Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Suwałkach

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”

 

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” Pod takim hasłem odbył się w niedzielę (28.01) 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Animacje i pokazy dla najmłodszych, zajęcia sportowe, koncerty i wiele więcej atrakcji czekało dziś w hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena, gdzie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Suwalski Sztab WOŚP we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach, przygotowali na ten dzień masę zajęć dla całych rodzin. Były zabawy artystyczne z instruktorami SOK, treningi z zawodnikami Wigier i Akademii Piłkarskiej, pokazy karate, pokazy walki Berserkers Team, rywalizacja z badmintonistami, czy granie w gry planszowe z Mrocznym Bractwem. Na scenie wystąpili m.in. Raczkowiacy, SOK Band, Zespół KEYS, Beciaki, MUV, czy KUNDLE. Nie zabrakło też kącika gastronomicznego, fotobudki oraz tradycyjnych licytacji podczas których można było wylicytować np. zwiedzanie Aresztu Śledczego w Suwałkach, czy udziału w wodnym patrolu policyjnym. 

 

Dodatkową atrakcję przygotował Automobil Klub Suwałki, który zorganizował dla wszystkich chętnych rajdy z profesjonalnymi kierowcami na torze wyścigowym na terenie Zespołu Szkół nr 6 imienia Karola Brzostowskiego przy ulicy Sikorskiego w Suwałkach.


Poza Suwałki Areną, na ulicach miasta i regionu można też było spotkać też ponad stu wolontariuszy, zbierających środki na rzecz WOŚP. Tegoroczna edycja odbywała się będzie pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Za zebrane środki Fundacja planuje kupić sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. To m.in urządzenia do diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne; diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry, czy diagnostyki endoskopowej m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy.
 

9 Komentarzy

Wszystko super, pomagać trzeba....tylko czy ktoś wie jaki jest koszt organizacji tego wszystkiego? hala sportowa, obsługa, sprzątanie, energia elektryczna, woda, służby mundurowe itp bo ktoś jednak za to musi zaplacić...

Zebrano w Suwałkach tylko ok 240 tys. zł ., wychodzi zaledwie ok. 4 zł na 1 mieszkańca miasta.....znając życie koszty, tego wszystkiego mogą być większe niż zebrana kwota....

Suwalczanin

29/01/2024

Pomimo wieku , dałem się żonie namówić by też tam być . Fakt , jesteśmy już starszymi ludżmi i wiemy gdzie nasze miejsce to jednak poszliśmy na te ,,ŚWIATEŁKO DO NIEBA " Przechodziłem obok młodych ludzi i nie zauważyłem ,że wszedłem na śliski chodnik no i nogi mi uciekły . Upadając dotknąłem młodego człowieka . to co usłyszałem (pomimo że przeprosiłem ) Ty stary skur...........nie  uważaj gdzie chodzisz ! Dziadzie prosisz się o kopa ! Uważaj bo ci szczęka wypadnie !  Podniosłem głowę i zobaczyłem młodych ludzi oklejonych CZERWONYMI SERDUSZKAMI .  Panie Owsiak -DZIĘKUJĘ Panu i całej Pana Orkiestrze która mi zagrała !!!

Proszę Pana ,nie  -to nie było w Dąbrowie Górniczej . To było w Suwałkach . No ale domyślam się ,że Pan jest po szkole dotyku w Szczecińskich strukturach PO. albo Zatoce Sztuki w Sopocie . 

Dobry dotyk w Szczecińskich strukturach i Zatoce Sztuki ,Tylko czemu dzieci  PO tym dotyku POpełniają SAMOBÓJSTWA ?

Dodaj komentarz