Suwalscy modelarze jadą na Mistrzostwa Europy i Świata

Puchar Polski Modeli Swobodnie Latających w klasach F1B

 

Zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego OSiR Suwałki podczas zawodów w Turbii koło Stalowej Woli wywalczyli nominacje do udziału w Mistrzostwach Europy dla Juniorów i Mistrzostwach Świata dla Seniorów Modeli Swobodnie Latających.

 

W miniony weekend w Turbii koło Stalowej Woli na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego rozegrano pierwszą rundę tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Swobodnie Latających w klasach F1B junior, F1B senior i F1B standard (model z napędem gumowym, którego napęd stanowi 30 gram gumy – w kategorii standard zabronione jest stosowanie śmigła ze zmiennym skokiem i zmiany kątów zaklinowania statecznika w czasie lotu). W kategorii F1B junior I miejsce zajęła Oliwia Szturgulewska, zaś w kategorii F1B standard zwycięstwo odniósł Bartłomiej Skibicki. W kategorii seniorów na miejscu II sklasyfikowano Stanisława Skibickiego.

 

Zawody w Turbii były ostatnią eliminacją naszych zawodników do udziału w Mistrzostwach Europy dla Juniorów i Mistrzostwach Świata dla Seniorów Modeli Swobodnie Latających, które odbędą się w sierpniu tego roku we Francji. W kategorii juniorów nominację do udziału w Mistrzostwach Europy dla Juniorów otrzymali: Oliwia Danilewicz, Oliwia Szturgulewska – zawodnik, Adam Sadowski – zawodnik rezerwowy. W kategorii seniorów nominację do udziału w Mistrzostwach Świata otrzymał Stanisław Skibicki – zawodnik.

 

Foto: OSiR Suwałki

Dodaj komentarz