Litewska szkoła w Suwałkach oficjalnie otwarta
Z udziałem Diany Nausediene, Pierwszej Damy Republiki Litewskiej odbyła się w piątek (08.12) w Suwałkach uroczystość otwarcia szkoły podstawowej z litewskim językiem nauczania.
Akcja „Nie bądźmy obojętni”
Funkcjonariusze suwalskiej komendy kilkukrotnie w ciągu doby sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. W czwartek (07.12) w działaniach uczestniczyli Strażnicy Miejscy.
Siatkarze Ślepska i wolontariusze Fundacji Dr Clown odwiedzili dzieci w szpitalu
Zawodnicy Ślepska Malow Suwałki wspólnie z wolontariuszami Fundacji Dr Clown odwiedzili dzieci przebywające na oddziałach pediatrycznym, laryngologicznym i chirurgicznym Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach. 
Jubileusz XX-lecia powstania LMUKS „Olimpik” Suwałki
W sobotę 9. grudnia o godz. 11:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach rozpocznie się Turniej Zapaśniczy z okazji XX-lecia Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpik”. 
Podlaski Laur Muzealny 2022 dla Muzeum Okręgowego
Muzeum Okręgowe w Suwałkach i jego pracownicy otrzymali nagrody Zarządu Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich w kategoriach „Wystawy stałe” i "wydarzenia".
Uważają, że kaski na lodowisku powinny być darmowe
Suwalczanie zrzeszeni w grupie "Przyjazne Suwałki" apelują do prezydenta Suwałk o zniesienie opłat za wypożyczanie kasków na lodowisku miejskim. 
Damian Balcer wśród 11. nagrodzonych
Doroczne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznał jedenastu podlaskim twórcom Zarząd Województwa Podlaskiego. W tym gronie znalazł się Damian Balcer – śpiewak i animator folkloru muzycznego Suwalszczyzny.
Jak zorganizować ferie zimowe w górach 2024?
Zima nie musi być zła, a okres ten można spędzić naprawdę ciekawie. Gdzie wybrać się na ferie zimowe w górach 2024? Jest naprawdę wiele pomysłów, które można zrealizować w tym czasie, nie trzeba przesiedzieć ferii w domu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej. 
Jak wygląda leczenie alkoholizmu - terapia antyalkoholowa?
Alkoholizm to choroba, która wyniszcza w wyjątkowo podstępny sposób. Wywołuje poważne skutki zdrowotne, zarówno w odniesieniu do zdrowia fizycznego, jak i psychicznego, i wywiera ogromne piętno na życie samego chorego i całej jego rodziny.
Ile kosztuje domek holenderski i gdzie można go postawić?
Domki holenderskie to ciekawa alternatywa dla coraz popularniejszych domów modułowych. Składają się ze stalowej konstrukcji wypełnionej szkieletem drewnianym osadzonym na kołach. Stanowią ekonomiczną alternatywę dla całorocznego i wakacyjnego domu.
Wyjaśnij: kto i dlaczego wynalazł wycieraczki? Historia i ewolucja wycieraczek samochodowych. Kiedy należy wymienić wycieraczki?
Wycieraczki przedniej szyby są integralną, ale często pomijaną częścią nowoczesnych samochodów. Są to urządzenia mechaniczne przeznaczone do usuwania śniegu i kropel deszczu z przedniej szyby samochodu.
Kobieta znęcała się nad 84-letnią matką
Do policyjnego aresztu trafiła 61-latka z Suwałk, podejrzana o znęcanie się nad rodziną. Kobieta wszczynała awantury w czasie których krytykowała, ośmieszała i ubliżała matce. Wyganiała też staruszkę z mieszkania, uderzała ją i popychała.
Małżeństwo przekazało oszustom 70. tysięcy złotych
Małżeństwo z powiatu augustowskiego straciło 70 tysięcy złotych. Seniorzy uwierzyli w historię oszustów, którzy podawali się za policjantów i twierdzili, że ich syn miał wypadek. 
