowników szkół na obecność wirusa Sars-CoV-2. Podczas tej operacji żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej pobrali już blisko dwa tysiące wymazów.
Studenci wybierają swojego ulubionego wykładowcę
Nowa inicjatywa Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach - studenci chcą wybrać swojego najlepszego wykładowcę.
Do dwóch lat więzienia za kłusownictwo
Sejneński policjant wraz z funkcjonariuszami straży rybackiej zatrzymał kłusownika. 49-latek nielegalnie łowił ryby na jeziorze Gaładuś. 
Dariusz Mazur zrezygnował z funkcji prezesa Wigier
Rady Nadzorczej Wigry Suwałki SA przyjęła rezygnację Dariusza Mazura z funkcji Prezesa Zarządu Wigier.
Oddał potrzebującym 22 litry krwi
Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach - starszy posterunkowy Andrzej Choroszkiewicz - został uhonorowany państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. 
Prezydent zachęca do szczepień przeciw COVID-19
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wystosował apel do mieszkańców w którym zachęca do szczepienia się przeciw koronawirusowi.
14 miesięcy więzienia za jazdę pod wpływem
Suwalscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. 43- latek poszukiwany był listem gończym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Otwarcie rynku hazardowego w Unii Europejskiej
Przepisy dotyczące hazardu różnią się drastycznie w poszczególnych krajach UE. W każdym kraju obowiązują indywidualne przepisy dotyczące zarówno gier stacjonarnych, jak i kasyn online i zakładów. Oto pięć różnych krajów w UE, w których obowiązują różne przepisy dotyczące hazardu.
Wyższe stawki opłat za odpady komunalne
Władze gminy Filipów poinformowały o wzroście stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz właścicieli domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych do celów rekreacyjno-wypoczynkowych. 
Powstaną infolinie ws. transportu na szczepienie
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski odbył we wtorek (12.01) wideokonferencję z samorządowcami, by omówić szczegóły i zadania wynikające z Narodowego Programu Szczepień.