Pociąg Suwałki - Warszawa – Kraków będzie w rozkładzie

Pociąg IC Hańcza w relacji Suwałki – Kraków Gł., pozostaje w nowym rocznym rozkładzie

 

Pociąg IC Hańcza w relacji Suwałki – Kraków Gł., pozostaje w nowym rocznym rozkładzie i wkrótce ma być widoczny dla pasażerów.

 

Jak informowaliśmy w środę (08.11) do prezydenta Suwałk wpłynęło pismo Zdzisława Przełomca, przewodniczącego Rady Miasta Suwałki w sprawie podjęcia pilnych działań na rzecz zapobiegnięcia likwidacji jednego z dwóch ostatnich połączeń kolejowych Suwałk z Warszawą. Niepokój mieszkańców Suwałk oraz regionu wywołało prawdopodobieństwo zdjęcia z rozkładu jazdy połączenia kolejowego Suwałk z Białymstokiem i dalej Warszawą oraz Krakowem za pośrednictwem pociągu IC Hańcza, wyjeżdżającego codziennie ze stacji Suwałki o godz. 15:29. 

- Zapowiedzią takiego niekorzystnego działania jest brak możliwości planowania podróży pociągiem IC Hańcza w drugiej połowie grudnia. Po 10 grudnia 2023 r. z Suwałk można zaplanować odjazd tylko jednym porannym pociągiem IC, który odjeżdża o godz. 6:42. Pociągu IC Hańcza (odjazd popołudniu o godz. 15:29) nie ma w rozkładzie jazdy - przekazał przewodniczący. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że połączenie zostanie. PKP Intercity w komunikatach medialnych poinformowało, że Pociąg IC Hańcza w relacji Suwałki – Kraków pozostanie w nowym rocznym rozkładzie. W tej chwili IC Hańcza widoczny jest na stronie portalu pasażera. Natomiast w systemie eIC oraz rozkładzie PKP ma być widoczny wkrótce - bliżej terminu wdrożenia rozkładu jazdy na sezon 2023/2024.

4 Komentarzy

zdziwiony

10/11/2023

Dodane przez Mieszkaniec w odpowiedzi na

a w jakim to rozkładzie znalazl Pan pks do Warszawy z Suwałk?

Gość

13/11/2023

Dobre pany zachowały połączenie. Spróbuj dojechać w sobotę do Ełku czy Olecka. Nie mówiąc o Olsztynie. Polska B, ale będą szprychy kolejowe ;)

Dodaj komentarz