Wielkie Świętowanie Dnia Dziecka 

Artystyczne Podwórko na placu przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury

 

Całe rodziny bawiły się w sobotę (01.06) na placu przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, gdzie na Artystycznym Podwórku czekała masa atrakcji z okazji obchodzonego dziś Dnia Dziecka. 

 

Wspólne świętowanie jednego z najbardziej popularnych dni w roku rozpoczęło się dziś w samo południe przed budynkiem SOK na ulicy Papieża Jana Pawła II 5. Przez dwie godziny można było skorzystać z wielu przygotowanych przez organizatorów gier i zabaw oraz zobaczyć występy artystyczne. Na scenie można było zobaczyć m.in. występy Studia Tańca Radość, Studia Tańca Dance Academy, Studia Piosenki Świetlik, Zespołu Pieśni i Tańca DZIECI SUWALSZCZYZNY oraz Gospel Kids.

 

Oprócz występów artystycznych na uczestników czeka bogaty program dodatkowych atrakcji. Terapia śmiechem prowadzona przez Fundację Dr Clown, która dostarczyła mnóstwo radości i uśmiechu, warsztaty ze Stowarzyszeniem Mroczne Bractwo, podczas których dzieci mogły wcielić się w różnorodne postacie i zanurzyć się w świat fantazji. Były także plenerowe gry planszowe, które również dostarczyły wiele radości i okazji do integracji, big bańki, czyli pokaz tworzenia ogromnych baniek mydlanych, czy warsztaty plastyczne, na których dzieci mogły rozwijać swoje talenty. Zorganizowany został konkurs Mini Playback Show, dający najmłodszym możliwość zaprezentowania swoich zdolności wokalnych i tanecznych oraz gra planszowa o krasnoludkach z Muzeum im. Marii Konopnickiej, która wprowadziła dzieci w magiczny świat literatury. Gościem specjalnym wydarzenia była Marta Taraszkiewicz Łanczkowska, autorka ilustracji i wyboru wierszy do niedawno wydanej książki „Konopnicka na cały rok”. 

- Drogie dzieci, chcemy wam złożyć najserdeczniejsze życzenia. Żeby wam w tym mały i trochę większym życiu niczego nie brakowało, a przede wszystkim żeby nie brakowało dobrej opieki ze strony dorosłych. Żebyście mogły cieszyć się, śmiać się codziennie, żebyście mogli radować się z tego, że macie fajnego braciszka, siostrzyczkę, koleżankę, kolegę ze szkoły, czy przedszkola. My ze swojej strony jako samorząd musimy zrobić wszystko, żeby zabezpieczyć wam jak najlepsze dzieciństwo i młodość w naszym mieście. W ubiegłym roku urodziło się niewiele ponad 500 dzieci w Suwałkach. To jest fajne, że rośnie młode pokolenie. Możemy budować miasto, myśleć o przyszłości poprzez nasze dzieci i młodzież - mówił podczas oficjalnego otwarcia Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

Dzień Dziecka obchodzony jest w Polsce 1 czerwca od 1952 roku. Inicjatywa ta wywodzi się z postulatów międzynarodowych organizacji, które po II wojnie światowej dążyły do zwrócenia uwagi na problemy i prawa dzieci na całym świecie. W 1954 roku ONZ oficjalnie ustanowiło Międzynarodowy Dzień Dziecka, zachęcając wszystkie kraje do obchodzenia go w terminach dostosowanych do lokalnych tradycji. Polska zdecydowała się na 1 czerwca, który od tego czasu stał się datą licznych wydarzeń kulturalnych, sportowych i edukacyjnych dedykowanych najmłodszym.

 

Dodaj komentarz