Petycja i protest przeciwko zmianie logo Pogodne Suwałki

petycję przeciwko wprowadzonym zmianom w logo Suwałk

 

Z dużą krytyką mieszkańców spotkało się zaprezentowane w środę (21.02) nowe logo promujące Miasto Suwałki. Komitet Wyborczy Wspólne Suwałki stworzył internetową petycję przeciwko wprowadzonym zmianom, a Koalicja Dla Suwałk planuje protest.

 

Prezentacja odświeżonego logo promującego miasto odbyła się wczoraj w suwalskim Ratuszu. Hasło główne wciąż brzmi „POGODNE SUWAŁKI”. Wykonane zostało jednak autorską czcionką i osadzone w kolorach: niebieskim, białym i żółtym. Zmiany wynikają z przyjętej w ubiegłym roku przez Radę Miejską Strategii Promocji Miasta Suwałki do roku 2027. Dokument ten wskazał na potrzebę przeprowadzenia liftingu logo. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk dodał, że po 13 latach używania logotypu z Misiem Uśmichem należy dokonać pewnego odświeżenia. Zmiany nie przypadły do gustu dużej grupie mieszkańców, którzy wyrazili swoją opinie w internetowych wpisach. Narzekali m.in. na niezrozumiałe ich zdaniem usunięcie loga Misia Uśmicha, które dobrze kojarzyło się z miastem, czy też na dominującą żółto-niebieską kolorystykę. 

 

O krok dalej poszedł Komitet Wyborczy Wyborców Wspólne Suwałki, który stworzył internetową petycję pod hasłem "Zachowajmy Tradycję - Nie dla Zmian w Symbolice Miasta Suwałki!". Ich zdaniem Miś Uśmich nie tylko odgrywał istotną rolę w promocji Miasta Suwałki przez lata, ale także jest ważnym elementem lokalnej tożsamości i dziedzictwa kulturowego. Jego usunięcie na rzecz nowej, niewiadomej koncepcji graficznej, jest ch zdaniem nie tylko nieuzasadnione, ale także nieodpowiednie w kontekście historii i tradycji naszego miasta.

- Jako obywatele Suwałk, sprzeciwiamy się tej zmianie i apelujemy do Pana Prezydenta o ponowne rozważenie decyzji. Zachowanie Misia Uśmich jest nie tylko kwestią sentymentalną, ale także mądrą decyzją z punktu widzenia promocji miasta i budowania więzi z mieszkańcami. Ponadto, chcielibyśmy podkreślić, że tak istotne decyzje powinny być podejmowane po szerokich konsultacjach społecznych i uwzględniać opinie mieszkańców. Decyzja o zmianie symboliki miasta nie powinna być podejmowana w pośpiechu i bez odpowiedniego uzasadnienia. Zwracamy się do Pana Prezydenta z prośbą o wysłuchanie naszych obaw i zastrzeżeń oraz o podjęcie działań mających na celu zachowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego Miasta Suwałki - czytamy w petycji.

Z petycją można zapoznać się TUTAJ. Dodajmy, że w skład Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólne Suwałki wchodzą przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Nowej Lewica, a ich kandydatem na prezydenta jest Karol Korneluk.

 

Z kolei KWW Koalicja dla Suwałk złożona z młodych suwalczan, na których czele stoi była posłanka Bożena Kamińska, planuje protest pod hasłem "oddajcie nam misia". Odbędzie się on w sobotę 24. lutego o godzinie 12.00 na placu Marii Konopnickiej. 

- Zapraszamy wszystkich na nasz protest dotyczący zmiany logo Suwałk! Jesteśmy zniesmaczeni barwami, które nie są w żaden sposób związane z miastem Suwałki. Dawny miś z logo był, jest i będzie ich atrybutem. Dołącz do nas w sobotę o godzinie 12:00!  Plac Marii Konopnickiej w Suwałkach. Zgromadzenie zostało zgłoszone. Nie przynosimy ostrych narzędzi i środków pirotechnicznych, rac/flar itp - informują organizatorzy.

logo-suwalki

10 Komentarzy

Po co likwidowac cos co jest swietne i wydawac pieniadze na bubel.Nalezy zapytac mieszkancow o zdanie w tej sprawie.Jestem zdecydowanie na nie.Panie prezydencie kopie Pan sobie dolki przed wyborami.GRATULUJE.

Ludzie się nie liczą.Liczy się władza i pieniądze.Mamią ludzi przed wyborami,a potem robią co chcą.

Łukasz

22/02/2024

Za 43 tys zł....

Panie prezydencie, prowadzę firmę lokalnie i takie logo mógłbym zrobić w 5 min i bym wstydził się za to wziąść pieniędzy.. puściliście w kanał tyle pieniędzy. Nie macie już głosu ani mojego ani mojej rodziny. Nie pozdrawiam!

Jak można zgłaszać petycję a wcześniej na Radzie Miasta poprzeć zmiany( Radni z Komitetu Wyborczego Wspólne Suwałki), żenada

Ja to mam takie małe marzenie żeby nowy logotyp i towarzyszące wizualizacje w żółto-niebieskich barwach nasz Włodarz zaprezentował przyozdobiony w INSYGNIA WŁADZY. Błagam, niech to się wydarzy! Kolejne 3 dni będę pił szampana.

Dodaj komentarz