Defibrylator AED w recepcji suwalskiej policji

Komenda Miejska Policji w Suwałkach ma defibrylator zewnętrzny (AED)

Budynek Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został wyposażony w nowe urządzenie, które wartością przewyższa wszystkie inne. Nie jest to jednak wartość materialna. Nowe urządzenie ma za zadanie ratować to, co najcenniejsze – ludzkie życie. 

 

Mowa o automatycznym defibrylatorze zakupionym ze środków Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji. W czwartek (18.02) w swoim gabinecie młodszy inspektor Bartosz Lorenc Komendant Miejski Policji w Suwałkach spotkał się z Krzysztofem Konopko Przewodniczącym Związków Zawodowych Pracowników Policji, który w imieniu Wojewódzkiego Zarządu Związków Zawodowych Pracowników Policji w Białymstoku przekazał na ręce szefa defibrylator zewnętrzny (AED).

 

Urządzenie będzie znajdowało się w punkcie recepcyjnym suwalskiej policji i służyło ludziom w razie potrzeby. Defibrylator to urządzenie ratujące życie człowieka w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Specjaliści podkreślają, że przyrząd ten obsługuje się intuicyjnie, ponieważ sam podaje, krok po kroku, sposób postępowania. Defibrylacja serca to zabieg medyczny ratujący życie osobom, u których nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Szybka akcja ratunkowa za pomocą defibrylatora zwiększa szanse przeżycia ofiar nawet o 75% w stosunku do zwykłej reanimacji krążeniowo-oddechowej. Co najważniejsze defibrylację mogą przeprowadzić osoby, które nie przeszły nawet podstawowego kursu pierwszej pomocy.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz