"Twarze ofiar Obławy Augustowskiej" na wystawie w Suwałkach
Wystawę składającą się ze zdjęć mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy zostali zamordowani w lipcu i sierpniu 1945 r. można oglądać na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Bezpłatny kurs projektowania graficznego w SOK
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat na nieodpłatne szkolenie graficzne w ramach programu “Sieć na kulturę”.
W poniedziałek wernisaż wystawy „Lipcowi. Twarze ofiar Obławy Augustowskiej”
Instytut Pileckiego zaprasza w poniedziałek (17.01) na Plac Marii Konopnickiej w Suwałkach, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy „Lipcowi. Twarze ofiar Obławy Augustowskiej” złożoną ze zdjęć mężczyzn, kobiet i dzieci, których Sowieci zamordowali w nieznanej do dziś lokalizacji w lipcu i sierpniu 1945 r.
Wystawa Wajda Suwałki do końca stycznia
Jeszcze tylko do końca stycznia można obejrzeć w Muzeum Okręgowym wystawę Wajda Suwałki, zamykającą obchody Roku Andrzeja Wajdy w Suwałkach.
"Marcin z lasu" opowie o zwierzętach
Wigierski Park Narodowy zaprasza w piątek (14.01) na spotkanie online z popularyzatorem przyrody Marcinem Kostrzyńskim.
Kolędowanie z Suwalskim Chórem Kameralnym
Suwalski Chór Kameralny Viva Musica zaprasza w sobotę (15.01) do Konkatedry św. Aleksandra w Suwałkach na koncert kolęd. 
Projekcja filmu „K2. Dotknąć nieba” podczas Stacji Pogodnej Suwałki
Podczas tegorocznej edycji Stacji Pogodne Suwałki nie zabraknie atrakcji dla miłośników kina. W sobotę 29. stycznia odbędzie się projekcja filmu „K2. Dotknąć nieba” w reżyserii Elizy Kubarskiej.
Styczniowa Filharmonia Suwałk - bilety do wygrania
W piątek 14. stycznia w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert Filharmonii Suwałk: "Klasyka w noworocznym wydaniu". W naszym konkursie możecie wygrać bilety na to wydarzenie.
Zobacz film „Eko wizja 2021”
Fundacja Teraz Wschód przygotowała film edukacyjny o charakterze ekologicznym, ukazujący problemy współczesnego świata związane z degradacją środowiska, w którym przedstawia sposoby na życie zgodne z naturą.
Jeden kandydat na dyrektora SOK
Ignacy Ołów pozostał jedynym kandydatem na dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury.
Powitali Nowy Rok z operą na wesoło
W Suwalskim Ośrodku Kultury mieszkańcy miasta powitali Nowy Rok wraz z wybitnymi polskimi artystami operowymi i operetkowymi. 
Nowości z BWA w Katowicach w suwalskiej bibliotece
Kolekcja katalogów sztuki z Biura Wystaw Artystycznych w Katowicach wzbogaciła zbiory Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Noworoczny Alfabet Wyobraźni w SOK
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na otwarte warsztaty w Galerii Patio w których całe rodziny będą mogły sprostać kreatywnym i artystycznym, wyzwaniom.
ASPI sponsorem działań i partnerem SOK
W środę (29.12) Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i Piotr Szyszkowski, prezes zarządu suwalskiej spółki ASPI – producenta narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej, podpisali porozumienie o partnerstwie w realizacji projektów kulturalnych przez SOK.
Sylwester w SOK. Opera na wesoło
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert sylwestrowy skierowany do miłośników opery i operetki, ale również fanów współczesnych brzmień. 
Zobacz bezpłatnie film edukacyjny w suwalskim kinie
Fundacja Teraz Wschód zaprasza chętnych w najbliższy czwartek (30.12) do Cinema Lumiere w Suwałkach, gdzie odbędzie się bezpłatny pokaz filmu „Eko wizja 2021”.
"Wspomnienie lata" w Galerii Jednego Obrazu

Do połowy stycznia w Galerii Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę Marii Górskiej "Wspomnienie lata".

XXI Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza
W Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbył się XXI Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza „Młodości! Ty nad poziomy wylatuj…”.
Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” z nagrodą Marszałka

We wtorek (21.12) w Muzeum Podlaskim przyznane zostały doroczne Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”.

Sukces Beciaków na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki
Suwalczanka Julka Bigielis zajęła 1. miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki 'Mikrofon dla Najmłodszych". Festiwal odbył się w dniach 17-19 grudnia w Raciążku koło Ciechocinka.
Tradycja lnem tkana – wystawa powarsztatowa

Otwarcie wystawy „Powarsztatowa wystawa tkaniny wielonicielnicowej” odbędzie się we wtorek, 21 grudnia 2021 r. o godz. 17.00 na II piętrze foyer SOK przy ul. Noniewicza 71.