Prezydent zachęca do szczepień przeciw COVID-19

Czesław Renkiewicz, list ws. szczepienia przeciwko koronawirusowi

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wystosował apel do mieszkańców w którym zachęca do szczepienia się przeciw koronawirusowi.

 

Szanowni Państwo, w tym tygodniu, w piątek, rozpocznie proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19. To zawsze będzie indywidualna i osobista decyzja jednak uważam, że szczepionka jest obecnie jedynym gwarantem powrotu do jako takiej normalności, którą pamiętamy sprzed roku. Osobiście podjąłem decyzję, że w ochronie swojego zdrowia i zdrowia innych przyjmę szczepienie w pierwszym możliwym terminie wynikającym z rządowego harmonogramu szczepień.

 

W Suwałkach do tej pory zgłosiło się 5 gabinetów lekarskich, które zaoferują swoje usługi w zakresie Narodowego Programu Szczepień. Są to Zakłady Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ulicach: Patli, Emilii Plater, Emila Młynarskiego, Klonowej i Ludwika Waryńskiego. Dziękuję suwalskim medykom za zgłoszenia i liczę na to, że również kolejne gabinety Podstawowej Opieki Zdrowotnej dołączą do nich i stworzą kolejne zespoły szczepienne.

 

Pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się 27 grudnia ubiegłego roku. Pierwsze dawki w tzw. etapie 0  przyjęły osoby najbardziej narażone na zakażenie. Są to m.in.: pracownicy sektora ochrony zdrowia oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych. Szczepionki dla kolejnych grup zostały podzielona na 3 etapy. W piątek ruszy proces rejestracji do szczepień dla osób powyżej 80 roku życia. Tydzień później, 22 stycznia, będą mogły się rejestrować osoby powyżej 70 roku życia. Szczepienia tych osób ruszą 25 stycznia.

 

Rząd postanowił powierzyć gminom organizację transportu osób niepełnosprawnych i mających ograniczone możliwości skorzystania z transportu publicznego do punktów szczepień. Mogą Państwo liczyć na naszą pomoc w tym zakresie. Szczegóły dotyczące tej akcji znajdą Państwo w środkach masowego przekazu oraz na stronie internetowej Rzędu Miejskiego w Suwałkach.

 

Wszyscy tęsknimy za normalnością i zniesieniem ograniczeń w funkcjonowaniu jednostek, organizacji i firm. To umożliwi nam szczepionka. Staniemy się bezpieczni dla rodziny, znajomych i naszych współpracowników. Przede wszystkim zagwarantujemy bezpieczeństwo własnego zdrowia. Wiem z własnego doświadczenia, że ta choroba nie jest zwykłym sezonowym przeziębieniem. Zachęcam raz jeszcze bardzo gorąco wszystkich mieszkańców Suwałk by zdecydowali się przyjąć szczepionkę przeciw koronawirusowi.

 

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk

3 Komentarzy

mietek

13/01/2021

Lekarze ( i "eksperci") mówią, że po przechorowaniu są w organizmie przeciwciała. Ci sami mówią też, że ozdrowieniec może zachorować ponownie. Ci sami mówią, że szczepionki są JEDYNYM ratunkiem. Są już zachorowania na Covid po szczepieniach. Producent nie gwarantuje niczego poza "95% skutecznością"!!. Minister od obostrzeń, zapewnia o najwyższych standardach i dopuszczeniach do obrotu w UE szczepionek. Już przebąkują o kolejnych szczepieniach co roku.

Powrót do normalności? Nie wierzę nikomu z nich. Jeśli mówią- będzie lepiej, to znaczy, że mówią.

Tak to wygląda. 

strzała

14/01/2021

Dodane przez mietek w odpowiedzi na

Przeciwciała na różne choroby również te covidowe są tylko jakiś czas i jest to powszechnie znany fakt. Stan alarmu w organizmie z powodu covid nie może trwać wiecznie bo to wykończy układ odpornościowy odpowiedzialny za neutralizację tysięcy innych wirusów, bakterii itd. Ostatnio mówi się że ozdrowieniec ma już tylko połowę przeciwciał po 6 miesiącach. Nigdzie przez ostatni rok nie słyszałem od lekarzy i ekspertów ze przeciwciala zostają na dłużej. Wręcz odwotnie.

Producenci szczepionek podają skuteczność po pełnym cyklu szczepień czyli: 1 dawka + 2 dawka i okres po szczepieniu. Producenci wręcz podkreślają że po 1 dawce skuteczność szczepionki jest minimalna i rośnie dopiero do 95 procent po pełnym cyklu. Do tego jak do diabła producent szczepionki może określić okres ochrony szczepionki jeżeli na ludziach testują od pół roku?

Na to trzeba kilku- kilkunastu lat. A tyle bez szczepień powszechnych nie wytrzymamy.

krzysztof

17/01/2021

W życiu nie przyjmę tego PASKUDZTWA  do organizmu. Mam znakomite przeciwciała i swobodnie dożyję 100-tki.

Dodaj komentarz