Polska - Łotwa w Suwałkach. Remis Reprezentacji U21

Polska U21 - łotwa U21 1:1

Reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 21 zremisowała 1:1 z Reprezentacją Łotwy w meczu towarzyskim, rozgrywanym we wtorek (27.09) na Stadionie Miejskim w Suwałkach.

Debiut w roli selekcjonera reprezentacji Polski U21 Michałowi Probierzowi nie wyszedł. W minionym tygodniu w Białymstoku biało-czerwoni przegrali 0:1 z Reprezentacją Grecji. Szansa na pierwsze zwycięstwo przyszła więc kilka dnia później w Suwałkach. Dziś bowiem Reprezentacja U21 mierzyła się z Reprezentacją Łotwy na Stadionie Miejskim w Suwałkach. Tym razem jednak też się nie udało i mimo przewagi jego zespołu spotkanie zakończyło się remisem.

W pierwszej połowie biało-czerwoni przeważali i długimi fragmentami utrzymywali się przy piłce, jednak głównie w środkowej części boiska, a wejścia w pole karne nie przekładały się na groźne sytuację. Wyjątkiem była sytuacja z początku spotkania, kiedy w praktycznie stuprocentowej sytuacji skiksował Szymon Włodarczyk, przenosząc piłkę nad bramką. Do przerwy bramki nie padły, natomiast po zmianie stron to Łotysze wyszli na prowadzenie w 58 minucie gry po trafieniu Kristiansa Kauselisa. Podopieczni Michała Probierza odpowiedzieli w 71 minucie. Długie dośrodkowanie w pole karne wypiąstkował bramkarz Łotwy, jednak zrobił to tak nieudolnie, że piłka znalazła się pod nogami Bartłomieja Kłudki, który dobił piłkę do pustej bramki i doprowadził do remisu. na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Filip Szymczak, jednak po strzale napastnika Lecha Poznań odbiła się od poprzeczki. Reprezentacja Polski im bliżej końca spotkania, tym mocniej naciskała na rywali. W dodatku ostatnie minuty Łotysze rozgrywali w dziesiątkę po tym, jak druga żółtą kartę zobaczył ich obrońca Jegors Novikovs. Ostatecznie jednak bramki zdobyć się nie udało i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Przypomnijmy, że Polska młodzieżówka nie zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy U-21 w Piłce Nożnej 2023 w Rumunii i Gruzji. Drużyna prowadzona wtedy przez Macieja Stolarczyka przegrała 1:2 w decydującym spotkaniu z Niemcami, którzy już wcześniej mieli zapewniony awans na turniej. Teraz, już pod wodzą Michała Probierza, drużyna przygotowuje się do Mistrzostw Europy w 2025 roku (europejskie reprezentacje do lat 21 grają co dwa lata). W międzyczasie rozgrywane są mecze towarzyskie, a jeden z nich odbył się dziś, właśnie w Suwałkach.