Podlaski Laur Muzealny 2022 dla Muzeum Okręgowego
Muzeum Okręgowe w Suwałkach i jego pracownicy otrzymali nagrody Zarządu Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich w kategoriach „Wystawy stałe” i "wydarzenia".
Damian Balcer wśród 11. nagrodzonych
Doroczne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznał jedenastu podlaskim twórcom Zarząd Województwa Podlaskiego. W tym gronie znalazł się Damian Balcer – śpiewak i animator folkloru muzycznego Suwalszczyzny.
Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza”
Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza” to organizowany cyklicznie, o unikatowej w skali kraju formule, festiwal – konkurs teatralny na monodram. Impreza jest adresowana do młodzieży i dorosłych, amatorów i zawodowców oraz studentów i absolwentów szkół teatralnych.
Spotkanie z Grzegorzem Pietkiewiczem w Muzeum
Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Działo się w Suwałkach”. 
Drugie urodziny Kawiarenki Artystycznej
Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy "Prolog" oraz Suwalski Ośrodek Kultury zapraszają w środę 6. grudnia o godzinie 16.30 na drugie urodziny Kawiarenki Artystycznej. 
Podziękowania za rozwój i promocję podlaskiej kultury
Marszałek Artur Kosicki wręczył Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego za wybitne przyczynienie się do kulturalnego rozwoju i promocji regionu oraz podziękował regionalnym instytucjom kultury za wieloletnią współpracę. 
Spotkania autorskie z wymienialnią książek
Do zrobienia grudniowych porządków w domowych biblioteczkach zachęca Suwalski Ośrodek Kultury. W sobotę (02.12) w Kawiarence Artystycznej przy ul. Noniewicza będzie można wymienić się książkami oraz wziąć udział w spotkaniach autorskich.
Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w SOK
Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie będzie można oglądać w dniach 1-3 grudnia w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wstęp wolny. 
6. miejsce Mai Krzyżewskiej w Eurowizji Junior
Reprezentująca Polskę Maja Krzyżewska z Szeszupki na Suwalszczyźnie zajęła szóste miejsce podczas niedzielnego (26.11) finału konkursu Eurowizja Junior 2023. 
Wystawa JASNOWIDZE 4 w Bibliotece
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza do budynku przy ul. E. Plater 33A na wielkoformatową wystawę pokonkursową Jasnowidze 4. Prace pochodzą z czwartej edycji konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE organizowanego przez Wydawnictwo Dwie Siostry.
Ostatnie dni naboru wniosków o stypendium kulturalne
Suwalski Ratusz przypomina, że 30. listopada kończy się termin naboru wniosku o stypendium w dziedzinie kultury.
W niedzielę finał Eurowizji Junior 2023. Głosuj na Maję Krzyżewską
21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w niedzielę 26. listopada w Nicei. W widowisku udział weźmie 16 państw, a Polskę reprezentować będzie Maja Krzyżewska z Szeszupki na Suwalszczyźnie.
Spotkanie z Krzysztofem Michalskim w Archiwum
Stowarzyszenia Przyjaciół Suwalszczyzny zaprasza w czwartek 23. listopada do Archiwum Państwowego na spotkanie z Krzysztofem Michalskim - kolekcjonerem sztuki ludowej, jednym z pomysłodawców utworzenia Szlaku Kultury Ludowej Suwalskiego Pogranicza.
Noworoczny Koncert Wiedeński 3 – Pierwsza na Świecie Orkiestry Księżniczek w SOK
Noworoczny Koncert Wiedeński 3 – PREMIERA pierwszej na Świecie Orkiestry Księżniczek już 20 stycznia 2024 roku w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II 5.
Koncert JAMIAH ROGERS w SOK - bilety do wygrania
W niedzielę 26 listopada o godz. 19.00 w sali im. A. Wajdy w Suwalski Ośrodku Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5 wystąpi amerykański wykonawca JAMIAH ROGERS (Chicago, USA) w ramach czesko-polskiej trasy koncertowej. W naszym konkursie możecie wygrać bilety na to wydarzenie. 
Spotkanie ze Zdzisławem Szkiruciem w Muzeum
Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Działo się w Suwałkach”. Tym razem o działaniach na rzecz ochrony przyrody i krajobrazu Suwalszczyzny opowie długoletni wojewódzki konserwator przyrody i dyrektor Wigierskiego Parku Narodowego Zdzisław Szkiruć.
Damian Balcer doceniony przez Marszałka
Damian Balcer z Zespołu Pieśni Ludowej „Szuwarki” z Wiżajn został jednym z dziesięciu laureatów docenionych przez Marszałka Województwa Podlaskiego za całokształt działalności artystycznej.
Wieczór Sylwestrowy w SOK
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na Wieczór Sylwestrowy. Na scenie zaprezentuje się zespół Tenors Bel’Canto z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Wirtuozi Lwowa.
Nowy obraz Alfreda Wierusza-Kowalskiego w zbiorach Muzeum
W ramach zadania Powiększenie kolekcji malarstwa Alfreda Wierusza-Kowalskiego o obraz pt. „Sanna”, Muzeum Okręgowe w Suwałkach wzbogaciło się o kolejne dzieło wybitnego malarza.
Wyprawki Czytelnicze dla przedszkolaków
Zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie - w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach trwa kolejna odsłona ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, skierowany do dzieci w wieku 3-6 lat.
VII edycja Międzypokoleniowego Przeglądu Piosenki Patriotycznej
VII edycja Międzypokoleniowego Przeglądu Pieśni Patriotycznej odbędzie się w piątek 17. listopada o godzinie 12.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury.