Komisja do spraw naboru kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze energetyka miejskiego nie wybrała żadnego kandydata. Spośród złożonych ofert żadna z nich nie spełniła wymogów formalnych.
Na początku stycznia suwalski Ratusz ogłosił konkurs na stanowisko energetyka miejskiego – głównego specjalisty. Do zakresu zadań osoby zatrudnionej na stanowisku należeć ma m.in. udział w kształtowaniu polityki oraz określaniu strategicznych kierunków rozwoju Miasta w zakresie energetyki, ochrony klimatu oraz gospodarki niskoemisyjnej, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, poprzez opracowanie, aktualizowanie oraz integrowanie strategicznych dokumentów i planów zarządzania energią i klimatem oraz podejmowanie działań zmierzających do oszczędności w zakresie zużycia energii w sektorze publicznym Miasta. Wszystko po to aby uzyskać jak największe oszczędności w budżecie miasta. W poniedziałek (13.02) komisja do spraw naboru kandydatów poinformowała jednak, że nie udało się wyłonić kandydata na to stanowisko.
- Komisja do spraw naboru kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze energetyka miejskiego – głównego specjalisty w Urzędzie Miejskim w Suwałkach powołana Zarządzeniem nr 39/2023 Prezydenta Miasta Suwałk z dnia 3 lutego 2023 r., zgodnie z regulaminem pracy komisji, nie wyłoniła kandydata na ww. stanowisko. Spośród złożonych ofert, żadna z nich nie spełniła wymogów formalnych - przekazano w uzasadnieniu.
Nie wiadomo jeszcze, czy konkurs zostanie powtórzony, choć na ostatniej sesji rady miasta prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz tłumaczył, że zatrudnienie takiej osoby jest konieczne.
- Potrzebujemy osoby, która będzie te sprawy pilotowała i analizowała faktury, które spływają każdego miesiąca do naszych jednostek. To olbrzymi obszar do większego nadzoru i pracy. Inne miasta idą też w tym kierunku, bo oszczędności z pewnych decyzji o których my być może nie wiemy są ewidentne. Na samej redukcji mocy, teraz, po pracach zespołu do spraw poszukiwania oszczędności, zaoszczędziliśmy kilkaset tysięcy złotych. Mówię tutaj o szeroko rozumianej energetyce, łącznie z PEC-em. Mamy oczywiście energetyków w PEC-u, mamy elektryków zatrudnionych w naszych firmach, chociażby w Aquaparku czy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ale to jest wiedza bardzo fachowa. Jest wiele przepisów, które regulują kwestie energii elektrycznej, energii cieplnej, inaczej się buduje taryfy, inaczej się rozlicza, odbiorniki energii, oświetlenie ledowe, fotowoltaika, temat OZE - tłumaczył w styczniu włodarz.