Jak funkcjonuje pomoc psychologa w suwalskich szkołach?
Interpelację w sprawie ilości zatrudnionych psychologów w suwalskich szkołach i placówkach oraz zakresu udzielonej pomocy psychologicznej złożyła Anna Gawlińska z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk".
Świąteczne paczki trafiły do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej
Przez kilkanaście dni studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej prowadzili zbiórkę słodyczy i zabawek, które trafiły do podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach.
90% rodziców sygnalizuje negatywny wpływ nauczania zdalnego
Trudności związane z samodyscypliną, koncentracją uwagi i motywacją do pracy czy pogarszanie atmosfery rodzinnej i konflikty między rodzeństwem - to zgłaszane przez rodziców problemy związane z nauczaniem zdalnym dzieci i młodzieży. 
Charytatywny koncert online w ZST
W środę 7. kwietnia o godzinie 16:00 Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach organizuje koncert online pod hasłem „Gramy głośno dla Mariki i Tymka”.
I miejsce uczennicy CKR
Izabela Aniołowska, uczennica Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach zajęła I miejsce w Internetowym Konkursie Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie w kategorii Szkoły Ponadpodstawowe.
Sukces uczniów ZST
Zosia Kolenkiewicz i Jakub Korotko z Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach zakwalifikowali się do etapu centralnego XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Uczennica I LO wśród najlepszych tłumaczy z krajów Unii Europejskiej
Iga Romotowska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach znalazła się w gronie najlepszych tłumaczy z krajów Unii Europejskiej.
Studencka świąteczna pomoc
Kolejną, tym razem Wielkanocną zbiórkę organizuje Samorząd Studencki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Dary trafią do podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach.
Dzieci recytowały wiersze Jana Brzechwy
Szkolny Konkurs Recytatorski „Brzechwochwałki” odbył się w czwartek (18.03) w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi.
Rektor PWSZ w Radzie Podlaskiego OW NFZ
Dr Marta Wiszniewska, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach została wskazana przez Sejmik Województwa Podlaskiego do Rady Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku.
Spraw sądowych ws. mobbingu w szkołach praktycznie nie ma
W ostatnich trzech latach w suwalskich jednostkach oświatowych wszczęto tylko jedną sprawę sądową - wynika z danych przedstawionych przez władze Suwałk po interpelacji jednego z radnych w sprawie mobbingu w szkołach. 
Ósmoklasiści przystąpili do próbnych egzaminów
W środę (17.03) rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasistów organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.  Testy przeprowadzane są stacjonarnie w szkołach, w reżimie sanitarnym.
Blisko 10 tys. zł dofinansowania dla szkoły w Bakałarzewie
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie pozyskała dofinansowanie w kwocie 9800 zł od firmy Gaz System, w ramach XI edycji konkursu Fundusz Naturalnej Energii. 
Sukces uczniów I LO w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego
Zakończył się wojewódzki etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Duży sukces odnieśli uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. 
Starosta Suwalski przyznał stypendia
Stypendia Starosty Suwalskiego zostały przyznane uczniom Technikum Zespołu Szkół w Dowspudzie za I semestr roku szkolnego 2020/2021.
Dofinansowanie na zajęcia sportowe w szkołach
Uczniowski Klub Sportowy „Szelment” prowadzący swoją działalność przy Szkole Podstawowej w Słobódce otrzymał dofinansowanie w kwocie 45 tysięcy  złotych na projekt pod nazwą „Żyjmy zdrowo na sportowo 2021”.  
Zespół Szkół w Dowspudzie z Akredytacją na realizację projektów w Programie Erasmus+
Jak poinformowała Narodowa Agencja Programu Erasmus+, Zespół Szkół w Dowspudzie znalazł się na liście 433 placówek z całej Polski, które otrzymały Akredytację na realizację projektów w programie Erasmus+ w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.
Ilu nauczycieli otrzymuje dodatki motywacyjne?
Interpelację w sprawie dodatków motywacyjnych oraz nagród wypłaconych nauczycielom, dyrektorom i wicedyrektorom jednostek oświatowych w Suwałkach złożył Sławomir Sieczkowski z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk".
SBO - odrębna pula środków dla szkół
Prezydent Suwałk postanowił przedłożyć radnym projekt uchwały zakładający wydzielenie w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022r. odrębnej puli w wysokości 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na projekty szkolne.
Mobbing w suwalskich szkołach?
Interpelację w sprawie naruszania dóbr nauczycieli przedszkoli oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych złożył Sławomir Sieczkowski z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk".
Ruszyła rekrutacja do suwalskich przedszkoli
Do 16 marca 2021 r. do godziny 15.00 trwa rekrutacja elektroniczna do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022.