Ponad 2270 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie suwalskim

Suwalscy policjanci podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu suwalskiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach najczęściej w minionym roku informowali internauci.

 

Przez ostatnich 12 miesięcy, mieszkańcy powiatu korzystali z tego narzędzia ponad 2270 razy. Mundurowi potwierdzili niemal 1860 zgłoszonych przez internautów, z czego 1697 zagrożeń zostało wyeliminowanych, a 19 przekazano innym instytucjom. Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczania dozwolonej prędkości (740) oraz nieprawidłowe parkowanie (420). Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach publicznych (405) oraz grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją (120), a także wałęsających się bezpańskich psów (104).

 

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Tak było w przypadku zgłoszenia dotyczącego dzikich wysypisk śmieci w miejscowości Mała Huta, czy Potasznia. Dzielnicowi potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i przyczynili się do wyeliminowania zagrożeń. Dzięki zgłoszeniom związanym z przekraczaniem dozwolonej prędkości w Suwałkach, przy ulicy Utrata, podczas pomiarów, policjanci zatrzymali prawo jazdy 9 kierowcom za przekroczenie dozwolonej przepisami prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Podobnie było w Bakałarzewie. Tam również dziewięciu kierowców straciło uprawnienia do kierowania.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala bez wychodzenia z domu zgłosić miejsca, które według mieszkańców są zagrożone z jakiegoś powodu. To dzięki informacjom przekazanym przez społeczeństwo Policja może jeszcze lepiej zapewniać bezpieczeństwo. Żeby dokonać zgłoszenia, wystarczy nam komputer bądź telefon z dostępem do Internetu. Korzystanie z mapy jest intuicyjne. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy miejsce i rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić. Można także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik o pojemności do 5 megabajtów. Za pośrednictwem mapy możemy informować o wielu sytuacjach, które z punktu widzenia obywateli są bardzo ważne. Co istotne, każde otrzymane zgłoszenie podlega weryfikacji. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia, funkcjonariusze podejmują kroki, w celu wyeliminowania zagrożenia. Musimy jednak pamiętać, że nie należy korzystać z aplikacji, w chwili gdy oczekujemy natychmiastowej pomocy. W takiej sytuacji należy zadzwonić na numer telefonu 112.

 

1 Komentarzy

dhwueyfbnuweyfv

29/01/2021

Nieprawidłowe parkowanie - W przypadku potwierdzenia zgłoszenia, funkcjonariusze podejmują kroki, w celu wyeliminowania zagrożenia - DAJĄ UPOMNIENIA, A IDIOCI DALEJ PARKUJĄ NA CHODNIKACH, TRAWNIKACH, MIEJSCACH DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH, PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH - DLACZEGO ? - BO LEPIEJ MIEĆ SAMOCHÓD POD SKLEPEM CZY INNĄ INSTYTUCJĄ ZAMIAST PODEJŚĆ 30m do wolnego miejsca parkingowego - brawo suwalska drogówka i myślący suwalscy "kierowcy" - dać wam hulajnogę albo rower to i tak będziecie zajmować 2 miejsca postojowe 

Dodaj komentarz