Kontrole samochodów ciężarowych i autobusów

akcja policji „Transport - Bezpieczny - Trzeźwy”

 

45 kierowców którzy przekroczyli prędkość, 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i jeden kierowca pod wpływem alkoholu to efekt poniedziałkowych (27.03) kontroli suwalskich policjantów.


W miniony poniedziałek policjanci z suwalskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na kierowców ciężarówek, samochodów dostawczych i autobusów. W ramach akcji „Transport - Bezpieczny - Trzeźwy” sprawdzali między innymi stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i oznakowanie oraz trzeźwość kierujących. Funkcjonariusze kontrolowali także prędkość oraz czy wszystkie osoby podróżujące samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Sprawdzali również, czy nie została przekroczona dopuszczalna liczba pasażerów w pojeździe.

 

Mundurowi, głównie za zły stan techniczny pojazdów, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. Ponadto, policjanci kontrolując prędkość ujawnili 45 kierowców, którzy ją przekroczyli, w tym 5 kierujących samochodami ciężarowymi. Mundurowi w czasie prowadzonej akcji skontrolowali trzeźwość 154 kierowców. Jeden z nich zdecydował się na jazdę po użyciu alkoholu. 32-latek, siedzący za kierownicą suzuki, wpadł na ulicy Utrata, bo przekroczył dopuszczalna prędkość. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy i teraz kierowca odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu oraz za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

 

Foto: KMP Suwałki

Dodaj komentarz