Konkurs fotograficzny "Niebo gwiaździste nad Suwałkami"
Do 1 października mona nadsyłać prace w konkursie fotograficznym Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej pt: "Niebo gwiaździste nad Suwałkami", ogłoszonym z okazji Roku Lema.
Młodzi artyści zaczynają rywalizację o Muszelki Wigier
Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” odbędzie się w dniach 16-18 września w Suwalskim Ośrodku Kultury.
Kabaret SMILE wystąpi w Suwałkach
Już w najbliższą niedzielę 19. września Kabaret Smile wystąpi w Suwalskim Ośrodku Kultury w programie „Tu i teraz”.
Nad historią regionu pracował ponad 20 lat
Niezwykła historia regionu spisana na 500 stronach książki - w czwartek (09.09) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach odbyła się promocja książki dr Tomasza Naruszewicza.
Działo się w Suwałkach - spotkanie z Grzegorzem Sado
Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają na spotkanie z Grzegorzem Sado, historykiem i badaczem dziejów leśnictwa na Suwalszczyźnie.
15. sezon artystyczny inauguruje Suwalska Orkiestra Kameralna
Koncert inauguracyjny XV sezonu artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się w najbliższą sobotę (11.09) w Suwalskim Ośrodku Kultury. W naszym konkursie możecie wygrać zaproszenie na to wydarzenie.
Promocja książki "A w województwie suwalskim mgła..."
Promocja książki Jarosława Schabieńskiego pt: "A w województwie suwalskim mgła..." odbędzie się w środę 15. września w Archiwum Państwowym w Suwałkach.
Red Empez zakończy tegoroczną edycję koncertów “Na Dywaniku u Marii”
W sobotę (04.09) na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach odbędzie się ostatni w tym roku koncert z cyklu “Na Dywaniku u Marii”. Wystąpi zespół Red Emprez.
Narodowe Czytanie w Suwałkach
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na czytanie „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem pary prezydenckiej.
“Na noże” i “LA LA LAND” w mobilnym kinie w Suwałkach
W niedzielę 5. września do Suwałk dotrze mobilne kino. Na bulwarach nad Czarną Hańczą zaprezentowane zostaną 2 tytuły: “Na noże” i “LA LA LAND”.
Ukazał się Suwalski Słownik Biograficzny
Losy 459 osób, które pozostawiły swój ślad w historii Suwałk można przeczytać w wydanym właśnie Suwalskim Słowniku Biograficznym. 
Kolejne sukcesy na Festiwalu w Kazimierzu Dolnym
Reprezentanci regionu, wyłonieni podczas XXI Suwalskiego Jarmarku Folkloru wrócili z sukcesami z tegorocznego 55. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
Dyskusyjny Klub Filmowy powraca filmem: Nowy, lepszy człowiek
Ambitne kino powraca. W środę 1. września w sali kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury przeniesiemy się w przyszłość z filmem: "Nowy, lepszy człowiek".
Prapremiera Kantaty o Suwałkach
Utwór autorstwa młodego polskiego kompozytora, Jakuba Milewskiego z librettem znanego suwalskiego poety, Zbigniewa Gniedziejko w sposób wyjątkowy uczcił 300. rocznicę uzyskania praw miejskich przez Suwałki. 
Obiady Czwartkowe: Wiedeńska Gala Operetki
Kolejna odsłona letniego cyklu koncertów odbędzie się w czwartek (26.08) o godzinie 18.00 na bulwarach nad Czarną Hańczą.
Nagrodzili najlepsze filmy krótkometrażowe
W konkursie filmów krótkometrażowych prezentowanych podczas Festiwalu Filmowego "Wajda na nowo" I miejsce i 10 tysięcy złotych otrzymała Katarzyna Warzecha za film „We have one heart".
SOK zaprasza na prapremierę Kantaty o Suwałkach
Utwór autorstwa młodego polskiego kompozytora, Jakuba Milewskiego, z librettem znanego suwalskiego poety, Zbigniewa Gniedziejko usłyszymy 24 sierpnia ze sceny Sali im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury.
Grupa Szantowa Wodny Patrol - Szanty przy Starej Łaźni
W niedzielę (22.08) na scenie przy Galerii Sztuki Stara Łaźnia w Suwałkach zabrzmi szantowa klasyka w wykonaniu “Grupy Szantowej Wodny Patrol”.
Koncert Kozak System odwołany - wystąpi zespól The Ukrainian Folk
W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19, dotyczącymi wjazdu na teren Polski, zespół Kozak System nie ma możliwości wjechać na terytorium naszego kraju bez odbycia kwarantanny. W zamian wystąpi zespół The Ukrainian Folk. 
Rozpoczął się Festiwal upamiętniający Andrzeja Wajdę
Oficjalne otwarcie Festiwalu Filmowego "Wajda na nowo" odbyło się w czwartek (19.08) w Suwalskim Ośrodku Kultury.
Koncert Laureatów Festiwalu ARS MUSICA
Koncert Laureatów IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego ARS MUSICA odbędzie się w niedzielę 22. sierpnia niedzielę w Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach.