Apel radnej o zakup urządzeń do udrażniania dróg oddechowych
Interpelację w sprawie zakupu urządzeń do udrażniania dróg oddechowych dla jednostek oświatowych prowadzonych przez Miasto Suwałki skierowała do prezydenta Suwałk Anna Ruszewska z klubu "Razem dla Suwałk".
Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom
Prezydent Suwałk informuje o możliwości bezpłatnej ochrony przed infekcjami pneumokokowymi dla mieszkańców po 65 roku życia z grup ryzyka w ramach szczepień finansowanych ze środków NFZ.
Oddaj krew - odbierz sadzonkę
Nadleśnictwo Suwałki i Oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa organizują akcję "Sadzonka dla życia". Każdy kto w czwartek 25. kwietnia odda krew lub jej składniki, otrzyma od leśników sadzonkę.
Szpital doposaży oddziały, Pogotowie kupi nowy ambulans
Niemal 5 milionów złotych z budżetu województwa podlaskiego trafi do suwalskich placówek medycznych na modernizację pomieszczeń, sprzęt medyczny oraz zakup nowego ambulansu.
3-letni Oliwier z Suwałk potrzebuje pomocy
O pomoc w zbiórce środków na badania i diagnostykę apelują rodzice 3-letniego Oliwiera Frelinga z Suwałk, u którego doszło do całościowego zaburzenia rozwoju.
Obchody Światowego Dnia Inwalidy w Suwałkach
Uroczystości z okazji Światowego Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych zorganizował w czwartek (11.04)  Zarząd Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Suwałkach. 
1,5 mln zł trafi do suwalskich placówek medycznych
Nowa aparatura, wymiana systemu informatycznego oraz modernizacja poradni - to inwestycje, które zostaną przeprowadzone w suwalskim szpitalu oraz zespole opieki paliatywnej. 
Szpitale chcą być gotowe na potencjalny konflikt zbrojny
W środę (10.04) w Suwałkach odbyła się konferencja otwierająca projekt “Medycyna ratunkowa w sytuacjach kryzysowych”, realizowany przez Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach we współpracy ze Szpitalem Okręgowym w Olicie (Litwa).
Kupią sprzęt do sal sensorycznych oraz zbudują siłownie „pod chmurką”
Szpital Psychiatryczny w Suwałkach otrzymał 160 tys. zł z budżetu województwa podlaskiego na zakup sprzętu do sal sensorycznych oraz siłowni „pod chmurką” na potrzeby szpitala i podległego mu Ośrodka Terapeutycznego w Smolnikach. 
Ponad 4 mln zł na rzecz osób niepełnosprawnych w Suwałkach
Ponad 4 miliony złotych zostaną przeznaczone na rzecz osób niepełnosprawnych w Suwałkach. Pieniądze będą wykorzystane na warsztaty terapii zajęciowej, sprzęt rehabilitacyjny oraz likwidację barier architektonicznych.
Sprzęt od WOŚP w suwalskim szpitalu
Do Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach przekazany został przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy specjalistyczny sprzęt medyczny. 
Ponownie będzie można skorzystać z bezpłatnej mammografii
LUX MED Diagnostyka w kwietniu zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.
Nowoczesne soczewki stosowane w leczeniu zaćmy w Medica Vision
Nowoczesne soczewki o rozszerzonej głębi ostrości stosowane w leczeniu zaćmy na NFZ jako pierwsi w regionie wprowadzili do swojej oferty pracownicy Medica Vision Centrum Medyczne w Suwałkach.
Podziękowanie za pomoc w drodze do sprawności
We wrześniu 2022 roku Janina Rudziewicz uległa ciężkiemu wypadkowi komunikacyjnemu – samochód potrącił ją na pasach. Wysoki poziom zabiegów medycznych i opieki pielęgnacyjnej w Szpitalu Wojewódzkim im. Ludwika Rydygiera uratowały życie Jasi.
70-lecie augustowskiego szpitala
70-lecie działalności świętowano w czwartek (07.03) w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Augustowie.
Suwalski szpital skorzysta z Banku Mleka Kobiecego
Najmłodsi pacjenci szpitali wojewódzkich w regionie będą mogli korzystać z Banku Mleka Kobiecego. Chodzi o udostępnienie hospitalizowanym maluchom, przede wszystkim wcześniakom, pokarmu o największych walorach odżywczych.
Zmiany w nocnych dyżurach aptek
Suwalski Ratusz informuje, że od piątku 1. marca wyznaczone apteki pełnić będą nocne dyżury w godzinach 22:00 - 1:00.
VIII Konferencja "Spektrum potrzeb"
VIII konferencja "spektrum potrzeb" odbędzie się 27 kwietnia w Parku Naukowo – Technologicznym w Suwałkach. Gościem specjalnym konferencji będzie Jan Gawroński, społeczny zastępca Rzecznika Praw Dziecka.
Bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni
LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.
Światowy Dzień Chorego w suwalskim szpitalu psychiatrycznym
Spotkanie z okazji Światowego Dnia Chorego odbyło się w czwartek (08.02) w suwalskim szpitalu psychiatrycznym. Była wystawa prac chorych, charytatywny kiermasz oraz szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.
Suwalscy strażacy wśród najaktywniejszych krwiodawców
Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach zajęła trzecie miejsce w etapie wojewódzkim XVIII edycji akcji Ognisty Ratownik - Gorąca Krew.