W weekend drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych

Fundacja Jaćwież i OSiR Suwałki zapraszają na szachowy turniej

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych odbędą się w dniach 24-25 września w hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena. 

 

Na zlecenie Polskiego Związku Szachowego organizatorem mistrzostw jest Fundacja Jaćwież z siedzibą w Suwałkach. a współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz PZSzach. - Bardzo nam zależy, by nasze mistrzostwa były wyjątkowym wydarzeniem na szachowej mapie Polski, dlatego dokładamy wszelkich starań, by nadać mu unikalny charakter - zapewniają organizatorzy.

 

W ostatnich mistrzostwach w Katowicach uczestniczyło ponad 300 szachistów z całego kraju. Dodatkowym naszym atutem jest zorganizowanie studia TV, które na bieżąco będzie relacjonować wydarzenia z szachownic i sali gry w relacjach na żywo przez internet przez profesjonalnych komentatorów szachowych.

 

Impreza posiada Honorowy Patronat: Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka,, Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, Prezydenta Miasta Suwałki Czesława Renkiewicza. W skład Komitetu Honorowego mistrzostw wszedł wielki pasjonat szachów: Minister Łukasz Schreiber – członek Rady Ministrów. Na Mistrzostwa zgłosili się m.in.:

 

  • Arcymistrzyni Monika Soćko - Mistrzyni Europy 2022, multimedalistka Mistrzostw Polski, 10-krotna Mistrzyni Polski Kobiet w Blitza 
  • Arcymistrz Bartosz Soćko - trener Kadry Narodowej mężczyzn, 9 krotny medalista Mistrzostw Polski w Blitza 
  • Arcymistrz Jacek Gdański - zasłużony Polski zawodnik, 14-krotny medalista DMP w Blitza, co ciekawe zwycięzca teleturnieju Najsłabsze ogniwo (w dniu 21 października 2005 r.) 
  • Arcymistrz Igor Janik - medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata Juniorów 
  • Mistrzyni Fide Michalina Rudzińska - Mistrzyni Polski 2022
  • Arcymistrz Grzegorz Nasuta, pierwszy w historii Białegostoku (2018), a drugi w województwie podlaskim (tuż po Tomku Warakomskim 2017) arcymistrz.
  • Arcymistrzyni Klaudia Kulon multimedalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski oraz srebrna medalistka Olimpiady szachowej. Klaudia broni tytuł Mistrzyni Blitza z 2019 roku (w 2020-2021 r. z powodu pandemii zawody się nie odbyły) w których wygrała wszystkie 15 partii

 


 

2 Komentarzy

Pierwszy arcymistrz szachowy z woj. podlaskiego to Piotr Bobras, który grał w klubie Hańcza Suwałki. Obecnie jest czterech arcymistrzów z woj. podlaskiego. Czwarty to Krzysztof Jakubowski z Łomży. Żadnemu jednak nie grozi zdobycie mistrzostwa świata.

Dodaj komentarz