„Razem dla bezpiecznych granic”. Tłumy na koncercie TVP

 wojskowy piknik oraz koncert Telewizji Polskiej w Suwałkach

 

Mieszkańcy Suwałk tłumnie przybywali w niedzielę (17.09) na suwalskie bulwary, gdzie odbył się wojskowy piknik oraz koncert Telewizji Polskiej pod hasłem „Razem dla bezpiecznych granic”.

 

W dniu 84. rocznicy Agresji ZSRR na Polskę 14. Pułk Przeciwpancerny z Suwałk przygotował dla mieszkańców wojskowy piknik na Bulwarach nad Czarną Hańcza. Przybyli mieszkańcy mogli zobaczyć pokaz najnowszego sprzętu wojskowego, stoiska promocyjno-informacyjne jednostek wojskowych oraz skosztować wojskowej grochówki. Głównym punktem dnia był jednak koncert, który rozpoczął się na bulwarach chwilę po zakończeniu wojskowego pikniku. Mowa o koncercie zorganizowanym przez Telewizję Polską pod hasłem „Razem dla bezpiecznych granic”. Jak promowali wydarzenie sami organizatorzy, koncert jest wyrazem wdzięczności dla żołnierzy Wojska Polskiego, którzy pilnują bezpieczeństwa na granicach kraju.

- Nasi żołnierze na granicy stoją na straży bezpieczeństwa Polski, #NATO i Unii Europejskiej. A my będziemy ich wspierać. Dziękujemy za Waszą służbę. Dziękuję Wam za siłę i odwagę. Są dziś z nami żołnierze z Łotwy, Litwy i Estonii. Polscy żołnierze na co dzień współpracują z sojusznikami. Razem jesteśmy silniejsi. Dziękuję za Waszą obecność. Razem dla bezpiecznych granic.  Nie chcemy wojny - chcemy być gotowi do obrony. Wojsko Polskie stawia czoła realnemu zagrożeniu wspierając Straż Graniczną. Działamy aby nasi żołnierze mieli sprzęt najwyższej jakości, profesjonalne szkolenia i godne zarobki. Odtwarzamy lub tworzymy nowe jednostki tam gdzie ich w ogóle nie było lub zostały zlikwidowane. Na ścianie wschodniej rozmieszczamy nowe formacje. Miejsce dzisiejszego koncertu nie jest nieprzypadkowe. Przesmyk Suwalski ma dzisiaj, w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę, niekwestionowane znaczenie strategiczne, nie tylko dla Polski, lecz także dla całego regionu bałtyckiego i NATO. Koncert Razem Dla Bezpiecznych Granic ma także wymiar symboliczny - odbywa się w rocznicę sowieckiej agresji 1939 roku. Tłumy ludzi na widowni są dowodem jedności i solidarności Polaków z żołnierzami - mówił przed rozpoczęciem koncertu obecny w Suwałkach Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej, który podziękował polskim żołnierzom za ich codzienną służbę oraz za współpracę z sojusznikami.

W repertuarze koncertu znalazły się znane piosenki wojskowe i najpiękniejsze pieśni patriotyczne. Przerywnikami koncertu były felietony zawierające relacje z aktualnej sytuacji na polskiej granicy. Wśród wykonawców znaleźli się m.in. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, Raperzy WOT, Łukasz Drapała, Tadeusz Seibert, Krzysztof Cugowski, Viki Gabor, Maja Hyży oraz Natasza Urbańska. Artystom towarzyszyła formacja RBand pod dyrekcją Filipa Sojki.

 

55 Komentarzy

Suwalczanie się bawią, a Cieślukowski z Niedźwieckim pajacują. No i jeszcze trzeba spytać niejakiego radnego Pająka, czy to nie była promocja dla miasta?

Czy to usprawiedliwia nachalna propagandę błaszcaka? Czy to usprawiedliwia zwózki całymi autokarami żołnierzy i młodzież szkolna z drugiego krańca Polski? To Ty włącz myślenie 3,14Si trollu.

