Komitet wyborczy Razem dla Suwałk - Czesław Renkiewicz zaprezentował kandydatów na radnych

Prezentacja kandydatów na radnych Rady Miasta Suwałki komitetu wyborczego Razem dla Suwałk

 

Prezentacja kandydatów na radnych Rady Miasta Suwałki komitetu wyborczego Razem dla Suwałk - Czesław Renkiewicz, miała miejsce w poniedziałek (19.02) w Parku Naukowo Technologicznym Polska - Wschód w Suwałkach. Podczas spotkania z mediami obecny włodarz naszego miasta pokrótce przybliżył także co udało się zrealizować w ostatniej kadencji oraz podzielił się pierwszymi pomysłami na przyszłość. 

- Jako urzędujący prezydent mogę mówić naszym mieszkańcom o przyszłości, o hasłach i o wizjach. Jestem jednak przede wszystkim zobowiązany do rozliczenia się z mieszkańcami, do zaprezentowania w jaki sposób spełniliśmy oczekiwania i obietnice sprzed pięciu i pół roku, a ta kadencja była bardzo długa. Mamy też kolejny pomysł na Suwałki, swoją wizję, mamy perspektywy rozwoju tego miasta. Cieszę się niezmiernie, że moi kandydaci przyjęli zaproszenie do udziału w tej rywalizacji o stanowisko radnego rady miejskiej. Udało się skompletować wspaniały zespół, który nie ulega wątpliwości, będzie zespołem sukcesu - mówił na wstępie Czesław Renkiewicz. 

Podczas skrótowego omawiania bilansu dokonań ostatniej kadencji prezydent rozpoczął od otwarcia obwodnicy Suwałk z kwietnia 2019 roku. W tym samym miesiącu Ślepsk Suwałki wywalczył awans do PlusLigi. W mieście ruszył program Złota Rączka dla Seniora, zakończyła się budowa pasa startowego oraz otwarto ulicę Rotmistrza Witolda Pileckiego. W 2020 roku przekazano do użytku nowy budynek dydaktyczny w Szkole Podstawowej nr 4, otwarto ulicę 100-lecia Niepodległości, czy uruchomiono nową kotłownię w PEC. W czerwcu 2021 uruchomiono System Roweru Miejskiego Suwer, w grudniu 2022 roku podpisano umowę dotacji i pożyczki na budowę Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów, w marcu 2023 został otwarty kompleks sportowy w Szkole Podstawowej nr 5. Wymieniono także rozpoczęcie budowy sieci dróg  w rejonie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, remont kamienicy przy ul. Sejneńskiej 22, czy zakończenie budowy instalacji do doczyszczania selektywnie zebranych odpadów. 

 

Po prezentacji przyszedł czas na przedstawienie drużyny Czesława Renkiewicz, czyli kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat radnych w poszczególnych okręgach. Znalazły się wśród nich osoby z dotychczasowego otoczenia prezydenta jak Zbigniew Roman De-Mezer, Marek Zborowski Weychman, Roman Rynkowski, czy Zdzisław Przełomiec. Pewnymi zaskoczeniami na liście mogą być osoby Marioli Karpińskiej, obecnie radnej Prawa i Sprawiedliwości oraz Grzegorza Gorlo, byłego radnego Rady Miasta Suwałki z Prawa i Sprawiedliwości, który w 2018 roku startował w wyborach na prezydenta Suwałk przeciwko Czesławowi Renkiewiczowi. Nic nie zostało już natomiast z powstałego przed rokiem klubu Suwałki Przyszłości, w skład którego wchodziły głównie osoby, które odłączyły się od prezydenckiego klubu "Łączą nas Suwałki". Po 12 miesiącach Kamil Lauryn, Kamil Klimek, Anna Ruszewska i Sylwester Cimochowski zmienili zdanie po raz kolejny i ponownie idą do wyborów z Czesławem Renkiewiczem. 

 

 

Na koniec konferencji urzędujący prezydent podzielił się kilkoma pomysłami, które chce zrealizować w przyszłości. Wśród nich wiele skierowanych jest do kobiet - to np. pierwsza w mieście Szkoła Samoobrony Kobiet, powołanie Suwalskiej Rady Kobiet, wprowadzenie programów zdrowotnych "Zdrowe Suwalczanki" w zakresie m.in. profilaktyki nowotworów oraz dostępu do bezpłatnej opieki ginekologicznej, a także wsparcie psychologiczne dla matek po porodzie.  Oprócz tego Czesław Renkiewicz wymienił m.in. wdrożenie programów "Działki budowlane dla młodych", "Sportowy bon młodzieżowy" oraz wprowadzenie programu stypendialnego dla studentów, finansowanego po połowie przez danego przedsiębiorcę i samorząd. Prezydent chce też utworzyć Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów, strefę aktywności gospodarczej przy lotnisku, nowe tereny zielone n Osiedlu Północ, wybudować ulice na nowo powstających osiedlach, a także przeprowadzić referendum w sprawie budowy Mediateki. 

 

31 Komentarzy

gość

19/02/2024

Jezusie, Gorlo w uścisku z Renkiewiczem. Toż on go chciał na taczce wywozić, a teraz miłość. Ciekawe co takiego zmieniło się w zarządzaniu miastem, i co mu obiecał Czesław, że nagle się pokochali. Jak widzę takie dwulicowe gęby to mam odruch wymiotny.  

czy u nas naprawdę nie ma młodych wykształconych ludzi tylko ciągle ta sama klika i w dodatku nie pochodząca z Suwałk. Zapytajcie Cześka  i spółkę gdzie chodził do szkoły podstawowej i będziecie wiedzieli na kogo głosujecie. Pozdrawiam

No to Czesław docenił swoich dotychczasowych najwierniejszych radnych, De Mezer ostatni, a "błyskotliwa" Karpińska druga, ta to potrafi się ustawić.

