35-lecie Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach

35-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich

 

Uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz zaproszeni goście świętowali w piątek (08.11) jubileusz 35-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach.

 

Jubileuszowe obchody rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Kazimierza Królewicza, po której zebrani przenieśli się do szkolnej auli. Tam tradycyjnie były występy artystyczne, okolicznościowe przemówienia, gratulacje i podziękowania. Gości przywitała dyrektor szkoły Halina Walendzewicz, a po niej głos zabrał Roman Rynkowski zastępca prezydenta Suwałk, który przekazał okolicznościowy czek na rzecz szkoły w kwocie 10 tysięcy złotych.

- Szkoła na przestrzeni lat zmieniała się bardzo. 35 lat temu powstała szkoła, pięć lat później powstał basen. Teraz mamy te obiekty odmienione, mamy zdecydowanie lepszą infrastrukturę, piękne boiska, hale sportowe, pięknie wyposażone pracownie. Niemniej najważniejsi w tym jubileuszu są ludzie. Dyrektorzy, którzy tutaj zaczynali, budowali, tworzyli atmosferę. Są nauczyciele, którzy przeszli już na emeryturę, ale też tacy, którzy dopiero niedawno rozpoczęli tu pracę. Są to ludzie kreatywni, kochający dzieci, bo wszystko dzisiaj robimy właśnie dla nich, dla naszych wspaniałych uczniów. Jestem dumna, ze mogę obchodzić ten jubileusz z takimi ludźmi, z takimi pracownikami, uczniami i absolwentami. Przez szkołę przez te 35 lat przewinęło się ponad 7000 uczniów. Ogromnie dziękuję też za współprace rodzicom. Wspierają nas, ufają nam - mówiła dyrektor szkoły Halina Walendzewicz.

Obecnie Szkoła liczy niespełna 700 uczniów. W placówce znajduje się 39 oddziałów w tym cztery oddziały przedszkolne, które pojawiły się w miejsce wygaszonego gimnazjum. Dyrektor zaznaczała, że choć liczba uczniów nieznacznie się zmniejsza, to szkoła robi wszystko, aby wychodzić na przeciw oczekiwaniom.

- Liczba uczniów w naszej części miasta pewnie troszkę maleje, dlatego też szukamy jakiejś alternatywy. Te oddziały przedszkolne taką alternatywą są. W naszej szkole taką alternatywą są również oddziały integracyjne. Mamy prawie setkę dzieci z orzeczeniami, z różnymi niepełnosprawnościami, ale mamy też oddziały sportowe. Mamy pływaków, badmintonistów, siatkarzy. Myślę, że z naszych szkół, których jest kilka na północy miasta, każda musi znaleźć swoje miejsce i swego klienta. My czekamy na uczniów z niepełnosprawnościami oraz uzdolnionych sportowo.

W ramach jubileuszu uczniowie w zespołach klasowych przygotowali szkolne tarcze inspirowane doświadczeniem współtworzenia historii szkoły i budowania wspólnoty, z której są dumni. Projekt ten dedykowany jest wszystkim, którzy byli, są i będą częścią historii tej placówki.

 

Dodaj komentarz