Kamil Klimek został prezesem Parku Naukowo – Technologicznego

Rada Nadzorcza Parku Naukowo – Technologicznego Polska – Wschód w Suwałkach


W  miniony piątek (29.05) Rada Nadzorcza Parku Naukowo – Technologicznego Polska – Wschód w Suwałkach powołała Kamila Klimka na funkcję Prezesa Zarządu spółki. Kadencja na tym stanowisku potrwa 4 lata.

 

Kamil Klimek ma 42 lata. Jest absolwentem studiów magisterskich oraz doktoranckich na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończył również studia podyplomowe Master of Business Administration Executive (MBA EXECUTIVE) na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz program liderski realizowany przez Szkołę Liderstwa im. Zbigniewa Pełczyńskiego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Obecnie jest także słuchaczem studiów podyplomowych „Menadżer sztucznej inteligencji – wdrażanie AI” na Wydziale Ekonomicznym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Posiada liczne szkolenia z zakresu zarządzania i planowania strategicznego.

 

Nowy prezes zdobywał doświadczenie zawodowe m.in. w kancelarii radców prawnych oraz w strukturach Urzędu Miejskiego w Suwałkach – w Wydziale Organizacyjnym oraz Wydziale Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych. Przez ostatnie 12 lat pełnił funkcję kierownika Działu Sportu, Rekreacji i Marketingu w suwalskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (OSiR), gdzie odpowiadał za projekty sportowe o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. W latach 2018–2026 sprawował mandat radnego Rady Miejskiej w Suwałkach. Posiada także doświadczenie w nadzorze nad spółkami prawa handlowego z kapitałem publicznym, zarządzaniu operacyjnym jako członek zarządu oraz w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

 

Prywatnie Klimek pochodzi z Pisza (województwo warmińsko-mazurskie), a od 2011 roku mieszka w Suwałkach. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Interesuje się sportem amatorskim, literaturą faktu oraz tematyką społeczeństwa informacyjnego.

 

Przypomnijmy, że w lutym bieżącego roku rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Parku Naukowo-Technologicznego „Polska-Wschód” w Suwałkach złożył Dariusz Bogdan. W ostatnim czasie funkcję pełniącego obowiązki prezesa Parku pełnił Kamil Sznel, naczelnika Wydział Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji w Urzędzie Miejskim w Suwałkach. Po kilku miesiącach sytuacja się rozwiązała i przez najbliższe lata jednostką kierować będzie Kamil Klimek. 

 

Foto: UM Suwałki

20 Komentarzy

Suwalczak

01/06/2026

A tak Prywatnie jest napisane że Pan Kamil jest żonaty. Warto dodać  też że spowinowacony z Prezydentem

Miasto Suwałki ma ponad 275 mil zadłużenia. Spytajcie się z Urzędu Miasta kto faktycznie będzie te długi spłacał.

Również spytajcie się ile ten super mistrz Kamil Klimek stworzył miejsc pracy z własnej kieszeni .Już  jeden as suwalski niejaki Dariusz Bogdan już dokonał wielu cudów nie tylko w PNT ,nie mówiąc już o super mistrzu Sznelu. Przyjdzie czas że mieszkańcy Suwałk poznają cała prawdę o tym niesamowitym rozwoju, ale Ci co doprowadzili do tak wielkiego długu., będą cierpieć na amnezję i grać głupa.

Ciekawi

01/06/2026

Czy pan Klimek to zięć brata pana Renkiewicza? Jakie były kryteria konkursu na to stanowisko? Kto był w składzie komisji dokonującej wyboru? Podatnicy Suwałk mają prawo wiedzieć- obowiązują zasady przejrzystości wydatkowania środków publicznych! 

Mam kilka pytań do portalu suwalki.info, jeżeli pragnie parać się dziennikarstwem, bo nie wyczerpał tematu. Czy odbył się konkurs na stanowisko prezesa Parku Technologiczno-Naukowego? Kto zasiadał w komisji oceniającej kandydatów? Jacy byli kontrkandydaci i jakie przedstawili propozycje kierowania Parkiem? A może konkurs nie był potrzebny? Jak ma się doświadczenie kierowania OSiR-em (czyli zajmowanie się sportem) do problemów naukowych? Czy nowy prezes posiada jakieś tytuły naukowe lub osiągnięcia ściśle związane z nauką? Jakie będą zarobki prezesa Parku Technologiczno-Naukowego? I jak się do tego mają powiązania rodzinne prezydenta Czesława Renkiewicza z nowym prezesem? Czy to nie jest zięć brata? Odpowiedzi na te pytania leżą w daleko idącym interesie publicznym!

Anonymous

01/06/2026

I do tego pociotek. Zrobi wszystko co mu każe cr. Jest jeszcze kilku ziomków do upchnięcia do końca kadencji. To że będzie Klimek wiadomo było w dniu złożenia rezygnacji przez prezesa.

Te bezczelne numery i przewałki w Suwałkach już miały swój początek za czasów Prezydenta J. G a jego prawa ręka w tym czasie był Renkiewicz  a wcześniej pracowali w Urzędzie Skarbowym., gdyż razem chodzili do tej samej szkoły podstawowej w Bakałarzewie i też odbyli służbę wojskową w Jednostce w Ełku. Resztę trzeba sobie samemu dopowiedzieć kto za ten nepotyzm i tak ogromne długi ponad 276 ml zł. faktycznie odpowiada. I nie jest przypadkiem że jednym z Wic-prezydentów  jako były nauczyciel  w Szkole  Podstawowej  w Bakałarzewie pochodzi z Gminy Bakałarzewo. Tu nie ma żadnego przypadku, ręka rękę chroni i smaruje.

Gość

01/06/2026

wszyscy z rodziny Prezydenta muszą mieć posady. Bratanica i jej mąż! Tak, jak ktoś zapytał powyżej, jakie kryteria przyjęła komisja konkursowa? Skończyć studia doktoranckie to nie to samo co obronić doktorat. Klepanie ilościowe studiów podyplomowych a rzeczywiste umiejętności, to są dwie różne rzeczy. To takie pytanie, którego nie zadała komisja konkursowa, co to są technologie, transfer technologiczny? Proszę podać tytuł publikacji dotyczących innowacji i wdrożeń. Kierując naukową instytucją, wypada podzielić się swoim dorobkiem naukowym. To tak tylko koligacje rodzinne i nic więcej?

Anonymous

01/06/2026

Nepotyzm (nazywany również faworyzowaniem krewnych) to praktyka polegająca na obsadzaniu stanowisk, przyznawaniu awansów lub intratnych zleceń członkom rodziny, niezależnie od ich rzeczywistych kompetencji

Gość

01/06/2026

jeszcze jedna dygresja. Park naukowy istnieje już 22 lata. W którym roku zaczął przynosić zyski? A może ciągle jest poniżej kreski? Wynajem powierzchni biurowej to nie to samo, co transfer technologii. Są jakieś aplikacje, ale czy znalazły komercyjne zastosowanie?

Jak ja dobrze pamiętam, z początku lat 90-tych Suwałki, szczególnie po tzn. koszernym Okrągłym Stole matrioszki Gen.  ukraińskiego Gen.  Kiszczuka  zawsze miały poważne problemy kiedy władzę. Czas budzić masy z tego koszernego i bandyckiego snu o wielkich  Suwałkach.. Czas budzić masy.

Suwalczanka

02/06/2026

Nepotyzm w wykonaniu p. renkiewicza i szpagaty zajmowania stanowisk publicznych przez p. sznela są po prostu obrzydliwe, oburzające i obrażające inteligencję Suwalskich  Podatników. Robią tak, bo  jest swój szeryf i jest bonanza stanowisk publicznych dla swoich.  Ale czy jest to legalne? Z racji zadłużenia miasta i promowanego nepotyzmu, powinien odbyć się niezależny audyt, kontrola Państwowej Inspekcji Pracy, NIK-u i prokuratury za brak konkursu. Wymieniane przymioty i „doświadczenia zawodowe” pana klimka mogą również obrazować znane polskie przysłowie „jak coś/ ktoś jest od wszystkiego, to jest do niczego” . Potrzebny jest jasny i przejrzysty konkurs na stanowisko zajęte przez pana klimka. Ta władza jest winna Suwalczanom przynajmniej to- jasność i przejrzystość konkursów na urzędy za publiczne pieniądze, a nie traktowanie Suwałk i Suwalczan jak prywatnego folwarku!

Gość

03/06/2026

"psy szczekają, karawana jedzie dalej", największego intelektualistę pośród nas powołujemy na intratne stanowisko, bo możemy i nikt nam nic nie zrobi - zdaje się słychać chichot z ratusza. Partia nie takich intelektualistów już widziała.

Mieszkaniec

03/06/2026

Kamil Klimek, który przewodniczył zespołowi pracującemu nad nową Strategią Promocji Miasta 2024r, już zabłysnął pomysłami chcąc zmienić logo Suwałk do dziś nikt nie odpowiedział za wydanie naszej kasy za logo  ,więc jak prezes będzie miał takie pomysły to powodzenia.

Nepotyzm i kolesiostwo na najwyższym poziomie wg.rankingow Suwałki są w czołówce jeśli chodzi o zatrudnianie radnych w spółkach publicznych,w tym mieście liczą się znajomości 

I po co Ci to było Kamil ?  Przez długie miesiące, żeby nie powiedzieć lata będziesz zmazywal to g ...., które przykleiło się do Ciebie ? Sądzę, ze masz tego świadomość.

Dodaj komentarz