Ruszają Konsultacje Strategii „Suwałki 2030”
Władze Suwałk zachęcają mieszkańców do aktywnego udziału w pracach nad Strategią Zrównoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do roku 2030.
Od wtorku rejestracja na szczepienia w suwalskim szpitalu
Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach informuje, że podjęła starania w celu przystąpienia do etapu szczepień populacyjnych. 
Kontrole będą, gdy uporamy się z koronawirusem - wywiad z Grzegorzem Kosińskim
Czym w piecach palą suwalczanie, co z osobami bezdomnymi w czasie dużych mrozów, co z kontrolami segregacji odpadów przez mieszkańców - m.in na te tematy rozmawiamy z Grzegorzem Kosińskim, komendantem Straży Miejskiej w Suwałkach. 
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 5
Przedstawienie w wersji online przygotowały dla swych Babć i Dziadków przedszkolaki z Przedszkola nr 5 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach.
Radni interweniują ws. ulicy Wigierskiej
Prosimy o nienaruszanie charakteru ulicy Wigierskiej i o uszanowanie woli jej mieszkańców do zachowania swych domów, działek i spokojnej okolicy - napisali radni PiS w interpelacji do prezydenta Suwałk.
Pijany kierowca wiózł trzeźwego ojca
Suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, drugi wiózł trzeźwego ojca z uprawnieniami, który nie zauważył, że syn jest pijany. 
Odpowiedzą za zniszczenie brzegu jeziora
Prokuratura Rejonowa w Sejnach skierowała akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie za zniszczenie brzegu jeziora Gremzdy w gminie Krasnopol oraz drugi akt oskarżenia wobec 40-letniego mężczyzny dotyczący zniszczenia linii brzegowej jeziora Berżnik w gminie Sejny.
System kolejkowy w Urzędzie Stanu Cywilnego
Urząd Stanu Cywilnego jest kolejnym Wydziałem w Urzędzie Miejskim w Suwałkach, w którym działać zacznie system kolejkowy. 
25 mln zł na wsparcie podlaskich firm
Kolejna odsłona Podlaskiego Pakietu Gospodarczego, konkurs na rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego, a także prowadzenie badań nad nowymi produktami to dodatkowe wsparcie, które będzie dostępne dla przedsiębiorców w 2021 roku. 
Wyszła z domu i nie pamiętała jak wrócić
Policjanci codziennie sprawdzają teren ogródków działkowych, gdzie mogą przebywać również osoby narażone na wychłodzenie organizmu. w minionym tygodniu znaleźli tam 50-latkę, która wyszła z domu i nie potrafiła przypomnieć sobie drogi powrotnej.
Będzie dofinansowanie - będzie skrzyżowanie
Będzie budowa skrzyżowania na ulicy Generała Kazimierza Pułaskiego i Alfreda Wierusza - Kowalskiego pod warunkiem, że miasto otrzyma na ten cel dofinansowanie.
Powstała kapituła Alei Olimpijczyków w Szelmencie
W tym roku odbędzie się jubileuszowa, piąta edycja Alei Olimpijczyków i Mistrzów Sportu. W poniedziałek (18.01) w Szelmencie odbyło się spotkanie inaugurujące przygotowania do jej organizacji.
Jest odpowiedź na stanowisko Rady Miejskiej ws. Via Carpatia
Wariant przebiegający częściowo po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 8 Raczki – Augustów – Korycin został włączony do dalszych analiz - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Ruch Polska 2050 buduje struktury polityczne w województwie podlaskim
Maciej Żywno, radny województwa podlaskiego został nowym przedstawicielem Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. W Ruchu zajmie się koordynowaniem programu partnerstwa na rzecz samorządu otwartego. 
Program "Złota Rączka dla Seniora" będzie kontynuowany
W minionym roku w Suwałkach wykonano ponad 1000 usług w ramach programu Złota Rączka dla Seniora. Już wiadomo, że Program będzie kontynuowany również w 2021 roku. 
Apel do suwalskich poradni, przychodni i gabinetów ws. przystąpienia do szczepień
Apelujmy do suwalskich podmiotów wykonujących działalność leczniczą, aby przystępowały do Narodowego Programu Szczepień - przekazał w interpelacji do prezydenta Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miasta Suwałki.
Urządzamy domowe biuro. Jakie meble powinny się w nim znaleźć?
Ostatnie miesiące pokazały wielu z nas, jak ważne jest posiadanie choćby niewielkiego, lecz własnego, kącika do pracy w domowym zaciszu. Jeśli stoisz przed wyborem mebli do home office, ten poradnik jest dla Ciebie.
Babciu, Dziadku - bądźcie bezpieczni
W dniach 21 i 22 stycznia wielu z nas będzie składać życzenia ukochanym babciom i dziadkom. Czego im życzyć w tym dniu, aby na co dzień byli bezpieczni?
Sylwestra spędził na niszczeniu samochodów
Suwalscy policjanci ustalili podejrzanego o uszkodzenie pięciu samochodów w sylwestrową noc. 23-latek na Osiedlu Północ niszczył lusterka, a właściciele oszacowali straty na ponad 3 tysiące złotych.
Relikwie św. Wincentego Pallottiego w kościele w Wigrach
Powitanie i wprowadzenie relikwii pierwszego stopnia św. Wincentego Pallottiego do kościoła parafialnego pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach odbyło się w niedzielę 17. stycznia. 
Jak wybrać najlepszy kredyt konsumencki?
Pożyczanie pieniędzy jest czasem przydatną możliwością, z której warto skorzystać, jeżeli czujemy taką potrzebę. Zanim jednak podpiszemy umowę, warto jest rozeznać się w jakości dostępnych ofert oraz wybrać taką, która będzie dla nas najbardziej optymalna.
Mieszkańcy ulicy Wigierskiej nie chcą blokowiska
Przed możliwością likwidacji istniejących domów przy ul. Wigierskiej w Suwałkach i utworzeniem w ich miejscu zabudowy wielorodzinnej protestują mieszkańcy tej ulicy. 
Suwalska policja poszukuje świadków
Suwalscy policjanci poszukują świadków zdarzenia, które miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku w Suwałkach, przy ulicy Kowalskiego, gdzie kierujący mitsubishi najechał na kosz i zatrzymał się przed drzewem.
30-lecie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach
Z okazji 30-lecia działalności Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach przygotował wystawę prezentującą historię i rozwój infrastruktury Ośrodka.
Rozwój przewozów autobusowych w powiecie augustowskim
Podpisanie umów o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu augustowskiego odbyło się w poniedziałek (18.01) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Augustowie.
Śmiertelny wypadek w Płocicznie-Tartak. Dwie osoby oskarżone
Prokuratura Rejonowa w Suwałkach skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mieszkańcowi gminy Suwałki, oskarżonemu o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego w lutym 2020 roku w miejscowości Płociczno-Tartak.
Umowa na prowadzenie jadłodajni w Suwałkach podpisana
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał wartą 43.000 zł umowę na prowadzenie jadłodajni działającej przy parafii p.w. Św. Aleksandra. 
Na Suwalszczyźnie poszukiwał "Bestii ze wschodu"
Pochodzący z Sokółki Karol Dziedziul postanowił sprawdzić się w niezwykle trudnych warunkach i odbył ekstremalną, zimową podróż po Suwalszczyźnie. 
Awaria prądu w Suwałkach
W środę (20.01) przed godziną 9:00 doszło do uszkodzenia kabla średniego napięcia w Suwałkach - informuje PGE Dystrybucja.
Półkolonie szachowe w SP 11
W dniach od 11 do 15 stycznia 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach była organizatorem Półkolonii Zimowych 2021.