Polak patriota

20/09/2023

Dodane przez POLAK w odpowiedzi na

Wiem, że wasze 3,14Sie móżdżki nie przyswajają oczywistych oczywistości, ale było tak, jak napisał "ATUNAD". Tak też było w Giżycku - nachalna, tępa propaganda i spęd żołnierzy i klas mundurowych z najodleglejszych krańców Polski.

Nie manipuluj, kręcą aferę z niczego. To tak jak z relacją z koncertu w Onecie, cytuję: "na koncercie byli tylko żołnierze i ich rodziny", a jak było każdy widział, na bulwarach tłumy suwalczan. Skala łgarstw, przeinaczeń i manipulacji w mediach sprzyjających opozycji już dawno przebiła prorządowy przekaz TVP i to na głowę.

Pisowska szczujnia zrobiła swoje.Zmanipulowani frajerzy się cieszą 

Bardzo dobra organizacja , patriotycznie , zajebista zabawa i tak powinno być w kraju wszyscy powinni wspierać WOJSKO POLSKIE  ,, tylko zdrajcy z PO-PSL chcieli zniszczyć jednostkę wojskową w Suwałkach i nie tylko , zamkneli w całej POLSCE 629 jednostek wojskowych tak robia tylko zdrajcy Polski , pluli na Polskich żołnierzy i STRAŻ  GRANICZNĄ  wyzywali ich od bandytów  , na pohybel zdrajcom z opozycji z PO , SLD , Hołownia typowa targowica która POLSKE wschodnią chcieli zostawić bezbronną , planowali 4 rozbiór POLSKI .

SUMIX

18/09/2023

Dodane przez XIMUS w odpowiedzi na

Wymień chociaż z dziesięć "rozwiązanych"  przez koalicję PO PSL 3,14Si who you, a ja wymienię Ci jednym tchem ze trzydzieści, które ro**je**ba**no za kadencji 3,14Sbolszewii.

Józef

18/09/2023

Takie niecenzuralne wypowiedzi i pseudonimy jak "MŚCICHUJ" powinny być odrzucane i nie publikowane na tej stronie. Tak po prostu nie wypada. Określone standardy kultury powinny być utrzymane. Wolność wypowiedzi nie powinna być chamstwem.

Takie mamy lokalne media. Chociaż w sumie to i tak dobrze, że niektóre informują o tym wydarzeniu i to w miarę obiektywnie. Wyjątek, oczywiście radio5, czyli upolityczniona lokalna filia TVN. Tam całkowita blokada informacyjna na wszystko co nie pomyśli opozycji. Za to przeczytamy i posłuchamy o każdej sprawie i akcji uderzającej w rząd, kościół, patriotyzm, nawet najgłupszej i absurdalnej

A tom się obśmiała z lektury! Przednia zabawa, lepsza od niejednego kabaretu - tylko skopiować i podesłać kabareciarzom, bo cienko przędą i odgrzewane kotlety zapodają. Dobre, bardzo dobre! Nie wiadomo, kogo tu na podium postawić - lokalnych patriotów, obrońców moralności, zaplute karły reakcji wszelkiej maści czy człeka o imieniu starosłowiańskim cześć barbarzyńskim zwyczajom oddającego. Hahahahah! No jeszcze se jutro tu zaglądnę, dla poprawy humoru. Może i mnie na łeb co spadnie?

Co to za impreza ? Dwie godziny tam byłem i nikt a nikt nic mi nie proponował ! Jak byłem na Blues Festiwal to w 15 min pobytu 3 razy (słownie  trzy razy) proponowano mi ,,MARYSIĘ " A jak odpowiadałem że mam żonę to mnie zwyzywano ! 

Mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj mścichuj to nie jest to że ktoś 

 

  

miejscowy

19/09/2023

Północno-wchodnia delegatura antypolskiej szujni TVN nie reaguje na tego chama SzukającegoZemsySiurka  (SZS) bo idealnie odzwierciedla polityczne aspiracje Radia5.

Dodaj komentarz