Lider wygrywa w Suwałkach - boisko pełne pluszaków

W spotkaniu inaugurującym 16. kolejkę siatkarskiej PlusLigi, Ślepsk Malow Suwałki musiał uznać wyższość lidera tabeli Vervy Warszawa Orlen Paliwa, która zwyciężyła 0:3.

Choć suwalski zespół nie rozegrał złego spotkania i postawił wicemistrzom Polski trudne warunki, to jednak wynik był zdecydowanie na korzyść przyjezdnych, którzy rozprawili się z beniaminkiem w trzech setach (21:25, 22:25, 23:25). MVP wtorkowego (21.01) meczu został Igor Grobelny, przyjmujący gości. - Zabrakło nam jakości, ale trzeba docenić klasę rywala - powiedział tuż po spotkaniu Andrzej Kowal, szkoleniowiec biało-niebieskich.

Nietypowa sytuacja miała miejsce po zakończeniu pierwszego seta kiedy to na parkiet Suwałki Areny poleciały z trybun setki pluszowych misiów. Wszystko za sprawą akcji Przynieś pluszaki – wspomóż dzieciaki”. Kibice na to spotkanie przyszli ze swoimi pluszakami, aby przekazać je najmłodszym, przebywającym w szpitalach na Suwalszczyźnie i umilić im czas. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i przez kilka minut trzeba było zbierać misie z parkietu.

Kolejny mecz suwalczanie rozegrają 1. lutego, o godzinie 17:30, w hali widowiskowo-sportowej "Suwałki Arena". Rywalem biało-niebieskich będzie Jastrzębski Węgiel, występujący w siatkarskiej Lidze Mistrzów.