Szkoły z Suwałk, Przebrodu i Starego Folwarku w kampanii edukacyjnej " Planeta odpornych"
Trzy szkoły z naszego regionu biorą udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Planeta odpornych”. Jej celem jest m.in. pokazanie uczniom, jak ważne dla zdrowia jest właściwe odżywianie, aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu, czy higiena osobista.
Uczniowie z Jeleniewa będą reprezentować Suwalski Park Krajobrazowy 
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jeleniewie zajęli pierwsze miejsce w III etapie konkursu wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Szeroki program dla suwalskich uczniów na ferie zimowe
24. stycznia uczniowie z Suwałk rozpoczną zimowe ferie. W czwartek (13.01) dyrektorzy miejskich jednostek przedstawili, co przygotowali dla nich na ten wolny czas. 
Ranking Perspektyw - I LO i Technikum nr 4 najwyżej w Suwałkach
Technikum nr 4 oraz I Liceum Ogólnokształcące po raz kolejny zajęły najwyższe miejsca spośród suwalskich szkół w Rankingu Liceów i Techników w Polsce, ogłoszonym przez wydawnictwo Perspektywy.
Rusza Pogotowie Maturalne w PUZ
Kolejna edycja kursów przygotowujących do egzaminów maturalnych, które organizuje Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach, czeka na maturzystów w regionie.
Koniec zdalnego nauczania. Ferie zimowe bez zmian
Nie będzie przedłużonego nauczania zdalnego. Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki od poniedziałku (10.01) uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym.
Studenci przygotowali prezenty dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej
Dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach otrzymały w czwartek (23.12) świąteczne prezenty zebrane przez studentów Państwowej Uczelni Zawodowej. 
Świąteczny film od suwalskich przedszkolaków

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dzieci z Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach nagrały świąteczny film. 

Młodzi studenci poznają świat nauki poprzez zabawę

Kolorowy świat chemii, zajęcia medyczne, budowlane, sportowe, czy spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Najmłodsi studenci Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach na Uniwersytecie Dziecięcym poznają świat nauki poprzez zabawę.

Uczniowie z Dowspudy na stażu zawodowym w Grecji
23. uczniów Zespołu Szkół w Dowspudzie wzięło udział w stażu zawodowym pn. Rolnik i weterynarz na Europejskim Rynku Pracy, który odbywał się w Grecji.
Uczniowie przygotowali Mikołajkowe paczki dla seniorów
Wyjątkową akcję przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku, którzy wcielili się w role Mikołajów i obdarowali upominkami osoby starsze. 
Dzieci i młodzież ze Słobódki przygotowują się do sezonu zimowego

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słobódce rozgrzewają się przed sezonem zimowym. Dzieci i młodzież intensywnie ćwiczy naukę jazdy na nartorolkach.

Nagrodzili laureatów konkursu "Wolni od uzależnień"
Uczniowie gminnych szkół w Płocicznie, Przebrodzie, Nowej Wsi i Starym Folwarku odebrali nagrody w konkursie "Wolni od uzależnień".
O migracji i bezpieczeństwie regionu w PUZ
O procesach migracyjnych, bezpieczeństwie i sytuacji na granicy polsko-białoruskiej rozmawiano w środę (01.12) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
Dziczyzna królowała w Centrum Kształcenia Rolniczego
Koła Gospodyń Wiejskich z powiatów suwalskiego, sejneńskiego i augustowskiego pokazały w czwartek (25.11) w Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach, że potrawy z dziczyzny wcale nie muszą być skomplikowane w przyrządzeniu. 
Sprzęt i pomoce dydaktyczne trafią do suwalskich szkół
Miasto Suwałki przeznaczy 140 tysięcy złotych na zakup interaktywnych narzędzi do suwalskich szkół.
Czepkowanie w PUZ

Swoje wielkie święto obchodzili we wtorek (16.11) studenci pielęgniarstwa Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 

Konkurs Wokalno-Recytatorski „Tobie Ojczyzno"
Z okazji Święta Niepodległości Polski w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach odbyła się XVI edycja konkursu wokalno-recytatorskiego im. Generała Ludwika Michała Paca - patrioty czasu wojny i pokoju pod hasłem „Tobie Ojczyzno".
Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej w I LO
XXIX Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej odbył się we wtorek (09.11) w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Suwałkach.
Komunikacja, transport, logistyka i nowoczesne technologie

Przedstawiciele służb mundurowych, firm transportowych, dyrektorzy ośrodków szkolenia kierowców oraz samorządowcy z regionu wzięli udział w konferencji pod hasłem „Przyjazna komunikacja to poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego”.

Konferencja o komunikacji i bezpieczeństwie w PUZ
„Przyjazna komunikacja to poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego” - to hasło konferencji, która odbędzie się w środę (03.11) w Państwowej Uczelni Zawodowej.