Znów podrożeje ciepło w Suwałkach

od maja wysokość dostawy ceny ciepła wzrośnie średnio o 3,5%

 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach poinformowało, że od maja wysokość dostawy ceny ciepła wzrośnie średnio o 3,5%. Dla mieszkańców Suwałk przełoży się to na wzrost o 2,3%. 

 

Decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 13 kwietnia 2023 roku zatwierdzona została zmiana taryfy dla ciepła, która zostanie wprowadzona do stosowania z dniem 1 maja 2023 r. Średni poziom wzrostu ceny dostawy ciepła wynosi 3,5%. Jak jednak przekazał suwalski PEC, realna podwyżka dla mieszkańca Suwałk wyniesie 2,3%, którzy są w tak zwanej grupie odbiorców uprawionych, podobnie jak spółdzielnie i miejskie instytucje.  

- PEC w Suwałkach Sp. z o.o. informuje, że od 1 maja 2023 r. będzie stosować dla Odbiorców uprawnionych, o których mowa w art. 4 ust. 1 ww. ustawie, najniższą cenę dostawy ciepła, jaką jest średnia cena wytwarzania ciepła z rekompensatą powiększona o średnią stawkę opłat za usługi przesyłowe, dla których średni wzrost cen ciepła wyniesie 2,3% - czytamy w komunikacie. 

Dodajmy, że mieszkańcy gospodarstw domowych, w przeciwieństwie do spółdzielni i innych instytucji, nie muszą składać oświadczenia o przysługującym im prawie do wyrównania i zostaną przez PEC automatycznie zakwalifikowani do systemu wyrównań.

 

ceny-ciepla

6 Komentarzy

mieszkanic

19/04/2023

Prywaciarze pobankrutowali bo chcieli wegiel sprzedawac za cene z kosmosu

Wzrost nie wyższy niż 40 %.

Nowe przepisy wprowadzają mechanizm, który ma ograniczyć wzrost cen ciepła dla odbiorców. Przewiduje on, że wzrost cen dostawy ciepła systemowego, obejmujący wszystkie opłaty i stawki nałożone na odbiorcę, nie może być większy niż 40 proc. w stosunku do cen obowiązujących 30 września 2022 r. 

Znowelizowane przepisy przedłużają mechanizm, który ma ograniczyć wzrost cen ciepła dla odbiorców do końca 2023 r. 

Zgadzam się z tym ale rząd dobrze wiedział że duże podwyżki ciepła były głownie przed 30 września 2022 i tak to ręka ,rękę myje a My musimy płacić . Ceny paliwa ,węgla itp powoli spadają ale nie dla odbiorców ....

Dodaj komentarz