WOPR ostrzega przed wchodzeniem na lód
Jak co roku o tej porze akweny zamarzają - w związku z tym Suwalskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jak co roku przestrzega przed wchodzeniem na lód.
Uczniowie z Suwałk otrzymali naukowe stypendia marszałka
Julia Życzkowska, Nikola Konikowska, Patryk Sokół i Mateusz Kuprewicz to uczniowie z Suwałk, którzy w środę (06.12) z rąk marszałka Artura Kosickiego otrzymali stypendia za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023. 
WOSiR Szelment rusza z sezonem zimowym
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment przygotowuje się do sezonu zimowego. Rozpoczęcie w najbliższą sobotę 9. grudnia. 
Chętnych na karmniki nie brakowało
Jak zawsze dużym zainteresowaniem mieszkańców Suwałk cieszyła się akcja suwalskiego Ratusza, podczas której w czwartkowy (07.12) poranek rozdawano karmniki dla ptaków. 
Świąteczny Kiermasz Rękodzieła w niedzielę w Hotelu Szyszko
Trzecia edycja Świątecznego Kiermaszu Rękodzieła odbędzie się w niedzielę 10. grudnia w Hotelu Szyszko*** przy ul. Innowacyjnej 3 w Suwałkach. 
Jak wybrać odpowiedni tablet do nauki?
Wbrew pozorom wybór tabletu do nauki nie musi być skomplikowany, jeśli skupisz się na kilku kluczowych aspektach. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez najważniejsze kryteria, które pomogą Ci wybrać idealne urządzenie do edukacji, niezależnie od tego, czy jesteś uczniem szkoły podstawowej, studentem czy osobą dorosłą uczęszczającą na kursy
Suwałki są już gotowe na święta Bożego Narodzenia
Tradycyjnie w Mikołajki 6. grudnia na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach rozświetlona została choinka miejska oraz świąteczne dekoracje w centrum miasta. 
Władze Suwałk wcieliły się w rolę Mikołaja
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wraz z zastępcami oraz Skarbnik Miasta wcielili się w rolę Mikołajów i z prezentami odwiedzili w środę (06.12) miejskie przedszkola i żłobki. 
Lodowisko przy SP 11 otwarte
Od środy (6.12) czynne jest lodowisko miejskie na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Szpitalnej w Suwałkach. 
Kontrole szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków
Suwalski Ratusz informuje, że na terenie Miasta Suwałk rozpoczyna się cykl kontroli właścicieli nieruchomości (osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej oraz przedsiębiorcy) wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe (szamba) oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.
Kupił auto, upił się i wsiadł za kółko
Suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Wśród nich był 43-letni kierowca skody, który dzień wcześniej kupił auto i prowadził, mając 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. 
Ratusz ponownie zaprasza po karmniki
W czwartek (07.12) o godzinie 8.00 w sali 26 suwalskiego Urzędu Miejskiego rozdawane będą karmniki dla ptaków. 
Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza”
Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza” to organizowany cyklicznie, o unikatowej w skali kraju formule, festiwal – konkurs teatralny na monodram. Impreza jest adresowana do młodzieży i dorosłych, amatorów i zawodowców oraz studentów i absolwentów szkół teatralnych.
Przełamanie siatkarzy Ślepska 
Ślepsk Malow Suwałki zakończył serię spotkań bez zwycięstwa i we wtorek zwyciężył w wyjazdowym meczu 10. kolejki PlusLigi z PGE GiEK Skrą Bełchatów 3:1 (25:21, 25:21, 20:25, 25:23). 
Zlewozmywaki granitowe, czyli jak aranżować kuchnie
Kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale także serce domu, miejsce spotkań i wspólnych chwil. W aranżacji kuchni kluczowe są nie tylko meble i sprzęty, ale również detale, takie jak zlewy czy blaty.
Spokojny początek suwalskiej zimy
Sprawa zimowego utrzymania miasta była omawiana w suwalskim Ratuszu podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego przy Prezydencie Suwałk. 
Spotkanie z Grzegorzem Pietkiewiczem w Muzeum
Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Działo się w Suwałkach”.