Więcej pieniędzy na edukację prozdrowotną  
Fundacja Ego i Suwalskie Stowarzyszenie Amazonka znalazły się w gronie organizacji pozarządowych, które otrzymały dotacje z samorządu województwa podlaskiego na działania prozdrowotne.
Piknik Charytatywny dla Moniki Halickiej
W niedzielę 18. czerwca w godzinach od 12:00 do 18:00 pod Wiatą Hotelu Loft 1898*** w Suwałkach odbędzie się Piknik Charytatywny dla Moniki Halickiej, która choruje na rzadką, nieuleczalną chorobę.
Bezpłatne badania mammograficzne w Suwałkach
Kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Mammobusy będą dostępne w Suwałkach w dniach 26, 30 i 31 maja.
Ilu uczniów przypada na etat specjalisty psychologa? 
Temat dostępu do bieżącej pomocy psychologicznej dla uczniów i nauczycieli w suwalskich szkołach poruszyła Anna Ruszewska z klubu Suwałki Przyszłości.
Bezpłatne badania mammograficzne w Suwałkach
LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. W Suwałkach badania odbędą się w dniach 30 i 31 maja.
Klub Pacjenta w Suwałkach - bezpłatne porady medyczne i badania
Fundacja „Z sercem do Pacjenta” zaprasza na bezpłatne spotkanie edukacyjno-zdrowotne - Klub Pacjenta. Uczestnicy będą mogli nie tylko uzyskać informacje na temat zdrowia, ale również wykonać bezpłatne badania.
Świeczkowisko i impreza charytatywna dla Moniki Halickiej
W czwartek (13.04) w Bajka Suwałki na ulicy Skłodowskiej 5 odbędzie się świeczkowisko "Wspomnień Czar", połączone ze zbiórką pieniędzy na pomoc w leczeniu jednej z harcerek Moniki Halickiej.
Zebrali ponad 36 tys. zł na leczenie Piotrusia
Ponad 36 tysięcy złotych udało się zebrać podczas IV Oficerskiego Balu Charytatywnego w Suwałkach. Środki przeznaczone zostaną na rehabilitację Piotrka Duchnowskiego, który zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym.
Miasto dofinansuje zabiegi in vitro
Większością głosów suwalscy radni przyjęli program Kajtek, czyli dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Miasta Suwałki w latach 2023-2025. 
Charytatywny kiermasz dla Ali Baranowskiej w Filipowie
We wtorek 4. kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie odbędzie się charytatywny kiermasz na rzecz 4-letniej Alicji Baranowskiej u której zdiagnozowano rozlany guz w pniu mózgu.
Radni przyjęli program opieki wytchnieniowej na 2023 rok
W środę (29.03) podczas sesji Rady Miasta suwalscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie realizacji w 2023 roku Programu „Opieka wytchnieniowa" w Suwałkach.
Brązowe Krzyże Zasługi dla lekarzy z Suwałk
W poniedziałek (27.03) Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski odznaczył Brązowymi Krzyżami Zasługi lekarzy Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach za trud, zaangażowanie i postawę godną naśladowania w czasie pandemii COVID-19.
Organizują spotkania dla kobiet, które doświadczyły straty dziecka
W kwietniu w Suwałkach rozpocznie się cykl spotkań dla mam, które doświadczyły straty dziecka poprzez poronienie lub śmierć w okresie okołoporodowym.
Kiermasz na rzecz Ali Baranowskiej w Filipowie
We wtorek 4. kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie odbędzie się charytatywny kiermasz na rzecz 4-letniej Alicji Baranowskiej u której zdiagnozowano rozlany guz w pniu mózgu.
Bezpłatne badanie wzroku w Suwałkach
Fundacji NEUCA dla Zdrowia zaprasza mieszkańców Suwałk na bezpłatne badanie wzroku. Okobus stacjonować będzie w środę 22. marca przy ul. Wojska Polskiego.
Suwalczanka Monika Halicka potrzebuje wsparcia
O wsparcie prosi suwalczanka Monika Halicka. Kobieta choruje na nieuleczalną chorobę - ataksję rdzeniowo-móżdżkową. 
Co dalej z "Kajtkiem"?
Na sesji Rady Miasta w marcu zaprezentowany ma zostać program dofinansowania do leczenia niepłodności "Kajtek". Problematyczne wciąż jest jednak finansowanie programu. 
Kiermasz charytatywny na rzecz Filipa Redkowicza
Charytatywny kiermasz w przeddzień urodziny 6-letniego Filipa Redkowicza odbędzie się w niedzielę (05.02) w Suwałkach. Chłopiec ma złośliwego guza, który rozlał się na cały pień mózgu. 
Więcej pieniędzy na rehabilitację po COVID-19
749 tysięcy złotych na sprzęt dla pacjentów z powikłaniami po przebytym COVID-19 otrzyma Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.
Jaka jest świadomość prawna suwalczan ws. transplantacji?
Student z województwa śląskiego postanowił skierować do suwalskiego Ratusza petycję w sprawie zwiększenia świadomości prawnej dotyczącej transplantacji wśród lokalnej społeczności.
Dofinansowanie do opieki wytchnieniowej i asystentów osób z niepełnosprawnością
Znane są wyniki naboru wniosków do programów: Opieka wytchnieniowa i Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej. Do Suwałk na te dwa cele trafi kolejno 127 i 813 tysięcy złotych.