Wernisaż wystawy „Na bursztynowych szlakach” w Muzeum Wigier
Wigierski Park Narodowy zaprasza na otwarcie wystawy „Na bursztynowych szlakach”, pochodzącej ze zbiorów PAN Muzeum Ziemi w Warszawie.
Kabaret Smile w kwietniu w Suwałkach!
Kabaret Smile już wkrótce w Suwałkach! Artyści przygotowali specjalny prezent na swoje 20-lecie. W niedzielę 2. kwietnia zaprezentują go w Suwalskim Ośrodku Kultury. 
Rozgrzewka SBF: HARD ROCKETS - bilety do wygrania
Trwają przygotowania do Suwałki Blues Festival 2023. Na początek Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na bluesową rozgrzewkę i koncert Hard Rockets. Bilety na koncert można też wygrać w naszym konkursie.
„Ślady na piasku” spotkanie z Lillą Jakubowską
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej zaprasza 23 marca na godz. 17.00 do sali im. Jadwigi Towarnickiej na spotkanie z Lillą Jakubowską autorką czterech reportaży zebranych w książce „Ślady na piasku”.
W krainie jezior i rzek - promocja książki Marcina Halickiego
Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko – Augustowskie”, zaprasza w dniu 21 marca 2023 r. o godzinie 18.00 do Muzeum Okręgowego w Suwałkach na promocję wydanej przez nich książki Marcina Halickiego „W KRAINIE JEZIOR I RZEK. Z DZIEJÓW RYBOŁÓWSTWA I WĘDKARSTWA SUWALSZCZYZNY".
Nagroda Ministra Kultury dla suwalskich muzealników
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński nagrodził Magdalenę Wołowską - Rusińską i Krzysztofa Skłodowskiego nagrodami za osiągnięcia w upowszechnianiu kultury narodowej.
Promocja Rocznika Augustowsko-Suwalskiego Tom XXII
Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe, Archiwum Państwowe w Suwałkach i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają na promocję Rocznika Augustowsko-Suwalskiego Tom XXII.
Przystanek Historia w Muzeum - wykład Pawła Wąsa z IPN w Łodzi
Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku dr Marek Jedynak oraz Dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach Jerzy Brzozowski zapraszają na spotkanie: Działalność Sądów Doraźnych Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Białostockiem (Luty-Czerwiec 1946).
Sławek Uniatowski LOVE STORY | koncert
Love Story, czyli najpiękniejsze piosenki o miłości w wykonaniu Sławka Uniatowskiego będzie można usłyszeć w niedzielę 19. marca w Suwalskim Ośrodku Kultury.
Spotkanie z Birutė Jonuškaitė w Bibliotece
Promocja książki „Maestro” i spotkanie autorskie z litewską pisarką Birutė Jonuškaitė odbędzie się w piątek (10.03) w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Czy blues na Bulwarach nie zatraci klimatu? 
Jeżeli na Bulwarach nie będzie klimatu, to wrócimy z Suwałki Blues Festiwal na ulicę Kościuszki - mówił o zmianach w tegorocznej edycji festiwalu prezydent miasta. 
Dramat wojny w Ukrainie w pracach Wiesława Szumińskiego
Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach i autor prac Wiesław Szumiński, zapraszają na wernisaż wystawy „Kadisz dla niepotrzebnych śmierci”, odwołującej się do dramatu wojny w Ukrainie.
Kabaret Smile zawita do Suwałk w kwietniu
Kabaret Smile już wkrótce w Suwałkach! Artyści przygotowali specjalny prezent na swoje 20-lecie. W niedzielę 2. kwietnia zaprezentują go w Suwalskim Ośrodku Kultury. 
Nagrody i Stypendia Miasta Suwałki w dziedzinie kultury
Marta Łanczkowska oraz Olga Wielogórska to tegoroczne stypendystki Miasta Suwałki, zajmujące się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. 
Szereg nagród Marleny Borowskiej
Nagrodami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Urząd Miasta w Suwałkach może pochwalić się wybitna sopranistka z Suwałk, Marlena Borowska.
Piosenki Krzysztofa Krawczyka - bilety do zdobycia
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na sentymentalną podróż w świat twórczości Krzysztofa Krawczyka. Wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną, pod batutą Cezarego Gójskiego wystąpią soliści: Krzysztof Masłowski, Emil Kulbacki i Michał Sowul. Podwójne zaproszenie na koncert można też wygrać w naszym konkursie.
Ilustracje do poezji Leszka Aleksandra Moczulskiego - wystawa
Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach i Dział Kultury Literackiej Suwalszczyzny zapraszają na otwarcie wystawy Ilustracje do poezji Leszka Aleksandra Moczulskiego.
Opowieść świadka historii - pokaz filmu o dr Henryce Siemaszko-Wilczewskiej
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach i Pracownia Digitalizacji i Historii Mówionej zapraszają na film o dr Henryce Siemaszko-Wilczewskiej - "ratowałam każdą cząstkę człowieka".
85. rocznica urodzin Leszka Aleksandra Moczulskiego. W marcu wystawa
18 lutego 1938 roku w Suwałkach na świat przyszedł wybitny poeta Leszek Aleksander Moczulski. Najbliższą okazją do spotkania z wierszami poety będzie wystawa pt. Ilustracje do poezji Leszka Aleksandra Moczulskiego |Jan Sawka – Andrzej Strumiłło – Wiesław Szumiński.
Mrozu rozpocznie tegoroczny Suwałki Blues Festival
Choć Suwałki Blues Festival dopiero w lipcu to organizatorzy wydarzenia odkryli już pierwsze karty. 6 lipca 2023 na koncercie otwarcia w Suwałki Arenie wystąpi Mrozu.
Spacer po Muzeum w rocznicę śmierci Alfreda Wierusz-Kowalskiego
15 lutego minie 108 rocznica śmierci Alfreda Wierusz-Kowalskiego. Z tej okazji Muzeum Okręgowe w Suwałkach zaprasza na jedyny w swoim rodzaju spacer, dzięki któremu będzie można poznać losy wszystkich członków rodziny malarza.