Rekordzista Guinnessa w przebywaniu pod lodem przyjedzie do Suwałk
Podczas zbliżającej się Stacji Pogodne Suwałki odbędzie się spotkanie z „Guru” w środowisku morsów, Valerjanem Romanowskim, poświęcone omówieniu jego ekstremalnych projektów.
Mateusz Kuśmierz pozostaje drugim trenerem Ślepska
Trener Mateusz Kuśmierz pozostaje w zespole. Decyzją zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. nie dojdzie do dalszych zmian w sztabie szkoleniowym klubu. 
Potrącenie pieszej w Suwałkach. 68-latka zmarła
Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek (18.01) w Suwałkach. 68-latka została potrącona przechodząc przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, po czym upadła na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w nią drugi samochód. Kobieta zmarła.
Z granicy - nie ustają białoruskie prowokacje
Polskie patrole zauważyły nietypowe zachowanie białoruskich służb. Białoruscy żołnierze zdjęli z jednego ze swoich słupów granicznych tarczę z wizerunkiem godła państwowego i oddalili się z nią w głąb terytorium Białorusi. Po kilku godzinach wrócili i zaczęli fotografować miejsce zdarzenia.
Półmetek ligi RSFL za nami
Za nami VI kolejka RESO Suwałki Football League. Mimo że wyniki mogą wskazywać na jednostronną kolejkę to tylko cyfry, ponieważ emocji w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach nie brakowało.
Laweta zjechała do rowu
Do utrudnień w ruchu doszło we wtorek (18.01) w miejscowości Grzybina w gminie Wiżajny, po tym jak laweta busa zjechała do rowu. 
Pijany kierowca przyjechał do posterunku policji
Do niecodziennego zdarzenia doszło w Posterunku Policji w Słobódce. 42-latek przyjechał na wezwanie policjantki w związku z wykroczeniem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna, który zaparkował swój samochód przed budynkiem Policji był pijany.
Wraca uwielbiana przez klientów Rossmanna akcja wspierająca kobiety
Ruszyła szósta edycja akcji „Pomagamy jak umiemy”. Podobnie jak w ubiegłym roku, klienci Rossmanna skanując aplikację przy każdych zakupach, będą mogli wesprzeć jedną z organizacji pomagających kobietom w trudnej sytuacji życiowej.
"Twarze ofiar Obławy Augustowskiej" na wystawie w Suwałkach
Wystawę składającą się ze zdjęć mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy zostali zamordowani w lipcu i sierpniu 1945 r. można oglądać na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.
1 mln zł dla placówek wsparcia dzieci i młodzieży
Władze Suwałk przekażą ponad milion złotych do czterech miejskich organizacji, które zajmują się pomocą dzieciom i młodzieży w rodzinach zagrożonych wykluczeniem. 
Kredyt hipoteczny - na co można go przeznaczyć?
Kredyt hipoteczny to jedna z wielu usług, jakie swoim klientom oferują placówki bankowe. Za wyborem kredytu hipotecznego przemawia jego dość niskie oprocentowanie, atrakcyjny całkowity koszt kredytu oraz suma, jaką można pożyczyć.
Osadzeni wkrótce rozpoczną pracę
W poniedziałek (17.01) podpisano umowy między Aresztem Śledczym w Suwałkach i Nadleśnictwem Augustów na zatrudnienie skazanych przy pracach porządkowych oraz gospodarczych w nadleśnictwie. 
Złodziej kurtek zatrzymany na gorącym uczynku
Mężczyzna z jednego z suwalskich sklepów ukradł dwie kurtki. Łupem nie zdążył się jednak nacieszyć. Plany złodziejowi pokrzyżował bowiem policjant, który zauważył ekspedientki biegnące za mężczyzną i zatrzymał 35-latka.
Dominik Kwapisiewicz nowym trenerem Ślepska
Dominik Kwapisiewicz został nowym trenerem Ślepska Malow Suwałki. Umowa z 42-letnim szkoleniowcem będzie obowiązywała do zakończenia sezonu 2021/2022. Kwapisiewicz zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Kowala, który prowadził zespół od 2019 roku.
O bezpieczeństwie na stoku w Szelmencie
Zawody narciarskie, pokaz tresury i posłuszeństwa psa służbowego oraz liczne konkursy profilaktyczne przygotowali policjanci młodym miłośnikom sportów zimowych.
