Muzyczne Skarby Europy - koncerty III CANTAREUM 2024
Trwa III Międzynarodowy Festiwal CANTAREUM 2024 - Muzyczne Skarby Europy. W dniach 24 maja - 1 czerwca odbędą się w trzy koncerty w Suwałkach. 
Noc zwiedzania Muzeów w Suwałkach
Sobotni (18.05) wieczór upłynął w Suwałkach pod znakiem sztuki i zwiedzania. W mieście po raz kolejny odbyła się Noc Muzeów.
Alfred Wierusz-Kowalski wychodzi poza muzealne mury
Minimalistyczna wystawa z okazji ustanowionego w Suwałkach roku Alfreda Wierusza Kowalskiego stanęła w piątek (17.05) na placu Marii Konopnickiej. 
Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów

Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów do krótkometrażowego filmu. Casting odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godzinie 17.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Inauguracja III edycji Międzynarodowego Festiwalu CANTAREUM 2024
Muzyczne Skarby Europy - koncert inaugurujący III edycję Międzynarodowego Festiwalu CANTAREUM 2024 odbędzie się w niedzielę 19. maja w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. 
Koncert zespołu Goldies Oldies w Rozmarino

Koncert zespołu Goldies Oldies odbędzie się w piątek 17 maja o godzinie 19.30 na scenie w restauracji Przystanek Rozmarino.

Opowieść o związkach Czesława Miłosza z Suwałkami i Suwalszczyzną

Stowarzyszenie Przyjaciół Suwalszczyzny wraz z Archiwum Państwowym w Suwałkach zapraszają na opowieść o związkach Czesława Miłosza z Suwałkami i Suwalszczyzną. Spotkanie odbędzie się 15 maja br. o godz. 17.00 w siedzibie suwalskiego Archiwum.

SOWA ma 2 lata
9. maja minęły dwa lata, od kiedy Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach otworzyła Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA.
Spotkanie z Magdaleną Madejską w Bibliotece
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza w czwartek (16.05) na spotkanie z Magdaleną Madejską autorką książki „Jeszcze będziesz szczęśliwa”.
Europejska Noc Muzeów 2024
Muzeum Okręgowe i Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zapraszają w sobotę 18. maja w godzinach 18.00 - 23.00 na Europejską Noc Muzeów 2024.
Powstaje serial o Przesmyku Suwalskim
Platforma Max zapowiedziała polski serial oryginalny "Przesmyk", który opowie o kulisach wojny hybrydowej i Przesmyku Suwalskim.
Nowa aplikacja dla czytelników suwalskiej biblioteki
Sowa MOBI to ogólnopolska, bezpłatna aplikacja, dzięki której można samodzielnie wyszukiwać, zamawiać i rezerwować książki prosto z telefonu.
Zostań gwiazdą sceny - SOK zaprasza na Mini Playback Show
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku 5-14 lat do udziału w konkursie Mini Playback Show. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 maja. 
Spotkania Teatralne za Kurtynką: NONIEK - bilety do wygrania
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w sobotę 11. maja na Spotkania Teatralne za Kurtynką: NONIEK. Teatr Lalki i Aktora w Łomży. W naszym konkursie możecie wygrać bilety na te wydarzenie.
Wkrótce Muszelki Wigier 2024
XXIV edycja Muszelek Wigier startuje już 16 maja. W programie: otwarte przesłuchania, warsztaty, spotkania integracyjne i koncert „Młodzi w Suwałkach”.
Dłużnicy mogą oddać książki bez płacenia kary
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek ma dla czytelników niespodziankę - środa 8. maja będzie Dniem Bez Kar.
Koncert akordeonowy w Bibliotece
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza we wtorek 7. maja o godzinie 17.30 na koncert akordeonowy "Muzyczna Biblioteka Świata".
Szukają nowego dyrektora Biblioteki Publicznej
Prezydent Miasta Suwałki ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej.
Koncert seniorów "Jesteśmy Dumnymi Polakami"
Stowarzyszenie Seniorzy z Pasją HORYZONT zorganizowało w poniedziałek (29.04) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach koncert pod hasłem "Jesteśmy Dumnymi Polakami".
Ogólnopolski Konkurs Chórów Dziecięcych rozstrzygnięty

W minioną sobotę (27.04) w Suwalskim Ośrodku Kultury odbył się Koncert Galowy podczas którego wyłoniono Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Dziecięcych.

„Witaj Maj, Trzeci Maj” - wygraj bilety na koncert
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na wiosenny koncert z okazji 3 maja! Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpi zespół SOK BAND pod kierunkiem Krzysztofa Krzesickiego, wraz z solistami: Moniką Brezgieł, Martą Zaborowską, Michałem Sowulem.