Przetarg na boisko wielofunkcyjne przy ZS 4
Suwalski Ratusz ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem i niezbędną infrastrukturą przy Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach.
Będą pieniądze na podwyżki dla nauczycieli
Miasto Suwałki otrzymało gwarancję z Ministerstwa Finansów o otrzymaniu pieniędzy na podwyżki wynagrodzeń nauczycieli. Subwencja oświatowa uwzględniająca wzrost płac została zwiększona o ponad 24 mln zł.
Remont dachu w I LO
Blisko 1,2 mln zł kosztować będzie remont dachu budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. W środę (14.02) prezydent Suwałk podpisał umowę na realizację tej inwestycję.
Uczniowie z III LO chcą nieść pomoc
Prezydent Suwałk spotkał się w środę (14.02) z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego, którzy postanowili zrealizować projekt „Vectura, zakupy razem”, polegający na niesieniu pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym i młodym lub samotnym rodzicom.
Klasa o profilu artystycznym, czy Centrum Edukacji Artystycznej?
Z pomysłem utworzenia w jednym z suwalskich liceów klasy o profilu artystycznym oraz zaaranżowania budynku przy ul. Kościuszki 45 na Centrum Edukacji Artystycznej wyszedł Adam Ołowniuk z klubu Suwałki Przyszłości. 
Uczniowie ZDZ najlepsi w Turnieju Strzeleckim
I miejsce podczas turnieju strzeleckiego o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach zdobyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach.
Stołówka i kuchnia w SP4 po remoncie
Później niż planowano, ale ostatecznie zakończył się remont stołówki i kuchni w Szkole Podstawowej nr 4 w Suwałkach.
Konkurs na projekt koszulki juwenaliowej
Samorząd Studencki Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach zaprasza grafików amatorów do udziału w konkursie na projekt koszulki juwenaliowej.
Zapraszają do udziału w Suwalskiej Drodze do Gwiazd
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach zaprasza wszystkich uczniów z Suwałk i okolic do udziału w kolejnej edycji Suwalskiej Drogi do Gwiazd.
Basen w SP 10 i nowy blok w SP 4 będą gotowe w sierpniu
Nowy blok dydaktyczny wraz z salą sportową powstaje w Szkole Podstawowej nr 4 w Suwałkach. Z kolei w SP 10 trwa remont basenu. Obie inwestycje mają być gotowe w sierpniu.
Bal karnawałowy "W krainie bajek i magii"
W miniony piątek (19.01) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Suwałkach odbył się bal karnawałowy pod hasłem "W krainie bajek i magii".
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w Przedszkolu nr 1
W miniony czwartek (18.01) Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Tygrysek, Osioł oraz Krzyś odwiedzili Przedszkole nr 1 w Suwałkach, sprawiając ogromną radość dzieciom. Wszystko to za sprawą uczennic z Zespołu Szkół nr 4 realizujących w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii projekt czytelniczy "Happy Book".
Debata o bezpiecznych Suwałkach, wyjazdach za granicę i przemocy rówieśniczej 
Kolejna edycja popularno-naukowej debaty o bezpieczeństwie, skierowanej do studentów i suwalskiej młodzieży, odbyła się w czwartek (18.01) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.
Zbiórka elektrośmieci w Przedszkolu nr 2
Przedszkole numer 2 w Suwałkach bierze udział w projekcie ekologicznym i edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci".
Uczą dzieci o najdawniejszej historii ziem polskich
Wzrost wiedzy wśród młodzieży na temat najdawniejszej historii ziem polskich to główny cel realizowanych w regionie warsztatów pod hasłem „Między nami barbarzyńcami – starożytna Polska”.
Uczniowie ZS 6 rozpoczęli studniówkowy maraton
Studniówkowy sezon rozpoczęty. W piątek (12.01) jako pierwsi w mieście bawili się uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach. 
I LO i Technikum nr 4 najwyżej w rankingu „Perspektyw”
I Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum nr 4 zajęły najwyższe miejsca spośród suwalskich szkół w Rankingu Liceów i Techników w Polsce, ogłoszonym przez wydawnictwo Perspektywy.
Uczeń ZS 6 finalistą ogólnopolskiego konkursu informatycznego
Krzysztof Stefanowicz, tegoroczny maturzysta Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach  został jednym z siedmiu finalistów ogólnopolskiego konkursu Umiejętności Zawodowych Zarządzanie Systemami Sieciowymi.
Studencka pomoc dla uczniów z problemami z nauką
Zestaw scenariuszy, zajęć korekcyjno wyrównawczych i bajek terapeutycznych dla uczniów borykających się z trudnościami z uczeniem się, stworzyli studenci Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 
III Świąteczny Turniej Szachowy w SzP nr 11
W przedświąteczny weekend 16-17 grudnia 2023 r. rozegrany został turniej szachowy w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach.
Dzieci wspierają dzieci - akcja charytatywna
Dzieci z Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach wraz z rodzicami wykonały piękne kartki i wzięły udział w akcji "Wylosuj Anioła