"Miasteczko bezpieczeństwa" zawita do Suwałk

wydarzenie edukacyjno-rekreacyjne pn. "Strefa Bezpieczeństwa".

Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Łodzi zaprasza w sobotę 24. lipca na plac Marii Konopnickiej, gdzie odbędzie się wydarzenie edukacyjno-rekreacyjne pn. "Strefa Bezpieczeństwa".

 

Projekt jest częścią ogólnopolskiej kampanii "Bezpieczna Autostrada". W programie m.in. pokazy pierwszej pomocy i użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego, strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i pierwszej pomocy dla dzieci, badanie wzroku (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporności na olśnienie), pomiar ciśnienia, tętna, saturacji, poziomu cukru, możliwość sprawdzenia refleksu i reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle) oraz masaż relaksacyjny.

 

Częścią wydarzenia jest także przekazanie Miastu Suwałki nieodpłatnie defibrylatora, który zostanie umieszczony na Centrum Informacji Turystycznej. Współfinansującym wydarzenie oraz zakup defibrylatora jest Towarzystwo Ubezpieczeń Compensa.

 

Akcje informacyjne organizowane są w 12 miastach Polski, a także w miejscach obsługi podróżnych przy autostradach. Podstawowym celem kampanii Bezpieczna Autostrada organizowanej przez Compensę i CBRD jest rozpowszechnienie wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Trzecia odsłona Bezpiecznej Autostrady, oprócz dotychczasowych działań, obejmuje także edukację zdrowotną. Ma ona na celu zwiększenie świadomości kierowców, jak stan zdrowia osoby prowadzącej pojazd wpływa na bezpieczeństwo jazdy.  

 

- Kampania Bezpieczna Autostrada ma na celu przede wszystkim uczyć w praktyce, jak prawidłowo zachować się na autostradzie, a także jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Uczymy dzieci i dorosłych, bo bezpieczeństwo nie zależy od wieku. Podczas pikników rodzinnych w miastach szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj. Właściwie, bezpiecznie dla siebie i innych – komentuje Tadeusz Zagajewski, prezes Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Dodaj komentarz