Nowa Rada Gospodarcza przy Prezydencie Suwałk

Rada Gospodarcza jest niezależnym organem doradczym przy Prezydencie

 

W poniedziałek (1.07) Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk spotkał się z powołanym na tę kadencję składem Rady Gospodarczej. Przewodniczącym został Adam Ołów, właściciel piekarni Cymes, a wiceprzewodniczącym Tomasz Szyszko, właściciel Hotelu Szyszko.


Rada Gospodarcza jest niezależnym organem doradczym przy Prezydencie Miasta, składającym się z osób reprezentujących przedsiębiorców i instytucje otoczenia biznesu. Celem Rady jest m.in. inicjowanie i wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego oraz opiniowanie głównych zamierzeń inwestycyjnych i kierunków rozwojowych miasta. Rada działa przy Prezydencie Miasta Suwałk od kilkunastu lat.

 

Podczas swego pierwszego posiedzenia przedsiębiorcy zapoznali się z aktualnie opracowywanymi miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego i przygotowaniami do organizacji kolejnej edycji Forum Biznesowego Pogranicza. Przyjęli też jednogłośną popierającą decyzję w sprawie budowy Mediateki – czyli – Kreatywnego Centrum Książki, Nauki, Edukacji i Technologii w Suwałkach.

 

Przewodniczącym Rady został Adam Ołów, właściciel piekarni Cymes, wiceprzewodniczącym Tomasz Szyszko, właściciel Hotelu Szyszko. Obecny skład Rady Gospodarczej na kadencję 2024-2029 to:

 

 •     Adam Ołów – Cymes – przewodniczący Rady
 •     Tomasz Szyszko – Mirage Tomasz Szyszko – wiceprzewodniczący Rady
 •     Szymon Racis – Racis Development Sp. z o.o.
 •     Arkadiusz Soroka – Aquael Sp. z o.o.
 •     Bogdan Sadowski – SABO/Przewodniczący Prezydium Izby Przemysłowo-Gospodarczej w Suwałkach
 •     Henryk Owsiejew – Malow Sp. z o.o.
 •     Ireneusz Butkiewicz – Rem-Bud Sp. z o.o.
 •     Jerzy Bylak – BJANEX Sp. z o.o.
 •     Grzegorz Buchowiecki – PUH  El-Best
 •     Artur Waraksa – ZWM Waraksa Sp. z o.o.
 •     Paweł Konopko – Prognosis Sp. z o.o.
 •     Jan Giedrojć – G-SOFT Jan Giedrojć
 •     Monika Krupa – Bank Spółdzielczy w Suwałkach
 •     Andrzej Lewkowicz – Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców
   

 

9 Komentarzy

Spytajcie się tych wszystkich członków Rady "mędrców" Gospodarczych Miasta Suwałk. czym właściwie się zajmowali w przed i po koszernym  Okrągłym Stołem matri i dopiero wtedy zrozumiecie  co to za spec Yelita rządzi  Suwałkami  i ile miejsce pracy stworzyli z własnej kieszeni od 1989 roku. Tylko wtedy naiwni mieszkańcy Suwałk kto tak naprawdę wami rządzi i zarządza w ramach  Judeopolin i Korporacji Poland Republic of  zarejestrowanej zarówno w Wall Str. ale też i City of  London. Dopiero wtedy  mieszkańcy Suwałk zrozumieją kto nimi zarządza  od roku 1989 oraz w ramach  tzn. Okrągłego Stołu i dlaczego dług Miasta Suwałk jest ponad 250 mil zł.

Czesiek się wypowiedział ostatnio że lepiej jest zadłużać miasto niż przeżreć

Anonymous

02/07/2024

Panowie z Rady Gospodarczej, prosze samemu inicjowac i wychodza z propozycjami do pana prezydenta Cz.Renkiewicz. Macie adekwatna wiedza jak nalezy gospodarowac srodkami z sensem. To dzieki takim ludziom jak wy liczymy na pozytywne zmiany w naszym miescie.

gajowy

03/07/2024

Ta Rada Gospodarcza to taki twór na który Cesiek będzie mógł zrzucić winę za swoje błędy i bezsensowne decyzje. " Wiecie, Rada Gospodarcza to akceptowała"  powie broniąc się przed odpowiedzialnością za swoje machlojki. A ta Rada może tyle co " Ż... za okupacji". Ale można będzie zorganizować spotkanie, konsultacje, naradę, napić się i nawpieprzać za darmo. I tylko o to w tym  chodzi.

Gość

03/07/2024

że tym razem zabrakło siły fachowej od mobbingu . Nawet dzidy jaćwingowej nie dostała za swoje zasługi - jak to tak?

Zuezuo

03/07/2024

Do planów miejscowych? Na dodatek z deweloperem w składzie. Plany to prawo miejscowe a nie świstek na zamówienie. Czlowiek garazu na własnej dzialce nie może postawić ale Racis całe osiedle bloków na osiedlu domków jednorodzinnych. No rewelacja. Towarzystwo wzajemnej masturbacji. 

Dodaj komentarz