Suwałki 2020 – przez parawany przeszłości
Wielkoformatowe fotografie artystyczne Radosława Krupińskiego będzie można oglądać od piątku (08.01) w Galerii Sztuki Stara Łaźnia. To zamrożone w podzielonym kadrze obrazy wybranych momentów z przeszłości Suwałk. 
Zimowe ferie online z Muzeum
Filmy, konkursy, gry oraz łamigłówki przygotowało Muzeum Okręgowe w Suwałkach najmłodszym mieszkańcom miasta. 
Jerzy Brzozowski w radzie ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej
W poniedziałek 21 grudnia odbył się VIII Zjazd Muzeów Rejestrowanych online z udziałem Jerzego Brzozowskiego, dyrektora Muzeum Okręgowego w Suwałkach.
Magia lnianych tkanin. Powarsztatowa wystawa w SOK
Zakończył się kolejny projekt tkacki realizowany przez Suwalski Ośrodek Kultury pn. "Mistrzyni Sabina Knoch uczy tkać dwunicielnicową i wielonicielnicową tkaninę lnianą".
„Strumiłło. Powroty do domu” - film na 75-lecie Biblioteki
Z okazji jubileuszu 75-lecia Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza do obejrzenia filmu „Strumiłło. Powroty do domu” w reżyserii Waldemara Czechowskiego.
Zwycięstwo mażoretek z Suwałk w Turnieju Tańca Sportowego
Mażoretki ze Studia Tańca FLEX działającego przy Suwalskim Ośrodku Kultury zajęły I miejsce w Ogólnopolskim III Sierpeckim Turnieju Tańca Sportowego online. 
Orkiestrowy koncert świąteczny online
Na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia Suwalska Orkiestra Kameralna pod batutą Krzysztofa J. Kozakiewicza wykona klasykę muzyki poważnej oraz własne interpretacje popularnych polskich i zagranicznych kolęd.
Festiwal Ars Musica - Kolędowy Koncert Finałowy
Kolędowy Koncert Finałowy VIII edycji Festiwalu Ars Musica odbędzie się w formie online w niedzielę 20. grudnia o godzinie 19.00.
Koncert z okazji 75-lecia Biblioteki
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach z okazji 75-lecia działalności zaprasza na koncert online suwalskiego zespołu SUSZ. 
Powstaje książka pt: „Dzieje gminy Suwałki – Ludzie i miejsca”
Wójt gminy Suwałki zachęca wszystkich mieszkańców, którzy posiadają w swoich zbiorach ciekawe historie z przeszłości gminy, fotografie, historyczne wycinki prasowe, itp. o wypożyczanie materiałów do wykorzystania w powstającej książce.
Tajemnicze zwierzęta i inne stwory w WPN
Wigierski Park Narodowy zaprasza w piątek 18. grudnia na drugi wieczorny wykład o tajemniczej przyrodzie.
Spotkanie online z Maciejem Wasielewskim
W poniedziałek (14.12) Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie online z Maciejem Wasielewskim, autorem reportaży m.in. „Jutro przypłynie królowa” i „81:1. Opowieści z Wysp Owczych”.
VII Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej
9 nagród i 6 wyróżnień przyznało jury VII Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w foyer SOK. Z powodu epidemicznych ograniczeń wernisaż będzie można zobaczyć w sieci.
”PSYgoda na czterech łapach” - spotkanie z Agatą Włodarczyk
11 grudnia Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie z Agatą Włodarczyk o książce ”PSYgoda na czterech łapach”.
Spotkanie online z Adamem Czesławem Dobrońskim
Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają na spotkanie online z profesorem Adamem Czesławem Dobrońskim, wybitnym historykiem i regionalistą, redaktorem Księgi 300-lecia Suwałk.
Plenerowe biblioteczki pojawią się w Suwałkach?
W poniedziałek 7. grudnia do Czesława Renkiewicz, prezydenta Suwałk wpłynęło pismo w sprawie ustawienia na terenie miasta plenerowych biblioteczek. 
„Młodości! ty nad poziomy wylatuj…”
Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza, Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej oraz I Liceum Ogólnokształcące zapraszają młodzież z suwalskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w XX Miejskim Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza.
Wesprzyj "Cinema Lumiere" w Suwałkach
Kup bilet do kina dziś i wykorzystaj w dowolnym czasie. Cinema Lumiere w Suwałkach ponownie przyłącza się do ogólnopolskiej akcji #wspieramykinapolskie.
Spotkanie online z Jarosławem Schabieńskim
Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają na spotkanie online z Jarosławem Schabieńskim, pedagogiem i badaczem dziejów najnowszych.
Biblioteka w Suwałkach ponownie otwarta
Od wtorku 1. grudnia Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach ponownie będzie czynna.
Koncert „Akordeonowe wariacje” w SOK – obejrzyj na żywo w Internecie
W obecnej sytuacji większość wydarzeń artystycznych została przełożona lub odwołana. Jednak listopadowy (27.11) koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z akordeonistą Gabrielem Blaukiewiczem będzie można zobaczyć prawie jak z pierwszego rzędu, bo… z własnej kanapy.