Młodzież stworzyła filmy o segregacji odpadów

Konkurs filmowy prezydent Suwałk w temacie ochrony środowiska

 

Rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów suwalskich szkół na najlepszy film o segregacji odpadów, odbyło się w czwartek (14.09) w Cinema Lumiere w Suwałkach. 

 

#pogodnesuwalkisegreguja - to konkurs zorganizowany przez Prezydenta Miasta Suwałk dla uczniów suwalskich szkół, którego celem było wyróżnienie najlepszych filmów o segregacji odpadów komunalnych oraz promowanie postaw ekologicznych, a także edukacja w zakresie właściwej segregacji odpadów komunalnych. Uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Miasto Suwałki mieli za zadanie stworzyć maksymalnie 60-sekundowy filmik i wrzucić go na TIK TOK z hasztagiem #pogodnesuwalkisegreguja.

 

Dziś w suwalskim kinie odbyło się oficjalne zakończenie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom. Pula nagród wyniosła pięć tysięcy złotych. 

- Zastanawialiśmy się jak dotrzeć do młodych ludzi, ale nie tylko młodych, z tym ważnym tematem, jakim jest segregowanie odpadów. Pomysły był bardzo różne, doszliśmy jednak do wniosku, że najlepiej będzie, jeżeli filmy skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta stworzą sami młodzi ludzie. Drugi aspekt jest taki, że w naszym mieście urodził się Andrzej Wajda i mamy Festiwal Filmowy jego imienia. To, co tutaj zostało stworzone w bardzo ważnym temacie segregacji, być może dalej przełoży się na coś innego. Myślimy bowiem o tym, żeby przy Festiwalu Filmowym Wajda na Nowo był też taki konkurs filmów amatorskich skierowany do młodych ludzi. Dziś nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu, żeby taki film stworzyć. Na przyszłość chcielibyśmy oprócz tego konkursu, który pewnie będzie kontynuowany, zaprosić młodych mieszkańców naszego miasta do tego, by rywalizować w trochę już szerszym obszarze filmów amatorskich i być może w przyszłości będziemy oglądać wasze filmu w dłuższych formach - mówił podczas wręczenia nagród do uczniów - Romuald Rynkowski, zastępca prezydenta Suwałk.

  • I miejsce – karta podarunkowa o wartości 2000 zł - Agnieszka Cieślukowska, III LO/ klasa 3C
  • II miejsce – karta podarunkowa o wartości 1500 zł - Wiktoria Cybulska z klasą 5E - Szkoła Podstawowa nr 10
  • III miejsce – karta podarunkowa o wartości 1000 zł - Łukasz Wojtukiewicz - Szkoła Podstawowa nr 7/klasa VII
  • IV miejsce – karta podarunkowa o wartości 500 zł - Kacper Lutkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 4/ klasa VII C

 

Dodaj komentarz