WIGRASZKI 2021 rozdane
Dobiegł końca XIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK. W piątek (18.06) uczestnicy wydarzenia odebrali podziękowania, wyróżnienia i statuetki dla najlepszych młodych teatrów.
Suwalskie limeryki latem - na pohybel koronawirusowi
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza do udziału w piętnastej edycji konkursu literackiego „Suwalskie limeryki latem”. 
Sukces Mażoretek Flex i Fleksik
W niedzielę 13. czerwca Mażoretki FLEX i FLEKSIK reprezentowały Suwalski Ośrodek Kultury w Mistrzostwach Polski Północno-Wschodniej Tańca Mażoretkowego w Olecku. 
W Suwałkach trwa Wigraszek 2021
Spektakl “Magiczny sklep” zainaugurował XIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek 2021.
Fotografie Anety Stabińskiej w najmniejszej suwalskiej galerii
Od piątku 18. czerwca do połowy lipca w Galerii Jednego Obrazu można będzie zobaczyć wybór zdjęć autorstwa sejnianki Anety Stabińskiej zatytułowany "O północy".
Spotkanie z Mirosławem Wlekłym
We wtorek, 22 czerwca 2021 roku Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach na spotkanie z Mirosławem Wlekłym, autorem książki „Górski. Wygramy my albo oni”.
Europejskie Dni Archeologii w Suwałkach
W ramach Europejskich Dni Archeologii 2021 pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie, Muzeum Okręgowe w Suwałkach organizuje imprezę pod nazwą "Zostań Archeologiem!"
Przegląd Muzyki Tradycyjnej Suwalszczyzny
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza muzyków, śpiewaków, kapele, zespoły i solistów oraz gawędziarzy tradycyjnych do udziału w Przeglądzie Muzyki Ludowej Suwalszczyzny, który odbędzie się w połowie lipca. 
„Przekładaniec”, czyli Noc Bibliotek z Andrzejem Wajdą
12 czerwca o godzinie 17.00 już po raz siódmy w suwalskiej Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej rozpocznie się Noc Bibliotek. Tegoroczna akcja nawiązywać będzie do Roku Andrzeja Wajdy ogłoszonego w Suwałkach.
Poranek w muzeum - wystawa oczami dziecka
Muzeum Okręgowe w Suwałkach zaprasza w niedzielę 13. czerwca o godzinie 11.00 na zwiedzanie nowej wystawy – tym razem z dziećmi.
Koncert upamiętniający wizytę papieża na Suwalszczyźnie
Z okazji 22. rocznicy wizyty Jana Pawła II na Suwalszczyźnie Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższą środę 9. czerwca o godz. 18.30 na wyjątkowy koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. 
Poznaliśmy program Suwałki Blues Festival 2021
Konferencja prasowa dotycząca szczegółów 14. edycji Suwałki Blues Festival 2021 odbyła się w poniedziałek (07.06) w budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza.
Po rocznej przerwie powraca Wigraszek
XIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK odbędzie się w Suwałkach w dniach 16-19 czerwca 2021 r.
Zmiana godzin pracy suwalskich muzeów
Od środy 2. czerwca Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach powracają do tradycyjnych dni i godzin otwarcia.
Dzień Dziecka z Suwalskim Ośrodkiem Kultury
Animacje, gry, zagadki i konkursy - we wtorek, 1 czerwca na Artystycznym Podwórku przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury będziemy świętowali Dzień Dziecka.
Półkolonie z SOK - ruszają zapisy
Na wakacje Suwalski Ośrodek Kultury przygotował specjalną ofertę półkolonii dla dzieci i młodzieży. Elektroniczne zapisy ruszają 28 maja.
Ambitne kino powraca. DKF13: O ojcach i synach
Dyskusyjny Klub Filmowy ponownie w Suwalskim Ośrodku Kultury. W środę 2. czerwca będzie można zobaczyć film pt. "O ojcach i synach" (reż. Talal Derki).
Sfotografuj Czarną Hańczę. Konkurs fotograficzny "Człowiek i rzeka"
Jeszcze do 30 maja można zgłaszać swoje prace w konkursie fotograficznym, którego bohaterką jest Czarna Hańcza. To wyzwanie dla każdego miłośnika fotografii i przyrody, bez względu na wiek i doświadczenie. 
Konkurs na dyrektora SOK
W piątek (21.05) prezydent Suwałk ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury.
„WycinAnki 2020-2021” - wystawa w Bibliotece Publicznej w Suwałkach
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na wystawę prac Anny Zdancewicz „WycinAnki 2020-2021”.
Wieczór pod znakiem sztuki
Po roku przerwy mieszkańcy Suwałk i wszyscy miłośnicy sztuki w sobotni (15.05) wieczór mogli osobiście wziąć udział w Nocy Muzeów 2021.