Mariola Karpińska

20/02/2024

Dodane przez irek w odpowiedzi na

Panie Irek zapraszam do spotkania, jestem otwarta na rozmowy, do dyskusji w pasujących Panu godzinach.Zachęcam do rozmowy na wszystkie nurtujące Pana pytania w ramach moich dyżurów radnej.

Irek

21/02/2024

Dodane przez Mariola Karpińska w odpowiedzi na

a na tym dyżurze to Pani będzie w jakiej roli występować jako radna opozycyjna czy już pro prezydencka, bo prawdę mówiąc to z Panią  trudno się połapać. 

Panie Irek, jako radna występuję i działam na rzecz i w imieniu wszystkich mieszkańców Suwałk, czyli także i w Pana interesie. Ponownie zapraszam na merytoryczną dyskusję w ramach moich dyżurów. 

Kobiety

19/02/2024

Jako facet właśnie postanowiłem że zagłosuje na Korneluka. On niby poglądy z lewej strony ale nie przesadza z tym pchaniem na siłę kobiet. Kobietom należy się szacunek ale ja jako facet sorki ale nie chce być poniżany i to że ujmuje mi się moje zasługi. Dość! Mój głos na przeciwnik! 

Widzę szefa PNT który pomaga tylko z nazwy przedsiębiorcom. Sąd tam się mieści, przyjaciele króliczka itp. A ktoś kto naprawdę chce skorzystać z usług i dobrodziejstw tego miejsca to nie może bo zawsze zero konkretów.  Więc jak tu można jako przedsiębiorca popierać takie rzeczy? 

Prawda. Jest PNT a poza szopką nic w praktyce na rzecz przedsiębiorców nie robi. Sądy tam otwierają a przedsiębiorcom co rok podwyżka podatku. 

Panu i tej całej reszcie już podziękujemy dosyć zadłużania miasta sadzenia drzewek zamiast robienia miejsc pracy, klubów seniora zamiast dyskotek i klubów dla młodych zdziadziałych suwałk dość i nudy

Czas na zmiany!

19/02/2024

Czas na zmiany! Z tych wszystkich kandydatów na prezydenta jak na razie najlepszy będzie Karol Korneluk. Chyba że ktoś jeszcze się wyłoni 

Eugenia

19/02/2024

Tak patrząc obiektywnie naprawdę super drużyna. Prezydent bardzo dużo dobrego zrobił dla miasta. Mam nadzieję że z tymi ludźmi zrobi jeszcze więcej. A że jest Pan Gorlo? Co z tego? Ważne żeby działał na rzecz mieszkańców. A młodzi ludzie też są. 

Słoma na przewodniczącego rady miejskiej. On kręci, wszyscy tańczą i są zadowoleni. Kultura DJ. I po to jest ten Miś.

Kurcze, ale gdzie jest Spider-Man? Kto będzie bronił teraz drzewostanu, odwracał miasto od rzeki, zabraniał jeździć autom po centrum? Czemu nie ma go nigdzie? Swoja drogą - co stało się z Suwałkami Przyszłości? Przecież miało to tak hulać i zmieniać miasto na lepsze? Były konferencje, interpelacje i... zostało wielkie NIC... 

Jak dobrze pamiętam to od tzn. warszawskiego Okrągłego Stołu pospolitych matrioszek i ich pachołków byłego czerwonego systemu najważniejszą dziedziną wiedzy tajemnej była j nadal jest pospolita Korytologia. Ta Yelita nigdy Elita farbuje się co kilka lat i ma ciągle całe listy pustych obietnic które są jak zwykle na koszt podatnika suwalskiego. Spytajcie się tych różnych gołodupców co oni robili przed rokiem 98 i po roku 89 roku.to wtedy zrozumiecie ten syndrom suwalskiego nepotyzmu i hord różnej maści szwagrów i pociotek którzy nigdy nie stworzyli choć jednego miejsca pracy z własnej kieszeni. Reasumując :Korytologia i Pasożytnictwo to są dwie tajemne dziedziny wiedzy które ta miejscowa Elyta opanowała do perfekcji.

Anonymous

20/02/2024

Czy pan Renkiewicz i jego kompania zapłacili za wynajem reprezentacyjnej sali w Parku Naukowo-Technologicznym na zaprezentowanie komitetu wyborczego? Z tego co wiem nie są to tanie rzeczy. Jeżeli tego nie zrobili to radzę się pospieszyć. Licho nie śpi a już na pewno konkurencja polityczna. Że nie wspomnę o CBA. To  byłaby kompromitacja Renkiewicza.

Radosław

22/02/2024

Mam prośbę do Pana Prezydenta i do redakcji Suwalki.info. Czy moglibyście bliżej przedstawić sylwetki kandydatów? Chodzi mi przede wszystkim o takie informacje jak poziom wykształcenia poszczególnych kandydatów, tj. jaką dany kandydat ukończył szkołę średnią, jakie potem ukończył studia, jeśli ktoś ma wykształcenie zawodowe, to jakie? Czym się poszczególni kandydaci zajmują zawodowo i jakie mają kompetencje? Jeśli ktoś z kandydatów chciałby napisać jeszcze kilka dodatkowych słów od siebie, np. czym chciałby się zajmować w przyszłej radzie, to też bardzo by mnie interesowało.  Pozdrawiam wszystkich!

Dodaj komentarz