XXI Wielka Olimpiada Małych Sportowców

Zachęcanie najmłodszych dzieci do wszelkiego rodzaju zabaw sprawnościowych

 

Zachęcanie najmłodszych dzieci do wszelkiego rodzaju zabaw sprawnościowych to idea, która stoi za Wielką Olimpiadą Małych Sportowców, która odbyła się w czwartek (16.05) w hali Suwałk Arena. 

 

Dzieci z suwalskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy SP7 i SP10 oraz z Przedszkola nr 9 przy Specjalnym Ośrodka Szkolno-Wychowawczym spotkały się dziś w hali widowisko-sportowej Suwałki Arena, gdzie miała miejsce tegoroczna edycja Wielkiej Olimpiady Małych Sportowców. Dzieci rywalizowały w dziewięciu konkurencjach sportowych, w tym m.in. przeprawach przez tory przeszkód, wyścigach samochodowych i hokejowych. Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali pamiątkowe medale. 

Gośćmi oraz współprowadzącymi wydarzenia byli siatkarze Ślepska Malow Suwałki oraz piłkarze suwalskich Wigier.  Podczas Olimpiady swoje umiejętności zaprezentowały także zespoły muzyczno – taneczne.    

- Nasza Olimpiada ma na celu m.in. zachęcanie najmłodszych dzieci do wszelkiego rodzaju zabaw sprawnościowych, rozwijania ogólnej sprawności fizycznej i umiejętności sportowych, wspierania różnorodnych form aktywności ruchowej i artystycznej oraz podtrzymania współpracy ze środowiskiem lokalnym - przekazali organizatorzy z Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach.

Dodaj komentarz