Harcerze mają swój lokal

otwarcie nowej siedziby Hufca ZHP Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego

Oficjalne otwarcie nowej siedziby Hufca ZHP Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego odbyło się w czwartek (06.05) w ośrodku żeglarskim przy Zalewie Arkadia.

 

Nie bez problemów, jednak w końcu szczęśliwie zakończyło się poszukiwanie lokalu dla suwalskich harcerzy. Od wielu miesięcy harcerze rozmawiali z władzami miasta na temat pomieszczenia, w którym mogliby zadomowić się na dłużej. Ostatni Hufiec ZHP miał jedno pomieszczenie w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Pułaskiego, ale ten budynek przeznaczony jest dla instytucji rządowych. Propozycji zmiany przewinęło się wiele, w tym m.in. powrót do dawnej siedziby na Noniewicza, kamienica na Kościuszki czy miejsce w ośrodku żeglarskim przy Zalewie Arkadia. Koniec końców padło na ostatnią lokalizację i obecnie harcerze urządzają dwa pomieszczenia otrzymane z miasta. Dziś przedstawiciele hufca wraz z prezydentem Suwałk Czesławem Renkiewiczem wspólnie przecięli wstęgę, dokonując tym samym skromnej uroczystości otwarcia.

 

- Trwało to długo, jednak harcerze wykazali się cierpliwością i determinacją, aby w końcu udało się coś znaleźć. Mam nadzieję, że będzie to już stały punkt pracy harcerzy nad Zalewem Arkadia. Było wiele spotkań, dyskusji i udało się. Czujcie się tu jak u siebie w domu. Dziękuje przy okazji za aktywność harcerzy w życiu naszego miasta – mówił prezydent.

 

Lokal harcerze zagospodarują m.in. na miejsce harcerskich zbiórek, spotkań instruktorskich czy dyżury w biurze. Aktualnie do hufca należy 368 osób z Suwałk i regionu. Do grup należą osoby w wieku od 6 do 21 lat, jednak są też grupy seniorskie, dlatego harcerze zapraszają do hufca wszystkich chętnych.

 

1 Komentarzy

strzała

10/05/2021

W dwóch pomieszczeniach prawie 400 0sób?

Mógł sie Prezydent bardziej postarać ...

Dodaj komentarz