Prezydent pogratulował strażakom
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk spotkał się w poniedziałek (17.01) ze strażakami, którzy brali udział w głośnej akcji ratowania życia 2-miesięcznemu chłopcu, który się dusił. 
Nauka języka polskiego dla dzieci obcokrajowców w suwalskiej bibliotece
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza dzieci obcokrajowców na bezpłatne zajęcia z języka polskiego.
Andrzej Kowal nie jest już trenerem Ślepska Malow Suwałki
Z dniem 17 stycznia 2022 roku Andrzej Kowal przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera Ślepska Malow Suwałki - poinformował klub na oficjalnej stronie.
Szkolenie funkcjonariuszy Straży Granicznej z nowych środków przymusu bezpośredniego
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w minionym tygodniu przechodzili szkolenie z wykorzystywania nowych środków przymusu bezpośredniego - plecakowych miotaczy gazu oraz użycia tarcz ochronnych.
Bezpłatny kurs projektowania graficznego w SOK
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat na nieodpłatne szkolenie graficzne w ramach programu “Sieć na kulturę”.
Suwalczanie włączyli się w pomoc Julkowi z Gołdapi
W filii Biblioteki Publicznej w Suwałkach trwa kiermasz książek, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie dwuletniego Julka z Gołdapi. Chłopiec walczy z nowotworem złośliwym - neuroblastomą IV stopnia.
Szkoły z Suwałk, Przebrodu i Starego Folwarku w kampanii edukacyjnej " Planeta odpornych"
Trzy szkoły z naszego regionu biorą udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Planeta odpornych”. Jej celem jest m.in. pokazanie uczniom, jak ważne dla zdrowia jest właściwe odżywianie, aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu, czy higiena osobista.
Pokazy ratownictwa lodowego nad Zalewem Arkadia
Co zrobić, gdy załamie się pod nami lód oraz jak pomóc innej osobie wydostać się z wody można było dowiedzieć się w niedzielę (16.01) nad Zalewem Arkadia w Suwałkach.
Jest punkt, nie ma zwycięstwa
Pierwszy w tym roku punkt wywalczyli w sobotę (15.01) siatkarze Ślepska Malow Suwałki, którzy przegrali wyjazdowy mecz z Indykpolem AZS Olsztyn 2:3.
W poniedziałek wernisaż wystawy „Lipcowi. Twarze ofiar Obławy Augustowskiej”
Instytut Pileckiego zaprasza w poniedziałek (17.01) na Plac Marii Konopnickiej w Suwałkach, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy „Lipcowi. Twarze ofiar Obławy Augustowskiej” złożoną ze zdjęć mężczyzn, kobiet i dzieci, których Sowieci zamordowali w nieznanej do dziś lokalizacji w lipcu i sierpniu 1945 r.
Zerwane dachy i powalone drzewa w powiecie suwalskim
W piątek 14. stycznia w godzinach porannych strażacy PSP i OSP z powiatu suwalskiego interweniowali w 25 zdarzeniach spowodowanych porywami silnego wiatru.
Suwalczanin stracił 2000 złotych "na BLIK-a"
Cyberprzestępcy, aby wyłudzić pieniądze, często wykorzystują popularne portale społecznościowe oraz komunikatory. Jedną z metod stosowaną przez przestępców jest próba uzyskania kodu BLIK. Tym razem ofiarą oszusta padł brat 30-latki, który stracił w sumie 2000 złotych.
Ponad 1200 strażackich interwencji
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach podsumowała miniony rok. Suwalscy strażacy PSP i druhowie z OSP interweniowali 1209 razy, w tym odnotowano 275 pożarów, 837 miejscowych zagrożeń oraz 97 fałszywych alarmów.
Ostatnia droga Mirosława Basiewicza
W piątek (14.01) w Suwałkach rodzina, bliscy i znajomi pożegnali Mirosława Basiewicza, opozycjonistę z czasów PRL, współzałożyciela Obywatelskiego Komitetu Poszukiwań Mieszkańców Suwalszczyzny Zaginionych w lipcu 1945 r.
Rodzinny kapitał opiekuńczy zamiast Suwalskiego Bonu Żłobkowego
Od 1 stycznia obowiązuje ustawa o rodzinnym kapitale opiekuńczym, którego celem jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowaniem dziecka – min. dopłata do opieki w żłobkach. Dlatego też Rada Miejska podjęła decyzję o uchyleniu „Suwalskiego Bonu Żłobkowego”.