Spotkanie z Mariuszem Matanem - autorem kryminału „Zasłużyłeś”

Autor urodził się w Sejnach i jest nauczycielem w szkole średniej

 

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza we wtorek 14. listopada na spotkanie z autorem kryminału „Zasłużyłeś”, Mariuszem Matanem.

 

Spotkanie odbędzie się we wtorek (14.11) o godzinie 17.00 w Sali im. Jadwigi Towarnickiej, ul. E. Plater 33A. Autor urodził się w Sejnach i jest tam nauczycielem w szkole średniej. Kryminał to jego debiut autorski.

„Czasami błędy z przeszłości dają o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie…Marcel Kownacki, doktor habilitowany nauk chemicznych, ma jasno sprecyzowane plany zawodowe. Jego marzeniem jest stworzenie nowoczesnego leku z grupy antydepresantów, który zrewolucjonizuje dotychczasowe osiągnięcia w świecie farmakologii. Póki co Kownacki będzie musiał jednak zmierzyć się z nieoczekiwanymi komplikacjami: studentki biorące udział w jego wykładach na uczelniach we Wrocławiu i Białymstoku znikają jedna po drugiej. Po jakimś czasie policji udaje się odnaleźć ich ciała. Uwagę śledczych przykuwa fakt, że każdej z bestialsko zamordowanych kobiet oprawca wytatuował tajemniczą literę. Dziennikarze, węsząc sensację, zaczynają określać mordercę mianem Tatuatora, a na kobiety we Wrocławiu i Białymstoku pada blady strach… Wśród grona podejrzanych zaczyna się wymieniać doktora Kownackiego. Czy to zaawansowane prace nad cudownym lekiem stają się przyczyną tych perturbacji, czy też naukowiec w istocie ma coś do ukrycia?” (źródło: lubimyczytac.pl)

Dodaj komentarz