Przyjmujący Ślepska Malow Suwałki Jakub Rohnka i Tomas Rousseaux nie będą reprezentowali biało-niebieskich barw w sezonie 2021/2022.
Kolejne zmiany kadrowe w drużynie Ślepska Malow Suwałki przed kolejnym sezonem na parkietach PlusLigi. Klub nie przedłużył umowy z 29-letnim Jakubem Rohnką. Rohnka swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w rodzinnym klubie NTS Nakło, skąd trafił do Chemika Bydgoszcz. W 2011 roku po raz pierwszy trafił do Suwałk, gdzie rozegrał jeden sezon. Kolejnymi etapami w karierze Rohnki były: MKS Kalisz, Krispol Września, Czarni Rząśnia. Po dobrych dwóch sezonach, spędzonych w klubie z Rząśni, Rohnka zdecydował się na powrót do Bydgoszczy, gdzie przez dwa lata miał okazję rywalizować na parkietach PlusLigi reprezentując Łuczniczkę Bydgoszcz. Tuż przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 utalentowany przyjmujący zdecydował się na powrót do Suwałk, który okazał się być "strzałem w dziesiątkę". W biało-niebieskich barwach Rohnka sięgnął po tytuł mistrzowski 1. Ligi Mężczyzn i ponownie zawitał do krajowej elity, a ponadto był wyróżniającą się postacią w drużynie. Wystąpił bowiem aż w 35 meczach, w których zdobył 427 punktów.
Dobry sezon na zapleczu PlusLigi zaowocował przedłużeniem kontraktu o kolejne lata. Jakub Rohnka dobrze odnalazł się w siatkarskiej elicie i dołożył swoją "cegiełkę" do utrzymania Ślepska Malow Suwałki w gronie najlepszych, siatkarskich drużyn w Polsce. W sezonie 2021/2022 pełnił w zespole prowadzonym przez trenera Andrzeja Kowala rolę zmiennika i zapisał na swoim koncie 19 rozegranych spotkań, w których zdobył 39 punktów (w tym 4 bloki i 3 asy serwisowe).
Umowa nie została przedłużona również z 27-letnim Tomasem Rousseaux, aktualnym reprezentantem Belgii, który pierwsze, siatkarskie kroki stawiał w klubie Kruikenburg Ternat, skąd trafił do Topsport School Vilvoorde. Pierwszym, profesjonalnym klubem Tomasa był Volleyteam Roeselare, w którym grał w latach 2012-2015. Później reprezentował barwy włoskiego Vero Volley Monza, skąd przeniósł się do niemieckiego VfB Friedrichshafen, gdzie był klubowym kolegą Andreasa Takvama, norweskiego środkowego Ślepska Malow Suwałki. W 2017 roku trafił do Polski i rozegrał pełny sezon w Indykpolu AZS Olsztyn. Po udanych występach w barwach olsztyńskiego zespołu został zakontraktowany w GKS-ie Katowice. W sezonie 2019/2020 występował natomiast w barwach Asseco Resovii Rzeszów, ale tuż po jego zakończeniu rozwiązał kontrakt z rzeszowskim klubem za porozumieniem stron i trafił do Suwałk.
Miniony rok Rousseaux może zaliczyć do co najmniej udanych. Belg wystąpił w 26 spotkaniach, w których zdobył aż 311 punktów (w tym 35 blokiem i 6 asów serwisowych). Przez zdecydowaną większość sezonu był pewnym punktem zespołu i stanowił o jego sile. W końcowej fazie rozgrywek pojawiał się jednak na parkiecie w nieco mniejszym wymiarze. Warto przypomnieć, że siostrą Tomasa Rousseaux jest Hélène Rousseaux, która obecnie występuje w południowokoreańskim Hyundai Engineering & Construction Hillstate, a wcześniej reprezentowała m.in. Budowlanych Łódź czy KS DevelopRes Rzeszów. Ojcem Tomasa jest natomiast Emile Rousseaux, który był wieloletnim trenerem belgijskiego Knack Randstad Roeselare, a obecnie prowadzi żeńską reprezentację Francji.
Z kolei nowym przyjmującym Ślepska Malow Suwałki został 31-letni Adrian Buchowski, który związał się z klubem dwuletnim kontraktem i po 9 latach przerwy powrócił do Suwałk. 31-letni przyjmujący rozpoczął przygodę z siatkówką w rodzinnym, zielonogórskim klubie "Trzynastka", skąd w 2007 roku trafił na okres trzech lat do znanej w całej Polsce Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. Kolejnym etapem kariery Buchowskiego był Jastrzębski Węgiel. Śląska przygoda nie trwała długo, bowiem po rocznym pobycie w klubie z Jastrzębia-Zdroju zawodnik przeniósł się do Suwałk. To właśnie w czasie pobytu na Suwalszczyźnie zapracował sportowo na angaż w Effectorze Kielce, w którym spędził sezony 2013-2016. Prosto z Kielc ponownie trafił na północ Polski, do Olsztyna, gdzie w sezonach 2016-2018 reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. Po dwóch latach spędzonych w stolicy Warmii i Mazur historia zatoczyła koło, bowiem Buchowski zdecydował się dołączyć do śląskich klubów - najpierw MKS-u Będzin, gdzie spędził sezon 2018/2019, a następnie GKS-u Katowice, w którym rozegrał sezony 2019/2020 oraz 2020/2021. Warto przypomnieć, że Adrian Buchowski ma na swoim koncie złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w 2009 roku oraz brązowy medal Ligi Europejskiej w 2015 roku, zdobyty w barwach reprezentacji Polski.