Smartwatch: Twój niezawodny partner w śledzeniu aktywności fizycznej

Smartwatch: Twój niezawodny partner w śledzeniu aktywności fizycznej

 

Od chwili, kiedy określenie „aktywność fizyczna” weszło do naszego słownika, technologia poszła naprzód. Dziś mamy dostęp do zaawansowanych urządzeń, które pomagają nam monitorować naszą aktywność fizyczną i osiągać lepsze wyniki oraz – co najważniejsze – dbać o zdrowie. Jednym z takich urządzeń jest Garmin Fenix 7. W tym artykule dowiesz się, dlaczego seria Fenix jest tak popularna wśród aktywnych osób i jak możesz wykorzystać taki zegarek do poprawy swojego stylu życia.

 

Dlaczego warto wybrać elektroniczny zegarek sportowy?

Jest to zaawansowane urządzenie, które oferuje wiele funkcji. Może pomóc Ci w osiągnięciu Twoich celów sportowych i nie tylko, ponieważ sprawdza się również pod kątem monitorowania stanu zdrowia. Przede wszystkim skupia się na analizie naszego tętna, SpO2 (za pomocą pulsoksymetru), monitorowaniu snu lub stresu. Zebrane informacje na temat tych wskaźników pomogą zrozumieć nam, jak funkcjonuje nasz organizm. 

 

Poniżej przedstawię kilka powodów, dla których warto zainteresować się urządzeniem tego typu:

 

1. Precyzyjny pomiar parametrów fizycznych

Zegarek sportowy jest wyposażony w zaawansowany czujnik tętna 5. generacji, który pozwala dokładnie monitorować Twoje tętno podczas treningu i poza nim. Dzięki temu możesz zoptymalizować intensywność ćwiczeń i unikać przetrenowania oraz przewidywać niepożądane zmiany w organizmie, aby w odpowiednim czasie móc zareagować i zapobiegać kontuzjom.

 

2. Całodobowe monitorowanie aktywności 

Urządzenie śledzi Twoją aktywność przez całą dobę. Możesz kontrolować liczbę kroków, spalane kalorie, a nawet jakość snu. To narzędzie, które pomoże Ci zrozumieć, jakie zmiany możesz wprowadzić, aby poprawić swoje samopoczucie. Dodatkowym atutem w tym aspekcie będzie funkcja Body Battery, określająca poziom energii naszego organizmu za pomocą wartości od 0 do 100. . Dzięki niej mamy możliwość obserwacji na przestrzeni czasu, jakie aktywności działają na nas pozytywnie, a jakie negatywnie – wyczerpując nasze zasoby.

 

3. Monitorowanie treningów

Smartwatch umożliwia śledzenie różnych rodzajów treningów, od biegania po pływanie oraz łączenie dyscyplin (tzw. multisport lub triathlon). Możesz analizować swoje wyniki, dostosowywać treningi i śledzić postępy. W tym wszystkim warto zwrócić uwagę na funkcję Garmin Coach. Oferuje ona spersonalizowane i elastyczne plany treningowe. Dzięki nim możesz skuteczniej pracować nad swoją aktywnością fizyczną i osiągać zamierzone cele.

 

4. Funkcje smart

Już dziś możemy zapomnieć o zabieraniu ze sobą portfela z kartą płatniczą, a wszystko to dzięki bardzo przydatnej funkcji Garmin Pay, umożliwiającej płacenie w każdym sklepie. Ponadto urządzenie oferuje nam odtwarzanie muzyki za pomocą serwisów streamingowych, takich jak Spotify lub Deezer, lub wgranie własnych utworów do pamięci urządzenia.

 

5. Nawigacja i mapy

Zegarek jest wyposażony w zaawansowany system nawigacji GPS, który pozwala na eksplorację nowych tras i utrzymanie orientacji w terenie. Oferuje również szczegółowe mapy topograficzne TopoActive Europe, dzięki którym mamy wpływ na wybór naszej trasy w czasie rzeczywistym.

 

6. Bateria

Jednym z kluczowych czynników, którymi należy się zająć, dokonując wyboru zegarka monitorującego codzienną aktywność, jest jego wydajność energetyczna. Jeśli wybieramy model, który wymaga częstego ładowania, musimy liczyć się z przerwami w monitorowaniu naszej aktywności. W tej kwestii smartwatche marki Garmin znajdują się w czołówce – nowy model Fenix 7 może działać nawet 18 dni w trybie zegarka i ok. 60 godzin w trybie GPS.

 

Jak skonfigurować urządzenie?

Teraz, gdy wiesz, dlaczego warto skierować swoje zainteresowanie w kierunku elektroniki sportowej, czas dowiedzieć się, jak skonfigurować taki zegarek. Oto kilka kroków, które pomogą Ci rozpocząć korzystanie z tego urządzenia:

 

1. Pobranie aplikacji Garmin Connect

Pierwszym krokiem jest pobranie i zainstalowanie aplikacji Garmin Connect na swoim smartfonie. Aplikacja ta pozwala na łatwe połączenie z zegarkiem i przeglądanie zebranych danych. Współpracuje zarówno z systemem Android, jak i iOS.

 

2. Sparowanie zegarka z aplikacją

Po zainstalowaniu aplikacji sparuj swój zegarek za pomocą technologii Bluetooth. To pozwoli na synchronizację danych między zegarkiem a telefonem.

 

3. Personalizacja ekranów i powiadomień

Po sparowaniu zegarka dostosuj ekran główny i ustaw powiadomienia, które chcesz otrzymywać na swoim urządzeniu. Możesz wybierać spośród wielu dostępnych opcji. Przy tym kroku warto pamiętać o udzieleniu wszystkich potrzebnych zgód na udostępnienie przesyłu danych, bazy kontaktów oraz lokalizacji. Sprzęt sam zapyta nas o zgodę przy próbie łączenia z telefonem.

 

Jeśli zastanawiałeś/aś się nad sprzętem elektronicznym, który wspiera Twoje codzienne funkcjonowanie pod kątem zdrowotnym, czy też pozwala na efektywne śledzenie swojej aktywności fizycznej i osiąganie wyznaczonych celów, to właśnie jest ten moment, aby bliżej poznać serię zegarków sportowych. Dzięki precyzyjnemu pomiarowi parametrów fizycznych i funkcjom monitorowania całodobowego możesz lepiej zrozumieć swoje ciało i poprawić swoje zdrowie. Konfiguracja zegarka jest prosta, a bogata funkcjonalność sprawia, że taki gadżet jak smartwatch jest niezastąpionym towarzyszem każdego stylu życia.

 

Materiał zewnętrzny

 

Dodaj komentarz