Jeden kandydat na dyrektora SOK

Konkurs na stanowisko dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury

Ignacy Ołów pozostał jedynym kandydatem na dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury.

 

We wrześniu 2020 roku władze Suwałk ogłosiły ponowny konkurs na dyrektora SOK po tym, jak nie udało się dojść do porozumienia z Krzysztofem Dziemianem, który konkurs wygrał, ale podczas spotkania z prezydentem nie doszło do porozumienia i Krzysztof Dziemian postanowił z pełnienia tej funkcji zrezygnować.

 

Z pojawiających się informacji wynikało, że do konkursu zgłosiło się troje kandydatów: była dyrektor SOK Bożena Kamińska, Anna Samoilenko, prezes Związku Ukraińców w Suwałkach oraz Ignacy Ołów, obecnie pełniący obowiązki dyrektora SOK. Z powodów formalnych kandydatura Anny Samoilenko została odrzucona. Z kolei przed końcem roku z ubiegania się o stanowisko sama zrezygnowała Bożena Kamińska. Decyzja mogła mieć związek z zatrzymaniem byłej posłanki przez funkcjonariuszy Delegatury CBA w Białymstoku w związku z podejrzeniem złożenia przez nią nieprawdziwych oświadczeń majątkowych jako Poseł na Sejm RP i przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego. 

 

Tym samym obecnie o stanowisko dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury ubiega się już tylko Ignacy Ołów, który musi teraz uzyskać rekomendację komisji konkursowej. 

2 Komentarzy

Dodaj komentarz