W niedzielę rozbłyśnie miejska choinka

Rozświetlenie choinki miejskiej 2020

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zaprasza wszystkich suwalczan na transmisję on-line z rozświetlenia choinki miejskiej na Placu Marii Konopnickiej oraz ozdób świątecznych. 

 

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 6. grudnia o godz. 17.00. Transmisję będzie można obejrzeć na platformach YouTube oraz Facebook. Oprócz symbolicznego rozświetlenia ozdób będą również rozmowy z ciekawym gośćmi.

 

- Dlaczego to robimy? Przede wszystkim kilkaset osób w naszym mieście jest na kwarantannie, osoby starsze są proszone o pozostanie w domach. To będzie oferta dla wszystkich  tych, którzy byli 6 grudnia z nami na Placu Marii Konopnickiej, a teraz z powodu koronawirusa nie będą mogli wziąć w tym udziału. Myślę, że będzie to też bardzo ciekawa forma promocji Suwałk i pokazania, że mimo ciężkich czasów chcemy dodać trochę otuchy i przypomnieć, że Święta są tuż tuż – poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Na profilu Facebook Pogodne Suwałki jest już opublikowany specjalny post, które informuje o szczegółach wydarzenia. W tym roku z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia dotyczące zakazu zgromadzeń publicznych oraz organizacji wydarzeń o charakterze kulturalnym władze Suwałk podjęły decyzję, że nie odbędzie się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy oraz Wigilia Miejska. Zrezygnowano również z organizacji sylwestra miejskiego. Prezydent Suwałk podjął jednak decyzję, że do potrzebujących osób w naszym mieście trafią paczki świąteczne, w których znajdą się produkty żywnościowe. To osoby będące głównie pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach korzystające z dożywiania czy usług opiekuńczych. Zakup paczek zostanie sfinansowany ze środków, które były przeznaczone na organizację Wigilii Miejskiej.

Dodaj komentarz