8 medali suwalskich kolarzy w Siemiatyczach

zawody z cyklu „Maratony Kresowe 2024” w Siemiatyczach

Zawodniczki i zawodnicy Klubu Rowerowego MTB Suwałki udali się w niedzielę (26.05) na kolejne zawody z cyklu „Maratony Kresowe 2024”. W Siemiatyczach suwalczanie wywalczyli osiem medali.

Na starcie wyścigu stanęło piętnaścioro adeptów kolarstwa z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej i czterech dorosłych zawodników MTB Suwałki. Trasy w Siemiatyczach mały charakter interwałowy. Prowadziły leśnymi drużkami pełnymi dość długich podjazdów. Sporo też było sekcji sypkiego piachu, które utrudniały panowanie nad rowerem i wymagały użycia większej siły do ich płynnego pokonania. Było sporo upadków. Na szczęście zarówno najmłodsi jak i ci starsi suwalczanie bezpiecznie dotarli do mety, zapisując na swym koncie kolejne sukcesy.  Tym razem wywalczyli 8 medali - 2 złote i 6 srebrnych.

Dystans MINI – 6 km:

•     Dębska Małgorzata – 1 miejsce w kategorii Dziewczęta 9-10 lat.
  •     Bryliński Aleksander – 2 miejsce w kategorii Chłopcy 9-10 lat.
  •     Borkowska Zuzanna – 2 miejsce w kategorii Dziewczęta 9-10 lat.
  •     Klasyfikacja drużynowa – 2 miejsce

Dystans FIT – 19 km:

•     Brylińska Oliwia – 1 miejsce w kategorii Kobiety 15-39 lat.

Dystans PÓŁMARATON – 32 km:

•     Jacewicz Wiktor – 2 miejsce w kategorii Mężczyźni 15-18 lat
  •     Klin Dariusz – 2 miejsce w kategorii Mężczyźni 70-100 lat

W przyszłą niedziele Maratony Kresowe przeniosą się na Litwę. Piąty etap cyklu odbędzie się w Niemenczynie, gdzie zawody przygotowuje Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego.