Igrzyska Dzieci w Szachach

Turniej szachowy w Suwałkach

Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi zwyciężyła w sobotnim (21.11) finale grupy północnej Igrzysk Dzieci w Szachach.

Oprócz Igrzysk tego dnia miały odbyć się jeszcze Igrzyska Młodzieży szkolnej oraz Licealiada, ale z powodu pandemii i zgłoszenia małej ilości chętnych szkoły przeszły automatycznie do Finału Wojewódzkiego rozgrywanego w Białymstoku 5 i 6 grudnia.

Do startu w Igrzyskach Dzieci przystąpiły: SP Nowa Wieś, i suwalskie szkoły: SP nr 10 i SP nr 11. Zawody przebiegały pod dyktando jednej szkoły z gminy Suwałki, czyli SP Nowa Wieś. Drużyna w składzie: Dorian Sawicki, Jan Butkiewicz, Kacper Boguszewski oraz Hania Butkiewicz wygrała oba mecze i zajęła I miejsce. Drugie miejsce wyszarpała szkoła SP nr 11 Suwałki w składzie: Szymon Wawrukiewicz, Piotr Iracki, Mikołaj Gugała i Kinga Gładyszewska, a trzecie miejsce zajęła młoda i ambitna drużyna z SP nr 10 Suwałki: Mateusz Wasilewski, Przemek Doszuta, Wojtek Doszuta, Wiktoria Bitowska.

Podczas zawodów rozdane zostały nagrody za internetowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej Miasta Suwałki dofinansowane przez Miasto Suwałki. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach. Sędziami turnieju byli: Paweł Jaroch i Anna Kosakowska-Jaroch.