Rafał Czuper mistrzem olimpijskim

Pochodzący z Raczek paratenisista stołowy w finale pokonał Czecha Jiriego Suchanka 3:1

Pochodzący z Raczek Rafał Czuper zdobył w czwartek (05.09) złoty medal w tenisie stołowym podczas Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu.

Pierwszy w karierze złoty medal Igrzysk Paralimpijskich zdobył w czwartek 36-letni Rafał Czuper. Pochodzący z Raczek paratenisista stołowy, który reprezentuje barwy Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych Start Białystok, w finale turnieju singlistów w kategorii MS2 pokonał Czecha Jiriego Suchanka 3:1 (11:6, 8:11, 11:8, 11:6).

Przypomnijmy, że jest to już łącznie czwarty olimpijski medal Rafała. Najpierw, w 2016 roku w Rio de Janeiro sięgnął po srebro w grze pojedynczej, przegrywając w finale 1:3 w setach z Fabienem Lamiraultem (Francja). Z tym samym rywalem spotkał się w finałowym meczu Paralimpiady 2021 w Tokio. Była to bardzo emocjonująca rywalizacji, gdyż rozegrano w niej pięć setów, w których minimalnie lepszy był Francuz, wygrywając decydującą partię 11:9. Mimo finałowego niepowodzenia, drugi z rzędu indywidualny srebrny krążek bardzo ucieszył Rafała Czupera. Tym bardziej, że w Tokio jego medalową kolekcję w Paralimpiadzie powiększył jeszcze brąz wywalczony w grze deblowej. W 2024 roku w końcu przyszedł czas na wywalczenie medalu złotego koloru.

Dodajmy, że krążek uzyskany przez Rafała jest już szesnastym medalem wywalczonym przez reprezentantów Polski podczas Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu.