Zakaz palenia przy szkołach na ul. Sejneńskiej
Decyzją suwalskich radnych w mieście powstanie strefa wolna od dymu tytoniowego. Palenie zabronione będzie w okolicy Zespołu Szkół nr 4, Szkoły Podstawowej nr 6, Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek i Zespołu Szkół Technicznych.
Elektroniczny nabór do Miejskiego Żłobka
Suwalski Ratusz informuje, że od 1. kwietnia w Żłobku Miejskim w Suwałkach będzie obowiązywał elektroniczny system naboru dzieci.
Nowe boisko i blok sportowy w SP 5 oficjalnie otwarte
Otwarcie wyremontowanego bloku sportowego oraz boiska miało miejsce w poniedziałek (27.03) na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Suwałkach. 
Pomoc świąteczna studentów PUZ
Samorząd Studencki Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach organizuje kolejną edycję wielkanocnej zbiórki na rzecz podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach.
Marsz "Kolorowej Skarpetki" w Światowy Dzień Zespołu Downa
Z nami, nie dla nas - takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Światowego Dnia Zespołu Downa. We wtorek (21.03) ulicami Suwałk przeszedł marsz "Kolorowej Skarpetki".
Zamiast wagarować, zaprezentowali swoje talenty
Śpiew, taniec, gra na fortepianie, czy pokaz mody - to i wiele więcej przygotowali we wtorek (21.03) uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, którzy pierwszy dzień wiosny świętowali poprzez Festiwal Talentów.
Chcą edukować rodziców o przemocy wśród młodzieży
Władze Suwałk i miejskie służby chcą uzmysłowić problem agresji wśród młodzieży ich rodzicom. W związku z tym planują przeprowadzić cykl spotkań zarówno dla uczniów jak i rodziców oraz uruchomić telefon zaufania. 
Szkoła z litewskim językiem nauczania od przyszłego roku szkolnego 
Minister Oświaty Nauki i Sportu Republiki Litewskiej Jurgita Šiugždinienė gościła w piątek (17.03) Suwałkach. Z prezydentem miasta rozmawiała o utworzeniu szkoły podstawowej z litewskim językiem nauczania.
CKR z dofinansowaniem na kształcenie zawodowe młodzieży
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach znalazł się w gronie 18 szkół w województwie, które otrzymają dofinansowanie na kształcenie zawodowe młodzieży.
„Studiuj z UwB” - wykłady i warsztaty dla uczniów I LO
Wykładowcy, studenci i pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku spotkali się w czwartek (16.03) z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach w ramach akcji „Studiuj z UwB”. 
Sport wszystkim dzieciom służy- Edycja 2023.
W siedmiu suwalskich szkołach podstawowych trwają zajęcia sportowe z elementami gimnastyki kokrecyjno – kompensacyjnej w ramach projektu pn. Sport wszystkim dzieciom służy - Edycja 2023. 
Rekrutacja do żłobka będzie elektroniczna. Brakuje tylko miejsc
- Miejsc w Miejskim Żłobku jest mniej niż chętnych, co wzbudza wiele emocji wśród rodziców. Podjęliśmy decyzję o zastąpieniu tradycyjnej rekrutacji systemem elektronicznym – mówił zastępca Prezydenta Suwałk Roman Rynkowski.
Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej - cel – pomoc bezdomnym zwierzętom.
9 marca 2023 r. odbył się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany przez Animal World z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach.
Czy grozi nam katastrofa ekologiczna?
Czy grozi nam katastrofa ekologiczna? Czy segregowanie śmieci wpływa na środowisko? W jaki sposób oszczędzać wodę i prąd? Na te i wiele innych pytań związanych z ochroną środowiska odpowiadają uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach realizując projekt społeczny "EcoLudki".
400 uczniów korzysta z darmowej nauki pływania
Bezpłatną naukę pływania w ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać” rozpoczęło w poniedziałek (06.03) blisko 400 uczniów klas trzecich z suwalskich szkół podstawowych.
Edukują o bezdomności zwierząt, zbierają karmę
Grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii realizuje społeczny projekt "Animal World". Uczniowie ramach prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z zakresu bezdomności zwierząt domowych połączone ze zbiórką karmy. 
Problemy z edukacją regionalną w suwalskich szkołach?
O poprawę wiedzy regionalnej i położenie większego nacisku w kształceniu dzieci i młodzieży na znane lokalne postaci, apelował podczas ostatniej sesji Rady Miasta przewodniczący Zdzisław Przełomiec.
Poznaliśmy zwycięzców IX Olimpiady o Bezpieczeństwie
Najstarszy konkurs, organizowany przez Państwową Uczelnię Zawodową w Suwałkach rozstrzygnięty. W czwartek (02.03) odbył się finał i wręczenie nagród IX Olimpiady o Bezpieczeństwie.
Laurki dla strażaków za determinację i poświęcenie w Turcji

Dzieci z Przedszkola nr 8 w Suwałkach przygotowały laurki strażakom Państwowej Straży Pożarnej - grupie HUSAR Poland - za determinację oraz poświęcenie podczas akcji ratowniczej przeprowadzonej po trzęsieniu ziemi w Turcji.

Patio Uczelni zamieniło się w strefę zdrowia
Kącik medyczny, sportowy, urody i masażu oraz zdrowy bufet - to wszystko czekało we wtorek (28.02) w patio Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach, gdzie studentki pielęgniarstwa po raz kolejny zorganizowały wydarzenie pod nazwą "3maj formę".
Dzień Otwarty w SP 6
Szkoła Podstawowa nr 6 im. A. Kujałowicz w Suwałkach zaprasza w piątek 3. marca na Dzień Otwarty.