Miasto ogłosiło przetarg na remont basenu przy SP 10

basen w Suwałkach w szkole podstawowej nr 10 remont

To między innymi efekt konsultacji


Urząd Miejski w Suwałkach ogłosił dziś (4 sierpnia) przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj” na roboty budowlane związane z modernizacją budynku pływalni wraz z niecką basenową w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach. Inwestycja jest odpowiedzią na oczekiwania społeczności szkolnej, które wyrażono między innymi podczas konsultacji społecznych na temat przyszłości basenu.
- W maju zorganizowaliśmy spotkanie konsultacyjne w Szkole Podstawowej nr 10. Razem z Radnymi Rady Miejskiej wysłuchaliśmy argumentów społeczności szkolnej, która opowiedziała się za tym by pozostawić basen i dążyć do jego remontu – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk
– Stąd też między innymi decyzja o remoncie obiektu. Chcemy by obiekt służył wszystkim mieszkańcom Suwałk, a nie tylko społeczności szkolnej, której bez wątpienia jest potrzebny – dodaje prezydent Suwałk.

 

Firma, która wygra przetarg będzie musiała opracować dokumentację techniczną przebudowy i rozbudowy budynku pływalni i w oparciu o nią wykonać roboty budowlane. Do zadania wykonawcy będzie należało również uruchomienie całej technologii basenowej i przeszkolenie pracowników szkoły w zakresie działalności basenu. W ramach planowanej inwestycji zostanie również wykonane oddzielne wejście na basen, aby mógł służyć mieszkańcom Suwałk po godzinach pracy szkoły. Wyremontowane będą łazienki i ciągi komunikacyjne.

 

źródło i foto: um.suwalki

3 Komentarzy

Adrian

04/08/2021

W przyszłym roku rząd zabierze takim miastom jak Suwałki po kilkadziesiąt milionów w ramach Ruskiego Ładu.
Kto to utrzyma ?

rząd  nic samorządom nie zabiera. Uszczuplenie wpływów jest wynikiem obniżki podatków PIT i CIT, co powoduje utratę części przychodów zarówno  skarbu Państwa jak i samorządów, co powinno być oczywiste nawet dla takich osiołków jak ty. Jednak, co również jest oczywiste pieniądze zostają  w kieszeniach mieszkańców, a samorząd to mieszkańcy, a nie ratuszowe pasibrzuchy.  Wypada się więc zdecydować Adrianku, czy podatki mają być wyższe czy niższe? Takie cudu jeszcze nikt nie dokonał, żeby w krótkim okresie obniżenie podatków zwiększyło dochody, ale w dłuższym to już owszem. 

ja nie wiem po co to remontować skoro można wyburzyć i w te miejsce śmiało zbudować nowoczesną halę sportową i jeszcze zostanie na remont szkoły. ten basen grozi katastrofą

Dodaj komentarz