Pieniądze na szkołę w Wiżajnach i autobus w Filipowie

Dofinansowania w ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów

 

Gmina Wiżajny otrzymała z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów 430 tys. zł na budowę budynku Szkoły Podstawowej, a Gmina Filipów 450 tys. zł na zakup autobusu, który będzie dowoził dzieci do Szkoły Podstawowej.

 

W poniedziałek (27.03) radni województwa podlaskiego podjęli decyzję o przyznaniu dofinansowania w ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, autorskiej inicjatywy samorządu województwa. W ramach trzeciej edycji do 58 samorządów w regionie trafi łączna kwota blisko 39 milionów złotych. 

–To rekordowa kwota. Łącznie w poprzednich dwóch edycjach przyznaliśmy ponad 50 mln zł 85 samorządom. W budżecie na ten rok założyliśmy 25 mln zł na wsparcie w ramach funduszu, ale wnioski, jakie złożyły samorządy, były tak dobre, a inicjatywy tak cenne dla lokalnych społeczności, że wraz z radnymi wojewódzkimi postanowiliśmy zwiększyć tę kwotę. Poprzednie dwie edycje przekonały nas, że są to bardzo dobrze wykorzystywane pieniądze, z ogromnym pożytkiem dla mieszkańców. Dzięki nim materializuje się w naszym województwie idea zrównoważonego rozwoju – powiedział marszałek Artur Kosicki.  

Jak informowaliśmy wcześniej do Suwałk trafi 1,5 mln zł na zadanie pod nazwą: "Rozbudowa ul. E. Plater i gen .W. Sikorskiego oraz Ronda Polskiej Organizacji Wojskowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 652 w Suwałkach". Z kolei Powiat Suwalski otrzymał 850 tys. zł na modernizację i przebudowę układu komunikacyjnego sieci dróg powiatowych na terenie gminy Wiżajny, Rutka Tartak, Raczki i Przerośl. 

 

Gmina Filipów pozyskała 450 tys. zł na zakup autobusu na potrzeby dowożenia dzieci z terenu gminy Filipów do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie. Dofinansowanie dla Gminy Wiżajny na budowę budynku Szkoły Podstawowej wyniosło z kolei 430 tys. zł. W regionie pieniądze trafiły jeszcze do Miasta Augustów, a dokładnie 700 tys. zł na modernizację pomostów przy wyciągu nart wodnych.

2 Komentarzy

Gość

04/04/2023

Zważywszy na to, że za czasów PiS polikwidowano większość połączeń autobusowych w w/w gminach, autobus szkolny będzie mógł chociaż podwieźć ludzi do sklepu, oczywiście w zależności od humoru kierowcy :P

Dodaj komentarz