Kabowerdeńczyk nowym wzmocnieniem suwalskich Wigier

Reprezentant Republiki Zielonego Przylądka Elso Brito został zawodnikiem Wigier

Reprezentant Republiki Zielonego Przylądka Elso Brito został kolejnym zawodnikiem, który dołączył do Wigier Suwałki podczas zimowej przerwy. 

 

W poniedziałek (18.01) władze Wigier poinformowały o czwartym tej zimy transferze do klubu. Biało-niebieskie barwy reprezentować będzie kabowerdeńczyk Elso Brito. Ten lewy obrońca urodził się w Rotterdamie, gdzie zaczynał swoją przygodę z piłką. W barwach miejscowego Excelsior rozegrał 7 spotkań w Eredivisie, czyli najwyższej lidze w Holandii. Elso ma również na swoim koncie 97 występów w drugiej lidze holenderskiej. 26-latek związał się z Wigrami półrocznym kontraktem, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

W minionym tygodniu w klubie pojawiło się jeszcze dwóch nowych zawodników. To Patryk Mularczyk i Michał Orzechowski. 22-letni Mularczyk występuje na pozycji pomocnika, a do Suwałk trafił na zasadzie transferu definitywnego. Patryk związał się z klubem 2-letnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok. W ostatnim sezonie reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec. Na swoim koncie ma 59 występów w Fortuna 1. Lidze, w których zdobył 5 bramek. Z kolei 19-letni Orzechowski został wypożyczony na najbliższe pół roku. W ostatnim sezonie, prawy obrońca reprezentował barwy pierwszoligowej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. W rundzie jesiennej, nowy nabytek Wigier wystąpił w siedmiu oficjalnych spotkaniach. 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz