Huśtawka ogrodowa z daszkiem – jaką kupić?

Huśtawki ogrodowe,

Funkcjonalnie zaaranżowany ogród będzie nie tylko uzupełnieniem architektury zewnętrznej budynku, ale także przydomową strefą relaksu dla całej rodziny. Trudno bowiem sobie wyobrazić przyjemniejszy wypoczynek niż ten spędzony na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Aby stworzyć do tego komfortowe warunki, warto zainwestować w huśtawkę ogrodową. Podpowiadamy, jaką wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

 

Materiał wykonania huśtawki z daszkiem

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, powinieneś przeanalizować swoje potrzeby. Chodzi tu przede wszystkim o to, w jakich warunkach będziesz korzystał z huśtawki ogrodowej z daszkiem. W sprzedaży znajdziesz bowiem modele metalowe, drewniane lub z tworzyw sztucznych, a każda z nich ma inne przeznaczenie.

Najbardziej uniwersalnym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem, są huśtawki z daszkiem oparte na metalowej konstrukcji. Charakteryzują się dużą wytrzymałością na obciążenia, są niepodatne na działanie czynników atmosferycznych, a przy tym nie wymagają impregnacji.

 

Rozmiar huśtawki ogrodowej z daszkiem

Wymiary konstrukcji powinny odpowiadać indywidualnym potrzebom i uwzględniać parametry ogrodu. Za optymalny wybór uważa się huśtawki ogrodowe z daszkiem 3 lub 4-osobowe, gdyż są najbardziej funkcjonalne. Mają wygodne siedzisko w formie kanapy, na której możesz się położyć lub pohuśtać się z rodziną. Wbrew pozorom, takie modele nie zajmują wiele miejsca i sprawdzą się zarówno do montażu w ogrodzie, jak i na przestronnym tarasie. Standardowa, czteroosobowa huśtawka z daszkiem ma ok. 220 cm szerokości, dlatego będzie odpowiednia nawet dla właścicieli niewielkich posesji.

 

Funkcjonalność huśtawki z daszkiem

Przeznaczeniem huśtawki jest stworzenie komfortowych warunków do relaksu oraz dostarczenie rozrywki podczas spędzania czasu wolnego w ogrodzie. Warto więc wybierać modele wyposażone w dodatkowe udogodnienia dla użytkowników. Najbardziej funkcjonalne huśtawki mają rozkładane siedzisko, regulowany daszek i są sprzedawane z kompletem akcesoriów. W skład zestawu zazwyczaj wchodzą miękkie poduszki oraz stoliki boczne na napoje.

 

Wygląd huśtawki ogrodowej z daszkiem

Huśtawka z daszkiem może pełnić funkcję praktycznej dekoracji ogrodu. W sprzedaży są dostępne meble w wielu wersjach kolorystycznych i wzorach, dlatego bez problemu dobierzesz wariant, który pasuje do pozostałych mebli wypoczynkowych. Warto zwrócić uwagę na to, aby tkanina była odporna na działanie promieniowania UV i wilgoci. Dzięki temu będziesz miał pewność, że huśtawka ogrodowa z daszkiem na długo zachowa swój pierwotny wygląd i posłuży Ci przez wiele lat.

Dodaj komentarz